Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

czy ktoś buduje dom w moliniach archonu?

07.01.12, 20:05
    My jesteśmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę, wiosną ruszany, czy ktoś buduje, chętnie posłucham Waszych doświadczeń:)

archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-moliniach/m4dca7c9ae8db0
    Edytor zaawansowany
    • Gość: vvv IP: *.ists.pl 07.01.12, 21:42
      Dlaczego w wielkim domu kuchnia jest taką klitką?
    • mruwa9 08.01.12, 00:33
      10-metrowa kuchnia to klitka???
    • Gość: vvv IP: *.ists.pl 08.01.12, 07:32
      10 m2 na prawie 160 to klitka. Jak koleżanka poniżej napisała brak tam spiżarni no i miejsca gdzie by sobie rodzinka mogła razem usiąść w niedzielny poranek przy posiłku, tak na luzie, może jeszcze w piżamkach? Życie rodzinne szczególnie w takim dużym domu skupia się tam gdzie się warzy strawę, tutaj dominują funkcje reprezentacyjne czyli salon.
      Schodek do salonu bardzo niepraktyczny, poza tym tego salonu się nie ogrzeje bo ciepło poleci na piętro
    • rege2 08.01.12, 12:51
      archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-idaredach/m4d77278463e3d
      moim zdaniem tu lepiej rozwiązano kuchnię
      jednak brak spiżarni
      i pokoje większe
      taki dom przyjazny rodzinie z dziećmi
      molinie ładne, ale dobre dla singli
      --
      wwwcabala.blox.pl/2011/05/Garden.html
      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2403871,5,21,50262,Fruzia.html
    • rege2 08.01.12, 00:44
      na str. archonu masz forum
      wg mnie ten dom jest zwydziwiany, niepraktyczny i drogi w realizacji, przeszklenia narożne, 4 kominy, 3 łazienki, antresola... a w zamian 3 pokoje klitki i to w skosach, a hol duży; brak balkonu!
      minusy - brak spiżarki przy kuchni, brak balkonu, komunikacja między stołem a garnkami i salonem niepraktyczna, schody do salonu niepraktyczne; jak umyjesz okno nad stołem? i zapachy pójdą do góry
      życie weryfikuje wygodę w domu
      mam schody do salonu, źle się schodzi z kawą ,goście się potykają, 32 m kominek nie ogrzeje w dodatku zwiększa się powierzchnia do ogrzania o to obniżenie, źle umyć okna, bo wysoko..dziś zrobiłabym jeden poziom, w dodatku ogrzewanie sporo kosztuje! w salonie nikt nie siedzi, każdy zamyka się w swoim pokoju
      zapachy w kuchni okap wyciąga ale w dziwny sposób docierają do góry
      nie wyobrażam sobie domu bez balkonu
      na plus - gabinet / u mnie był już garderobą, sypialnią w upały/ i łazienka na dole, pralnia, bryła domu nowoczesna, ale pomyśl o roletach zewnętrznych do tych przeszkleń
      mnie się podobają domy z archonu, mają kilka fajnie rozwiązanych
      osobiście wybrałabym coś praktycznego

--
    • minkapinka 08.01.12, 18:38
      zgadzam się, ze schody do salonu sa niepraktyczne, kuchnia za mała, brak spizarni nie przeszkadza mi.
      Balkonu w domu za nic bym nie chciała.
      --
    • Gość: kowalska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.12, 11:41
      Dobra rada - w czasie budowy wyrównaj poziom salonu z resztą domu, przemyśl pustkę nad jadalnią.
    • ciotka_od_wuja_zdzicha 12.01.12, 16:47
      czasy, kiedy kupowało sie worek ziemniaków juz się skoczyły, wiec spizarka nie jest potrzebna. Wystarczy dobrze zaplanowana kuchnia, ta jest trochę za mała. Obniżony salon to nieporozumienie.
    • Gość: kaj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.12, 14:19
      Hej!
      My rówież planujemy budowę tego domu, z tym, ze wprowadzamy sporo zmian:
      - wyrównanie parteru,
      - garaż dwustanowskowy;
      - podniesienie dachu nad garażem aby zrównać go z pozostałą częścią dachu,
      - wyrównanie ścian (bez wykuszy, wyrw itp)
      - likwidujemu dawa kominy (pozostaje ten przy kominku i w kotłowni) - w zamian planowany rekuperator;
      - zmiana ustawienia okien,
      - zmiana dot. schodów;
      - zalepiamy pustkę nad salonem
      - zamieniam y miejscami jadalnię z częścią pokoju (od strony wejścia);
      - zmiana ścian w kuchni (jedną wybudujemy, w drugiej będzie podciąg;

i jeszcze troszkę innych spraw....
      Ogólnie same zmiany u architekta będą nas kosztowłay ok. 3 tys zł. - ale łącznie i tak wyjdzie mniej niż projekt indywidualny;
      Polecam zalepić pustkę nad jadalnią i zrównać poziomy na parterze - to sie wogóle nie sprawdza - i dla dzieci i dla osób starszych lub ze scfhorzeniami to jest mordęga)

Pozdrawiam.
    • lowczyniglow 20.01.12, 12:12
      Mnie osobiscie się projekt tego domu podoba. My kiedy się budowaliśmy akurat zaglądaliśmy na te stronę projekty domów. Dużo tam różnych projektów, więc może ktoś akurat skorzysta, bo zawsze warto dokladnie wszystko przejrzeć zanim podejmie się decyzję na całe życie:)
    • Gość: anett IP: *.radom.vectranet.pl 27.04.12, 23:59
      kaj a jaka robisz zmianę dotyczącą schodów? co zmieniasz?
    • Gość: wera IP: *.torun.mm.pl 11.08.12, 10:39
      witam. mam pytanie, czy można wiedzieć gdzie budują państwo ten dom? chcielibyśmy z mężem zobaczyć jak wygląda ten projekt w rzeczywistości przed podęciem ostatecznej decyzji? czy byłaby taka możliwość?
    • chica111 10.02.12, 13:49
      Podobny wątek an temat tego domu jet tutaj.
      forum.gazeta.pl/forum/w,43732,131995934,133088470,Re_Dom_w_moliniach.html
      Nasz projekt będzie lustrzanym odbiciem.

Każdy ma inny gust i to co podoba nam nie koniecznie spodoba się innym.

Jak na razie robimy burze mózgów z rodziną i znajomymi którzy budowali ostatnio dom.
      My będziemy wyrównywali dach - jeden poziom i podniesiemy go jak tylko będzie to możliwe.
      Dach dwuspadowy.

Po za tym do ogrzania domu wykorzystać chcemy najnowsze technologie pompa ciepła i rekuperator. Dom chcemy budować z "prefabrykowanych elementów" składanych w fabryce i montowanych na miejscu (coś w stylu amerykańskich domów). Taki dom wybudował mój kuzyn. Dom ciepły i szybko się go stawia.

Balkon raczej znajomi nam odradzają ze względu na znikome jego użytkowanie - chyba że jako element dekoracyjny. Mając przy domu ogródek ( w tym przypadku na poziomie salonu) większość czasu spędza się w ogródku.

Ważne są powierzchnie do przechowywania dlatego my dodajemy na całej długości domu spiżarnie (3 małe - jedna będzie pralnią, jedna spiżarnią i jedna z szafą na ubrania). O potrzebie posiadani pomieszczeń do przechorowywania przekonało mnie życie i artykuł w gazecie Ładny Dom - Budowa i Remont - nr 10 (156) październik 2011.

Schody do salony (aż 2 lub 3 stopnie) mi nie przeszkadzają wręcz się podobają. A komunikacja między kuchnią i jadalnią jest super - obecnie mam 2 w jednym (jadalnię w salonie i jak dla mnie to jest denerwujące). Osobne pomieszczenie na posiłki - bez telewizora, blisko kuchni to jak dla mnie dobre rozwiązanie.

