Jaki projekt domu bardzo taniego w budowie min 80m Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Jaki byście doradzili projekt domu którego budowa by jak najtańsza-warunki-minimum 80 m2,maksimum 120 m najlepiej coś około 100 :-)dom parterowy lub z użytkowym poddaszem,przydałby sie garaż(wiadomo to koszt więc fajnie by było go dobudować później),na dole salon minimum 25 m2.
    Poszukuje projektu gotowego.
    Pozdrawiam
    • Prosisz i masz:
      tinyurl.com/3j6fjyo
      obejrzyj projekty domow z prostymi, dwuspadzistymi dachami (im bardziej skomplikowany, wielopolaciowy, tym drozej).
      • Gość: Yogi IP: *.play-internet.pl 16.10.11, 20:48
        Dzieki tylko ze podałeś link z 47 projektami-fajnie jakbyście podali po 1-3 projekty:-)a co myślicie o tym-
        gotowe-projekty-domow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm
        • No, sorry, zanim sie znajdzie odpowiedni projekt, trzeba ich troche przejrzec. Ja mam wybrac projekt za ciebie, nie wiedzac nic o twoim guscie, dzialce, warunkach zabudowy i przede wszystkim- dla kogo ten dom, kto w nim ma mieszkac?
          Wyzej pisales o domku parterowym, a tu rzucasz projekt domu z poddaszem uzytkowym, co sila rzeczy bedzie drozsze w realizacji i wykracza poza twoje pierwotne kryteria wyboru.
          Mnie sie akurat ten projekt nie podoba ( przekombinowany, udaje dworek, ktorym nigdy nie bedzie), no, ale de gustibus...
          • Gość: Yogi IP: *.play-internet.pl 17.10.11, 21:04
            Nie wybierasz za mnie ja wybiorę może jakiś od was-mam nadzieje ze spotkaliście przypadkiem prosty i tani domek.Mój gust to-jak najtańszy domek dość łatwy w budowie-nieważne czy parterowy czy z użytkowym poddaszem:-)nie stać mnie na domek wg mojego gustu.-działka już jest(15 arów)-na pewno parterowy jest tańszy w budowie-a jak z późniejszym użytkowaniem?(ogrzewanie)?
            • Gość: kowalska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.11, 08:49
              Yogi, forum chce pomóc, ale Twoje oczekiwania to tylko koszt budowy. To za mało. Nie powiesz chyba, że najważniejszy jest koszt, a wygoda to jakoś tam będzie. Nie będzie, bo od wygody się zaczyna. Salon 25m2 i co dalej? Jaką szerokość ma Twoja działka, od której strony jest wjazd, kto ma w nim mieszkać (1+1, 2+1,2+2?), jakie masz oczekiwania, sprawdzone rozwiązania z dotychczasowego mieszkania. Jak będziesz wiedział to znajdziesz projekt. Tutaj może ktoś coś Ci podpowie.
              pozdrawiam.k
              • Gość: Yogi IP: *.play-internet.pl 18.10.11, 09:54
                A właśnie ze powiem ze koszt jest najważniejszy-zbyt drogiego domu nie wybuduje nie chce się pchać w kredyt,więc albo tani albo w ogóle.-chyba każdy dom o powierzchni 100m2 będzie lepszy od mieszkania 50 metrowego.Działka to 50 na 40 wiec chyba nie ma wpływu na projekt a wjazd może być od zachodu lub południa.Mieszkać maja w nim rodzina 2 +1 może kiedyś 2+2.
            • Ogrzewanie budynku jest tańsze jeśli masz odpowiednio dobraną termoizolacje. Chodzi mi tutaj o rodzaj materiału, jego grubość oraz parametry techniczne.
              --
              Służę pomocą
              e-Rzecznik Knauf Insulation
        • dwa małe pokoje na górze zamiast okna mają skrzydło balkonowe? Ciemnawo tam będzie
    • Witam!

Parterowy pewnie zawsze będzie tańszy, jeszcze zależy co to znaczy "tani"
      Poniżej podsyłam link do projektu parterowego:

Projekt Lara 2
      • Gość: pepe IP: *.play-internet.pl 17.10.11, 19:07
        ja wybudowałem taki domek www.z500.pl/projekt/z8,Latwy,i,tani,w,budowie,z,dachem,dwuspadowym,o,powierzchni,uzytkowej,100m2.html?tab=rzuty
        stan nazwijmy go deweloperski z wszystkimi instalacjami, woda, kanalizacja, elektryka, co wraz z kotłem na ekogroszek, elewacja, blachodachówka, dobrej firmy stolarka, tynki, wylewki to niecałe 200 000 zł.
        • Pepe, fanie rozplanowany domek
          mnie się podoba nowoczesny jarząbek
          www.domujemy.pl/projekty-domow/197/dom-pod-jarzabem-n/
          -- tez myślę się zmieścić w 200 tys.
          autorowi polecam forum muratora
          forum.muratordom.pl/showthread.php?160332-Mission-possible-wymarzony-Rododendron-6N
          może sam coś wybierze dla siebie
          wwwcabala.blox.pl/2011/05/Garden.html
          fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2403871,5,21,50262,Fruzia.html
          • Gość: kowalska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.11, 14:12
            Rege2, fajny projekt, ale metraż większy od oczekiwań autora wątku i to może być nie do przeskoczenia.
            W projektach domów o powierzchni 100m2 pokoi większych niż 10m2 trudno będzie się spodziewać.
    • Witaj,

w Twoim przypadku polecam Ci projekt prostego domu - Vanessa wersja B z dwuspadzistym dachem, wbudowanym garażem oraz naprawdę dużym pokojem dziennym połączonym z jadalnią lub projekt mg-Bajkowy, który też powinien spełniać Twoje oczekiwania.

Pozdrawiam oraz życzę powodzenia w znalezieniu wymarzonego projektu ;)
      • Gość: Yogi IP: *.play-internet.pl 21.10.11, 15:44
        Dzieki!
        Właśnie coś takiego szukałem-w bajkowym nie podobają mi się okna na poddaszu-te na dachu-wydaje się ze zwykle dachowe okna by lepiej wyglądały i koszta były by mniejsze i jeszcze może ten daszek nad wejściem-raczej tez niepotrzebne koszta.Czy cena budowy 134 tys jest realna?jak oni to policzyli?
        W vanesie okna na poddaszu OK ale nie rozumiem po co jest to coś przy garażu i drzwiach wejściowych;-/a na rzutach widać ze bryła domu jest nie do końca prostokątem.
        Pozdrawiam
        • Daszek nad wejsciem- bardzo przydatny. Wyobraz sobie szukanie kluczy i otwieranie drzwi w dzikiej ulewie, gdy rece bedziesz miec zajete torbami lub dziecmi. Zmieniajac okna na zwykle polaciowe, zmniejszysz powierzchnie sypialni u gory, moze sie zrobic ciasno i piwnicznie. I klaustrofobicznie.
          Trzeba wiedziec, na czym warto oszczedzac, a na czym nie.
          vanessa - IMHO marny projekt, bo jesli budowac pietrowy dom, to warto zwrocic uwage, zeby na parterze byla choc jedna sypialnia i w pelni funkcjonalna lazienka: wypadki chodza po ludziach, nigdy nie wiadomo, czy i kiedy moze trafic kogos tak, ze nie bedzie zdolny do korzystania ze schodow i bedzie zmuszony zamieszkac na parterze.
          A w ogole to dom pietrowy bedzie drozszy, niz parterowy (bo koszty stropow, schodow, wiekszej powierzchni koniecznej do komunikacji) . Chcesz obcinac koszty- poszukaj parterowego w tych , ktore zalinkowalam wyzej.
        • Witam, przepraszam, ale nie zauważyłem tego szczegółu na rzutach, po dokładniejszemu przyjrzeniu się projektom nadal wygląda mi to na jakiś błąd lub nieporozumienie. Co do kosztów to są to obliczenia w przypadku stanu surowego zamkniętego, to jedyne rzeczy, jakie mi na ten temat wiadomo. Koszty są aktualizowane pewnie co parę miesięcy, wbicie wszystkich danych i zmiennych nawet do Excela byłoby iście tytaniczną pracą.
    • Witam, jesteśmy w trakcie projektowania domu idealnego dla Pana/Pani!
      Na co dzień projektujemy indywidualne domy jednorodzinne oraz wnętrza mieszkalne i biurowe. Coraz częsciej jednak spotykamy się z zapytaniami o tani w budowie i eksploatacji dom jednorodzinny.
      Idea domu ekonomicznego zarówno w wykonaniu jak i eksploatacji jest nam bliska, dlatego przygotowujemy pierwszy autorski projektu DOMU PUZZLE. Jeszcze w tym roku złożymy wniosek o pozwolenei na budowę naszego DOMU PUZZLE. Realizację inwestor planuje na wiosnę przyszłego roku - będzie do obejrzenia!
      Jest to dom z poddaszem użytkowym, o powierzchni użytkowej około 120 m2, o prostej formie oraz ekonomicznych rozwiązaniach materiałowych i konstrukcyjnych.
      Estetyka domu zawiera się w jego proporcjach - dach dwuspadowy, starannie dobrane duże, proporcjonalne okna oraz kilka możliwości doboru estetyki wykończenia.
      Projekt sprzedajemy w cenie projektów typowych, z tym że "gratis" w cenie jest tak zwana "opieka architekta " polegająca na:
      - doradzeniu w jaki sposób najlepiej biorąc pod uwagę czynniki zewnętrzne ( słońce, układ drogi, sąsiedztwo i inne) usytuować budynek na działce
      - Którą opcję rozmieszczenia pomieszczeń wybrać
      - koncepcja funkconalna wnętrz
      Dodatkowo w promocyjnej cenie oferujemy projekt wnętrz domu, lub jego wybranych pomieszcdzeń np salon+ kuchnia+łazienki.
      Jeśli byłby Pan/Pani zainteresowany(a) proszę o kontakt na maila studio@niesforma.pl
      chętnie prześlemy materiały.
    • Dom w Poziomkach 3G. Ja takowy zbudowałem, podniosłem scianke kolankową, zlikwidowałem wewnętrzny wiatrołap i dobudowałem ganek. Koszt na gotowo wyszedł mnie 270 tyś. Mam 100m2.
    • Podam Ci najciekawsze jakie znalazłem:
      a) www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/mg-847/mg-pierwszy-dom-3 Poddasze plus garaż
      b) www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/mg-969/mg-cztery-katy-4 Ten jest najtańszy.
      c) www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-963/m-90 Sam parter plus garaż.
      Nie określiłeś jakie koszta są według Ciebie do zaakceptowania. Te 3 projekty, zgodnie z przewidywaniami, mieszczą się poniżej 130 tysięcy co jest ceną niewygórowaną.
      • Gość: Yogi IP: *.play-internet.pl 07.01.12, 22:57
        I o takie właśnie projekty mi chodziło- najbardziej to chyba propozycja C mi się podoba -może w przyszłości wykorzystać poddasze jako drugie mieszkanie -jakieś zastrzeżenia do tych projektów ma może ktoś?
        Pozdrawiam
        • te domy wcale nie wygladaja na tanie - sama konstrukcja dachu temu przeczy (wielopolaciowe). Najtanszy bedzie dom parterowy, z prostym dwuspadzistym dachem. Albo z poddaszem uzytkowym, ktore mozna wykonczyc w drugim etapie, w pozniejszym czasie,w miare naplywu srodkow. Czyli - jesli z poddaszem uzytkowym, to pod warunkiem, ze parter moze pelnic funkcje pelnowartosciowego mieszkania (zaleznie od ilosci lokatorow, co najmniej jedna sypialnia i normalna lazienka na parterze). Wtedy poddasze moze poczekac na wykonczenie nawet kilka lat. No i jesli ma byc tanio, to unikaj takich dachow, z oknami mansardowymi, wykuszami, wielopolaciowymi.
        • Gość: neo IP: *.dip.t-dialin.net 10.04.13, 21:05
          M-90 to najlepszy projekt ,i najtańszy ,ma wszystko ,dodałabym kukułki- lukarny na poddaszu ,
          sama chcę budować taki dom mam działkę ,mieszkanie w bloku własnościowe bez kredytu,męża złotą rączkę ,
          elektryka ,hydraulika ,murowanie,tynkowanie ,glazura ,okna ,dach ,dachówkę,wszystko umie ,a
          budować się NIE CHCE ,co robić ?
      • Gość: Oburzony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.12, 11:59
        Totalna bzdura! Po co wprowadzasz ludzi w błąd i robisz z nich kretynów? Nikt nie wybuduje za taką kwotę w domu. Jestem po budowie domu i wiem, ile kosztuje budowa, w bardzo średnim standardzie. Aż mnie zaciekawiła ta kwota i sprawdziłem na stronie autora projektu (MGProjekt) i kwota "do zamieszkania" to ponad 255 tyś. zł i to NETTO !!!!
        Sprawdźcie sami www.mgprojekt.com.pl/pierwszy-dom-3
    • tutaj można znaleźć bardzo duży wybór gotowych projektów domów małych i tanich w budowie projekty.dominnowacji.pl/male-i-tanie-w-budowie
      --
      www.dominnowacji.pl
    • Nie wiem czy nie powielę, bo dużo żeby czytać, ale mi podoba się JEŻYNKA z pracowni Horyzont. Bardzo ekonomiczny w budowie- prosty dach, prosta bryła, bez piwnic. Fajne rozmieszczenie pomieszczeń. Z małymi zmianami adaptacyjnymi sam taki zamierzam budować.
      --
      PROGRAM ODCHUDZAJĄCY
    • można Tobie wiele zaproponować projektów domów z podanymi przez Ciebie parametrami; tak na prawdę, moim zdaniem najlepiej zrobisz wchodząc na projekty.muratordom.pl możesz znaleźć w prosty sposób tutaj bardzo ciekawe projekty domów murator Wiem, że w sumie najlepiej spytać ludzi, może podadzą gotowe rozwiązanie, ale niestety, czasami trzeba zdać się tylko na siebie
    • Zobacz projekt grupy Dominanta Miki II - co prawda projekt przewiduje garaż, ale mi bardzo podoba się kubatura domu... i salon ma 25m.:)
    • Gość: domatorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.12, 18:28
      Polecam Ci domek U10 lub U12. Naprawdę proste domki i okeślają je jako tanie w budowie. Są fajnie rozwiązane funkcjonalnie. Jak dla mnie wszystko mają, ale nie są duże. Możesz sobie obejrzeć na ich stronie www.praktyczneprojekty.pl
      O ile jeszcze aktualne pytanie ;-)
    • Gość: trykal IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.04.12, 11:23
      Polecam firmę ArtHauss. Budują bardzo eleganckie, energooszczędne domy, razem z instalacjami oszczędzającymi energię, takimi jak rekuperator czy pompa ciepła. Koszt budowy takiego domu, to ok. 2500 zł/m2. Gotowe projekty można zobaczyć na ich stronie: www.arthauss.pl/
    • Gość: domatorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 12:35
      Polecam Ci domek U10 lub U12. Naprawdę proste domki i okeślają je jako tanie w budowie. Są fajnie rozwiązane funkcjonalnie. Jak dla mnie wszystko mają, a nie są duże. Możesz sobie obejrzeć je na stronie www.praktyczneprojekty.pl
      O ile jeszcze aktualne pytanie ;-)
      • Gość: majka32 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 12:47
        Ja kupiłam z tej pracowni projekt U33 i jestem bardzo zadowolona jako szczęśliwa użytkowniczka domu . Długo szukaliśmy z mężem projektu, bo mamy wąską działkę, aż w końcu nie wiem jakim trafem znaleźliśmy ten projekt. Architekt rzeczowy i bardzo cierpliwy, biorąc pod uwagę moją powiedziałabym ładnie dociekliwość ;-)
    • A myślałem może o domu drewnianym ? Mimo zmiennych warunków atmosferycznych w naszym kraju ten domek sprawdza się u nas.
      --
      Domy z bali
      Hale stalowe
      • Gość: herdek IP: *.96.244.35.tvksmp.pl 17.05.12, 11:37
        Nie wiem czy jest sens stawiania bardzo taniego domu, bo co ci po nim? Co jeśli szybko będzie się niszczył? No właśnie. Domek ma być trwały, najlepiej duży. Schody Prudlik i inne rozwiązania umieścisz wyłącznie w dużej nieruchomości ;-)
    • Gość: Sempronia IP: *.choszczno.vectranet.pl 27.05.12, 16:20
      Projekt Sosenka III Mg Projekt p.c. 80 m kw

www.z500.pl/projekt/Z39,Maly-przytulny-dom-z-poddaszem-i-weranda-od-frontu-przekryty-dachem-dwuspadowym.html
    • Ja polecam z firmy mg projekt www.mgprojekt.com.pl/sloneczny-z-garazem. Realizacja stanu surowego otawrtego wynosi okolo 70 tyś jak podaje pracownia, salon z jadalnią ma ponad 27 m2, projekt fajnie podzielony na wrsję nocną i dzienną. Może tez byc słoneczny z poddaszem, wtedy mozesz sobie zagospodarowac poddasze na pomieszzcenia uzytkowe
    • Przy budowie domu na pewno przydadzą się narzędzia - można je wygrać w konkursie
      www.izolacje.com.pl/artykul/id1285,wyprobuj-i-wygraj-narzedzia-bosch
      • To cieszymy sie z Wami!!:) mam nadzieje, że szybko nam zleci ten czas budowy;)
        • Gość: Danwent IP: *.opera-mini.net 27.07.12, 13:48
          Witam!
          Jesteśmy Autoryzowanym Koncesjonerem firmy Sofath. Wykonujemy i projektujemy instalację ogrzewania oraz c.w.u za pomocą Pomp Ciepła. Całkowity koszt wykonania instalacji porównywalny jest z tradycyjną instalacją. Wybór i dopasowanie odpowiedniej instalacji już na etapie samego projektu domu pozwala wyeliminować zbędne koszty inwestycyjne. Być może zainteresuje Was pełny i kompleksowy system energooszczędny dla domu, który możemy zaproponować.
          W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam
          Patrycja Majcher
          doradca techniczno-handlowy Sofath woj. świętokrzyskie
          tel. 880-404-880
          biuro@danwent.com.pl
          www.danwent.com.pl

