jaki styropian do ocieplenia domu? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Planuje ocieplić ojcu dom, jaki styropian wybrać, ktoś zarzucił podobny wątek i twierdzi że najważniejsze są parametry przewodności cieplnej ; lamba i to żeby styropian był markowy.
    NA rynku trochę tego jest nie chciałbym się naciąć, bo słyszełem że niektóre firmy jednak oszukują na surowcu???
    • Według ekspertów największe straty ciepła nie są przez ściany lecz przez dach, okna i drzwi. Warto jest więc przede wszystkim zaizolować termicznie strop a następnie ściany. Jeżeli zaś chodzi o materiał do ocieplenia ścian to polecałbym styropian EPS 040 grubość 100 mm.
      • Gość: monterro IP: *.mpwik.lublin.pl 14.07.11, 11:23
        ale największe straty są przez wentylację grawitacyjną !
        co do styropianu to dobrze żeby miał lambda poniżej 0,036 i z znanej firmy. małe firmy potrafią robić styropian nie tak gęsty jak potrzeba (wyszło w teście z wagą).
        pozdrawiam
    • Gość: suja IP: *.180.52.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.07.11, 19:46
      Równie ważne co wybór dobrej jakości stryropianu jest też dokładne wykonanie prac ociepleniowych.
      Tutaj jest ciekawy materiał o tym jak kupować styropian i o tym jak Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu walczy o dobrą jakość tego produktu.
      www.budowlano-remontowy.pl/jak-kupowac-styropian,326,aktualnosc.html
      www.budowlano-remontowy.pl/styropian-pod-lupa,254,aktualnosc.html
      www.budowlano-remontowy.pl/styropian-z-gwarancja-jakosci,296,aktualnosc.html
      No i o tym, jak go montować na ścianie - równie ważne
      www.ekspertbudowlany.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2152:przyklejanie-styropianu-w-systemach-ocieple-na-co-naley-zwraca-uwag&catid=67:fundamenty-sciany-stropy-&Itemid=100099
      • Gość: inżynier IP: *.home.aster.pl 08.08.11, 11:13
        nie można określić jakośći styropianu poprzez wagę, to mit, jak się chce miec wagę nieuczicwi sypią gips, regranulat, itp, większość tego stwoarzyszenia - producentów od lat miała problem z jakością, teraz kombinują jak koń pod górę.
        dla izolatorów liczy się lambda - czyli przewodność cieplna oraz wytrzymałość
        Warto zeby produkt był markowy i posiadał certyfikaty uzananych instytytów ktoś poruszał to już w wątku.
      • To właśnie dzięki inicjatywie Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu - doszło do przeprowadzenia badań w ITB, których celem było ustalenie relacji między najważniejszymi parametrami styropianu a jego gęstością. Chodzi tutaj o współczynnik przewodzenia ciepła styropianu oraz wytrzymałość na ściskanie. Dobry jakościowo styropian posiada odpowiednią wagę. Na stronach PSPS można przeczytać więcej o całym przedsięwzięciu - Programie Gwarantowany Styropian oraz skorzystać z wygodnej aplikacji stworzonej specjalnie dla celów programu oraz wygody inwestorów.
        --
        E-rzecznik PSPS
    • pamietaj, ze jak wybierasz styroipan, to najpierw zorientuj sie w branzy budowlanej i wybierz sprawdzonego producenta, ktory dba o klienta. a styropian najlpiej z certyfiktami jakosci o oodpowiednimi rekomendacjami, np. ITB.
    • my mamy 15-nastkę.
      --
      ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
      by Zia 86.
    • Gość: alex_64 IP: *.home.aster.pl 18.07.11, 15:38
      Na pewno sprawdzony producent. Na rynku jest bardzo wielu producentów, którzy proponują swoje towary, ale niestety, nie zawsze są one dobrej jakości, czasem to, co jest napisane na opakowaniu, nie zgadza się z rzeczywistością. Dlatego wybierając jakiś produkt, chociażby styropian do ocieplenia, najlepiej wybrać sprawdzony, od sprawdzonego producenta, który naprawdę dba o swoich klientów. Dobre styropiany posiadają odpowiednie certyfikaty jakości i rekomendacje, np. Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), jeśli wybierzemy właśnie taki styropian, będziemy mieć pewność, że sprawdzi się on w 100%, a nasze pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.
    • Gość: mazurkiewicz IP: *.home.aster.pl 28.10.11, 16:57
      wpadłem na tekst w sieci o jakości styropianu TOQ, www.chemiabudowlana.info/wiadomosci,art,4320,,styropian_ze_znakiem_jakosci_toq
      • ale dlaczego styropian? Myślałem, że to już przestarzały materiał w docieplaniu domu i teraz stawia się na dobrą jakościowo wełnę.
        • Gość: mirek IP: *.home.aster.pl 20.01.12, 12:44
          ja docieplałem styropianem w kropki gold, 12 cm, szafa gra
        • Gość: a IP: *.warszawa.mm.pl 20.01.12, 12:59
          Wełna jest droga, niewygodna w obróbce i przereklamowana
        • Gość: kolega IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.12, 10:47
          Szanowni Państwo
          Gość pod nickiem: Tommason to wynajęty naganiacz Knaufa, chodzi po wątkach związanych z izolacją i namawia na wełnę ecosse, raz chwali się, że ją już kupił i jest mega zadowolony, innym razem udaje zainteresowanego tym materialem, innym znów razem prowadzi rozmowę z e- rzecznikiem Kanafua dopytując się o "wyjątkowe parametry" wełny, nie mam nic do tego niech zachwala, taka praca, ale gość często pojawia się na wątkach ze styropianem i na chama dyskredytuje ten popularny izolator.

Knaufowcy jak coś robicie to mądrze, bo chluby to firmie nie przynosi
        • Gość: BobBudowniczy IP: *.vlan419.corcoran.lubman.net.pl 02.10.12, 08:58
          Nie, no brawo. Dom z porothermu (bo oddychający), za zewnątrz wełenka (bo oddycha) a od środka gładzie gipsowe :))).
          Styropian wcale nie jest przestarzałym materiałem. Przestarzałe jest ocieplanie domów styropianem o grubości 10 cm. Jestem właścicielem domu wybudowanego w technologii energooszczędnej. Dom ocieplony został styropianem firmy austrotherm EPS FASSADA PREMIUM www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-eps/austrotherm-eps-fassada-premium-.html. Grubość styropianu 20 cm. Przy zastosowaniu GWC oraz rekuperatora roczne gazowe ogrzewanie domu o pow. 190mkw. w pierwszym roku uzytkowania domu wyniosło nas 3500 tys. zł (w tym codzienne zuzycie gazu na grzanie wody i gotowanie). Ale najważniejsza jest odpowiednia wentylacja. Bo gdy nie ma sposobu na odprowadzenie wilgoci to grzyb murowany (i to niezaleznie od technologii budowy i ocieplenia domu).
    • Gość: dio IP: 195.205.194.* 24.01.12, 19:34
      Widziałam prawie czarny styropian,którym ocieplano szpital- co to mogło być??
    • Gość: moze austrotherm IP: *.205.95.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.02.12, 12:42
      • Gość: Marian_Goc IP: *.centertel.pl 20.02.12, 14:50
        Kupuj w sprawdzonym sklepie i od znanego producenta np. KrasBudu jest całkiem ok (przy rozsądnej cenie). Oczywiscie ważne też żeby dobrać odpowiednio współczynniki - żeby się zgadzały - ale to Ci już w składzie budowlanym pomogą.
        • Gość: arek IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.12, 21:27
          ja jak przedmówcy rekomenduje rekomendowane:) styropiany przez Instytut Techniki Budowlanej, najlepiej jak mają rekomendacje tego instytutu, bardzo trduno je zdobyć, bo trzeba mieć non stop produkty najwyższej jakości
    • Gość: anna IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.12, 14:09
      musisz policzyć współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę (ścianę) i dobrać odpowiednią grubość warstwy ocieplenia. Jeżeli wydasz pieniądze na chemię to nie oszczędzaj na warstwie izolacji. Wełna mineralna oddycha i jest ekologiczna. Styropian już dzisiaj jest materiałen nieekologicznym iciężkim w utylizacji. W przyszłości domy z tą forą ocieplenia będą malały na wartości. Klimat w domu ocieplanym wełną jest lepszy, jeżeli nie zrobisz błędów wykonawczych.
