Baterie umywalkowe-pytanie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Gdzie lepiej zamontować bezdotykowe baterie bezdotykowe? W kuchni, czy łazience? Czy rzeczywiście są oszczędne?
    • Gość: Razmus IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.10.11, 11:38
      Mam w kuchni baterię jednouchwytową, kuchenną Vegę firmy Oras z wbudowanym eko-przyciskiem. Z racji tego, że w kuchni zużywam dużo wody, wiadomo, przygotowywanie posiłków, mycie warzyw, owoców etc. Muszę powiedzieć, że bateria świetnie się sprawdza. Przy włączonym przycisku redukuje zużycie wody do 80%, co oczywiście ma przełożenie na rachunki domowe:)Jednak, jak piszą w niektórych broszurach duże zużycie wody w domu jest w łazience. Do spłukiwania toalet to 30%, pranie – 20%, podczas, gdy zmywanie, gotowanie to 10%. Podsyłam Ci filmik, na którym możesz zobaczyć, jak działa przykładowa bateria jednouchwytowa z eko-przyciskiem w łazience – Oras Vega.
      www.youtube.com/watch?v=71olxb_ZAQQ
      • Jeśli masz zmywarkę i używasz baterii tylko do mycia warzyw,nabierania wody do garnków to się sprawdzi.Jeśli jednak zmywasz ręcznie przy płukaniu naczyń taka bateria zacznie Cię szybko irytować.To samo jeśli chodzi o baterię w łazience.Do mycia rąk i zębów super.Do przepierki nawet malutkiej już nie koniecznie.Najlepiej zastosować taką baterię w wc,gdzie zazwyczaj tylko myje się ręce.
        • tego typu rozwiązania sprawdzają się, jeśli mało korzystamy z umywalki/zlewu - czytaj mamy zmywarkę lub umywalka jest w WC. Dodatkowo to dość droga impreza, widziałam takie cudeńka w max-flizie, kosztowały parę tysięcy.
      • Wodę trzeba oszczędzać, bo wiadomo tania nie jest. Ja oszczędzam również na tym, że mniej gotuje wody, a mam zamontowane specjalne zmiękczacze do wody.
    • Jak masz małe dzieci polecam baterię bezdotykową w łazience. Wiadomo, że maluchy lubią pluskać się w nieskończoność.Bateria bezdotykowa działa na fotokomórkę, od razu, kiedy przysuniemy ręce do kranu. System też automatycznie zamyka wypływ wody w ciągu 1-2 sekund po odsunięciu dłoni od kranu. Posiadają też specjalne regulatory, które pozwalają ustawić temperaturę na stałym, bezpiecznym poziomie, więc najmłodsi nie poparzą się gorącą wodą...
    • Gość portalu: Adele napisał(a):

> Gdzie lepiej zamontować bezdotykowe baterie bezdotykowe? W kuchni, czy łazience
      > ? Czy rzeczywiście są oszczędne?

Tak - potwierdzam :) Mam taką z Oras (chyba) i działa na zasadzie fotokomórki, czyli łapka do kranu - leci woda, odsuwam i nie ma. Zamontowałam taką na razie tylko w łazience. Jesli chodzi o oszczędzanie wody w kuchni to mam jednouchwytową, bo szybciej się taką reguluje temperaturę wody, bo nie trzeba manewrować dwoma kurkami. Moim zdaniem w kuchni bateria na fotokomórkę jest niepraktyczna, chyba że masz zmywarkę i wody używasz rzadziej.
      Pozdrawiam :)
      --
      Oblicz OC w Liberty Direct
      • Gość: Elka IP: *.play-internet.pl 30.12.11, 13:17
        Są baterie kuchenne wyposażone w eko-przycisk, który podobno zmniejszają strumień wypływającej wody prawie do 70%, polecam np. finska firme Oras...
        • Gość: Anetka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.05.12, 20:06
          Odnośnie firmy Oras, o której piszecie, rozpoczęła ona kampanię edukacyjną „Inteligentne baterie dla twojego domu”. Kampania ma na celu przybliżenie nam zjawiska zwiększającego się deficytu wody. Jedynym rozwiązaniem walki z tym problemem jest montowanie inteligentnych baterii w naszych mieszkaniach, domach czy firmach. Polecam stronę kampanii:
          smartfaucets.oras.com/
    • Gość: nie marcin mazurek IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.12, 02:02
      Odradzam zatrudnienie do wykończenia łazienki budowlańca Marcina Mazurka ok. 30lat z Lublina , obecnie ukrywającego się w Dublinie. To niesolidny pracownik, podkrada pieniądze i nie rozlicza się z kolegami, pije w pracy i pracuje na czarno, bez faktur, pobiera wyłącznie zaliczki i i nie kończy prac.
    • Gość: ada IP: *.ip.netia.com.pl 25.09.12, 08:15
      oczywiście, że bateria na fotokomórkę tylko do łazienki i jedynie umywalki - bo jako wannowa czy prysznicowa jest bez sensu. A do kuchni, wyobraź sobie jakby się niewygodnie nalewało wodę do garnka ;)
      www.ekspertbudowlany.pl
      • Gość: Aleksandra_kanna IP: *.play-internet.pl 28.09.12, 12:01
        Do łazienki polecam Ci baterię Oras Eterna, która łączy dwie funkcje – prysznica i kąpieli. Bierzesz prysznic, a jak przekręcisz wylewkę prosto możesz się już kąpać. Ma też fajny gadżet:), jeśli naciśniesz specjalny przycisk wanna sama napełnia się wodą. Programujesz mechanizm raz, ustawiając odpowiedni dla Ciebie poziom wody. Potem bateria sama już napełnia wannę i kontroluje żeby woda się nie przelała. Zobacz koniecznie:
        www.eterna.com
    • Moim zdaniem w łazience w kuchni się nie opłaca
      --
      stylowi.pl/kategoria/kuchnia
    • Gość: Dusia IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.13, 20:57
      Ja mam w domu bezdotykową Viendę fińskiej firmy Oras i jestem zachwycona. Jest śliczna i prosta w obsłudze. Ustawiasz temperaturę specjalnym uchwytem, a potem korzystasz do woli. Wystarczy, że wsuniesz dłonie, a woda sama leci. To szczególnie ważne, gdy myjesz zęby, wtedy nie musisz zakręcać kranu, bo sam się zakręci :) Są jeszcze baterie o nazwie Cubista lub Alessi - ale już trochę droższe. Zajrzyj zresztą na stronę: www.oras.com.
    • Gość: Kamil IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.13, 22:37
      Kochana... co za pytanie :) Czy takie baterie bezdotykowe są oszczędne? To jedno z najlepszych rozwiązań jakie można było wymyślić z zakresu ekologii-oszczędności i techniki :)

Mam w domu bardzo fajne baterie firmy Oras (konkretnie modele z serii Electra) i są świetne. Electra nie wymaga żadnych ustawień dzięki najnowszej technologii jaka została w niej zastosowana :) Po prostu robi to sama :)

Ważne jest też to, że możemy dzięki takim bateriom oszczędzać wodę, co automatycznie przekłada się na niższe rachunki ;)
    • sam mam baterię bezdotykową, w łazience. kupiłem polskiej firmy - delfin - i nie zrujnowało mnie to finansowo ;) w zasadzie polecam, szczególnie do łazienki, wydaje mi się, że są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu niż takie zwyczajne. takie jest moje zdanie.
    • Gość: Sonia IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.13, 22:49
      Ty się jeszcze pytasz gdzie zainstalować baterie bezdotykowe? ;))) Bez wahania odpowiem, że absolutnie wszędzie :)))) W swoim domu mam produkty firmy Oras :)) Sprawdzają się znakomicie ;) Korzystanie z kuchni stało się o wiele bardziej komfortowe ;) Teraz przy pieczeniu ciast już nie brudzę kranu ciastem :))) Najważniejsze jest także to, że czujemy iż wydajemy znacznie mniej za wodę ;))

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.