Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Żeby było tanio - poradźcie!!!

IP: *.play-internet.pl 08.11.12, 12:42
    Kupiłam niedawno mieszkanie, pierwszy raz będę je urządzać tak od początku do końca. Nie powiem nie mam za dużo pieniędzy na te wydatki. Tania jest Ikea, są też tanie salony meblowe. Znajomi mówili mi, że Ikea to tania sklejka i że raz dwa się zepsuje i że lepiej już najtańsze ale z salonu meblowego. Nie chcę wydawać bez sensu pieniędzy, bo może kupię sklejkę i to mi się rozpadnie i wyjdzie dwa razy drożej. macie meble z Ikei albo z tanich salonów? Co wybrać żeby było tanio?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Artur Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! IP: *.jmdi.pl 08.11.12, 21:20
        nie wiem, ja jestem przeciwnikiem mebli z Ikei. Nie podobają i się, to już wolałbym tanie ale z jakiegoś salonu meblowego. z ikei to badziewie, tak jak piszesz zapłacisz dwa razy bo zaraz sie zepsuje. miałem szafke nocna, nielakierowana zaraz sto rys było plamy, po pół roku do wyrzucenia, niby 200 zł tylko ale to 200 zł w błoto
        • Gość: red Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! IP: *.play-internet.pl 08.11.12, 23:57
          zgadzam się to raczej rzadna oszczędność do tego te meble są kiepskiej jakości. równie dobrze można się przejść poszukać starodawnych fajnych mebli. ja dzieki temu mam w domu super krzeła i szafę. wiele osób tak robi mozna sobie przeczytać www.eioba.pl/a/41yp/szczyt-marzen-kiedys-mebloscianka-z-emilki-dzis-regal-z-ikei
          • Gość: Remi Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! IP: *.199.110.109.in-addr.arpa 09.11.12, 00:17
            Cięzko jest jednoznacznie doradzić co lepsze. Tanie meble czy to w Ikei czy też w innej firmie niestety sa kiepskie - jak to mówiąz z pustego i salomon nie naleje. Podobnie jest przy remontach. Jeżeli chcemy mieć trwałe plytki, glazure trzeba za nią zapłacić. Jeżeli chcemy żeby nam powłoka odpryskiwała kupimy tanszą. Prawda jest taka że w materiałach remontowych np producent robi i tansze farby i droższe. Do Klienta wybór nalezy z jakich właściwości potrzebuje skorzystać. Podobnie jest i wśród mebli - więc słowo gdzie kupujemy nie ma znaczenia a jedynie jaka jakość chcemy kupić. W remonty Zielona Góra jest tak samo.
      • barnaba_01 Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! 09.11.12, 07:48
        Dużo zależy od tego, w jakim stylu chcesz umeblować mieszkanie. Co do Ikei to faktycznie meble są słabej jakości. Ja mam kilka mebli z black red white, które kupiłam w promocji.Może to też nie jest szczyt jakości, no ale jak sama piszesz - ograniczeniem są pieniądze. Możesz też spróbować przejść się na targi staroci lub może na początek kupić używane ładne meble np. na gumtree (co i ja zrobiłam :] znalazłam szafę do sypialni, którą sprzedawało małżeństwo mieszkające zaledwie 2 ulice dalej ). Z czasem, jak odłożysz sobie trochę pieniędzy wymienisz meble na coś lepszego. Wiem, że to może nie jest idealne rozwiązanie do nowego mieszkania, które chciałabyś mieć od A do Z zrobione na "świeżo", ale innych pomysłów nie mam :)
      • nawalonych7krasnali Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! 11.11.12, 23:24
        Meble z Ikei mają to do siebie, że trzeba je złożyć samemu. Jeśli się kiepsko złoży to i nie posłużą długo. Jeśli nie są polakierowane to można to zrobić samemu - nic nie stoi na przeszkodzie. Mocna ich strona to, że spora większość to lite drewno lub właśnie sklejka. Sklejka jest dużo mocniejsza od płyty wiórowej, a co za tym idzie trwalsza. MDFu nie biorę pod uwagę, bo to sprasowany pył śmieciowy...
        Pozostaje kwestia gustu, czy te meble się komuś podobają, a trwałość zależy od składającego i od użytkowania.
      • pietrzj1 Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! 13.11.12, 10:06
        Żeby było dobrze i tanio, to się nie da.
        Tanie meble będą zawsze słabszej jakości. Zarówno Ikea, jak i budżetowe salony. Przykład:
        - BRW (Black Red White). Chyba wszystkie meble są robione z płyt wiórowych. Mam wyposażony jeden pokój w te meble i po paru latach (tak 4-5) jest spory problem z meblami. Sporo oklein odchodzi na kantach, często w miejscach niedostępnych, i nie narażonych na obijanie czy wręcz dotykanie. Parę mocowań połączeń się wyrwało i nie ma możliwości naprawy płyty wiórowej.
        - Ikea. Najtańsze meble mają po paru latach problemy ze stabilnością, i to pomimo dokręcania. Meble drewniane są w miarę ok, np. wzmiankowana linia Hemnes, ale to drewno jest jakieś miękkie i podatne na uszkodzenia.

Za to meble drewniane, dębowe, z jakiejś polskiej firmy, której nazwy nie pamiętam, służą mi od ponad 6 lat bez zarzutów. Ale to zupełnie inna kategoria jakościowa i cenowa - ceny kilkukrotnie większe od tanich odpowiedników Ikeowskich. I tego typu meble mogę polecić.
        • nawalonych7krasnali Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! 13.11.12, 12:23
          Meble z płyty wiórowej można naprawić - wykrawa się zniszczoną część i wstawia "wstawkę".
          Co do trwałości to nie wiem, czy o tym samym mówimy. Najbardziej parszywa rzecz, z której robi się ostatnio meble (i panele) to MDF - sprasowany kurz, który nie ma żadnej wytrzymałości.
          Płyty wiórowe też są różne, a wśród nich były i takie, które są mocniejsze niż drewno - uzależnione od siły sprasowania przy produkcji. Różnica też w cenie.
          Z płyty wiórowej nie widziałem nigdy czegoś obluzowanego i obruszanego chyba, że na ekspozycji, w której każdy niedbale łapie i ciągnie za wszystko co się da.
          Jak już pisałem to Ikeowskie meble skręca się samemu i stabilność zależy od skręcenia, ale też od sposobu użytkowania, połączeń elementów i materiału. Lite drewno nie zawsze jest gwarancją jakości, bo są drewna miękkie - które w stolarstwie od zawsze były śmieciem, a teraz ze względów ceny robi się klientom ze wszystkiego co się nawet nie nadaje. A propo, widział ktoś kiedyś antyczne meble ze sosny? - to też drewno niskiej kategorii nie nadające się na podłogi, a jednak robi się je ze sosny, a potem narzeka na wgłębienia.
          Jeśli teraz masz na myśli tanie meble - ale zrobione z niewłaściwego materiału, no to masz racje. Jednak są i tanie meble zrobione jak się należy i będą służyły długo, a i oku przyjemne będą. Niestety działa to też i w drugą stronę...bo producenci wiedzą, że są tacy, którzy tylko w cenie widzą jakość i zaczynają robić parszywy chłam w cenie obrazów da Vinci.
          Najlepiej kupić książke do materiałoznawstwa w stolarstwie i przeczytać co do czego i wtedy można iść do sklepu....
          • Gość: zenobia Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! IP: *.elblag.vectranet.pl 19.11.12, 20:45
            mam z Ikea 2 sofy:
            www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59874373/
            pierwsza ma 4-5 lat, drugą identyczną kupiłam 2 lata temu- jak do tej pory nic się z tym nie dzieje a śpi się bardzo dobrze- są dosyć szerokie. Faktem jest, że w moim wypadku nie są składane codziennie (stoją w sypialniach dzieci), tylko raz na jakiś czas. Może częste rrozkładanie spowodowałoby ich uszkodzenie.
            Znajomi mają fotele i sofę z ikea z poduchami z wymiennymi pokrowcami od paru lat też ok
            • aqua48 Re: Żeby było tanio - poradźcie!!! 19.11.12, 21:29
              Mam od lat kilkunastu parę mebli z IKEI i nic złego się z nimi nie dzieje. Mają duży plus - skręcanie jest bardzo proste, inaczej niż mebli z salonu, nad którymi cala rodzina łamie sobie głowę, a i tak zostaje jakaś garść śrubek, czy deseczka...Natomiast rzeczywiście gdziekolwiek kupisz tanie meble to należy się liczyć z tym, że będą ze sklejki i po jakimś czasie trzeba je będzie naprawić, albo wymienić. Dlatego lepiej kupić teraz podstawowy najtańszy zestaw, a z czasem wymieniać na coś lepszego i wyszukanego.
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka