• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jak układać płytki ceramiczne Dodaj do ulubionych

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.04, 02:24
    taaa bardzo ciekawy art. ale jak do tej pory jedyny jaki znalazlem wsieci :p
    skorzystam z porad thx;)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: drgon19 IP: *.udn.pl 13.10.04, 09:52
      Jeśli zajrzysz jeszcze na tą stronę,to proszę Ciebie o informacje:co to
      jest "thx" i czy udało Ci się znaleźć w sieci jakieś ciekawe informacje na
      temat glazurnictwa jako zawodu.
      Pozdrawiam!
      Mój e-mail
      brpz@o2.pl
    • 13.10.04, 10:25
      a ja sie podłączę do tego wątku. gdzies czytałam, że najpierw kładzie sie
      płytki na scianach a póxniej na podłodze. nie moge tego znaleźć. kto mi
      wytłumaczy jaka jest własciwa kolejnośc i dlaczego akurat taka?
      • Gość: rubens IP: 80.50.237.* 21.07.08, 18:35
        bardzo wazne jest edmundzia czy glazura jest taka sama plytka jak psadzka jezeli nie to masz racje najpierw zaczynasz klasc glazure zostawiajac 15 - 16 cm od posadzk.
      • Gość: piotrekkk11 IP: *.tktelekom.pl 15.09.09, 21:51
        kolego najpierw kładziesz płytki na ścianie zaczynając od dołu i od drugiego
        rzędu jak się z tym uporasz połóż na podłodze mogą się okazać bardzo twarde i
        przy docinaniu możesz mieć nierówności i to powinna pokryć pierwsza płytka tak
        aby nic nie było widać a podłogę kładziesz na końcu dlatego aby nic nie
        uszkodzić coś upadnie i co .
      • 22.04.10, 14:11
        Dlatego ze płytki docinasz na dole,u gory zaczynasz od całej pod sufitem i jak
        wyjdzie na dole to na taki wymiar przycinasz płytkie,ale najpierw podlogie
        kładziesz i dopiero ostatni rzad docietych,wiecej Ci nie bede zdradzał bo chleb
        glazurnikom odbierzesz.Zeby np.łazienka ładnie wyszła to jeszcze pare zasad
        trzeba znac,ale to juz proponuje kurs skonczyc ktory kosztuje 2 tysiace i wtedy
        wszystko sie dowiesz.
        --
        WYSTROJ MOZNA KUPIC,ALE STYL TRZEBA MIEC.

POKAZ MI JAK MIESZKASZ,A POWIEM CI KIM JESTES.
        MOJE GG 13115202
    • Gość: ttwtt IP: *.piotrkow.sdi.tpnet.pl 19.01.05, 09:08
      twtwtwtwfggjff vgf fxcffb fhfhhhfhffhgn rher
    • Gość: Meyo IP: *.it-net.pl 01.02.05, 11:31
      Krótko,zwiężle i na temat! to lubie - dzięki.
    • Gość: tomekparczew IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 21:51
      a ja wciaz nie wiem.Postanowilem sam ulozyc plytki na balkonie. Zrozumialem ze
      najpierw powinienem wylac tam zaprawe samopoziomujaca(bo nie mam pojecia co to
      jest "jestrycho") a pozniej ukladac glazure, zaczynajac od brzegow balkonu i
      kierujac sie w strone drzwi. Ale nie wiem, ile schnie ta zaprawa i czy jaki
      klej do glazury kupic? Czym sie tnie plytki?
      Pozdrawim i bylbym wdzieczny za pomoc
      • Gość: vmp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 22:01
        Radze uwazac z wylewaniem zaprawy samopoziomujacej na balkonie, gdyz tam
        powinien byc zachowany "spadek" na strone zewnetrzna.
      • Gość: Ziom IP: *.opera-mini.net 27.06.13, 02:31
        zaprawy smowyrównujące na balkonie ? Po pierwsze woda musi spływać z balkonu - czyli nalezy wkonać spad ok 2%, po drugie większość zapraw wyrównujacych przeznaczona jest do wnętrz - zwyklle to nie jest material na balkony i tarasy... Prosze uwaznie czytac specyfikacje produktów. Niewiedza bywa droga i bolesna... Acz "kazda matka kocha swoje dzieci" :D wiec wybrańcom może się odcasu do czasu udac ;-)
    • Gość: Mietek IP: *.chello.pl 02.08.05, 17:27
      Żeby ułożyć płytki należy się wiąść do roboty !!!
      Innej metody nie ma.
      • Gość: wojtek65 IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 04.08.05, 13:16
        I żeby zrobić to naprawdę dobrze należy kupić narzędzia.Moje kosztowały ca
        2000,-zł
      • Gość: Wigo IP: *.szczecin.mm.pl 15.01.09, 19:01
        I MIEĆ TROCHĘ POJĘCIA
    • Gość: adam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.06, 13:34
      czy płytek nie należy namoczyć przed ułożeniem
      • Gość: Ziom IP: *.opera-mini.net 27.06.13, 02:27
        Nie ... moczy sie tylko płytki o dużej nasikliwości, które mają być układane na zaprawie cementowej ( i prosze nie mylić klasycznej zaprawy z klejami cementowymi bo to nie to samo )
    • Gość: Alojzy IP: *.chello.pl 16.04.10, 01:21
      Ja tam na przykład w kuchni mam fototapety , i jestem bardzo zadowolony ,
      świetnie się prezentują , można po nich zmywać i były nie drogie . Kupiłem ja na
      www.mamita.pl , produkty tej firmy nie zawierają cykloheksanolu -
      substancji szkodliwej dla zdrowia i rakotwórczej , do tego jakość fototapet jest
      wręcz fotograficzna ! :)
    • 29.04.15, 21:47
      Witam,
      w czasie układania płytek należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze polecam zawsze nanosić cienką warstewkę zaprawy klejowej na samą płytkę oraz z formie tzw. grzebienia na podłoże, czyli ścianę lub podłogę. Odradzam nakładanie kleju wyłącznie na jedną z ww. powierzchni, gdyż może to szybko doprowadzić do odpadania płytek, jeśli klej nie zwiąże należycie mocno z podłożem. Polecam stronke zbudujmydom.pl/index.php?page=ukladanie-plytek-ceramicznych-na-scianie-i-podlodze gdzie fajnie opisano podstawowe kwestie przy układaniu płytek na ścianach i podłogach.
      W przypadku łazienki należy pamiętać, aby obowiązkowo stosować dodatkową izolację przeciwwilgociową, np. folię w płynie lub masy szpachlowe.
      • 24.11.15, 12:13
        Położenie płytek nie jest wcale takie trudne jak może się wydawać. Jednak za pierwszym razem raczej nie zdecydowałbym się na układanie płytek np. w salonie. Prędzej w garażu, jakimś pomieszczeniu gospodarczym. Można dużo czytać, oglądać itp, ale najlepiej jak zacznie się robić pod okiem kogoś doświadczonego. Płytki ceramiczne różnią się czasami rozmiarami - nawet w ramach jednej partii i przy I gatunku. Dla osoby niedoświadczonej może to stanowić problem - choćby podczas fugowania - trochę ciekawych porad znajdziecie na blogu www.dekori.eu/content/category/3-Blog_dekori
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.