Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ile mogło kosztować wybudowanie tego domu

IP: *.itvmedia.pl 15.10.12, 16:54
    czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć ile mogło kosztować wybudowanie tego domu: dom.gratka.pl/tresc/402-11360179-mazowieckie-halinow.html#2049f07a3610237d,2
    zastanawiam się, czy jest to korzystna oferta, cena działki w tej okolicy to ok 270-350 zł m2.

co możecie powiedzieć o tym domu, tak ogólnie na podstawie tych kilku zdjęć? wydaje mi się, że jest całkiem ciekawy, chociaż na górze wolałabym wszystkie "normalne"okna a nie takie w dachu.... bryła całkiem zgrabna chyba?
    Obserwuj wątek
      • wybieramprojekt Re: ile mogło kosztować wybudowanie tego domu 15.10.12, 20:26
        Witam serdecznie,

Link przez Panią podany jest nie do odczytu.
        Proszę o przesłanie linka na adres kontakt@wybieramprojekt.pl lub poprzez FORMULARZ ZAPYTANIA
        Zajmujemy się pomocą w wyborze projektów, oszacujemy koszty budowy.
        Cena za 1 m2 działki budowlanej jest normalna, ceny zwykle zależą od regionu, jednak pułap do 300 zł za 1 m2 traktuje sie jako korzystny zakup.
        POMOCNY ARTYKUŁ : DZIAŁKA - co trzeba wiedzieć???
        Działka rolna, czy to się opłaca????
      • Gość: PG Re: ile mogło kosztować wybudowanie tego domu IP: *.ip.netia.com.pl 23.10.12, 10:43
        Najwięcej to kosztował ten dach. Widzę że dachówka jest. Obstawiam , że dach kosztował około 70 000 - 80 000 zł z oknami ( pytanie tylko czy jest pełne deskowanie). Mury to już " groszowe" sprawy. Myślę, że w taki stan 170 000 zł. Pamiętaj o jednym. To co oferuje sprzedawca to dopiero początek budowy. Teraz dojdą największe koszta. Ocieplenie z zewnątrz: 15 000 zł, Elektryka: 10 000 zł, Hydraulika ( instalacja, piec, grzejniki itd... 60 000 zł) Tynki w środku, pewnie z 600 metrów tynków: 17 000 zł, wylewki 5 000 zł. Ogrodzenie, kostka, zagospodarowanie terenu: 50 000 zł,ocieplenie poddasza 15 000 zł. No i wyszykowanie środka: licz na tip top minimum: 150 000 zł. Cena całości wyjdzie 900 000 zł. Drogo jak na tą lokalizację. Licz tak. Na wybudowanie domu + jego wyszykowanie ( około 180 - 200 metrów) potrzebujesz 500 000 zł. + działka. Przy takim założeniu bezpiecznie przejdziesz przez budowę i wprowadzisz się do swojego domu. Nie patrz na kogoś kto piszę ze za 300 000 zł wybudował dom i sie wprowadził i ma jak Karington ( totalna bzdura) Sam dach w dachówce + hydraulika to 130 000 zł Pozdrawiam P.S Gdybyś jednak zdecydował się na samodzielną budowę, mogę śmiało polecić Ci jeden super projekt i przedstawić wszystkie koszta budowy z dokładnością do 5 zł. Budowałem go w 2011 roku wiec jestem na bieżąco. Pozdrawiam
      • maba32 Re: ile mogło kosztować wybudowanie tego domu 31.10.12, 10:26
        Nie piszesz nic o tym, co jest zrobione wewnątrz domu. Jeżeli jest to jedynie stan surowy zamknięty, to cena wg mnie jest wysoka. Jeżeli jesteś nowicjuszem w kwestii budowy - pamiętaj: wygląd i "uroda" projektu nie są najważniejsze. Liczy się to, jak dom wygląda w środku i jakie są Twoje potrzeby. Moje uwagi do projektu:
        1. Metraż domu jest duży (200), a wykończenie takiej powierzchni kosztuje.
        2.Patrząc na dach (czterospadowy) pokoje na poddaszu będą kiepskie w użytkowaniu. Metraż "po podłodze " duży, ale skosy z każej niemal strony. Mając dwie ściany ze skosami w każdym pokoju, będzie problem z umeblowaniem, a okna dachowe nie zastąpią Ci normalnych. I tak naprawdę do Twojej dyspozycji zostanie parter, gdzie- jak przypuszczam- jest salon, kuchnia, łazienka i być może pokój.
        3. Ja osobiście szukałabym domu z dachem dwuspadowym -pokoje mają wtedy jeden skos, normalne okna (balkony) i nie ma problemu z umeblowaniem.
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka