Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Projekt domu ,, Dom dla trojga''.Prosze o opinie.

IP: 89.241.172.* 01.07.11, 16:29
    Witam , rozwazamy zakup projektu domu Dom dla Trojga.Powierzchnia mieszkalna 84 m2, w pozniejszym czasie do zagospodarowania poddasze.www.tooba.pl/projekt-domu-Dom-dla-trojga/a,s_pd,idp,15449.html
    Myslelismy o kupnie mieszkania , ale kupno 3 pokoi o powierzchni 60-80 m2 to wydatek rzedu 180 tys w zwyz plus koszt remontu.
    Postanowilismy wiec pomyslec o rozpoczeciu budowy malutkiego domu (dzialke mamy).
    Czy jest to dobry pomysl? Prosze o uwagi jak mozna poprawic funkcjonalnosc tego projektu(choc jak dla mnie spelnia wszystkie wymagania domku malego).
    Z gory dziekuje.
    Edytor zaawansowany
    • rege2 03.07.11, 10:16
      Domek Wam ma się podobać...
      każdy nadaje na innych falach..
      mnie "powalił" kominek! w ciągu komunikacyjnym obok kuchni...kominek wg moich upodobań ma być w rogu lub w pobliżu kanapy ..aby można pić herbatkę, czytać i spozierać na ogień...
      no..ale może architekt lata i kominek ma być, nieważne , gdzie i czemu służyć...
      osobiście przesunęłabym drzwi w sypialni i łazience, powiększyłabym wc i tu widziałaby pralnię..
      --
      wwwcabala.blox.pl/2011/05/Garden.html
      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2403871,5,21,50262,Fruzia.html
    • Gość: M.Cz IP: 2.98.91.* 05.07.11, 00:23
      Czy ktos moglby mi doradzic ,czy takie okna jakie przewiduje ten projekt sa rozsadne.Chodzi mi o okno kuchenne oraz od jadalni?
    • Gość: Maja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.11, 19:42
      Bryła jak stodoła ale pomijam. Okna ok dużo światła dają z tym ze jeśli są wysokie nie masz miejsca w kuchni na szafki wiszące. Jeśli dość niskie możesz powiesić szafki nad oknami. Ciekawe czy kuchnia ma być z gazem bo jeśli tak to płyta jest za blisko okna, wg przepisów musi być min 50 a tam na oko jest ze 30. Moim zdaniem warto wydłużyć ściankę na której jest lodówka i postawić tam wysoką zabudowę z piekarnikiem i mikrofalą. A stół bym zrobiła okrągły lub owalny, zabierają mniej miejsca, mogą być rozkładane. Kominek faktycznie jest bez sensu, ani przy nim fotele postawić, ani podziwiać odsunięty zupełnie na uboczu. Oddzielne wc i łazienka z sedesem jest zupełnie pozbawione sensu, można zlikwidować sedes i zrobić 2 umywalki bez sedesu pod nosem albo pod blatem schować pralkę bo widzę że nie przewidziano takowego sprzętu na rzucie. Pokoje mają wnęki na szafy ok. Ustawienie łózka w pokoju dziecka fatalne, przy samym wejściu i tyłem do drzwi. Chyba lepiej łóżko wpasować we wnękę a szafę przy wejściu, albo zamienić te wnęki obu pokoi odwrotnie poza tym czemu szafa rodziców jest mniejsza niż dziecka :) Generalnie dom nie jest taki zły, drobne poprawki i jest ok.
    • Gość: M.Cz IP: 2.98.86.* 06.07.11, 00:09
      Dom bardzo z wygladu mi odpowiada , a zwlaszcza okna. Co do dachu to chcemy z mezem dwuspadowy.Zmiany jakie chceilibysmy zrobic wewnatrz i zewnatrz to:
      *dodac po 50cm na szczytach budynku i tym samym powiekszyc sypialnie i lazienke oraz jadalnie i salonik
      * zabudowac scianke miedzy kuchnia i jadalnia i tam wstawic piekarnik
      * szafek wiszacych nie przewiduje
      * wc wlaczyc do sypialni i zrobic en-suit (zawsze o tym marzylam)
      * w lazience zlikwidowac wanne badz zrobic miejsce na pralke
      * ogrzewanie ma byc gazowe

