Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Zwierzę na poddaszu! Pomocy

IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.11, 11:36
    Mam problem.
    Na poddaszu użytkowym, gdzieś w ociepleniu, zalęgło się jakieś zwierzę, a raczej zwierzątko, bo duże ono nie może być. Na strychu widać drobne pyłki styropianu. Nie wiem, co to może być i czym to się żywi, bo do mieszkania nie schodzi, słychać tylko, jak tupie po suficie.
    Rozsypaliśmy trutkę na myszy, która została zeżarta, ale zwierzęciu nie zaszkodziła, bo ciągle je słychać. Drugiej porcji bestia nie zeżarła.
    Co to może być za zwierz i jak się go pozbyć? Wczoraj włączyliśmy syrenę alarmową na 2 minuty, ale bez rezultatu.
    Dom stoi w okolicy lesistej, blisko domu są świerki i myślę, że to z nich wylazła ta zmora, co nam spać nie daje i w ogóle.
    Czy ktoś spotkał sie z czymś podobnym?
    Pomocy!
    Edytor zaawansowany
    • kropka 25.11.11, 14:00
      łasiczka? :)
      Zapytaj na forum Zwierzęta, może znają jakiś inny sposób poza rozbieraniem dachu. Trzeba sie go pozbyć przed wiosną, bo jak przyjdą młode, to Was zatuptają na amen, a o spaniu nie będzie mowy. Tylko nie podrzucaj juz trutki, bo jak tam zdechnie, to będzie smierdziało przez lata.
      forum.gazeta.pl/forum/f,128,Zwierzeta.html
      --
      Wreszcie wiem, po co jest k-dron. Żeby się było z czego napić.
      (J.Kapusta, odkrywca k-dronu)
    • aqua48 25.11.11, 15:11
      To kuna, miłe i ładne zwierzątko, wielkości kota, ale płaskim łbem, dzięki czemu wciśnie się przez każdą szparę. Gryzie wszystko - kable, grube deski, ocieplenie, ręczniki, pościel. W nocy potwornie tupie i hałasuje polując na myszy, walcząc albo bawiąc się z pobratymcami. Niestety prawie niewykonalne jest wypłoszenie. Można zamówić łapki, które łapią żywe zwierzaki, potem trzeba je wywieźć daleko i wypuścić do lasu, ale kuny są inteligentne, towarzyskie i potrafią wrócić.
    • Gość: dalia IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.11, 15:31
      Dzięki za odzew, okazuje się, ze zwierzę może być niebezpieczne.
      Znalazłam w internecie info, że można wypłoszyć ultradźwiękiem. Albo odłowić do takiej klatki.
      Ciężkie mam życie, nie ma co. Jak nie urok, to przemarsz wojsk.
    • kropka 25.11.11, 19:25
      jak juz złapiesz, to poszukaj dziury, przez która wlazła. No i porządnie zatkaj :)
      --
      Wreszcie wiem, po co jest k-dron. Żeby się było z czego napić.
      (J.Kapusta, odkrywca k-dronu)
    • robertkucharski 25.11.11, 20:27
      Jak sie jej juz pozbedziesz - Dokładnie sprawdz podbitke.

--
      Profesjonalne Uslugi Remontowo - Budowlane

www.kucharski.biz.pl/
    • Gość: dalia IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.11, 21:14
      Się zdenerwowałam. Dotąd myślałam, że to mysz. Trudno, ale wsadziłam kota na dyżur nocny na strychu. Może coś pomoże. Może dopilnuje.
      Podbitka wygląda dobrze, ma dopiero 5 lat. Ale przepatrzymy, czy coś gdzieś się nie urwało alboco.
    • aqua48 26.11.11, 16:38
      Wystarczy szpara na dwa palce i już kuna się wciśnie, przepatrzcie dobrze. Lubią też robić sobie przejścia koło kominów, warto oglądnąć dokładnie cały dom. A kot im nie będzie przeszkadzał, najwyżej go zjedzą..
    • Gość: dalia IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.11, 19:09
      Sprawozdanie:
      kot przeżył noc, ale w wielkim stresie. Ledwie go rano wydłubałam spomiędzy krokwi. Płakał okrutnie!
      Wczoraj dodatkowo wrzuciliśmy na strych używane legowisko psa, rozrzuciliśmy nieco psich kłaków po kątach. Dziś nic nas nie budziło, albo zwierz się wystraszył atrakcji, albo my mocno spaliśmy. Trudno wyczuć.
      Na wszelki wypadek zamówiłam na Allegro odstraszacz ultradźwiękowy - podobno skuteczny.
      Jak nie na kunę domową, to na myszy, komary i inne dziadostwo się przyda.
      Ciekawe, co będzie dzisiejszej nocy...
    • Gość: vvv IP: *.ists.pl 27.11.11, 22:06
      Też kiedyś kupiłem an allegro takie małe czarne pudeło do odstraszania. Nie było skuteczne.
      Sierściuchy nie lubią natomiast zapachu takich okrągłych kostek zapachowych.
    • Gość: Jakub IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.11.11, 12:06
      Miałem (miewam) podobnie.U mnie jednak odstraszacz działa.Kupiony na alledrogo bodajże czeski (?)Teraz znowu tupie ale od razu wiem,że bateryjki padły:)Dobre baterie wystarczają mi na 5-6 m-cy,zimą krócej,bo strych nieogrzewany.
      Dodatkowo extra rzecz i 100% skuteczna to....rozsypanie papryki ostrj i/lub pieprzu czarnego zmielonego.Oczywiście o ile jest dostęp jako taki.Wystarczy jakaś dziura,wsypać i dmuchnąć np.powietrzem w sprayu (takie do komputerów)żeby rozpylić po powierzchni.Sprawdzone w garażu gdzie grasowała kuna.Pzdr.
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 07:00
      Ze też takie małe zwierzęta potrafią tak solidnie życie utrudnić...
    • aqua48 02.12.11, 10:11
      A one pewnie myślą to samo o ludziach mieszkających w ich domach...
    • Gość: adamm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.11, 16:52
      Ale tutaj akurat zwierze się zalęgło w czyimś domu...
    • aqua48 04.12.11, 17:41
      Gość portalu: adamm napisał(a):

> Ale tutaj akurat zwierze się zalęgło w czyimś domu...

Ale ono uważa ten dom za swój...
    • Gość: dalia IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.11, 18:25

> Ale ono uważa ten dom za swój...

Już nie uważa, bo przepędziliśmy :-)
      Już zapach psa chyba zadziałał, ale włączamy też ultradźwięki i jest spokój, póki co.
      Zwierz buszował w ociepleniu, więc na prawdę mógł narobić szkody.
    • Gość: cys IP: 83.218.96.* 20.07.14, 11:03
      cześć mam problem na strychu tzn coś podgryza mi mąkę ( małe owalne dziurki a w jednym worku przez cala długość przy samym dole) mam pełno pokruszonego styropianu i dmuchany materac tez jest przez to coś chyba pogryzione bo jest jedna dziura długości około 1 cm podłużna i ze dwie wielkości końcówki długopisu, dodam że nic nie słychać żeby coś wędrowało po strychu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka