Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wanna czy prysznic?

13.05.14, 09:49
    Witam wszystkich, jestem przed remontem łazienki i zastanawiam sie czy wybrać wanne czy prysznic. Obecnie mam prysznic ale jest w opłakanym stanie. Łazienke mam maleńka jak to w bloku. Aby zrobić wanne musze jednak przenieść pralkę, a zeby przeniesc pralke to jak rozumiem musze kupc w scianie i robic na nowo przyłacz ?

Dzieki za pomoc !
    Edytor zaawansowany
    • kosmov 13.05.14, 16:43
      prysznic, zaoszczędzisz na wodzie :) i na ściance!
      --
      Ocieplenie domu krok po kroku
    • Gość: i IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.14, 12:06
      Wanna. W wannie można zarówno poleżeć w wodzie (bezcenne), jak i wziąć prysznic (jak najbardziej jest to możliwe, i to bez zalania łazienki - kwestia wprawy). Pod prysznicem poleżeć w wodzie, żeby nie wiem co, się nie da. Poza tym, jeśli zrobisz klasyczną kabinę, to "ukradnie" ona dużo przestrzeni (w pionie).
    • meble_kuchenne_vena_opinie 24.05.14, 11:50
      Moim zdaniem należy przede wszystkim wziąć pod uwagę dwa aspekty
      1/ ilość miejsca
      2/przyzwyczajenia
      Należy wybrać najmniejsze zło.
      Pozdrawiam
      Meble kuchenne Vena - Opinie
    • nawalonych7krasnali 25.05.14, 20:57
      ch.bronte napisała:

> Pomyśl sobie, jak w wannie będzie wyglądał szybki prysznic - jest to praktyczni
      > e niemożliwe.

normalnie. Bierzesz końcówke od prysznica i myjesz się. A jeśli chcesz poleżeć to nalewasz wody i leżysz.
      Ja mam gdzieś oszczędność wody - wolę spędzać czas na tym co lubię i nie rezygnować z tego pod presją woli otoczenia o oszczędzaniu wody. Woda z kanału spływa do oczyszczalni i niestety nie marnuje się, bo wraca do środowiska - przeciwnie do tego twierdzenia, któremu ulegacie o marnowaniu wody...

--
      yerba-mate.phorum.pl/index.php - wszystko o yerba mate
    • Gość: Maga IP: 83.238.158.* 26.05.14, 17:14
      Wanna, bo w wannie masz dwa w jednym, jak trzeba prysznic i jak trzeba, relaksującą kąpiel. Hydraulik, którego znam, Line z Poznania, zawsze mówi, że najważniejsze, żeby człowiek dobrze się w swojej łazience czuł, i miał w niej wszystko, co mu so szczęścia potrzebne.
    • Gość: Goska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.05.14, 12:53
      Prysznic jest zarowno praktyczniejszy, jak i oszczedny. Ja u siebie mam wannę z ceramik.info.pl/ do tego tez u nich kupilam stalowa rurke na ktorej mam prysznic. Wiec mam 2 w 1. to chyba najlepsze rozwiazanie. Chociaz nie wiem kiedy ostatni raz mialam kapiel z pianka
    • kiko_rippo_22 27.05.14, 16:04
      Niestety,moge mieć tylko wannę /metraż,suszenie/.Prysznic w wannie bierze sie tez w parę minut,jest o wiele wygodniej,przecież jest bateria wannowa,a nad wanna są suszarki /przy samym prysznicu niemożliwe/.Najważniejsza jest wanna,a potem prysznic.Jeśli jest miejsce tylko na jedno,zdecydowanie prysznic:)
    • kiko_rippo_22 27.05.14, 16:05
      Niestety,moge mieć tylko wannę /metraż,suszenie/.Prysznic w wannie bierze sie tez w parę minut,jest o wiele wygodniej,przecież jest bateria wannowa,a nad wanna są suszarki /przy samym prysznicu niemożliwe/.Najważniejsza jest wanna,a potem prysznic.Jeśli jest miejsce tylko na jedno,zdecydowanie wanna:)
    • milenaherman 14.07.14, 21:26
      prysznic stanowczo:)
    • tarabasia 21.07.14, 10:40
      a może 2w1? Mam na myśli prysznic z głębszym brodzikiem?
    • jolazukin123 30.07.14, 11:06
      Wanna z prysznicem :D
      --
      Japoński sklep w Warszawie
    • mrrablla 31.07.14, 14:42
      Myślę że wanna jest bardziej użyteczna i lepiej wkomponowuje w łazienkę. Weźmiesz w niej i kąpiel i prysznic - co tu się dużo zastanawiać - WANNA ! :D
    • dolmadakia 31.07.14, 16:21
      Wanna.Zdecydowanie.Dla mnie straszną rzeczą byłoby myć się ciągle na stojąco. Mycie się jest też przyjemnością,nie tylko koniecznością:-)
    • robex888 05.08.14, 12:45
      Zdecydowanie stawiam na prysznic, jest dużo bardziej praktyczny.
    • krystynagaszczyk 06.08.14, 15:17
      w małej łazience o wiele lepiej wygląda prysznic. Po co wciskać wannę na siłę?
    • kol.3 06.08.14, 18:35
      Prysznic niekoniecznie musi wypadać oszczędnie, jeśli ktoś stoi pól godziny pod prysznicem a woda się leje, to żadnej oszczędnosci nie ma.
      Do wanny można nalać tylko trochę wody, niekoniecznie musi to być od razu 200 litrów.
    • ryc.kam 07.08.14, 14:11
      Lepiej już włożyć trochę więcej pracy i być zadowolonym. Ja bym postawił na wannę bo dzięki temu możesz mieć dwa w jednym - i się pomoczyć kiedy chcesz i zamontować szybkę i dzięki temu brać prysznic. Ja niestety mam tylko prysznic i żałuję, że nie było opcji na inne rozwiązanie.
    • kamila262 19.08.14, 14:41
      Wszystko zależy ile łazienka ma metrów. Jesli faktycznie jest maleńka to proponuje prysznic, będzie więcej miejsca.
    • mariana08 26.08.14, 12:56
      A z czego wolisz korzystać? Z wanny czy prysznica?
      Jeśli marzysz o wannie, a obawiasz się, że masz zbyt mało miejsca, zajrzyj do sklepu ceramika design, tam na pewno doradzą Ci coś sensownego.
    • michal83x83 29.08.14, 12:35
      Chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Prysznic jest częściej używany - do wanny musisz najpierw napuścić wodę itp. Fakt, wanna to dobra sprawa, bo można w niej odpocząć po ciężkim dniu, ale ogólnie i tak najczęściej korzystamy z prysznica. A jak masz małą łazienkę, to lepiej już zdecydować się na prysznic.
    • mrb62 29.08.14, 18:09
      Wszystko zależy od osobistych preferencji: jeśli kąpiel to dla Ciebie przede wszystkim czynność higieniczna, to stawiaj na prysznic, bo z moczenia się w wannie i tak nie będziesz korzystać. Ale jeśli marzysz o domowym SPA i relaksie w pachnącej pianie, to wybór jest oczywisty: WANNA! Można już znaleźć takie modele, np. narożne, które nie zajmują wiele miejsca, a jeśli dodatkowo zainstalujesz parawan to i szybki prysznic możesz wziąć bez problemu. :)
    • mama_kaski 31.08.14, 00:04
      zerknij: forum.gazeta.pl/forum/w,217,124755750,153470415,Re_bardzo_mala_lazienka_wanna_czy_prysznic_.html
    • mama_kaski 31.08.14, 00:05
      mama_kaski napisał(a):

zerknij: www.blog.lazienkizpomyslem.pl/?s=ma%C5%82a+%C5%82azienka&iamspam=im-n0t-spam Nie ten link wkleiłam :D
    • meggie55 01.09.14, 10:06
      w wannie zawsze można wciąż prysznic, a pod prysznicem kąpieli już nie bardzo ;)
    • sandrawuwu 02.09.14, 13:59
      Racja :) Ale - wanna, w której komfortowo można brać prysznic musi być zmodyfikowana, choćby przez dodanie panelu, żeby nie chlapać na całe mieszkanie. Nie każdemu też jest wygodnie kąpać się w wannie (np. osobom o ograniczeniach ruchowych). No i nie wszędzie zmieści się wanna, w której wykąpiesz się komfortowo. Z doświadczenia wiem, że lepiej mieć prysznic, niż totalnie przyciasną wanienkę :( Firma Roca niedawno robiła taki raport o zaletach i wadach wanien i pryszniców. Polecam: Wanna czy prysznic
    • meggie55 03.09.14, 14:35
      oczywiście, że nie zawsze jest miejsce ja jednak i tak jestem fanką wanny :) są specjalne parawany/nakładki udoskonalenia które pozwalają przyjemnie brać prysznic
    • kosmov 12.09.14, 11:57
      większość pań pewnie powie wanna, ale jeśli chodzi o oszczędność to zdecydowanie prysznic!
      --
      Ocieplenie domu krok po kroku
    • adki5 18.09.14, 08:46
      zalezy jaki prowadzisz tryb zycia, prysznic jest praktyczniejszy a zwlaszcza, ze mieszkasz w bloku.
    • 23jasmina 18.09.14, 14:44
      Zależy czy macie małe dzieci czy nie, bo szczerze mówiąc przy małym dziecku to prysznic mniej wygodny...nie twierdzę, że się nie da funkcjonować ale wygodniej jest z wanną.
    • ire.mlyn 19.09.14, 12:29
      na twoim miejscu to ja bym się w tę wannę nie bawił, jak mówisz że przy tym tyle roboty. Miejsca będzie dużo zajmować, a prysznic to mimo wszystko oszczędniejsze rozwiązanie. Tutaj masz przykłady małych łazienek z wannami i prysznicami: lazienkiportal.pl/style-aranzacyjne/0/80/mala-lazienka-%E2%80%93-wielki-problem.html Tylko pamiętaj że w tych realizacjach nie ma pralek a i tak wydaje się ciasno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.