Mi miejsce kominka odpowiada, mialam podobny w poprzednim domu.Dletego tez wybralam ten projekt.
      Pozdrawiam
    • Gość: Maja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 02:00
      No nie wiem czy jest sens robić zmiany o 50 cm :)
      Jak się zmieścisz.
      To wc jest strasznie małe i co ci da włączenie do sypialni, co w nim postawisz? Samą wannę?
      Rozumiem, stara bieda lepsza niż nowe i funkcjonalniejsze ;)
    • Gość: kowalska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 10:17
      Jak powiększać to o metr.
      Coś mi jednak nie gra, salon z jadalnią ma 30m2 , a kącik wypoczynkowy zajmuje tak niewiele z tej powierzchni.
      O kominku i oknach już było, to Tobie ma się podobać. Dom trochę większy od mieszkania w bloku.
      Powodzenia w budowaniu.

• Gość: Felek IP: *.gre.pl 08.07.11, 22:12
      Domek O.K.
      Kominek lepiej dac na sciane, gdzie jest TV.
      Góra dystrybucja ciepła i macie tańsze niż gazowe ogrzewanie.
      Dodac też taras zadaszony i w okresie od wiosny do jesieni macie dodatkowy terenm rekreacyjno-odpoczynkowy.
      Mamy cos podobnego, tylko nieco większe. Zima przytulnie, latem przestronnie i blizej przyrody, otwarte drzwi tarasowe, taras.
      Tak trzymac - budować
    • kasiak37 08.07.11, 22:51
      lazienka 5.5m2 to jakis zart,wc bez okna-nastepny minus.Sypialnie kichowate,kominek-porazka.Wysokosc domu prawie 7 m a Ty masz 84m2?Zrob poddasze uzytkowe albo szukaj innego projektu.
      --
      Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum;)
    • Gość: adam IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.11, 21:09
      domek fajny ale jak ja rozglądałem się za projektem dla siebie to w Tooba mieli najmniej kompetentną obsługę, gdybym ich posłuchał to bym stracił pieniądze na projekt, który nie pasował do planu miejscowego, a później by pewnie mówili że to nie ich wina. wybieraj rozważnie
    • Gość: Marcin IP: 89.191.153.* 04.10.12, 09:42
      Piszę Pan nieprawdę. Akurat obsługa w firmie tooba.pl jest na najwyższym poziomie.
      Mają największą bazę projektów i gwarantują merytoryczne wsparcie.
      Oferują bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje, podczas których są sprawdzane m.in. Warunki Zabudowy z wybranym projektem.
      Zdecydowanie polecam tą firmę, ja wybrałem projekt "Henryk":
      www.tooba.pl/projekt-domu-Henryk/a,s_pd,idp,8370.html
      Pozdrawiam,
      Marcin
    • moje-4-katy 05.12.11, 13:20
      Witam M.Cz zapraszam Cię na mój blog na którym mam zamieszczony artykuł o tym jak tanio wybudować dom jednorodzinny, jeśli masz czas zapraszam:

moje-4-katy.blogspot.com/
    • karolina79_pl 07.12.11, 13:11
      Witam!

Podoba mi się bardzo drewniana elewacja i dach,wydaje mi się jednak że na tak duży dom jest za mało pokoi...przykładowo w projekcie poniżej jest niewiele większa powierzchnia użytkowa a są aż 3 pokoje...

projekt Lara 2
    • jeepwdyzlu 04.10.12, 10:50
      Dom ma świetną bryłę, ciekawe elewacje, dobry program.
      Łazienka wcale nie za mała, kominek w dobrym miejscu (stanie w kącie to nie obowiązek), powierzchnie racjonalne. Zwykle krytykuję projekty gotowe, ale ten zaskakuje pozytywnie.
      Powodzenia!
      jeep
      --
      YCDSOYA
    • Gość: anika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.12, 14:34
      Projekty domów - katalog z projektami domów, ciekawe materiały
    • architekt0 08.10.12, 22:05
      Proszę zgłosić się do centrum wybieram projekt w tej sprawie. Zespół ekspertów i konsultantów pomoże Państwu w analizie konkretnego projektu wzgledem Państwa wymagań. Zapraszam , podaję e-mail do biura wybieram.projekt@gmail.com
      Polecam : wybieramprojekt.pl/napisz/Tekst linka
      Znam osobiście ludzi tworzących portal, są to doradcy ds. projektów, którzy pomogli już wielu inwestorom .