Narożne przeszklenia martwią mnie ze względu raczej na ich próżniejsze trudności z dobraniem zasłon, firan czy innego rozwiązania.

chica111
    • rege2 12.02.12, 06:14
      mam salon ze stopniami,ładnie się prezentuje, ale niewygodny
      zastanawiam się jak wyrównać poziom/ koszty i bałagan; nowy strop, podłoga/ i przez to obniżenie jest zimny!
      gości przyjmuję w kuchni, bo niewygodnie chodzić po schodach
      mam jeszcze jadalnię na półpiętrze/ też niewypał/
      zwłaszcza jak pojawią się goście z dziećmi /-nabite guzy, upadki/
      natomiast nie wyobrażam sobie domu bez balkonu, ja mam dostęp z 3 sypialni /latem poranna kawa lub wieczorem oglądanie gwiazd; wietrzenie pościeli/
      moi znajomi mają wyjście na balkon z łazienki, jak im zazdroszczę..fajnie i praktycznie..otwierasz drzwi, suszysz ręczniki na balkonie i elegancko wygląda taka tafla
      ..każdy ma inne potrzeby..
      latem uwielbiam girlandy kwiatów na balkonie
      --
      travel.acabala.pl
    • chica111 16.03.12, 10:10
      Witam.
      To co znalazłam odzwierciedla moja wizję o kuchni - zobaczcie sami mnie ten projekt urzekł. Jest zrobiony pod inny projekt Archonu ale jak dla mnie idealnie pasuje do Domu w Moliniach - z małymi zmianami.

archon.pl/images/attachments/0000/6646/Dom_pod_jarzabem_b_2.jpg
      --
      Pozdrawiam wszystkich i zapraszam
      Chica111=Iza N-P
      www.chica111.blogspot.com
    • Gość: a IP: *.warszawa.mm.pl 12.02.12, 06:40
      Nie podoba mi się separacja kuchni i jadalni przez korytarz. Schody w salonie można by wyrzucić bo np mogą być przeszkodą dla niepełnosprawnego. To będzie drogi dom w budowie. Kupowałaś fasadę nie funkcjonalność.
    • Gość: anett IP: *.radom.vectranet.pl 27.04.12, 23:56
      hej,ja buduję ten domek, w maju lecimy dalej z budową , jak narazie do zmian należą:
      -wyrównanie poziomu salonu z reszta parteru,
      - poszerzenie garazu o 1m
      - antresola zostaje-szukaliśmy projektu z antresolą
      - zlikwidowanie okna dachowego w pokoju nad garazem gdzie juz jest duze okno
      - wspólny balkon łączący 2 pokoje obok sypialni
      - zastanawiam się nad ograniczenie kominów( może ktoś się wypowie jak to zrobić?)
      - możlwe że podniosę poddasze o 1 pustak
      -zastanawiam się nad powiększeniem pom.gospodarczego na dole kosztem części łazienki
    • Gość: anett IP: *.radom.vectranet.pl 28.04.12, 00:03
      zapraszam osoby budujące do wymiany doświadczeń i podpowiedzi ,moj mail: anesik69@wp.pl
    • bogi400 01.05.12, 15:12
      cześć

My w kwietniu ruszyliśmy z budową, parter już stoi, pojutrze zalewamy stropy. Piękny dom będzie.
      Gratuluję fajnego wyboru.

