Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Fundamenty - czy konieczna jest izolacja?? POMOCY

20.10.11, 07:33
    Witam

Mamy fundamenty bez piwnic. W najniższym miejscu wystają 35, w najwyzszym 150 cm ponad ziemię. Od środka jest położony steropian. Fundament miał być okładany kamieniem, dlatego ekipa budujaca powiedziała, że nie kładzie folii. Zaproponowali, zeby pozniej przed okładką kamienie posmarowac jakims przezroczystym izolatorem. Pózniej obie ekipy stwierdzily ze nie ma sensu i ze nic sie nie stanie i tak klada kamien bez niczego pod tym. W zasadze nie wiem co mam robic bo wyczytałam ze fundament taki namoknie, w zimie spęka (pewnie odpadnie kamień), jest świetną pożywką dla grzybów i pleśni i dodatkowo będą mega rachunki. Nie wiem co mam robić. Czy lepiej sciagac kamień na tym etapie budowy czy lepiej juz tak to zostawic? Powiedzieli jeszcze ze przed wylewką kładzie sie folie. POMOCY. Z góry dziekuje za rady...!
    Edytor zaawansowany
    • ikaria80 20.10.11, 09:18
      Izolacja fundamentów to podstawa.Wilgoć wejdzie do środka.Ganiaj "fachowców" do roboty ,bo póżniej oni sobie pójdą a Ty zostaniesz z mega grzybem w domu.
    • antekantoni 21.10.11, 13:55
      Zrób izolacje termiczną i przeciwwilgociową żeby uniknąć mostków termicznych i wilgoci.
    • doktor50 21.10.11, 14:28
      Nie jestem ekspertem od budownictwa ale na logikę biorąc, jak są źle zaizolowane fundamenty to wilgoć się dostaje i później z tego robi się grzyb. Nie mówię już o kosztach ogrzewania które niebotycznie rosną.
      Nie wiem skąd masz tych "fachowców" ale pogoń ich bo ci jeszcze napsują więcej.
      Poszukaj jakiś ekip z doświadczeniem czy coś w tym rodzaju. Ja przy oknach znalazłem speców na favore.pl więc ty poszukaj ich w dziale fundamenty i wykopy
      www.favore.pl/cat101120_fundamenty-wykopy.html
      Tylko musisz się spieszyć, bo zima już za rogiem, a przy fundamentach zimą się raczej nie grzebie. No tak myślę.
    • yyyy_ja 21.10.11, 15:50
      heh :)
      jeśli pomiędzy fundamentami a postawioną na nich ścianą znajduje się izolacja pozioma, czyli np 2xpapa, to wówczas fundamenty izoluje się preparatami na bazie bitumów, ale nie ze względu, że możesz mieć wilgoć w domu, tylko w celu zapewnienia odpowiedniej trwałości betonu. Wilgoć w fundamencie w strefie przemarzania będzie powodować mikronaprężenia przy zamarzaniu wody, które mogą powodować, że fundament zacznie się łuszczyć. Jeśli okładasz fundamenty kamieniem, to fundament poza okładziną wysmaruj je np. abizolem, a w miejscu gdzie masz kamień, najlepiej byłoby wykonać jakieś malowanie fundamentu przed obłożeniem, ale preparatem który pozwoli przymocować kamień, bo w zależności jaki masz kamień, może on sam w sobie izolować lub szkodzić i malowanie go może być negatywnym rozwiązaniem, ale tego dokładnie nie wiem. Proponuję poszukać kogoś kto ma taką okładzinę zrobioną i sprawdzenie jak się zachowuje i jak została ułożona.
      --
      "Żyję się tylko raz.
      Ale jeżeli żyje się dobrze,
      ten raz wystarczy."
      Benjamin Franklin
    • andrzej.sawa 23.10.11, 05:12
      Z tego co wiem,to zasadą stosowaną jest izolacja termiczna na głębokość 50cm i więcej poniżej gruntu,no i oczywiście folia,zwykle tzw.kubełkowa.
    • Gość: stary budowlaniec IP: *.bialystok.vectranet.pl 23.10.11, 09:52
      Zaizoluj fundamenty przeciwwilgociowo Xypexem , później na całość naklej twardy styropian np gr.10cm , na styropian siatka z klejem. Styropian dodatkowo możesz umocować kołkami przed nałożeniem siatki na kleju. Fundament okładasz kamieniem po związaniu kleju z wtopiona siatką. Jeśli kamień będzie na odpowiedniej zaprawie nic mu w okresie zimowym nie powinno się stać.
    • Gość: stary budowlaniec IP: *.bialystok.vectranet.pl 23.10.11, 09:56
      Kamień oczywiście układasz po obsypaniu fundamentów do planowanego poziomu gruntu na styku z fundamentem. Poniżej możesz dać folię kubełkową - w sumie po zastosowaniu Xypexu niepotrzebna , ale kosztuje grosze i można dać żeby żeby nie szokować miejscowych wiejskich mędrków budowlanych.
    • kinga90000 02.12.11, 17:48
      Izolacja fundamentów jest potrzebna m.in.: po to, aby do domu nie dostawała się wilgoć powodująca grzyb. Z tego, co piszesz wynika, ze nie spotkałaś dobrych fachowców, bo Ci których zatrudniłaś odradzają Ci brak izolacji fundamentów. Najpierw poszukaj odpowiedniej ekipy.
      Jeśli nie wiesz, gdzie szukać, mogę polecić Ci serwis, w którym sama znalazłam pomoc podczas remontu mojego domu.
      ktozbuduje.pl
      Mam nadzieję, że pomogłam.
    • tomek.obolan 02.12.11, 23:18
      Bez obrazy ale ręce opadają.;)
    • moje-4-katy 05.12.11, 13:31
      monia.xtr na moim blogu mam zamieszczony artykuł o interesującym Cię problemie, zapraszam do lektury:

moje-4-katy.blogspot.com/2011/12/jak-izolowac-fundamenty.html
      pozdrawiam!
    • agawa100 05.12.11, 15:56
      o tak, szczelne fundamenty to podstawa. moja siostra się budowała dwa lata temu i miała z tym problem - okazało się, że pomieszczenia na parterze są zawilgocone i konieczne były poprawki. to tylko dodatkowe koszty i niepotrzebne nerwy. najlepiej pomyśleć o tym wcześniej. warto sobie poczytać o tym przed budową - w internecie można znaleźć ciekawe i fachowe artykuły, np.
      www.izolacje.com.pl/artykul/id976,rozwiazania-technologiczno-materialowe-fundamentow-podstawowe-bledy
      www.izolacje.com.pl/artykul/id1044,renowacja-fundamentow-bledy-i-zaniedbania
    • lewwysocki 12.12.11, 17:42
      Witam, jeśli chodzi o materiały budowlane do izolacji piwnicy czy też poddasza to co polecacie? Z góry dziękuję za sprawdzone opinie :)
    • logan.wolfe 06.09.19, 22:12
      Witam. Mam stary dom i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad ulepszeniem fundamentów, gdyż nie dość, że były one robione bardzo starymi metodami to zauważyłem, że ściany zaczęły pękać. Myślałem o podbiciu fundamentów i trochę tutaj przeczytałem na ten temat www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Szperanie przy fundamentach może się zakończyć tragicznie, więc proszę was o jakieś firmy, które się tym mogą zająć. Najlepiej okolice Warszawy. Samemu wychodzi taniej, ale wolę więcej zapłacić i mieć to zrobione przez specjalistów. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka