Forum Dom Dom
ZMIEÑ
    Dodaj do ulubionych

Czujnik czadu do kotłowni

10.12.15, 07:49
    Posiadam dom ogrzewany węglem.
    Potrzebuje czujnik czadu do pokoju w którym stoi zwykły piec na węgiel. Piec znajduje się w podpiwniczeniu w kotłowni. Nie chcę kupić jakiejś chińszczyzny która będzie tylko elementem wystroju. Jaką firmę polecacie która produkuje coś w przyzwoitej cenie?
    Edytor zaawansowany
    • 10.12.15, 11:16
      Używam najprostszych czujników firmy Kidde. Zaprogramowane są fabrycznie na 7 lat działania. W całym tym okresie tylko raz wymieniałam baterię. Te najtańsze czujniki kosztują ok. 100 zł. Skoro masz dom, to chyba powinieneś kupić więcej niż jeden.
    • 11.12.15, 08:08
      Czujka powinna posiadać przede wszystkim wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Nie może być takiej sytuacji, że gdy powstanie czad, czujka nie zadziała.
      Czadu nie da się wyczuć. Jest bezwonny. Szybko potrafi obezwładnić.
      Oprócz kidde poleconych wyżej sprawdź sobie jeszcze czujkę satel dg-1 co. Sprawdź sobie tutaj: www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/117,czujka-czadu-skuteczna-obrona-przed-cichym-zabojca/
      Masz opis incydentów związanych z czadem oraz opis specyfikacji wspomnianej czujki.
    • 01.09.16, 10:37
      najlepsze są czujniki firmy satel, znajdziesz je np w tym sklepie: instalaton.pl/pl/czujniki-gazu-dymu/388-czujnik-tlenku-wegla-dg1-co-satel.html?search_query=czad&results=1
    • 09.09.16, 13:57
      Ja kupiłam za 70 zł w Praktikerze.
    • 06.01.17, 21:54
      Dobre czujniki czadu w przystępnych cenach znajdziecie w sklepie www.gasnicedomowe.pl/akcesoria.html baterie starczają na 10 lat, niektóre modele moją opcje sprawdzania najwyższego stężenia CO2 w jakimś odcinku czasu. Ustawiajcie czujniki czadu przy kominkach i elektrycznych lub gazowych ogrzewaczach pomieszczeń
    • 09.01.17, 10:33
      Też szukałam informacji na temat czujnika czadu do domu, niestety wszystkie komenatrze pisane jakby przez sprzedawców, co jeden to lepszy... a wiadomo ze tu chodzi o bezpieczeństwo! Zadzwoniłam do sklepu który ma chyba wszystkie możliwe do kupienia na rynku czujniki i zapytałam. Zaskoczyła mnie bardzo miłą obsługa i faktycznie Pani mi świetnie doradziła więc moge polecić ten sklep - czujniki.co/ pozdrawiam!

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.