      Możesz wystąpić o premie termomodernizacyjną .
      • Gość: wykonawca IP: *.home.aster.pl 02.03.12, 12:13
        Wiem z doświadczenia że bardzo dobre są styropiany Termo Organiki, wykonałem nimi dziesiątki termoizolacji na terenie mazowieckiego. Płyty są równe, sztywne, moi ludzie zawsze chwalili ich jakość.
        • Gość: dio IP: 195.205.194.* 02.03.12, 16:21
          Czy ten bardzo ciemny styropian bywa z tej polecanej przez Ciebie firmy?

> Wiem z doświadczenia że bardzo dobre są styropiany Termo Organiki, wykonałem nimi dziesiątki termoizolacji na terenie mazowieckiego. Płyty są równe, sztywne, moi ludzie zawsze chwalili ich jakość.
    • Gość: tofik IP: *.warszawa.vectranet.pl 11.03.12, 10:51
      na pewno znajdziesz więcej info na muratorze, forum budowlanym a moim zdaniem oprócz wartości współczynnika przewodzenia ciepła materiał powinien mieć potwierdzoną jakość przez niezależny instytut
    • im niższy współczynnik przewodniości cieplnej dla styropianu, tym cieńsza warstwa zapewni ci oczeliwany efekt, ALE ocieplenie samych ścian da mizerny efekt, bo - jak już wyżej napisano - ciepło "ucieka" też innymi drogami. pomyśl więc o izolacji dachu i mostkach cieplnych. tych ostatnich najskuteczniej pozbędziesz się używając pianki poliuretanowej.

więcej o izolacji dowiesz się tu:
      www.ennergo.pl/warto-wiedziec/1004-jak-zapobiec-stratom-ciepa.html
    • Gość: jf IP: 46.77.223.* 28.03.12, 08:42
      d
    • Podobno materiały budowlane porotherm są pierwsza klasa:)
    • Gość: ed IP: *.ip.netia.com.pl 02.04.12, 13:11
      Polecam przegląd materiałów ociepleniowych
    • Gość: ANGELA IP: *.tktelekom.pl 12.04.12, 08:51
      jeśli ktoś szuka dobrego fachowca z woj.lubuskiego do ocieplenia domu, płytek ,malowania,szpachlowania polecam tego pana jesteśmy z mężem mega zadowoleni z jego pracy solidny i dokładny oto jego numer 514-746-327
    • Gość: Budowniczy IP: *.centertel.pl 18.04.12, 13:48
      Ja polecam Termo Organika :) Jest super, zadzwoń do nich albo poczytaj:)

pozdrawiam
    • Gość: madllenee IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.05.12, 13:41
      w kwestii jakości, co prawda artykuł ma 2 lata, ale warto zerknąć :

wyborcza.pl/1,76842,8567066,Polski_rynek_materialow_budowlanych_zalewaja_buble.html
      • Gość: deynakazimierz IP: *.home.aster.pl 08.05.12, 11:29
        jesli się dobrze orientuję to TermoOrganika ma rekomendacje techniczne Instytutu Techniki Budowlanej. By je uzyskać firma zgadza się na sprawdzenie jakości - deklarownych parametrów na opakowaniu - dowolnej próbki w dowolnym miejscu i czasie na terenie kraju. Tylko pozytywne badania gwarantują otrzymanie ww rekomendacji. Nie wiem na 100 % , ale chyba żadna inna firma produkująca styropian nie ma takich dokumentów
    • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.12, 19:21
      yfhh
      • Gość: agak IP: *.play-internet.pl 06.01.13, 15:24
        Witam wszystkich czy ktos na cito powie mi jaki styropian wybrac grafitowy 0,33 10 cm czy bały 0,42 10 cm
        • Biorąc pod uwagę tylko współczynnik przewodzenia ciepła - materiał termoizolacyjny o mniejszym współczynniku jest lepszym pod względem parametrów energetycznych.
          --
          Służę pomocą
          e-Rzecznik Knauf Insulation
        • Gość: janosik IP: 31.135.19.* 06.01.13, 22:04
          musisz sobie to przekalkulować czy możesz grubszym styr. ocieplić z zasady srebrny jest oo wiele droższy czy to się opłaca ? ja osobiście mam 15 cm i nie żałuje ale 20 było by super , raz robisz elewacje ! fachowiec,, materiał siatka ,klej to jeden koszt tylko cena styr,. zmienna ?
          • Większa grubość materiału termoizolacyjnego zwiększa parametry energetyczne przegrody budowlanej. Innymi słowy - zwiększa się zdolność zatrzymywania ciepła we wnętrzu budynku. Dobrze jest jednak przed wyborem grubości ocieplenia przeprowadzić analizy cieplno-wilgotnościowe oraz ekonimiczno-energetyczne. Można to w uproszczony sposób wyliczyć samodzielnie używając programów dostępnych na stronach producentów materiałów termoizolacyjnych. Ja mogę polecić chociażby KI-THERM oraz KI-ECONOMY.
            ---
            Służę pomocą
    • Gość: Sempronia IP: *.choszczno.vectranet.pl 27.05.12, 16:14
      Jaki by nie był - ważne by grubość była odpowiednia, mi chodzi po głowie fasada platinium plus gr 20cm Organiki
      • Gość: artur77 IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.12, 20:53
        ja mam na ścianie kropkowany tej firmy 15 cm, jestem zadowolony. Oszczędności w zimie- na gazie 50 %. Pamiętaj o dobrej ekipie co by nie schrzanili roboty, ja jednym podziękowałem jak zobaczyłem jak nakładają klej, twierdzili że robią tak od lat, następni byli ok
    • styropian styropianem, ale nie zapomnij o inwestycji w nowej generacji pustaki
    • Gość: Edek IP: *.ip.netia.com.pl 15.10.12, 11:37
      Polecam zatem przegląd materiałów do ociepleń
      www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id2095,materialy-do-ocieplen-przeglad
    • Jeśli chcesz sprawdzić producenta materiału do termoizolacji, sprawdź czy produkty posiadają wszystkie aprobaty techniczne.
      --
      Służę pomocą
      • Gość: jerzyk IP: *.dynamic.chello.pl 14.12.12, 12:09
        dobre są jeszcze rekomendacje techniczne ITB, Ci którzy je otrzymują muszą zgodzić się na "niezapowiedzianą kontrolę" swoich mat. budowlanych ( producenci styropianu - styropianów, itd): czy deklarowane parametry na opakowaniu są tożsame z realnym produktem. Dowolną paczkę kupują w dowolnym miejscu na terenie kraju. Z tego co się orientuję obecnie tego typu rekomendacje ma tylko termoorganika
    • Istotnie jednymi z najważniejszych parametrów decydujących o termoizolacyjności materiału jest współczynnik przewodzenia ciepła - lambda (λ) podawany w jednostkach W/mK. Co się tyczy styropianu ważne są także zadeklarowane parametry gęstości oraz wytrzymałość na ściskanie.
      --
      E-rzecznik PSPS
      • Dodam jeszcze, że jakość danego styropianu można teraz sprawdzić za pomocą aplikacji dostępnej na stronach Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Program Gwarantowany Styropian to bardzo intuicyjny kalkulator służący także do obliczeń optymalnych grubości ocieplenia oraz wyliczenia potencjalnych oszczędności płynących z wyboru lepszej jakości styropianu.
        --
        E-rzecznik PSPS
    • Niezależnie od tego jakie posiadasz źródło ciepła, instalacje ogrzewania - aby koszty eksploatacji były mniejsze, dodatkowe ocieplenie jest wskazane.
      --
      Służę pomocą
    • A jakiej grubości i o jakich parametrach energetycznych zastosował Pan styropian? Proszę mieć na uwadze, że w związku z planowanymi zmianami w warunkach technicznych, wartość współczynnika przenikania ciepłą dla całej przegrody ulegnie zmniejszeniu, a wiec zostaną zaostrzone wymogi. Na pewno taka zmiana obejmie budynku nowobudowane. Budynki poddawane termomodernizacji będą objęte zapewne innymi przepisami - ale współczynniki i tak będą mniejsze niż te obecne. Może warto więc przemyśleć sprawę montażu większej grubości ocieplenia styropianem dobrej jakości, o zadeklarowanych parametrach: współczynniku przewodzenia ciepłą oraz gęstości. Analizę, jak zmniejszyłyby się Pana koszty ogrzewania można przeprowadzić w Programie Gwarantowany Styropian.
      --
      E-rzecznik PSPS
    • Gość: henryk IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.13, 14:11
      kropkowany Termo Organiki bez dwóch zadań
    • Gość: kinga IP: *.dynamic.chello.pl 11.09.13, 13:56
      Najlepszy na rynku styropian ma Termo Organika do tego mają swój system ociepleń:)
      • Gość: dominik IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.14, 17:41
        ale zima, w tym roku na pewno docieplam swój dom, przymierzam się do grafitu Termo Organki, może zaszaleje i wezmę w komplecie cały ich system:)
        • Gość: darek IP: 62.233.160.* 26.01.14, 20:15
          Ktoś kto w dzisiejszych czasach ociepla dom styropianem jest albo nieukiem albo chorym psychicznie. Styropian to spieniony styren czyli jden z najbardziej rakotwórczych materiałów. W Europie dlatego zabroniono już wykonywać zabawki dla dzieci do lat 3 z polistyrenu, bvo styren zawsze wydobywa się z materiału. Mozna pisać powiastki o ograniczeniu uwalniania się jego ale on zawsze się uwalnia i podstępnie zabija. Jest jeszcze druga przyczyna głupoty jego stosowania, a o której rzadko się nawet wspomina. Zgodnie z pomiarami wykonanymi przez Instytut Techniki budowlanej, mury nawet prawidłowo ocieplone styropianem przeważ nie po 13 latach uzyskują 100% wiilgotności i , by do tego nie dopuścić trzeba stosować wymuszoną wentylację mechaniczną. Jeśli się nie zastosuje takiego rozwiązania, to już po ok 6-8 latach zatraca się sens ocieplenia, by następnie nawet pogorszyć bilans cieplny. Dlategoi teraz w Niemczech zrywa się wykonane styropianem izolacje zamieniając je na wykonane z wełny mineralne (bazaltowej) lub z oteartej pianki poliuretanowej. ZAznaczam również, że pokrywane tynkami oddychającymi, a więc np mineralnymi lu nnp sylikatowymi. Głupotę popełniają ci co dla zwiększenia efektu choćby malują ściany zewnetrzne akrylem. Mogę podać przykład gdzie w swojej głupocie nie ocieplali a tylko pomalowali akrylem ściany bloku z 1934. Po tej czynności w 16 mieszkaniach na 50 wystąpiła pleśn, której nigdy nie było w nich przez 75 lat. Głupota jest tym większa jeśli się uzmysłowi, że 1 m3 niby najlepszego styropianu Bosch - szarego kosztuje ok 300 zł, a 1m3 wełny ok 220 zł. Nie wspomęnawet o natrysku PUR którego 1 m3 to cena ok 300 zł
          • Gość: Marek1 IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.14, 14:45
            Pan Darek to niezbyt rozgarnięta osoba!
            i rozpowszechnia kompletne idiotyzmy, akurat styropian to jeden z najzdrowszych izolatorów na rynku, używany jest m.in w przemyśle spożywczym, z niego robione są np. kubki na picie czy tacki do jedzenia, itd.
            Trudno polemizować z tymi idiotyzmami, na dodatek pan Darek porusza temat wspaniałej ZDROWEJ :)wełny mineralnej, która zastępuje styropian. Podejrzewam, że jest pan świeży w branży i nie wie pan co czyni, wywołując temat raka w promocji i naganianiu na produkty wełny mineralnej. Akurat co jak co, ale wełna mineralna czy szklana ma tutaj mięciutko i jej producenci stają na głowie temat tuszować, wyciszać, przemilczeć, itd. Wywołany przez pana do tablicy, pan wybaczy pana Kretynizmami, pragnę poinformować pana i czytelników, że WHO czyli światowa organizacja zdrowia od lat klasyfikuje wełny szklane i mineralane,jako produkty które mogą wywoływać RAKA u ludzi, po drugie wełny mineralne zawierają formaldehydy, które przez tę samą organizacje WHO są uważane jako materiał w 100% szkodliwy i wywołujący raka u ludzi i zwiąrząt, po trzecie wełna mineralna i szklana w swojej budowie /strukturze jest w zasadzie identyczna jak rakotwórczy azbest, od lat całe sztaby ludzi związanych z branżą wełniarską walczą by nie wiązać tych dwóch materiałów razem, powołują się na swoje badania, ( mówią że ich opiłki wełny nie są kancerogenne bo są innego kształtu i wielkości) organizują i opłacają ekspertów etc. Wygląda to na obronę oblężonej twierdzy , tak jak miało to miejsce w przypadku koncernów tytoniowych. Po czwarte pracując z wełną należy używać masek na drogi odeechowę, okularów i rękawic. Itd, itp. Jeśli pan panie Dareczku będzie pisał takie dyrdymały chętnie dorzucę dorzucę panu dodatkowych informacji na temat chorobotwórczych działań wełny nie związanych z RAKIEM ale ze zmianami Genetycznymi.
          • Gość: wadecki IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.14, 21:58
            obecnie na polskim rynku niekwestionowanym liderem jakości w styropianach jest Termo Organika. Od jakiegoś czasu mają również swój własny system ociepleń: tynki , kleje, gryunty itp, sami wszytsko produkują i całość daje całkiem całkiem efekty
    • Gość: zawisza IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.14, 14:47
      Z tych które macie na stronie na pewno dobry robi TermoOrganika, czy macie w ofercie również ich kleje i tynki?
    • Akurat za styropianem właśnie przemawia największa praktyka w jego używaniu. Wiemy dokładnie jakie są zalety i niedogodności korzystania z niego i że jednak pozostaje najbardziej uniwersalnym, a przy tym bardzo ekonomicznym ocieplaczem. Jeśli gdzie jest haczyk to w tym, aby wybrać właściwy, o odpowiedniej wadze minimalnej, nie żaden naciągany. Ale tu też z pomocą przychodzi choćby PSPS, gdzie można sobie sprawdzić tabelki z wagą minimalną itd. Jak ktoś nie jest ekspertem to dla niego najprostszy sposób.
    • Gość: q-ku IP: *.net.hawetelekom.pl 22.05.14, 13:06
      w tabelach wagi oraz w papierach styropianu i na paczce ze styropianem jest waga metra sześciennego, objętość paczki
      musi się zgadzać, inaczej Cię oszukują

tabele są tutaj: www.gwarantowanystyropian.pl/dla-konsumentow/wytyczne-dot-kontroli-styropianu-przed-zakupem/
      • Gość: kkkk IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.14, 15:15
        Waga tak naprawdę nie jest ważnym parametrem, można ją uzusakć dodając stare reglanulaty a w skrajnych przypadkach szkło czy gips.Najważniejszy parametr izolatora to lambda. Z doświadczenia wiem że nigdy problemu z jakością nie miała Termo Organika, jako jedyni zdaje się posiadają na wszytskie styropiany rekomendacje ITB. Nawet chyba nie ma ich w tym programie.
    • Gość: morski IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.14, 15:17
      Najlepiej brać Termo Organikę w ich systemie ociepleń
    • Gość: Alexandra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.14, 14:32
      Tutaj: www.docieplenia.pl/docieplenia-poddaszy.php masz pewną firmę. Robili nie tylko u mnie ale też u mojej cioci i jej sąsiada no i wszyscy na tym dobrze wyszliśmy. Także ich nie musisz się obawiać, mają dużo ekip budowlanych także firma prosperuje bardzo dobrze, także nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek oszukiwanie :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.