biuro: ul. Kolejowa 14
          28-500 Kazimierza Wielka
    • nie zapominaj o oszczędności w materiały budowlane, pamiętaj,że tylko najlepsi producenci wchodzą w gre:)
    • Gość: nowoczesny projekt IP: *.aster.pl 02.08.12, 21:58
      Zapraszam do współpracy. Projektujemy nowocześnie, z wyobraźnią, solidnie i terminowo. Zapewniamy atrakcyjne ceny. Projektanci z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń i doświadczeniem.
      www.architekt-4u.com
      biuro@architekt-4u.com
    • Gość: NIE marcin mazurek IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.12, 02:00
      Odradzam zatrudnienie budowlańca Marcina Mazurka ok. 30lat z Lublina , obecnie ukrywającego się w Dublinie. To niesolidny pracownik, podkrada pieniądze i nie rozlicza się z kolegami, pije w pracy i pracuje na czarno, bez faktur, pobiera wyłącznie zaliczki i i nie kończy prac.
    • My wybraliśmy sobie projekt i go pomniejszyliśmy właśnie o 20 metrów kwadratowych , ty też tak możesz, wydaje mi się że to dobry pomysł. A dużo fajnych projektów ma archeton.
      --
      stylowi.pl/kategoria/diy-zrob-to-sam
    • www.durski-domy.pl/ mój autorski bardzo ciekawy serwis dotyczący praktyki budownictwa jednorodzinnego. Znajdziesz tu ponad 20 filmów powstałych na placu budowy i ciekawe artykuły. Jako wieloletni wykonawca chętnie rónież odpowiem na pytania.
    • Gość: Kasia IP: *.centertel.pl 08.11.12, 14:25
      Ja proponuje z kimś budować bliźniaka, każdy miałby swoje 90 m 2 i kawałeczek ogródka... Sama chętnie odsprzedam kawałek działki i skorzystam z takiego rozwiązania, poszukuję tylko jakiegoś "wspólnika" - rodziny chętnej do wspólnej inwestycji :)
    • Gość: GosiaW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.12, 19:09
      Hej,
      Osobiście mogę polecić projekt projekty-domow.dom.pl/kr_delicja.htm. Sama go buduję i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Niby w kosztorysie jest napisane że kosztuje 280 000 zł ale sądzę że 200 000 się zamkniemy.
      Jak chcesz mogę Ci wysłać na maila moje wyliczenia i koszty jakie już ponieśliśmy. Może Ci to pomoże:)
    • Oprócz kwestii rozplanowania pomieszczeń i metrażu domu zwróć także uwagę na dobór instalacji w domu. Szczególnie ważne są instalacje ogrzewania i przygotowania cwu. To tutaj dom generuje największe koszty eksploatacyjne. Ważna jest także technologia budowy domu oraz zaproponowane rozwiązania termoizolacyjne. Pamiętaj, że zawsze można adaptować projekt gotowy do własnych pomysłów. Część pracowni projektowych posiada taką usługę bezpłatną.
      --
      Służę pomocą
      • > Ważna jest także technologia budowy domu oraz zaproponowane rozwiązania termoizolacyjne

i nie tylko, wazne jest tez odpowiednie usytuowanie domu na działce ze względu na strony świata - zeby dom byl odpowiednio oświetlony z odpowiedniej strony,

> Pamiętaj, że zawsze można adaptować projekt gotowy do własnych pomysłów. Część praco
        > wni projektowych posiada taką usługę bezpłatną.

Z tym adaptowaniem to jest różnie, ja chciałem sobi etroszke powiekszyc metraz w domu czterospadzistym i niestety ta usługa by mnie kosztowała ponieważ była to znaczna ingerencja w konstrukcje i architekt nie chciał tego zrobic za darmo lub za pół darmo wiec zrezygnowałem i szukając dalej znalazłem inny projekt bardzo zblizony do moich oczekiwań na stronach dom.pl (ktos juz wczesniej wspominal o tej strone) i generalnie bylem bardzo zadowolony z obsługi i czasu realizacji wiec polecam. maja wybór na kilka godzin szukania... czasem troche to maczące bo niewiadomo na co sie zdecydować ale wracając do tematu możliwości są ale nie warto szaleć lepiej poszukać troche dłużej i napewno sie cos znajdzie tak jak w moim przypadku,
        jak bedzie gotowy to wysle zdjęcia bo jak narazie nie jest twarzowy w stanie surowym a dodatkowo szukam juz projektu ogrodu bo jak wiadomo najlepiej jak sie ma juz to zaplanowane wczesniej zeby pociągnąć np instalalacje oświetleniową i nawadniającą puki roboty w toku.
        pozdrawiam i życze udanych łowów.
    • Gość: lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 13:51
      My bardzo długo szukaliśmy projektu. Patrzeć na to co dla nas jest praktyczne,i warto też przeanalizować koszty, oczywiście projekt też musi nam się podobać
      Ostatecznie zdecydowaliśmy sie na pracownię Dom Dla Ciebie i projekt domu Franek
      Polecam pracownie, duży wybór projektów - bardzo zróżnicowanych od tradycyjnych po nowoczesne i bardzo dobra obsługa.
      Pozdrawiam
    • Gość: lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 13:53
      My bardzo długo szukaliśmy projektu. My patrzyliśmy na to co jest dla nas jest praktyczne,warto też przeanalizować koszty, oczywiście projekt też musi nam się podobać wizualnie.
      Ostatecznie zdecydowaliśmy sie na pracownię Dom Dla Ciebie i projekt domu Franek
      Polecam pracownie, duży wybór projektów - bardzo zróżnicowanych od tradycyjnych po nowoczesne i bardzo dobra obsługa.
      Pozdrawiam
      • Gość: Lena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 13:54
        Bardzo długo szukaliśmy projektu, patrzyliśmy na to co jest dla nas jest praktyczne,warto też przeanalizować koszty, oczywiście projekt też musi nam się podobać wizualnie.
        Pozdrawiam
    • Polecam projekt domu OPA - domyprojekty.com/13-projekt-domu-opa-2.html
      --
      Celina Adler - m2studio Architekt Warszawa
      • Na rysunkach w danym projekcie brak jest opisu przegród budowlanych. Myślę, że poza rozkładem pomieszczeń w budynku ważnym aspektem decydującym o wyborze projektu jest także proponowana technologia budowy oraz odpowiednie materiały budowlane, czy grubość całej przegrody. Inwestor może wówczas zadecydować o ewentualnych modyfikacjach projektu lub wybrać inny, spełniający jego oczekiwania.
        --
        Służę pomocą
    • Witam,