Pozdrawiam
    • Gość: Milena IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.12, 15:49
      ja proponuję taki domek www.kbprojekt.pl/projekt/491/mosciska gabarytowo zbliżony, elewację frontową zawsze można trochę po swojemu zmodyfikować. koszt budowy pisze ze 160 tyś więc w miarę
    • Gość: rozbawiony... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.12, 18:46
      stojący musi być.... bo co sąsiedzi powiedzą :)
      Jak się dowiedz ile kosztuje dobra blacha i robocizna dekarzy za wykonanie takiego dachu... to ci zapał do tego domu minie :)
    • potwor_z_piccadilly 18.11.12, 13:16
      Nie podoba mi się, bo to jest przykład domu, co to po zakończeniu jego budowy i zasiedleniu go, właściciel zawsze powie "gdybym drugi raz budował, zrobiłbym to zupełnie inaczej".
      W czym rzecz.
      Ano w tym, ze to mieszkanie niczym nie różni się od mieszkania w bloku. Meble i szafy, szafy, szafy, a że i tak będą one zawalone upchniętymi kolanem szmatami, to i kąty też będą zawalone, plus walające się po całej chałupie kłaki ze szmat wymieszane z kurzem.
      Co jest potrzebne ?
      Garderoby i coś jeszcze bardzo ważnego. Przy aneksie kuchennym wejście do odpowiednio obszernej, dobrze wentylowanej spiżarni. To bardzo potrzebne pomieszczenie, bo wszystko co nie jest używane na co dzień, tam przechowacie, plus, zakupione na tydzień z góry zapasy, a i o przetworach zrobionych przez dobrą gospodynię jeszcze tu wspomnę. Gospodarz przechować też będzie miał swoje naleweczki, co to rodzince pomogą zabić zimowe chandry.
      O pieniądzach nie piszę, bo wiem że te zawsze z jednej kieszeni, do drugiej, można przełożyć. Czytaj, ze rezygnujesz z jakiejś - podyktowanej ambicjami, durnoty, na rzecz czegoś pożytecznego. Czegoś co ułatwia życie.
      Pozdrawiam.
    • Gość: Stylowa IP: *.static.korbank.pl 29.11.12, 21:52
      swietne podejście do tematu.

Pozdrawiam !
    • Gość: Agnieszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.12, 13:09
      Witam serdecznie,

Wraz z mężem długo szukaliśmy projektu, który spełni nasze oczekiwania.
      Zależało nam na duzych, przezkolnych pomieszczeniach.
      Wczoraj zamówiliśmy ten projekt www.novio.pl/projekty-domow-parterowych/264-temida-2.html - bardzo nam się spodobał;) Dla 4 osobowej rodziny 140 m2 będzie akurat, garaż dwustanowiskowy, można ciekawe zaaranżować wnętrza.

Pozdrawiam
      Aga
    • Gość: Paula IP: *.dynamic.chello.pl 02.12.12, 14:14
      Aga - Fajny ten domek, który podałaś, też zamierzamy z mężem budowę domu, pokaże mu go

Pozdrawiam
    • Gość: Marcin IP: *.free.aero2.net.pl 04.09.13, 17:04
      Witam, jesteśmy z żoną mocno zainteresowani projektem Temida 2. Przyszłą wiosną planujemy rozpocząć budowę i chyba padnie ta ten projekt. Agnieszka, czy mogłabyś podesłać na mail jakieś zdjęcia z realizacji tego projektu? Najlepiej przy wyborze zobaczyć realne obrazy - studio archetyp oferuje jedynie wizualizacje. Czy robiliście jakieś zmiany w trakcie? Czy kotłownia nie jest za mała dla pieca na paliwo stałe?
      Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
      Pozdrawiam
      Marcin
      m.dobrowolski85@wp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka