Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wodny problem - wodociąg vs studnia

14.03.02, 07:58
    Witam forumowiczów.
    Otrzymałem warunki budowy przyłącza wodnego do domu i nabrałem podejrzeń. Po
    rozmowie z potencjalnym wykonawcą tegoż złapałem się za głowę: koszt wyniesie
    ok. 12 000 PLN. Wysoki (jak mi sie wydaje koszt wynika z tego, że sieć ma
    niskie ciśnienie i dlatego konieczna jest rura 150 mm, co prawda do 4 działek
    ale na razie nikt pozostałych nie kupił a własciciel nie będzie inwestował).
    W związku z tym mam pytania:
    1) Czy ten koszt jest rzeczywiscie tak wysoki czy przesadzam ? (porównałem go
    do kosztu przyłacza prądowego - wiem że to bardziej skomplikowane ale żeby był
    5 razy wyższy ? poza tym działka połozona jest tylko ok. 100 m od rury)
    2) Czy raczej lepiej wywiercić własne ujęcie i olać wodociągi ?
    3) Czy woda z takiego ujęcia ma szanse być zdatną do picia ?
    4) Czy wydajnośc ujecia ma szanse zaspokoić 135 m kw. domu + ogródek + 2 (potem
    może więcej) osób ?

Może juz ktoś miał takie problemy lub ma i chwali sobie studnię ?
    pozdrawiam
    Maciek
    Edytor zaawansowany
    • Gość: woytek IP: *.wwpwp.it.pl 14.03.02, 09:13
      Witam!
      U mnie problem podobny choć warunki łatwiejsze, studnia już jest na działce ( 20
      metrów od przyszłego domku), wodociąg też w granicach działki, instalator polecał
      mi zakup hydroforu + filtr i podłączenie się do studni ( koszt materiałów +
      robocizny 3000 zł).
      Podłączenie do wodociągu w granicach około 5000 zł ( w tym opłata partycypacyjna
      do komitetu społecznego budowy wodociągu). Chętnie posłucham opini forumowiczów
      korzystających ze studni...
      pozdrawiam
      woytek
    • Gość: woytek IP: *.wwpwp.it.pl 14.03.02, 09:30
      Witam!
      U mnie problem podobny choć warunki łatwiejsze, studnia już jest na działce (20
      m. od przyszłego domku), wodociąg też w granicach działki, instalator polecał
      mi zakup hydroforu + filtr i podłączenie się do studni ( koszt materiałów +
      robocizny 3000 zł).Koszt podłączenia do wodociągu około 5000 zł.
      pozdrawiam
      woytek
    • Gość: iw IP: 167.76.120.* 19.03.02, 11:58
      mieszkam w domu od urodzenia i korzystam ze studni chociaz jest wodociag.
      studnia ma jakies 40 lat i 35m glebokosci, woda jak mineralna choc twarda i
      starcza na dom 270m i 3 osobnikow + ogrod, jedyne koszty to ewentualne
      przeglady pompy i hydroforu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.