Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

pompa ciepła a inne ogrzewania

02.05.12, 10:20
    witam!

CZy ktoś wie jak wychodzi cenowo ogrzewanie pompą ciepła versus inne ogrzewania - ekogroczek, gaz sieciowy ?
    Chodzi mi o pompę ciepła taką powietrze - powietrze..nie mam pojęcia jak to działa ale coś jak sprężanie powietrza..
    Gdzieś usłyszałam że taka pompa odstawia wszystkie inne formy w tyle a i koszt urządzenia jest taki straszny

Edytor zaawansowany
    • Gość: a IP: *.warszawa.mm.pl 02.05.12, 14:13
      To wszystko zależy od wielu czynników. Od strefy klimatycznej rodzaju grzejników, czy dom jest energooszczędny. Pompa działa jak odwrócony klimatyzator lub lodówka. W relacji do gazu i węgla na pewno jest drożej. Na ewentualny zwrot kosztów inwestycji możesz liczyć po 15-30 latach
    • Gość: Celina IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.06.12, 10:17
      Zajrzyj sobie na stronę www.stiebel-eltron.pl/promocje tam znajdziesz szczegółowe informacje nt. różnego rodzaju pomp ciepła. Jeżeli interesuje Ciebie pompa ciepła powietrze mają teraz fajną promocję na nie, w gratisie dają tablet, no i możesz sobie zarezerwować poszczególny pakiet (mają ich 7) poprzez formularz na ich stronie.
    • jeepwdyzlu 12.06.12, 10:49
      pompa w naszym klimacie (zima sroga) ma sens średni
      Gdyby były odpisy podatkowe, ulgi, zwroty vatu - czyli wsparcie które działą np w Niemczech czy Skandynawii - inna rozmowa.
      Na razie - instalacja za - średnio - 30-40 tys więcej niż gaz czy węgiel - nigdy się nie spłaci, zwłaszcza, że po instalacji pompy wzrasta zużycie prądu - a ten nie tanieje...
      Czyli - gaz lub groszek
      jeep
    • virot 28.06.12, 10:30
      Zgadzam się z przedmówcami - pompa w naszym klimacie jest dobrym pomocnikiem, jednak jako jedyne źródło ogrzewania, raczej średnio się sprawdzi. Według mnie najtańszy i najsolidniejszy będzie solidny kocioł z podajnikiem. Dzisiejsze modele pozwalają naprawdę niskim kosztem mieć ciepełko w domu. Do tego podajniki ograniczają uciążliwe chadzanie do pieca, co jest wielkim plusem. Gaz i elektryczność to dzisiaj prawdziwi złodzieje gotówki.
    • joanka-r 28.06.12, 21:39
      ''Zgadzam się z przedmówcami - pompa w naszym klimacie jest dobrym pomocnikiem, jednak jako jedyne źródło ogrzewania, raczej średnio się sprawdzi.''

sprawdza sie bardzo dobrze, przetestowana w tym sezonie zimowym. Klimat nie ma nic do rzeczy, najważniejsza jest gleba w jakiej będzie dolne zródło. Nie potrzebujemy dodatkowych żróeł ciepła, podłogówka w całym domu i pompa to idealne rozwiązanie.
      --
      ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
      by Zia 86.
    • kuurak 28.06.12, 10:47
      Pompa ciepła jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma gotówkę i chciałby ją dobrze zainwestować, żeby obniżyć koszty eksploatacji domu. Na siłę nie ma co się w to pchać.
    • Gość: gore IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.12, 22:58
      Również polecam stronę makroterm.pl. To solidna firma i w cenniku znajdziesz wszystkie dane, których potrzebujesz. Z doświadczenia wiem, że takie koszty nie są wysokie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.