Polecam projekt domu domu Żerkowice: www.kbprojekt.pl/projekty-domow/1230/projekt-domu-zerkowice

Bardzo fajny projekt domu o powierzchni użytkowej nieco ponad 110 m2. Doskonale nadaje się dla średniej wielkości rodziny. Dużym atutem jest bardzo przestronny salon z kominkiem na parterze, który połączony jest z otwartą kuchnią. Dom nie jest drogi w budowie, ma prosty dwuspadowy dach, który można przykryć blachodachówką. Przy zakupie tego projektu bezpośrednio w biurze KB Projekt można za darmo wybrać sobie projekt garażu jednostanowiskowego gratis.
    • Gość: Samosia IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.13, 12:15
      Fajna wyszukiwarka domów tanich w budowie wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-taniego-w-budowie,parterowego-z-poddaszem,o-powierzchni-ponizej-150m2,z-garazem-jednostanowiskowym/
    • Gość: Tomek IP: *.30.27.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.08.13, 12:45
      A ja polecam projekt Kiel pracowni www.domea.pl - właśnie buduję... :)

Link do projektu
      www.domea.pl/PL/projekty/pokaz/132
      Wychodzi nieco ponad 80m2 ale wnętrze wygląda na komfortowe jak na ten metraż...
      Sam dom nie ma zbytnio skomplikowanej formy, najdroższy będzie dach ( w tej wersji wilospadowy) można łatwo przerobić na standard energooszczędny.
      Sam zwiększyłem grubości izolacji do 30 cm styro na ścianach zew. oraz 40 cm wełny na suficie - już nie mogę się doczekać momentu kiedy się wprowadzę!

pozdrawiam
      Tomek
    • Gość: gościówa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.13, 14:54
      proponuję projekty: dom w zieliskach, miniaturka, z71,z14. Małe tanie w budowie i ładne :)
      • Proszę też zwracać uwagę, czy będzie tani w eksploatacji. Najważniejsze na co należy położyć nacisk przy budowie domu, to termoizolacja, instalacje, sposób ogrzewania budynku.
        --
        Służę pomocą
    • Gość: Dawid S. IP: *.anfa.net.pl 03.01.14, 19:57
      archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-borowkach-2-ver-2/ma7f1f8a38afe9,2706
      Bardzo fajny dom, idealny jako baza na indywidualny projekt.

Pozdrawiam Dawid S.
    • Moim zdaniem zadanym kryteriom idealnie odpowiada projekt maja z dominanty:
      www.dominanta.pl/projekty-domow/maja
      Mi osobiście bardzo podoba się przejście z garażu do domu przez kotłownię oraz stosunkowo duży do całej powierzchni domu - salon.
    • Zobacz ile kosztowała budowa domów innych inwestorów. W tym miejscu podana jest nazwa projektu, z jakich materiałów dom został wybudowany i koszt budowy domu.
    • Gość: barkot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.14, 11:56
      Jakie masz marzenie i jaka działke,my mamy 1200m2,wybieralismy ok.9 mies, chcielismy parterowy 3 sypialnie/na poczatku wybieralismy 2/ a tu ciagle cos trzeba było zmienic byla SOFIA, FRANCZI,na Fiolkowej 2, Z136, Z8 i inne ale juz zaczynamy Z273 z garazem 101m2 jest super,wszystkie przyłacza i adaptacje gotowe,Juz czujemy sie jak w tym domu. Złozone dokumenty do gminy i czekamy,chcemy szybko i na Wigiie juz tam.
    • Jeśli chcecie wybudowac bardzo mały domek to proponuję zastanowić się nad programem mieszkanie dla młodych. Wiele osób błędnie myśli,że jest on możliwy wyłącznie przy kupnie mieszkania w bloku. Można jednka wybudować dom. Zasady dofinansowania są trochę inne a pieniądze wypłacane w trakcie budowy domu.
      Na stronie znajduje się artykuł:
      www.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/jakie-dokumenty-sa-wymagane-aby-otrzymac-dofinansowanie-do-mieszkania

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.