• Gość: Anett IP: *.play-internet.pl 01.05.12, 21:03
      Bogi 400 mozesz mi wyslac pare zdjec z waszych postepow?interesujd mnie jak wyglada antesola,i pokoje na gorze,a podnosiliscie dom o 1 czy 2 pustaki do gory?i porosze tez inne osoby tez przyslaly mi zdjecia z postepow anesik69@wp.pl
    • misia_bella5 31.05.12, 20:51
      Cześć:)
      Jesteśmy przed zalaniem stropu, budowa postępuje i mamy obiecane zamknięcie stanu surowego w lipcu.
      Podwyższyliśmy o dwa rzędy bloczków fundamentowych, ze względu na ukształtowanie terenu i wody gruntowe.
      Zmieniliśmy w projekcie trochę... wygospodarowaliśmy spiżarnię z łazienki na dole i pomieszczenia gospodarczego, robimy rozsuwane drzwi w kuchni, zlikwidowaliśmy pralnię nad garażem i robimy duży pokój, odrobinę przesuwamy balustradę nad antresolą, żeby zmieścić kwiaty, robimy bawialnię na antresoli (nie wiemy gdzie zrobić właz)!

Ciekawa jestem jak u Was się kształtują koszty? Nam buduje firma, idziemy zgodnie z kosztorysem, ale czy na rynku jest drożej czy taniej jeśli chodzi o materiały budowalne w stosunku do kosztorusy? Ktoś buduje na własną rękę, ciekawa jestem porównań.

• Gość: anett IP: *.radom.vectranet.pl 05.06.12, 20:29
      misia_bella5 mozesz mki dokładnie opisac lub zrobic rzut jak przesuwacie barierke od antresoli i nie wiem czy dobrze zrozumialam na korytarzu na poddaszu robicie ta bawialnie czy zamiast antresoli oddzielny pokoj? my robimy jeszcze jedno wejscie z garazu tak jakby pod schody,bo za schodami jak sie wymuruje jest troszke wolnej przestrzeni i warto ja zagospodaerowac np na mala spizarke
    • Gość: anett IP: *.radom.vectranet.pl 05.06.12, 21:30
      ja mam bardzo dobra i tania ekipę budowlana,która jest profesjonalna i zaufana,także jesli ktos jest zainteresowany to podam telefon,piszcie anesik69@wp.pl, naprawde sa niedrodzy:)
    • Gość: anett IP: *.radom.vectranet.pl 05.06.12, 21:53
      my w tym tyg zalewamy strop, ,oprócz zmian wymienionych wcześniej mamy jeszcze:
      -okno w kuchni robimy o wymiarach jak okno w gabinecie 180/140
      -za schodami jest wnęka,której nie widać,my robimy mniejsze drzwi z garazu własnie do tej wnęki i ona będzie słuzyć jako mało spiżarka;)
      - zastanawiam sie nad zlikwidowaniem małej działowej scianki w kuchni ,z prawej strony ,zaraz po wejsciu z wiatrołauy,okolo 50cm,zeby ustawic potem szafki i wysunac lekko blat aby mozna dostawic 2 krzesla (chyba powiem murarzom żeby mi to wyburzyli bo już postawili)

Przesyłam wizualizacje kuchni domu w moliniach i z ta ścianką chodzi mi własnie o to jak na tych zdjeciach z kuchnia bialo-brazowao-czarna :

Tekst linka
      Tekst linka
      Tekst linka

i wizualka troszke wakacyjnej kuchni,moze bedzie dla was inspiracja:
      Tekst linka
      Tekst linka
      Tekst linka
    • Gość: arek77 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.13, 23:47
      Kupiliśmy ten projekt. Czekamy na pozwolenie. Chcemy zacząć w maju. Interesuje mnie koszt fundamentów ponieważ budujemy etapami ze środków własnych, pozdrawiam
    • Gość: Paulisia IP: *.adsl.inetia.pl 06.04.14, 08:41
      Witam my tez chcemy budować ten dom mam pytanie czy może byłaby możliwość obejrzenia go na żywo
    • Gość: Paulisia IP: *.adsl.inetia.pl 06.04.14, 08:45
      Witam my tez planujemy budowę tego domu dlatego chciałam się spytać czy byłaby możliwość obejrzenia domku na zywo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka