Komentarze do artykułu

Ustawa deregulacyjna: jakie zmiany w zawodzie pośrednika

Resort sprawiedliwości przedstawił projekt ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (potocznie zwanej "deregulacyjną"). Projekt zakłada w pierwszej kolejności uwolnienie 49 zawodów, wśród których znalazły się profesje związane z branżą nieruchomości, czyli pośrednik, zarządca i rzeczoznawca. Jak proponowane zmiany oceniają prawnicy?

Rzeczoznawca majątkowy deregulacja Dodaj do ulubionych


Deregulacja rzeczoznawcy majątkowego - szkoda, że w tym kierunku do tej pory nie poszło Ministerstwo. Studia podyplomowe (4500zł), praktyki 12 miesięczne (od 6 do 10 tyś. zł), egzamin dwuetapowy (pisemny i ustny - 1300 zł). Czy to nie są wystarczające przesłanki do deregulacji? Niektórzy rzeczoznawcy z praktyk zrobili sobie podstawowe źródło utrzymania. Egzaminy ustne przed komisją złożoną ze starych rzeczoznawców - czy to jest uczciwe, że oni sami decydują o tym kogo dopuścić do wykonywania zawodu? Czy nie wystarczyłyby praktyki np. 4 czy też 6-miesięczne i egzamin w postaci testu? Zwykle przy testach są jasne zasady oceny, przy egzaminach ustnych - raczej nie, szczególnie gdy komisja decyduje o tym ile nowej konkurencji dopuścić sobie na rynek.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.