Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wykup mieszkania komunalnego-formalności

IP: *.crowley.pl 24.01.05, 15:32
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z wykupem komunalnego w Gminie
    Warszawa-Centrum. Nie ma przeszkód formalno-prawnych, ale to ja złożyłam
    wniosek. Ile to trwa od złożenia wniosku do przysłania rzeczoznawcy???
    Edytor zaawansowany
    • Gość: jurek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.05, 19:21
      Ciekawe na co liczysz?Pewnie na darmochę?Ciekawe kiedy się skończy rozdawnictwo
      mieszkań komunalnych.Nic przeciwko osobą to wykorzystującym .Ale mam tego
      dość.Jednym dają (sprzedają za grosze mieszkania,które do tej pory utrzymywała
      Gmina (my podatnicy).Teraz sprzedają za niską cenę.Innym -Prywatnym kazano
      dopłacać do lokatorów i teraz remontować po nich mieszkania .Przepraszam ale
      sie zdenerwowałem?
    • Gość: ab211 IP: *.crowley.pl 26.01.05, 10:52
      Więc Jurku,
      Odpowiem ci nie liczę na darmochę. Moi dziadkowie mieszkali tu przed wojną. W
      dom uderzyłą bomba, zgliszcza i tylko zgliszcza, brali udział w POWstaniu. Nie
      gmina ale dziadkowie i rodzice własnymi rękoma budowali i remontowali ten
      lokal,często nie dojadając. Całe życie opłacali regularnie czynsz, społecznie
      wykonywali elewację i remontowali klatki. Więc dziesięć razy zastanów sie co
      piszesz i nie obrażaj innych skoro nie znasz sytuacji. A jak nie umiesz nic
      doradzić konstuktywnego to napij sie melisy ona cię uspokoi
    • Gość: jurek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.01.05, 20:03
      Nie watpię ze tak było.Ale to nie ty byłeś powstańcem ,budowniczym i płatnikiem
      czynszu symbolicznego jak mi się wydaje.Teraz chcesz za grosze kupić coś co ma
      inna wartość rynkową./A co byś powiedział na takie rozwiązania.Masz prawo
      pierwokupu .Gmina ogłasza przetarg na wolnym rynku.Kupić może każdy za cenę
      wolną.Jak widzisz daję ci prawo pierwokupu i jeszcze prawo do zamieszkiwania w
      tym mieszkaniu np 2lata po starym czynszu w momęcie przegrania przetargu przez
      ciebie.Tak jest na całym świecie może oprucz kuby.Sprawiedliwie.Inaczej uważam
      że wykożystujesz złe prawo.Gdybyś nawet ty płacił czynsz ,był partyzantem,to
      nigdy nie stałeś się z tego powodu włascicielem.Co ma powiedzieć taki obywatel
      który nie ma babci.dziadka któremu gmina dała przydział za kilka groszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka