Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ściemy

IP: *.chello.pl 29.01.05, 11:31
    Szanowni drodzy dosłownie czytelnicy forum potencjalni konsumenci usług
    budowlanych Otóż doradzanie z czego jak budować staje się w Polsce prawie
    przemysłem nie ma dnia abym nie otrzymał pocztą jakiegoś opasłego poradnika ,
    katalogu , a to tylko z powodu że rozdałem kilkanaście wizytówek na targach
    budowlanych co tydzień w wielu znanych codziennych gazetach ukazują się
    dodatki budowlane to dobrze każdy chce zarobić . Ale tyle z nich pożytku dla
    przeciętnego konsumenta usług budowlanych co kot napłakał
    Zdarzył się raz wyjątek w gazecie ,, murator,, w dziale porady jak zbudować
    dom napisano między innymi troszkę prawdy . cytuję
    Jak zbudować dom i przetrwać : Budowa domu przypomina bitwę , po jednej
    stronie Ty ze swoimi marzeniami , po drugiej zaprawieni w boju wykonawcy .
    Oni już nie jednego takiego jak ty przeszli Aby wygrać z profesjinalistami
    musisz grać jak wytrawny pokierzysta , wiedzieć kiedy powiedzieć pas , kiedy
    wyciągnąć asa z rękawa . A najlepiej udawać , że nie umie się grać w tę grę i
    robić swoje ( przepraszam ,,murator ,,jeśli coś nie dopowiem do końca .na
    życzenie prześlę kopię artykułu artykuł zakończono rysunkiem jak z komiksu
    gdzie dwóch związanych w kaftan wariatów bawi rozmowa Przepraszam Czy Pan też
    buduje . Oczywiście tekst i rysunek to zabawne ale zbyt prawdziwe dowodzą to
    między innymi Państwa listy e-maile często przepełnione obawami czy się aby
    uda , czy warto a jeśli to czy jeszcze istnieją ludzie życzliwi czy nie
    zostanę nabita/y w przysłowiową butelkę . Proszę o więcej optymizmu i
    wytrwałości nieważne czy jesteś dziewczyną , znasz , czy nie znasz się na
    budowaniu , możesz i wymagaj praw konsumenta od wykonawcy usług Zrobią prawie
    wszystko o co poprosisz to ich zawód a dom mieszkanie to towar użytkowy i
    nawet jeśli to towar niezbędnego użytku nie warto popadać w przesadę . Chyba
    ze nie wiesz co zrobić z nadmiarem pieniędzy , ale to wyjątek i takich
    wyjątków szuka zbyt wielu wykonawców prac budowlanych , których tu pozdrawiam
    życzę dobrej pracy i dobrych klientów i dużo pieniędzy . Temat ile potrzeba
    na budowę małego domku z uwagi na ważne walory społeczne uważam nadal za
    otwarty niewyczerpany przez następne 50 lat . Piszcie : rzeczowe zapytania
    spotkają się z rzeczową życzliwą i w miarę możliwości odpowiedzialną
    odpowiedzią z naszej strony
    pozdrawiam Dobrydom1wp.pl

Na prośby wyrażane w e-mailach podaję przepis na dom własny chodzi o koszt
    realizacji i możliwości przeciętnego Kowalskiego ; trochę może się kojarzyć
    niektórym z przepisem na potrawę , ale dom to także rzecz z materii i w końcu
    do skonsumowania oczywiście trochę inaczej i dłużej konsumujemy niż ciasto
    babci )
    Skąd pieniądze na dom . Odpowiadam 100 % inwestycji mogą kredytować niektóre
    Banki. Spłata rat kredytu za dom ( bez bieżących opłat za utrzymanie )
    wyniesie
    450 zł miesięcznie za 50m2 mieszkanie

Z większości e-maili wynikałoby , że jesteście w stanie akceptować ze
    względów
    ekonomicznych mały dom wielorodzinny do 2-ch pięter a mieszkanie dla Was osób
    w
    wieku około 30 lat to co najmniej 50 m2 powierzchni użytkowej. ( statystyczne
    dane na podstawie naszych sondaży i rozmów )

Dołożywszy wszelkich starań z państwa strony optymalna budowa domu j/w
    wyniesie
    w kosztach 1 m2 powierzchni użytkowej .
    za materiały 600 zł
    za robociznę 300 zł
    Vat etc 150 zł
    Zysk firmy 250 zł
    Inne wydatki 100 zł
    Należy nadmienić że mieszkanie nie jest wyposażone jeszcze w okładziny to
    znaczy parkiet i glazurę w kuchni i łazience
    szacunkowy koszt wyposażenia mam na myśli materiały o przeciętnej cenie
    ( glazura i parkiet ) może wynieść 12 000 zł. Zaznaczam że budynek nie
    posiada
    windy garaży podziemnych itp. dodatków jak np: specjalne monitorowane
    alarmami
    i kamerami ogrodzenie .Standartowo wejście bo klatki schodowej chroni domofon
    okna drzwi produkcji firm Włoszczowa , Stolbud Warszawa , Wołomin lub Sokółka
    Drzwi do mieszkania antywłamoaniowe ściany pomalowane białą farbą emulsyjną :
    Ścianki działowe z bloczków gipsowych z możliwością dowolnego ustawienia.
    Mieszkanie posiada balkon 4 m2 wliczony w cenę .

Pozostawiam do wyboru Sz. P. gdzie chcecie mieszkać podstawowe materiały jak
    cement piasek gips styropian na docieplenie są dostępne w prawie każdym
    rejonie
    kraju za zbliżoną cenę i nie mają istotnego wpływu na cenę . Istotne zmiany
    ceny mogłyby wystąpić w przypadku realizacji domu w terenie trudnym górzystym
    lub na gruntach podmokłych wówczas koszty transportów należy skalkulować
    indywidualnie
    Jeśli chodzi o domy indywidualne willa , rezydencja Dobrze jest zdać sobie
    sprawę gdzie ma powstać dom ,,tam gdzie skończył się asfalt ,, i wówczas
    podstawowe koszty domu mogą być mierzone przede wysokim kosztem użytych
    materiałów i wysiłku jaki wykonawca domu włożył w realizację średnio dom pod
    klucz kosztuje od 1500 zł za m2 ( technologie efektywne oszczędne ) do około
    3500 żł/m2 technologie tzw. tradycyjne bloczki cegły etc. . Dom
    indywidualny podmiejski , w mieście tzw. rezydencja wówczas należy zdać sobie
    sprawę że inwestujemy bardziej dla przyszłości koszty i czas budowy są zwykle
    większe i ni jak nie przystają do kieszeni i możliwości tzw. przeciętnie
    zamożnego Polaka. Podstawowy problem Polaka inwestującego w dom , ale i
    wykonawców prac to zawiść i nieustanne podejrzenia czy nie dajemy więcej
    niż się należy dla uzyskania efektu pod nazwą dom mieszkanie. Zarówno
    inwestor właściciel jak i wykonawca życzą sobie optymalnej ceny .
    Jednocześnie zbyt często dla niby optymalnej ceny godzą się na realizację
    domu za pomocą najdroższej z metod mianowicie na pracę ręczną fachowców
    wielu zawodów. W skali kraju efekty takich działań są opłakane 500 000 budów
    domów jednorodzinnych nie zakończonych od ponad 15 lat ( dane GUS . i około
    1,2 mln. gospodarstw domowych bez samodzielnego mieszkania .
    Szanowni Państwo nie jest to odosobniona moja opinia . potwierdzają ją
    Autorytety które raczej trudno podejrzewać o koniunkturę polityczną lub
    jakieś promowanie firm etc.

Komitet Prognoz i Analiz przy Polskiej Akademii Nauk
    cytat .. Wydatki na mieszkania zwiększają popyt na towary i usługi
    w skali jak 1 do 4-5
    Bez likwidacji zaniedbań w budownictwie mieszkań nie może być mowy o
    likwidacji opóźnień w rozwoju cywilizacyjnym Polski . Dotychczasowa
    liczba budowanych mieszkań nie pokrywa ubytku mieszkań utraconych z tytułu
    ich
    technicznego zużycia .

1.Za cel społecznie minimalny należy uznać zbudowanie do roku 2020 co
    najmniej trzy miliony nowych mieszkań , a optymalna tu wielkość
    kształtuje się na poziomie pięciu milionów mieszkań nowych
    2.Zapewnienie przełomu w praktyce budownictwa mieszkaniowego, wymaga
    wdrożenia nowych technologii , ekonomicznie efektywnego , taniego
    budownictwa mieszkaniowego .
    Dotychczasowe technologie nie spełniają tego zadania
    3. Do roku 2010 na rynek pracy wejdzie 4,5 mln. młodych Polaków .
    Budownictwo mieszkaniowe winno odegrać szczególnie ważną rolę w
    zapobieganiu bezrobociu ,, ( koniec cytatu z memoriału PAN )

Szanowni Państwo dla ochrony podstawowych interesów konsunenta usług
    budowlanych i własnych korzyści część wykonawców robót ustanawia Program Dom
    i mieszkanie za Optymalną cenę realizacji
    Złóż deklarację :
    Do wygrania nowy dom 122 m2 za 1000 złm2 pod klucz Dane osobowe
    chronione
    Dane o budynku anonimowe mogą być użyte dla opracowania planów
    zagospodarowania
    Gmin i miast ( tylko 12% z gmin i miast ma jakiekolwiek plany
    zagospodarowania )

Jaki dom ? dokonaj wstępnej selekcji
    parterowy
    bliźniak
    w zabudowie szeregowej
    z poddaszem użytkowym
    w zabudowie wielorodzinnej
    pow. użytkowa m2 domu lub mieszkania
    Zamawiam dla dokonania nieodpłatnie wstępnej analizy kosztów budowy.
    Imię
    Nazwisko
    Miejscowość
    Kod pocztowy
    ul. nr domu
    Telefon
    Tel. kom.
    Adres e-mail
    Na realizację domu zamierzam przeznaczyć : ( dop
    Obserwuj wątek
            • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ś IP: *.chello.pl 29.01.05, 12:40
              klient ( pozwól że dokonam skrótu ) Tak zgadza się nie jestem mistrzem świata w
              klepaniu klawiatury a moje nastoletnie dzieci w precyzyjnym klepaniu
              klawiatury biją mnie na głowę Uspokajam Cię klient jeszcze nie zdarzyło mi się
              spotkać na budowie domu narzędzia budowlanego sterowanego komputerem , a wręcz
              odwrotnie większość stosowanych na budowach narzędzi bardziej przypomina
              narzędzia średniowiecza , kielnia . łopata , taczki to dla wielu budów w Polsce
              podstawa ekonomi . Jeśli pozwalam sobie wziąć udział w dyskusji to między
              innymi aby wykazać skutki finansowe takich technologii dla kieszeni klienta
              usługi budowy domu , a w ogóle stosowanie takich narzędzi to także dla
              wykonawcy robót budowlanych bardzo poważny problem kosztów socjalnych nisko
              efektywnej pracy Klient potencjalny czy odpowieź Cię satysfakcjonuje
              Dobrydom1@wp.pl
                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ś IP: *.chello.pl 29.01.05, 13:29
                      Kliencie drogi w przenośni i dosłownie już zdaje się że wiem na co Cię stać
                      i o czym możesz marzyć. Chodzi Ci o dom w zabudowie tzw. szeregowej z ciekawszą
                      architekturą niż domki tzw deweloperów pod linijkę takie same Sadzę i prawie
                      jestem pewien , że da się to zrobić , ale są pewne ograniczenia Mianowicie aby
                      dom był w miarę dostępny cenowo i ładny należałoby zadbać o archtekturę ale
                      takę i tych domów które powstaną w sąsiedztwie a przynajmnie w szeregu zabudowy
                      Przyznam się że sam myślę o takim może skromnym ale i ciekawy m domku
                      szeregowym i wcale nie stać mnie na setki metrów powierzchni ( kto by to niby
                      miał potem sprzątać , a sprzedać za godziwą cenę trudno Jakie 80m2 + garaż i
                      dwa poziomy pomieszczeń.
                      Jednorazowo taki dom to dziwadło ale w zabudowie bliźniaczej i szeregu domów na
                      wzór angielki to jest to co na razie by mi wystarczyło cieszę się prawie jest
                      Nas dwóch a może będzie ktoś jeszcze z czytelników zapraszam Dom za optymalną
                      cenę dwaj potencjalni klienci Wybór lokalizacji do ustalenia proszę o ew.
                      podpowiesz miejsca super lokalizacji lub ciekawy projekt domków szeregowych
                      nawet i dla 100 takich domów , Już jest cena wykonania m2 takiego domu
                      szeregowego i tu gwarancja pisemna pod klucz 1450 zł tylko dla znajomych i
                      wtajemniczonych ( część informacji podstawowych ujawnimy w internecie ) Klient
                      odpisz koniecznie zagrzewasz mnie do starań do lepszą przyszłość w końcu
                      szewc bez butów to jeszcze z trudem uchodzi ale budowlaniec bez ładnego
                      wystawnego segmenty w mieście to przyczyna frustracji i niepewnej przyszłości
                      Pozdrawiam czytelników to się naprawdę dzieje i bez ściemy będziecie szczerzy
                      w korespondencji wiele da się zrobić a dom to rzecz z materii zupełnie
                      zwyczajnej materii jestem tego pewien Dobrydom1@wp.pl
                        • Gość: dobrydom1 do staan Re: dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ś IP: *.chello.pl 29.01.05, 19:54
                          cześć staan
                          co masz na myśli mówiąc ziemia czy teren pod budynek bo dla budowy szeregowej
                          teren niezbędny to co najmniej 150 % pow. mieszkania a więc dla domu bliźniaka
                          około
                          100 m2 dodatkowo 150m2 terenu szacunkowo lus szacunkowo ok. 30m2 na dojazdy
                          drogę etc. nawet w Warszawie można kupić działkę po za 60$ m2 oczywiście jeśli
                          to nie jest centrum stolicy lub środek modnej dzielnicy jak np.: Wilanów A
                          może chodzi o działkę
                          5000 m2 tu zgadzam się że koszty terenu mogą znacznie przekroczyć koszty domu ,
                          mieszkania ale już np : 60 km od Warszawy pod małym miasteczkiem działki
                          sprzedają po 30 zł za m2 . Wybór należy do ciebie pozdrawiam dobrydom1@wp.pl
                        • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ś IP: *.chello.pl 29.01.05, 20:47
                          Willi , rezydencji jeszcze nie mam właściwie nie był to najważniejszy cel
                          życia
                          Nawet wówczas kiedy materiały budowlane i robocizna były dużo tańsze niż dziś
                          uważałem że jest wiele lepszych okazji i potrzeb wydawania pieniędzy niż budowa
                          domu własnymi rękami ( bo wówczas tak się budowało i wiele domów powstawało
                          nadzwyczjnym wysiłkiem inwestora a dziś trudno za te domy odzyskać nawet
                          wartość włożonego wysiłku ) Czekałem na lepsze czasy rozwój nowoczesnych tanich
                          technologii itd. . Mam mieszkanie sytuacja rodzinna dorasta do poważnych zmian
                          dzieci nie chcą domu pod miastem kosztem mieszkania no wiesz kino imprezy
                          szkoła etc ,,zalety ,, miasta uważają za zbyt ważne żeby z nich rezygnować .
                          Do niczego ich nie będę zmuszał w końcu mają prawo decydować gdzie będą
                          mieszkać , studiować i nich eksperymentują ja chętnie urwę się z tegoż
                          zakorkowanego często zatęchłego spalinami molocha pod nazwą Warszawa nawet
                          mieszkanie na odległość nastu kilometrów od rodzinki kochanej da mi szansę
                          cieszyć się życiem i takie szanse od strony kosztów budowy wykorzystam teraz
                          właśnie teraz kiedy moje doświadczenia budowlane dają gwarancję optymalnych
                          kosztów . Pozdrawiam kliencie ,, potencjalny ,, powiedz lepiej czy wchodzisz
                          w to dom za optymalnie niską cenę realizacji
                            • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ś IP: *.chello.pl 29.01.05, 21:10
                              Bardzo proszę ponieważ nie mogę tu załączyć żadnych dodatków rysunku czy
                              choćby szkicu założę skrzynkę pocztową i podam Ci i państwu czytelnikom hasło
                              będzie można to otworzyć i porównać skutki finansowe technologii starej i
                              nowej proponowanej dla optymalnej budowy można proszę czekać na następny list
                              z hasłem Zaznaczam że będą tam podstawowe dane i nie biorę odpowiedzialności
                              za to że ew. prowadzący to forum zdejmą temat za przekroczenie regulaminu
                              pozdrawiam dobrydom1@wp.pl
                              • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ś IP: *.chello.pl 29.01.05, 22:07
                                Kliencie szanowny .......
                                podaję adres skrzynki na której odczytasz podstawowe porównanie skąd optymalna
                                cena na stronie www.gazeta.pl adres twojemieszkanie login domek
                                Proszę otworzyć załącznik i porównać sposoby budowania krócej się nie da
                                zademonstrować skąd się biorą ceny powodzenia , a może Masz coś lepszego do
                                zaoferowania lub masz jeszcze wątpliwości napisz albo skorzystaj z oferty tylko
                                bardzo proszę nie udowadniaj mi że ręczna praca kielnią taczką i łopatą to jest
                                wynalazek XXI wieku bo tak wszyscy budują i budowa będzie tańsza szybsza
                                dokładniejsza ctc. bzdury szkoda na to czasu pozdrawiam dobrydom1@wp.pl
                                  • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 30.01.05, 10:50
                                    Cześć artur kto pyta mniej błądzi a inwestycja w dom , mieszkanie do
                                    najtańszych nie należy wielu potencjalnych klientów usług budowlanych obawia
                                    się o swoje pieniądze postanowiliśmy zmienić formę współpracy z potencjalnym
                                    klientem i jasno wyrazić gotowość dzielenia się tym co potrafimy dobrze
                                    robić .wracając do meritum sprawy o którą pytasz .Nowość w budowaniu polega na
                                    stosowaniu najlepszych materiałów budowlanych i najlepszej organizacji
                                    wykonania prac.
                                    Wyjaśniam podstawą budowy są moduły z pustką w środku trochę większe od klocków
                                    lego ale zasada montażu taka sama . Na budowie ( klocki lego )wykonują
                                    przygotowani doświadczeni robotnicy . Materiały do ich powstania to styropian i
                                    gips najłatwiejsze w obróbce materiały . budowlane stanowią ścianki klocków
                                    lego a pustka w środku wypełniana jest zaprawą murową z drobnych skał i cementu
                                    w ten sposób powstają fundamenty , ściany i stropy ale bez konieczności prac
                                    ręcznych bo zaprawa murowa przywieziona jest pojemnikiem ( gruszką ) i wylewana
                                    do form ( klocków lego ) podajnikiem o wydajności 30 ton na godzinę. A cha jest
                                    jeszcze jedna zaleta wszystkie instalacje wodne elektryczne okna , drzwi etc są
                                    montowane równocześnie z montażem klocków (lego ). Prosto tani skutecznie i
                                    szybko. Nie wierzysz proponuję pobaw się klockami (lego dla dzieci ) i więcej
                                    zrozumiesz oczywiście na budowie są to klocki o wadze 50 kilogramów ale dla
                                    wprawnych 4-rech robotników z odpowiednimi narzędziami ich waga i rozmiary nie
                                    stanowią żadnego problemu . Wręcz przeciwnie obserwuję , że oni , robotnicy
                                    nawet lubią się tymi klockami trochę bawić . Jaki ma to wpływ na wydajność w
                                    porównaniu z tradycyjną budową . Jest zasadnicza różnica znika strach że mało
                                    zrobią że coś może się nie udać lub coś trzeba będzie poprawiać , Wszystkie ew.
                                    niedociągnięcia widać przed wylaniem zaprawy murowej i bardzo łatwo to zmienić
                                    jak w klockach lego Podsumowując dom bez murowania tynkowania przenoszenia
                                    setek ton materiałów do betoniarki na rusztowania etc. to nasz sposób na sukces
                                    Pozdrawiam dziękuję za pytanie dobrydom1.wp.pl
                                      • Gość: dobrydom1wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 30.01.05, 11:05
                                        Niestety a może dla klienta dobrze , że nie takie same choć pewne podobieństwo
                                        istnieje ale i zasadnicze różnice .
                                        Po pierwsze nasze( klocki lego ) są 4 razy tańsze w przeliczeniu na m2
                                        powierzchni od tych które wymieniasz , po drugie mają większą powierzchnię
                                        ( klocki ) po trzecie nie wymagają tynkowania wewnątrz budynku , bo tynkiem
                                        jest już ścianka bloczka z gipsu bloczki na ściany piwnic i fundamentów
                                        wykonane są z dwu warstw twardego styropianu z pustką w środku dobrydom1
                                        wp.pl
                                              • Gość: dobrydom1wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 30.01.05, 13:25
                                                Atesty na sposób połączenia rusztem PCV gipsu ze styropianem nie mam .Są za
                                                to atesty na jakość stosowanych materiałów . Nie sprzedaję bloczków jako
                                                produktu ale , raczej usługi realizacji domu , mieszkania z materiałami
                                                niezbędnymi do ich powstania Znam właścicieli producentów bloczków
                                                styropianowych zbudowanie fabryki w Polsce kosztowało ich 3 miliony dolarów ,
                                                chyba to jasne że te koszty , a także inne muszą wliczać w cenę bloczków .
                                                Właściwie to ratuje ich tylko eksport do Unii wiele ponoć wysyłają do Hiszpanii
                                                Niestety ta technologia już się zużywa są tańsze i z każdą technologią tak może
                                                być po co ryzykować tyle pieniędzy 3 miliony dolarów to zbyt dużo pieniędzy dla
                                                nas i jeśli to nie konieczne pozwolisz , ze nie będę wyrzucał pieniędzy w błoto
                                                wolę być raczej do dyspozycji klientów za dużo , dużo niższą cenę pozdrawiam
                                                dobrydom1@wp.pl
                                                  • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 30.01.05, 13:40
                                                    spoko
                                                    Arturze tynk gipsowy , stanowiący jedną ze ścianek klocka lego jest
                                                    impregnowany od strony zaprawy murowej specjalnym preparatem znakomicie to
                                                    zabezpiecza przed wodą i stwarza mini przegrodę miedzy gipsem i zaprawą murową.
                                                    Trzy warstwy ścian zewnętrznych konstrukcyjnych to znaczy izolacja cieplna ze
                                                    styropianu , mur z drobnych skał i cementu oraz tynk gipsowy łączy ze sobą
                                                    ruszt z PCV plastyczny na tyle że ew. zmiany temperatury muru to znaczy
                                                    rozszerzanie i kurczenie jest kompensowane elastycznością rusztu PCV pozdrawiam
                                                    dobrydom1.wp.pl
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 30.01.05, 16:13
                                                      W tej sprawie nie ma żadnej wątpliwości Chodzi Ci zapewne o tzw.
                                                      paraprzepuszczalność ściany. Dla regulacji wilgotności pomieszczeń doskonale
                                                      nadaje się w ścianie tynk gipsowy wchłania nadmiar wilgoci gdy jest jej za dużo
                                                      lub odparowuje część wilgoci gdy w pomieszczeniu jest zbyt suche powietrze
                                                      ( podobnie jak gąbka gips jest w nstrukturze porowaty )
                                                      Konstrukcja nośna ściany ze skał i cementu im mniej ma wilgoci tym lepiej i
                                                      dlatego w styropianie są specjalne bruzdy kanalików do odprowadzenia
                                                      ew .nadmiaru wilgoci w przypadku np.: zalania , powodzi etc. na styku styropian
                                                      ściana są mikrokanaliki A tak w ogóle problem paraprzepuszczalności najlepiej
                                                      określają specjaliści Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie Cytuję Prof.
                                                      doktor hab Andrzej Pogorzelski wyjaśnia miedzy innymi 97 % pary wodnej z
                                                      powietrza usuwane jest przez system wentylacji budynków bez względu na
                                                      materiały jakich użyto do izolacji cieplnej budynku nawet jeśli system
                                                      wentylacji jest mało wydajny .pozdrawiam dobrydom1@wp.pl
                                                    • murowany Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez 03.02.05, 19:45
                                                      Ludzie ludzie!!! Czegoś takiego jak "mur z drobnych skał i cementu" nie ma!!!
                                                      Murem nazywamy element budowlany złożony z drobnowymiarowych elementów przestrzennych (cegieł, pustaków ceramicznych, bloczków gazobetonowych itp.) połączonych trwale zaprawą murarska bądź zaprawą klejową.
                                                      A "z drobnych skał i cementu" to można tak nazywać w szalonym uproszczeniu beton.
                                                      Jeśli ktokolwiek będzie chciał wam wcisnąć zbudowanie domu z czegoś takiego to wpierw sprawdźcie:
                                                      1. Czy jest to jakiś gotowy system budowlany? (nie musi być ale dobrze by było)
                                                      2. Czy materiał stosowany na te ściany posiada odpowiednie dokumenty dopuszczające do obrotu na terenie Polski w handlu materiałami budowlanymi?

Jeśli chcecie wybudować dom, to musicie mieć projekt budowlany i wydane pozwolenie na budowę na podstawie tego projektu. Projektant oraz konstruktor muszą zatem wpisać do projektu, że ściany nośne zostaną wykonane z tego materiału. Aby mogli tak stwierdzić to muszą wykonać obliczenia statyczno-wytrzymałościowe takich ścian. Dopiero jak macie taki d.u.pochron, zwany projektem budowlanym, to możecie budować. Pytanie tylko kto weźmie na siebie odpowiedzialność za postawienie chałupy z czegoś takiego, co Sz. P. dobrydom1 przedstawia.

"Trzy warstwy ścian zewnętrznych konstrukcyjnych to znaczy izolacja cieplna ze
                                                      > styropianu , mur z drobnych skał i cementu oraz tynk gipsowy łączy ze sobą
                                                      > ruszt z PCV plastyczny na tyle że ew. zmiany temperatury muru to znaczy
                                                      > rozszerzanie i kurczenie jest kompensowane elastycznością rusztu PCV"

To zdanie jest już totalną bzdurą! Nie chciałbym mieszkać w domu, w którym "PCV elastyczny" jest jakimś ważnym elementem ściank konstrukcyjnych.
                                                      Pozdrawiam i polecam spoglądać krytycznie na wszystko.
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 04.02.05, 12:27
                                                      Sz. P.
                                                      W Polsce istnieje około 4 miliony mieszkań które mają konstrukcję nośną z
                                                      betonu a przyglądając się temu bliżej beton wykonany jest ( wagowo )
                                                      80% piasku i żwiru z 12% cement i około 7--8 % woda . Nie trudno zauważyć , że
                                                      piasek i żwir są to drobne skały powstałe w ciągu milionów lat w korytach
                                                      byłych rzek i w wyniku erozji skał Od starożytnego Rzymu do dziś beton jest
                                                      podstawą budownictwa , mówi się nawet o betonowej cywilizacji , ale podstawowe
                                                      znaczenie ma tu dostępność surowca piasek ok. 6 zł za tonę i żwir ok 30 zł za
                                                      tonę . Materiały te dostępne są w okolicy większości budów w Polsce nie
                                                      wymagają formowania w bloczki . cegły oraz wypalania czy podobnego utrwalania
                                                      nie wymagają magazynowania , transportów , hurtowni , narzutów Vat. podatków .
                                                      etc . Mieszankę : zaprawę betonową , murową czy jakby to nie nazwać potocznie
                                                      dostarcza autoryzowana wytwórnia mas betonowych wprost na budowę ok. 200 zł
                                                      za m3 ( ok 7 m2 ścian nośnych budynku ) Sposób wylewania masy w szalunki
                                                      tracone jest tradycyjny z gruszki pompą do specjalnie przygotowanych pustych
                                                      przestrzeni szalunku Jeśli ma Pan kłopoty ze zrozumieniem tego szczegółu proszę
                                                      pójść do sklepu i podpatrzeć klocki Lego mają pustkę w środku łatwo się łączą
                                                      podobne są klocki nasze ale znacznie większe i wykonywane na budowie ale ze
                                                      styropiamu łączonego rusztem PCV z bloczkiem gipsowym Proszę sobie wyobrazić ,
                                                      że między styropianem a gipsem jest pusta przestrzeń na zaprawę betonową ,
                                                      murową , czy jakby to nie nazwać . Jnformacja , którą Pan kwestionuje była
                                                      przeznaczona dla odbiorcy indywidualnego chcącego budować dom za optymalną
                                                      cenę i nazewnictwo zaprawa murowa , beton czy mur z drobnych skał i cementu ma
                                                      znaczenie drugorzędne dla wykonania poprawnego i zgodnego z normami
                                                      zatrudniamy inżyniera z uprawnieniami kierownika budowy i wykszałceniem
                                                      Natomiast jest pytanie ważne czy jakiś szczegół , nazewnictwo materiałów musi
                                                      być koniecznie taki sam jak za czasów PRL Uważam to za mało istotne chyba że
                                                      jesteście państwo szczególnie zachwyceni normami PRL podtrzymywanymi sztucznie
                                                      do dziś przez tzw. ,, Fachowców ,, cytat
                                                      Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 maja 1995 r.
                                                      W porozumieniu z ministrem finansów cenę m2 budynku
                                                      mieszkalnego za III kwartał 2001 r. ustalono w wysokości 2700 zł .

W interesie państwa ( podatki ) i firm ( zyski ) jest windowanie cen
                                                      kielnia , łopata , taczka i tysiące godzin pracy decydują o cenie domu

Wybór należy do Was proszę jednak zauważyć że w Polsce mamy ok. 1,2 mln.
                                                      rodzin bez własnego samodzielnego mieszkania i co najmniej tyle samo tzw.
                                                      fachowców doradców itp. co tydzień kluczowe gazety drukują dodatek budowlany
                                                      jak budować co gdzie kupić , W praktyce dla inwestora o ograniczonych finansach
                                                      pożytek z tego tyle co kot napłakał Dom za optymalną cenę czy dom z fachowcani
                                                      ekspertami od łopaty kielni i taczek Za tą decyzję musimy odpowiedzieć
                                                      finansowo 1400 złm2 podk lucz czy 2500 złm2 pod klucz (średnio dla małego
                                                      domu ) Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru Dobrydom1@wp.pl
                                                    • murowany No to mamy zabawę:D 05.02.05, 18:31
                                                      Mam parę pytań:

> tonę . Materiały te dostępne są w okolicy większości budów w Polsce nie
                                                      > wymagają formowania w bloczki . cegły oraz wypalania czy podobnego utrwalania

Chodzi o kruszywo (czyli tzw. drobne skały jeśli ktoś chciałby na chłopski rozum). Skoro ono jest tak łatwo dostępne, tzn. idę sobie z taczką pod lasek, kopię dziurę i mam piasek tak? Co na to właściciel terenu? Chyba, że u siebie kopię.
                                                      W jaki sposób zagwarantuje Pan wymaganą wytrzymałość (zgodną z projektem budowlanym) betonu zrobionego z takiego przypadkowego kruszywa?

>
                                                      > nie wymagają magazynowania , transportów , hurtowni , narzutów Vat. podatków

> etc . Mieszankę : zaprawę betonową , murową czy jakby to nie nazwać potocznie
                                                      >

Tzn. sami kopiemy kruszywo, zawozimy własną taczką do wytwórni mieszanki betonowej i ona produkuje nam beton z tego kruszywa? Taki wniosek wynika z kolei rzeczy przedstawionych przez Pana.

> dostarcza autoryzowana wytwórnia mas betonowych wprost na budowę ok. 200 zł
                                                      > za m3 ( ok 7 m2 ścian nośnych budynku ) Sposób wylewania masy w szalunki
                                                      > tracone jest tradycyjny z gruszki pompą do specjalnie przygotowanych pustych
                                                      > przestrzeni szalunku Jeśli ma Pan kłopoty ze zrozumieniem tego szczegółu proszę
                                                      >
                                                      > pójść do sklepu i podpatrzeć klocki Lego mają pustkę w środku łatwo się łączą
                                                      > podobne są klocki nasze ale znacznie większe i wykonywane na budowie ale ze
                                                      > styropiamu łączonego rusztem PCV z bloczkiem gipsowym Proszę sobie wyobrazić ,

Nie mam kłopotów ze zrozumieniem tego, mam mianowicie pytanie:
                                                      Czy posiada Pan Aprobatę Techniczną na ten wyrób oraz czy wystawia Pan certyfikat lub deklarację zgodności do tej Aprobaty.
                                                      Nadmieniam, że te dokumenty nie są po to, aby uwalić potencjalnego inwestora, który swoją ciężka pracą zaoszczędził na kolejne m2 swojego upragnionego domku pod miastem , tylko po to aby ochronić takiego biednego inwestora przed wszelkiego rodzaju szarlatanami (którzy w tej branży także pojawiają się) oraz zapewnić tego inwestora, że to co kupuje to nie jest jakiś syfiaty materiał niewiadomego pochodzenia o nijakiej trwałości i nieznanych cechach technicznych typu "jakoś to będzie", tylko jest to materiał budowlany, który umożliwia zbudowanie domu, który będzie:
                                                      - bezpieczny,
                                                      - zdrowy,
                                                      - trwały.

Natomiast jest pytanie ważne czy jakiś szczegół , nazewnictwo materiałów musi
                                                      >
                                                      > być koniecznie taki sam jak za czasów PRL Uważam to za mało istotne chyba że
                                                      > jesteście państwo szczególnie zachwyceni normami PRL podtrzymywanymi sztucznie
                                                      >

Hmmm, co ma do tego PRL?
                                                      Ponadto czy chcieliby Państwo żyć w rzeczywistości, w której ważne kwestie techniczne, mające wpływ na bezpieczeństwo konstrukcji, np. dotyczące jakości i trwałości betonu stosowanego w budowie od domu jednorodzinnego bo Złote Tarasy, są opracowywane wg. uważania przez byle projektanta i po 50 latach nikt nie jest w stanie stwierdzić co ten projektant miał na myśli?

> do dziś przez tzw. ,, Fachowców ,, cytat
                                                      > Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 maja 1995 r.
                                                      > W porozumieniu z ministrem finansów cenę m2 budynku
                                                      > mieszkalnego za III kwartał 2001 r. ustalono w wysokości 2700 zł .
                                                      >

To rozporządzenie nie ma na celu wtłoczenie każdej budowy w Polsce w pewne widełki cenowe tylko stanowi podstawę do rozwiązania spuścizny po PRL'u, tzw. książeczek mieszkaniowych. Zatem nie jest żadnych wymysłem, mającym stanowić kolejną "normę".

> fachowców doradców itp. co tydzień kluczowe gazety drukują dodatek budowlany
                                                      > jak budować co gdzie kupić , W praktyce dla inwestora o ograniczonych finansach

Broń nas Panie Boże przed tymi dodatkami! Właśnie Pańskie posty brzmią tak jak pisane w tych dodatkach "porady" i artykuły.

Pozdrawiam.
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Wjaki sposób dla Pana z trudnością kojarzenia IP: *.chello.pl 05.02.05, 23:53
                                                      Dziękuję za zainteresowanie Pańskie pytania są coraz ciekawsze mam nadzieję że
                                                      potrafię zaspokoić Pana potrzeby nawet jeśli miałaby to być tylko ciekawość
                                                      Pana bez konkretnej potrzeby praktycznej proszę pytać w zasadzie nic nie ma
                                                      do ukrycia i wszystko można sprawdzić nie ruszając się z domu ( komputer i
                                                      internet )

Sz. P. w większości miast miasteczek i innych większych skupiskach ludzkich w
                                                      Polsce z potrzeb rynkowych istnieje coś co nazywane jest potocznie wytwórnia
                                                      mas betonowych ( mniejsza o nazwę konkretnej firmy ) .

Na życzenie dostarczają za ustaloną kwotę od 150 zł/m2 do ok.200 zł/m2 zaprawę
                                                      mieszankę betonową ( celowo mówię o zaprawie bo jest w stanie płynnej masy i
                                                      można to bardzo łatwo umieścić w dowolnych pojemnikach formach etc. w przypadku
                                                      budowy w technologii szalunkach traconych ( Klocki LEGO czy Pan kojarzy ) przy
                                                      czym nazwę szalunki tracone proszę nie kojarzyć dosłownie raczej chodzi w
                                                      nazwie o to , że szalunki nie są rozbierane ale zostają jako elementy budynku
                                                      to znaczy tworzą docieplenie domu i wewnętrzny tynk gipsowy budynku

Można także próbować robić mieszankę , zaprawę betonową ręcznie łopatą i
                                                      betoniarką , ale z uwagi na to , że żyjemy w XXI wieku i każde rękodzieło (
                                                      nawet fachowców od łopaty ) stało się piekielnie drogie nie polecam takiego
                                                      rozwiązania .

Dla przykładu w Polsce istnieje już 600 000 ( dane GUS ) rozpoczętych przed
                                                      15 laty ( budów tzw. gospodarczych ) i nie zakończonych głównie z powodu zbyt
                                                      dużych kosztów realizacji ( raczej trudno podejrzewać że prywatni inwestorzy
                                                      zainwestowaliby setki tysięcy złotych tylko po to aby mieszkać na budowie lub
                                                      sprzedać to co zaczeli za bezcen ) , zmiana warunków ekonomi budowania w
                                                      Polsce spowodowała że koszty dokończenia budynku są nieopłacalne )

Co do zapewnienia jakości mieszanki to :
                                                      Zapewnieniem właściwej odporności i składy mieszanki betonowej ( drobne skały i
                                                      cement ) zajmuje się dostawca materii na polecenie kierownika budowy który
                                                      ustala z dostawcą materi ( drobne skały i cement ) szczegóły składu mieszanki
                                                      ( podstawa wymagania konstrukcyjne w/g projektu budynku ) i ew. dodatki
                                                      ( ok . 0.5 % objętości) związane z warunkami atmosferycznymi jak np: zimą
                                                      mróż czy upał latem . Dostawca mieszanki w umowie zapewnia odpowiednie skład
                                                      mieszanki i jej odporność potwierdzaną po 2-ch tygodniach od wylania badaniami
                                                      labolatoryjnymi z pisemnym potwierdzeniem które stanowi podstawę do kolejnej
                                                      raty za dostarczoną mieszankę . Kontrolą sposobu wylania mieszanki , zaprawy
                                                      betonowe czyli drobnych skał cementu i wody zajmują się na budowie wyszkoleni
                                                      pracownicy pod nadzorem kierownika budowy . Pozdrawiam i proszę pytać jeśli ma
                                                      Pan jeszcze jakieś wątpliwości dobrydom1@wp.pl
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 06.02.05, 18:54
                                                      A kto pyta .....
                                                      nie podaje Pani/an syboli swoich danych , a poza tym jesteśmy w internecie
                                                      temat dotyczy poważnych spraw jak zauważyli być może niektórzy mówimy nie o
                                                      szczegółach jak np: bardziej lub mniej szumnnie brzmiących nazewnictawa firm
                                                      osób czy instytucji .
                                                      Jedną z zasadniczych spraw dla potencjalnego konsumenta usługi realizacji
                                                      wydają się być całkowite koszty realizacji towaru pod nazwa ogólną dom ,
                                                      mieszkanie , willa , rezydencja etc. i pozwoli Pani/an , że na forum
                                                      ogólnopolskim ograniczymy sę do spraw zasadniczych Oczywiście może Pan/ani
                                                      pisać e-maile trochę bardziej osobiste na adres ok.dom@wp.pl ale nie będziemy
                                                      przeszkadzać tym innym czytelnikom na forum . Z wyrazami szacunku Popzdrawiam
                                                      bobrydom1@wp.pl
                                                    • Gość: Anna Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 08.02.05, 08:38
                                                      Dobrze się panowie bawicie w ja naprawdę
                                                      Mam pytanie na ile realne i pow3ażne są deklaracje
                                                      cytuję :
                                                      Szanowni Państwo dla ochrony podstawowych interesów konsunenta usług
                                                      budowlanych i własnych korzyści część wykonawców robót ustanawia Program Dom
                                                      i mieszkanie za Optymalną cenę realizacji
                                                      Złóż deklarację :
                                                      Do wygrania nowy dom 122 m2 za 1000 złm2 pod klucz Dane osobowe
                                                      chronione
                                                      Dane o budynku anonimowe mogą być użyte dla opracowania planów
                                                      zagospodarowania
                                                      Gmin i miast ( tylko 12% z gmin i miast ma jakiekolwiek plany
                                                      zagospodarowania )

Jaki dom ? dokonaj wstępnej selekcji
                                                      parterowy
                                                      bliźniak
                                                      w zabudowie szeregowej
                                                      z poddaszem użytkowym
                                                      w zabudowie wielorodzinnej
                                                      pow. użytkowa m2 domu lub mieszkania
                                                      Imię
                                                      Nazwisko
                                                      Miejscowość
                                                      Kod pocztowy
                                                      ul. nr domu
                                                      Telefon
                                                      Tel. kom.
                                                      Adres e-mail
                                                      Na realizację domu zamierzam przeznaczyć : ( dop

Czy jesteście państwo w stanie sprostać postawionym sobie zadaniom j/w .
                                                      Zaznaczam że nie jestem osobą nazbyt zamożną ( każdy grosz się liczy ) jakie
                                                      są więc warunki skorzystania z promocyjnej jak rozumiem oferty.
                                                      proszę podać , napisać coś więcej zbyt wiele ogólników Pan pisze . a proszę
                                                      sobie wyobrazić , że nie bawi mnie , to aby ktoś dworował sobie z mojej
                                                      trudnej sytuacji mieszkaniowej . Czekam na odpowiedź na forum. Anna
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 08.02.05, 11:06
                                                      Szanowna Pani
                                                      Cieszę się z Pani zapytania rozumiem Pani rozczarowanie W niedawnej przeszłości
                                                      to mężczyzna był tym , który zapewniał rodzinie dom i sadził drzewko ( proszę
                                                      tego nie traktować nazbyt poważnie ) , ale od czasów tzw. wyzwoleni się kobiet .
                                                      ( feminizacja społeczna ) nastąpiło pewne a nawet znaczne równouprawnienie i
                                                      rzeczywiście znam wiele Pań , które równie dobrze a nawet czasami lepiej radzą
                                                      sobie z organizacją budowy domu od mężczyzn .

Co do deklaracji sprostania zobowiązaniom , są pewne oczekiwania w stosunku do
                                                      osoby która wygra prawo do budowy domu za promocyjną cenę 1000 zł pod klucz i
                                                      wcale nie są to jedynie wymagania zamożności. Mam prośbę proszę określić jakie
                                                      pomieszczenia ( zakres funkcji powinny według Pani znaleźć się w projekcie
                                                      Pani domu . ( załączam podstawowe funkcje pomieszczeń ). Pozdrawiam
                                                      dobrydom1@wp.pl

Osobna jadalnia Osobne WC Hall

Gabinet Spiżarnia Garderoba

Kotłownia Basen Sauna

Pralnia Biuro lub lokal usługowy w parterze
                                                    • Gość: Anna Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 08.02.05, 11:16
                                                      Odpowiadam że chodzi o dom na działce pod miastem dla co najmniej 3-ch osób o
                                                      powierzchni.100- 120 m2 z poddaszem użytkowym bez piwnic ( podobno to taniej )
                                                      bez garażu ale z możliwością dobudowania garażu w przyszłości. Architektura
                                                      budynku nie musi być nazbyt wykwintna ale z możliwością ew. dobudowy i
                                                      rozbudowy połaci dachu ( okna w dachu itp.. ) i proszę bez takich wyszukanych
                                                      uwag . Nie sil się na orginalność
                                                      ( masz ew. robotę ) weź się do pracy mniej gadaj więcej działaj.
                                                      Pozdrawiam Anna
                                                    • Gość: dobrydom1 dla Anny Propozycja projektu do realizacji w/g życzeń Sz.P IP: *.chello.pl 08.02.05, 13:16
                                                      Wielce szanowna Pani Anno zgodnie z Pani życzeniem pozwalam sobie przesłać
                                                      Sz. P. dane jednego z projektów ja mi się wydaje na miarę Pani potrzeb
                                                      określonych na forum z przykrością muszę stwierdzić że to jedyny projekt w
                                                      umownym nazewnictwie ( Hania ) zbliżony do Pani pięknego imienia a
                                                      jednocześnie projekt mógłby spełnić ( być może tylko częściowo ) Pani wymogi
                                                      postawione w zamówieniu wstępnym , inne z projektów wydały nam się niezgodne z
                                                      zamówieniem na realizację domu za promocyjną cenę 1000 zł/m2 , a prawie w
                                                      ogóle nie pasowały do imienia Sz. P.
                                                      Projekt budynku z danymi rysunkami rzutami można zobaczyć na str. internetu
                                                      proszę otworzyć stronę biura projektowego www. archipelag.pl i w
                                                      wyszukiwarce projektów wpisać hania . Pozdrawiam dobrydom1@wp.pl

autor projektu R. Wójciak

Pow. użytk. Kubatura Min. działka Garaż
                                                      116.7 m2 351.6 m3 18.6 x 19.2 nie

Mały dom, bez piwnicy, o bardzo prostej konstrukcji, przeznaczony dla 3-4
                                                      osobowej rodziny. Funkcje na parterze rozplanowano w taki sposób, aby uzyskać
                                                      jednoprzestrzenną część dzienną (kuchnia, jadalnia, pokój dzienny). Do budynku
                                                      można z łatwością dobudować garaż połączony z domem przez pomieszczenie
                                                      gospodarcze. Ze względu na niewielkie wymiary dom można usytuować na stosunkowo
                                                      wąskiej działce. Po niewielkich przeróbkach dom można usytuować kalenicą
                                                      prostopadle do frontu działki. Wersja z garażem – dostępna w Pracowni.
                                                      .
                                                      Hania (w. II) do notesu . szczegóły
                                                      autor projektu R. Wójciak

Pow. użytk. Kubatura Min. działka Garaż
                                                      115.6 m2 337.2 m3 18.6 x 18 tak

Mały dom, bez piwnicy, o bardzo prostej konstrukcji, przeznaczony dla 3-4
                                                      osobowej rodziny. Funkcje na parterze rozplanowano w taki sposób, aby uzyskać
                                                      jednoprzestrzenną część dzienną (kuchnia, jadalnia, pokój dzienny). Do budynku
                                                      można z łatwością dobudować garaż połączony z domem przez pomieszczenie
                                                      gospodarcze. Ze względu na niewielkie wymiary dom można usytuować na stosunkowo
                                                      wąskiej działce. Wersja Dom usytuowanego kalenicą prostopadle do frontu działki.
                                                    • Gość: beton Re: K dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez IP: *.chello.pl 09.02.05, 08:02
                                                      Szanowni Czytelnicy w związku z pewnymi niedomówieniwmi podaję używaną
                                                      dotychczs i najnowszą wesję , interpretację betonu ze str.internetu
                                                      pozdrawiam beton

Beton - Wikipedia Beton

Beton to sztuczny kamień.
                                                      Wynaleziony i używany w budownictwie starożytnego Rzymu, później w wiekach
                                                      średnich zapomniany.
                                                      W innych regionach w starożytności używano mieszaninę drobnych kamieni z
                                                      zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach.
                                                      W gotyku stosowano mieszaninę zaprawy wapiennej z bardzo drobnym piaskiem do
                                                      wykonywania odlewów powtarzalnych elementów dekoracyjnych.
                                                      W XIX w. (po wynalezieniu cementu portlandzkiego) upowszechnił się materiał
                                                      budowlany zwany betonem a stanowiący mieszankę kruszyw (piasku i żwiru),
                                                      cementu, wody i ewentualnych dodatków (np. zwiększających urabialność,
                                                      opóźniających proces wiązania, zwiększających mrozoodporność). Skład betonu
                                                      dobiera się na podstawie analiz laboratoryjnych i obliczeń, tak aby otrzymać
                                                      materiał o oczekiwanej wytrzymałości, odporności Sporadycznie używano betonu z
                                                      cementu naturalnego już w cywilizacjach Starożytnego Wschodu. Powstawał z
                                                      dodania popiołu wulkanicznego do mieszaniny wapna palonego i żwiru.
                                                      Od III wieku p.n.e. na małą skalę stosowali beton Rzymianie, od I wieku p.n.e.
                                                      na wielką skalę, wznosząc z niego mury oblicowane kamieniem lub cegłą (które
                                                      pełniły też rolę deskowania), a z czasem budując z betonu łuki, kopuły, koryta
                                                      akweduktów i ścieków, nawierzchnię dróg, nabrzeża portowe i falochrony.

z publikacji Murator plus
                                                      tradycyjna receptura robocza betonu B-15 na 1m3
                                                      cement ( 32,5 ) 255 kg
                                                      piasek 784 kg
                                                      żwir 1227 kg
                                                      woda 159 l

Współczesna wersja betonu
                                                      Beton i styropian
                                                      Mimo wielu apeli z różnych stron o zachowanie powagi i rozwagi, publikacja w
                                                      Internecie listy skopiowanej z IPN przez publicystę Bronisława Wildsteina,
                                                      przybrała formę prawie groteskową. Przez ostatnie dni internauci nie "mówili" o
                                                      niczym innym, a jeden z nich "witał w sieci kolegów z resortu". Wszyscy szukali
                                                      adresu strony www, a ci co znaleźli, przesyłali dalej, bądź dopisywali kolejne
                                                      nazwiska. Taka nowa zabawa.
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl dziękuję beton i skład i zalety gipsu do kompleu IP: *.chello.pl 10.02.05, 11:55
                                                      Dziękuję beton i przepraszam czytelników że nie od razu podałem składu betonu
                                                      dla osób które niezbyt dobrze znają budownictwo ro rzeczywiście ważne Dla
                                                      kompletu informacji podaję uzupełnie inf. o betonie oraz skład i zalety gipsu
                                                      także ze str. internetu

Beton ze strony www. polskicement.pl ( wybrane fragmenty )
                                                      Przez wiele lat słowo beton kojarzone było w Polsce negatywnie. Wykorzystując
                                                      podstawowe zalety betonu, czyli jego trwałość i odporność na działanie
                                                      czynników zewnętrznych, używano tego określenia jako metaforę opisującą
                                                      niereformalność. Na szczęście w budownictwie te cechy materiału są pożądane.
                                                      Eksperci jednogłośnie potwierdzają fakt, że beton pozostaje niezastąpionym
                                                      materiałem konstrukcyjnym. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i
                                                      trwałością oraz jest przyjazny dla środowiska. Stanowi niezwykle elastyczne
                                                      tworzywo w rękach projektantów i architektów jest "kamieniem", który odlewany w
                                                      formach ujawnia szlachetność natury szalunku gładkość stali, czy fakturę drewna.

Gips pozyskany z naturalnego złoża jest sprawdzonym od tysiącleci czystym
                                                      ekologicznie i przyjaznym człowiekowi materiałem budowlanym o znakomitych
                                                      własnościach materiałowych i biologicznych.
                                                      W zależności od rodzaju konstrukcji budynku oraz technologii wykończenia
                                                      wnętrz, sposobu ogrzewania i skuteczności wentylacji stwarzamy sobie określony
                                                      mikroklimat w użytkowanych przez nas pomieszczeniach. Bardzo pomocne i
                                                      efektywne w stwarzaniu właściwego, przyjaznego ludziom mikroklimatu są tworzywa
                                                      gipsowe wykonane na bazie spoiw gipsowych: sucha zabudowa wnętrz, tynki
                                                      gipsowe, ścianki z bloczków gipsowych.

W trakcie wiązania zaprawy gipsowej (w prefabrykatach bądź mokrych tynkach)
                                                      część wody zostaje związana ze strukturą cząsteczek gipsu, a reszta odparowuje
                                                      w czasie wysychania, tworząc małe puste przestrzenie, nazywane makroporami.
                                                      Właśnie te puste makropory, strukturą przypominające, są elementem "pracującym"
                                                      na rzecz tworzenia właściwego mikroklimatu, a więc przy nadmiarze wilgoci w
                                                      pomieszczeniu wchłaniają ją , a przy wysychaniu szybko oddają otoczeniu.
                                                      Podatność na pochłanianie wilgoci jest cechą charakterystyczną wielu materiałów
                                                      budowlanych, zazwyczaj niekorzystną, jednakże pochłaniać wilgoć, by potem łatwo
                                                      i szybko zwrócić ją otoczeniu, potrafią tylko tworzywa gipsowe.

W dzisiejszych czasach, gdy poszukiwane są optymalne rozwiązania tzw. "budynku
                                                      ekologicznego" - budynku, który nie niszczyłby ekosystemów, środowiska
                                                      naturalnego, a jednocześnie byłby zdrowy dla człowieka - gips jest materiałem,
                                                      który może zapewnić spełnienie tych wymagań. Budownictwo gipsowe ma wszelkie
                                                      dane, by zaliczać je do ekologicznego, ekonomicznego i przyjaznego człowiekowi.

Zalety tynków gipsowych:
                                                      - prosta technika wykonania; wykonanie w jednej warstwy, bardzo równej,
                                                      ostatecznie wykończonej na gładko, a w efekcie równe, dokładnie wykończone i
                                                      bardzo estetyczne powierzchnie,

- łatwe wykonanie tynku; gdy proces wiązania gipsu jest optymalnie dopasowany
                                                      do najbardziej racjonalnego sposobu pracy tynkarza oraz gdy gips odznacza się
                                                      równomierną jakością

- uniwersalność stosowania; tynki gipsowe mogą być stosowane wszędzie; w
                                                      kuchniach, łazienkach i piwnicach; oprócz pomieszczeń, w których wilgoć
                                                      występuje stale i w dużych ilościach,

- duża przyczepność; również do trudnych do tynkowania ścian i sufitów,

- dobra elastyczność; brak przypadków powstawania pęknięć na wytynkowanej
                                                      powierzchni,

- dobra izolacyjność termiczna; tynk gipsowy jest określany terminem;tynk
                                                      ciepły”, ponieważ w przeciwieństwie do tynków cementowo-wapiennych posiada
                                                      bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda=0,25-0,35 W/mK,

- wysoka ognioochronność; równoważna ogniochronności wyprawy betonowej,
                                                      wynikająca z zawartości dwóch cząsteczek krystalicznej wody. Podczas
                                                      ewentualnego pożaru, cząsteczki te uwalniają się w formie pary wodnej i
                                                      spowalniają proces nagrzewania otynkowanego podłoża,

- dobre podłoże pod powłoki (malarskie, tapety lub płytki ceramiczne);
                                                      szybkie wysychanie jest ważną zaletą tynku. Pełne wyschnięcie następuje po 10-
                                                      14 dniach i jest zależne od grubości warstwy tynku, temperatury i wilgotności w
                                                      pomieszczeniu. Po wyschnięciu tynk gipsowy jest odporny na ścieranie. Bez
                                                      problemu można wbijać w niego gwoździe, nie odpryskuje,

- dobre oddziaływanie zdrowotne; tynk gipsowy nie drażni skóry ludzkiej,
                                                      posiada taki sam, jak ona, poziom współczynnika pH i taką samą wielkość oporu
                                                      dyfuzyjnego pary wodnej. Poprzez znaczną jego porowatość, w pomieszczeniach
                                                      utrzymuje się przyjemny klimat. Kiedy w pomieszczeniach otynkowanych tynkiem
                                                      gipsowym wystąpi nadmierna wilgoć, wchłania ją, a gdy poziom wilgoci w
                                                      pomieszczeniu wyraźnie się zmniejszy; przekazuje ją z powrotem.

Popzdrawiam dobrydom1
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re:dla pana murowanego nie Sciemniaj IP: *.chello.pl 11.02.05, 13:37
                                                      Szanowny Panie murowany: na forum był Pan łaskaw powiedzieć między innymi
                                                      cytują ;

Ludzie ludzie!!! Czegoś takiego jak "mur z drobnych skał i cementu" nie ma!!!
                                                      Murem nazywamy element budowlany złożony z drobnowymiarowych elementów
                                                      przestrzennych (cegieł, pustaków ceramicznych, bloczków
                                                      gazobetonowych itp.) połączonych trwale zaprawą murarska bądź zaprawą klejową.
                                                      A "z drobnych skał i cementu" to można tak nazywać w szalonym uproszczeniu
                                                      beton.
                                                      Jeśli ktokolwiek będzie chciał wam wcisnąć zbudowanie domu z czegoś takiego to
                                                      wpierw sprawdźcie:
                                                      1. Czy jest to jakiś gotowy system budowlany? (nie musi być ale dobrze by było)
                                                      2. Czy materiał stosowany na te ściany posiada odpowiednie dokumenty
                                                      dopuszczające do obrotu na terenie Polski w handlu
                                                      materiałami budowlanymi?

Jeśli chcecie wybudować dom, to musicie mieć projekt budowlany i wydane
                                                      pozwolenie na budowę na podstawie tego projektu.
                                                      Projektant oraz konstruktor muszą zatem wpisać do projektu, że ściany nośne
                                                      zostaną wykonane z tego materiału. Aby mogli tak
                                                      stwierdzić to muszą wykonać obliczenia statyczno-wytrzymałościowe takich ścian.
                                                      Dopiero jak macie taki d.u.pochron, zwany
                                                      projektem budowlanym, to możecie budować. Pytanie tylko kto weźmie na siebie
                                                      odpowiedzialność za postawienie chałupy z czegoś
                                                      takiego, co Sz. P. dobrydom1 przedstawia.

"Trzy warstwy ścian zewnętrznych konstrukcyjnych to znaczy izolacja cieplna ze
                                                      > styropianu , mur z drobnych skał i cementu oraz tynk gipsowy łączy ze sobą
                                                      > ruszt z PCV plastyczny na tyle że ew. zmiany temperatury muru to znaczy
                                                      > rozszerzanie i kurczenie jest kompensowane elastycznością rusztu PCV"

To zdanie jest już totalną bzdurą! Nie chciałbym mieszkać w domu, w którym "PCV
                                                      elastyczny" jest jakimś ważnym elementem ściank
                                                      konstrukcyjnych.
                                                      Pozdrawiam i polecam spoglądać krytycznie na wszystko.

Szanowni Państwo :

Czuję się zobowiązany wobec czytelników do pewnego sprostowania oczywiście
                                                      zakładamy że ani ja ani szanowny ,, murowany ,, jeszcze nie znamy złotego
                                                      środka na zarabianie prawdziwie dużych pieniędzy na budowaniu mieszań a
                                                      państwo czytelnicy nie jesteście jeszcze krezusami , bogaczami , którzy nudzą
                                                      się bo i wiedzą na co wydać nadmiar pieniędzy .

Według recepty pana murowanego jest idealnie i należy niczego nie zmieniać bo i
                                                      po co już nasi dziadowie od czasów średniowiecza budowali za pomocą taczek
                                                      łopaty i kielni , a metody te tak nam weszły nam w krew że świętokractwem jest
                                                      robić to inaczej i taniej , a już próby nazwania czynności budowlanych nieco
                                                      bardziej współczesnym zrozumiałym językiem to godne wytępienia , ogniem i
                                                      żelazem jak za świętej inkwizycji Zajrzyjmy więc nieco do sposobów jaki poleca
                                                      PAN MUROWANY I CO NAM TO DAJE .

O co naprawdę chodzi Panu murowanemu
                                                      W potocznym rozumieniu, pojęcie technologii realizacji domu, ( lansowanym
                                                      bardzo mocno przez tzw. fachowców budowlanych ) oznacza wybór sposobu
                                                      realizacji ścian zewnętrznych budynku. W praktyce jednak oznacza to decyzje
                                                      dotyczące fundamentów i ścian fundamentowych, stropów oraz dachu (konstrukcji i
                                                      pokrycia). Gdy mamy do czynienia z drewnianą konstrukcją szkieletową, zwykle
                                                      określenie technologii realizacji obiektu zamyka się w dwu słowach: „szkielet
                                                      drewniany” i oznacza sposób realizacji ścian, stropów i podłóg oraz dachu,
                                                      utrzymane w jednorodnej technice realizacji.

Szczególnie mocno lansowanie różnorakie „mieszane” techniki realizacji domu w
                                                      szczelności mające zapewnić wykonawcom robót i dostawcom materiałów dochody
                                                      liczone w dziesiątkach tysięcy złotych z realizacji dla jednego małego domu

Wszelcy odszczepieńcy nazywający budowę domu usługą a dom towarem rynkowym
                                                      winni zdaniem Pana murpwanego być wypaleni

Panie murowany pana propozycje murowania ręcznie jak za średniowiecza z
                                                      natury rzeczy są skazane na zagładę , ale być może jeśli nasze państwo i
                                                      społeczeństwo stanie się bardziej zamożne znajdzie się miejsce dla murowania
                                                      ręcznie , w renowacji zabytków tam rzeczywiście trwa to latami , Zamek
                                                      Warszawski jest tu dobitnym przykładem ciągle coś dłubią regenerują poprawjają
                                                      tłumy tzw. Fachowców z kielnią taczkami i łopatą ma to uzasadnienie
                                                      historyczne takie budowanie nietypowy wymiar cegieł dobrać kolor do starych
                                                      resztek nurów etc . na to trzeba czasu i pieniędzy ponad miarę ale to zabytek i
                                                      Takimi zabytkami należy nazwać Pana rady panie murowany

Co trzeba zrobić od strony prawnej i organizacyjnej dla budowy domu przeciętnie
                                                      rozgarnięty czytelnik znajdzie w internecie lub dowie się w urzędzie gminy
                                                      miasta miasteczka

Ile trzeba zapłacić za towar pod nazwą dom to jedyne ważne pytanie odpowiedż
                                                      znać mogą ludzie z perspetywą większą niż Pana murowanego doświadczenia z
                                                      okresu radosnej twórczości realnego Socjalizmu

Sztachanowcy już wymarli lub niebawem wymrą jest pan zdaje się już ,,
                                                      dinozaurem ,, czas do muzeum szacunek dla wysilków sztachanowców z pana lat
                                                      młodości budzi coraz większe kontrowersje i nawet Pan panie ,,murowany,, nic
                                                      tu nie zmieni
                                                      Niech się pan nie kompromituje pisząc takie bzdury chcialby choć znikome
                                                      resztki szacunku dla ludzi z lat epoki sztachanowców zachować .

Dla wiadomości czytelników takie przeróbki projektu podpisu kosztują 600-700 zł
                                                      przy oszczędnościach 50 000zł na ręcznych robotach jest to korzystne dla
                                                      inwestora .
                                                      Pozdrawiam dobrydom1@ wp.pl

Pan murowany wydaje się być pewien swoich racji które w praktyce wyglądają jak
                                                      poniżej Pozwolę sobie przytoczyć część korespondencji czytelników z forum
                                                      gazety wyborczej pod tytułem • Budowa malego domku - ile potrzeba ???? (122)
                                                      Gość: Dziewczyna

z korespondencji czytelników wybrane kluczowe fragmenty dotyczą sprawy
                                                      najważniejszej ile zapłacimy za dom , mieszkanie i czy Nas na to

porady dla budującego ręcznie o doświadczonego już tym ,, eksperta ,,
                                                      Czy wybudujesz do wprowadzenia za 100000 zł? Moim zdaniem masz za lekkie pióro.
                                                      W ciągu jednego sezonu możesz wybudować w stanie surowym zamkniętym z
                                                      instalacjami, kominkiem, kafelkami. Wykańczaj na drugi rok po zimie. Daj budowli
                                                      odsapnąć, osiąść, ułożyć się. Wylewki muszą wyschnąć przed położeniem podłóg, a
                                                      ściany też, przed położeniem wełny na ocieplenie. Wykończeniówka jest bardzo
                                                      czasochłonna, wymaga pewnego reżimu technologicznego. Na drugi rok, po
                                                      rozpoczęciu budowy, jak zamieszkasz, to tyłek Ci zmarznie przez pierwszą zimę,
                                                      jak amen w pacierzu. Ale nie przejmuj się, każdy to przechodzi, jak świnkę w
                                                      dzieciństwie. Powodzenia.

Mój ojciec jako
                                                      znający się na budownictwie bardziej niż ja stwierdził ze do betoniarni ma
                                                      ograniczone zaufanie gdyz sypia do gruchy rózne rzeczy nie tylko to co powinno
                                                      być wsypane . Poszerzenie domu daje więcej miejsca ale ten występ ma swój urok
                                                      dzieki niemu dom traci kostkowatość . Oczywiście nie mam zamiaru szpadelkiem i
                                                      łopatą kopać fundamentów i piwnic koparka też jest w rodzinie :-) . Rodzinę mam
                                                      zgrana więc do takiej budowy będę miał duzo pomocnych rąk , oczywiscie nie
                                                      wszyscy nadają się do wszystkich robót ale łopatologia jest prosta .

Ja osobiście widzę tu wiele niekonsekwencji
                                                      Faceci chcą się targnąć na wydanie dziesiątek tysięcy złotych nie mając
                                                      pewności powodzenia w uzyskaniu założonych efektów końcowych no cóż mają to
                                                      tego prawo , Sam kiedyś podróżowałem pieszo w pielgrzymce do Częstochowy nie
                                                      będąc wcale pewien że wytrwam do końca , ale na co dzień nie przemieszczam się
                                                      w ten sposób bo i po co są środki komunikacji wiele razy skuteczniejsze .

Ale jak ktoś koniecznie chce doświadczyć ręcznej bezsensownej harówki to jego
                                                      wybór do takich wyborów skłania Nas Pan murowany czychając , na moment kiedy
                                                      Ci Panowie będą mieli już dosyć harówki kiedy padną z czysto fizycznego
                                                      wyczerpania i wówczas zapłacą Panu murowanemu każdą cenę aby dokończył
                                                      rozgrzebaną robotę . Ja tylko pytam po co te zabiegi podchody etc.

Niech l
                                                    • Gość: artur do dobrydom napisz o co ci chodzi IP: *.chello.pl 11.02.05, 19:26
                                                      cześć dobrydom
                                                      Piszesz trochę chaotycznie niewiele rozumiem z Twoje ostatniej wypowiedzi.
                                                      Po pierwsze kto to są sztachanowcy , co to za gatunek ludzi .Po drugie nic nie
                                                      pojmuję ze słów

>
                                                      > przy oszczędnościach 50 000zł na ręcznych robotach jest to korzystne dla
                                                      > inwestora .

Przepraszam ale mam wrwżenie jakiejś chaotycznej rozgrywki między fachowcami a
                                                      ja chcę znać to co najważniejsze Już prawie zaczynałem przyzwyczakać się do
                                                      Twojego stylu a tu taka nieścisłości o co Ci chodzi artur.
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: do Artura o co chodzi ze sztachanowcami IP: *.chello.pl 11.02.05, 20:15
                                                      Cześć Artur
                                                      Po pierwsze sztachnowcy
                                                      Tak zwano w potocznym języku budowlańców ludzi z epoki Bieruta ,Ochaba
                                                      Gomułki . Służyli przede wszystkim propagandzie tzw. wydajności 300 % normy
                                                      przciętnie zdolnego pracownika dla takich efektów sztachanowcy często musieli
                                                      poswięcać 14 godzin harówki fizycznej w zamian za to dostali medal lub talon
                                                      np. na rower , wycieczkę zakładową lub podobne gadżety parnolmalnego systmu

Dodatkowo jeśli byli grzeczni dla kacyków PZPR mogli też należeć z biegiem
                                                      czasu ( jeśli wytrzymali nie padli z wyczerpania ) do partii i być lansowani
                                                      jako przodownicy pracy socjalistycznej Aktywu partyjnego i systemu
                                                      rozdzielnictwa deficytowych dóbr niezbędnego użytku .

Doświadczyłem w czasie tzw. stanu wojny Polsko-Jaruzerskiej i nie uwierzysz ,
                                                      ale buty i obrączki ślubne legalnie za polskie pieniądze mogłem kupić tylko na
                                                      specjalne pozwolenie , talon w specjalnym sklepie innych legalnych sposobów
                                                      prawie nie było .

Po drugie cytat :
                                                      przy oszczędnościach 50 000zł na ręcznych robotach jest to korzystne dla
                                                      inwestora .
                                                      Tekst wyrwany jest z kontekstu miał być odpowiedzią na zarzuty murowanego

cytuję :Jeśli chcecie wybudować dom, to musicie mieć projekt budowlany i wydane
                                                      pozwolenie na budowę na podstawie tego projektu.
                                                      Projektant oraz konstruktor muszą zatem wpisać do projektu, że ściany nośne
                                                      zostaną wykonane z tego materiału. Aby mogli tak
                                                      stwierdzić to muszą wykonać obliczenia statyczno-wytrzymałościowe takich ścian.
                                                      Dopiero jak macie taki d.u.pochron, zwany
                                                      projektem budowlanym, to możecie budować. Pytanie tylko kto weźmie na siebie
                                                      odpowiedzialność za postawienie chałupy z czegoś
                                                      takiego, co Sz. P. dobrydom1 przedstawia. ,, koniec cytatu

Murowany uważa że tylko tacy jak On wykształceni z polecenia tzw Partii
                                                      sztachanowcy mogą , mieć prawo do opiniowania wydawania pozwalania etc,

Zapomniał ,,murowny,, że w naszym kraju przybyło i nadal przybywa wiele
                                                      młodszych ludzi dużo lepiej wykształconych i lepiej przygotowanych do rynkowych
                                                      usług od dinozaurów ,, murowanych bohaterów ,, Ci młodzi naprawdę nie mają
                                                      zahamowań czy wypada , czy można zrobią Co trzeba i to dożo dużo taniej
                                                      skuteczniej od murowanych zakutych we własnej bezsilności tzw. specjalistów.

P.s. jutro sobota i niedziela w centrum EXPO na woli prawdopodobnie znowu
                                                      murowni zaczną wręczać sobie nawzajem medale przyjdź na ten cyrk towarzyszący
                                                      targom mieszkań , domów etc. średnio co 3 tygodnie odbywa się taki cyrk .
                                                      pożytek z tego żaden dla potencjalnego ich klienta Cena mieszkania od
                                                      murowanych w warszawie to ok 4000 zł /m2

• Gość: artur Re: do Artura o co chodzi ze sztachanowcami IP: *.chello.pl 14.02.05, 19:06

Cześć byłem natargach i nie natchnąłem sie na imprezę o którj tu wspominasz

P.s. jutro sobota i niedziela w centrum EXPO na woli prawdopodobnie znowu
                                                      murowni zaczną wręczać sobie nawzajem medale przyjdź na ten cyrk towarzyszący
                                                      targom mieszkań , domów etc. średnio co 3 tygodnie odbywa się taki cyrk .
                                                      pożytek z tego żaden dla potencjalnego ich klienta Cena mieszkania od
                                                      murowanych w warszawie to ok 4000 zł /m2

Możesz to wyjaśnić , a wogóle jakie są Twoje wrażenia z targów
                                                      artur
                                                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: do Artura o co chodzi ze sztachanowcami IP: *.chello.pl 14.02.05, 19:22
                                                      Cześć Artur .
                                                      Wyjaśniam byłeś prawdopodobnie na dole targów a impreza zamknięta odbywała się
                                                      na piętrze na głowami zwiedzających . Tzw, deweloperzy i ich mocodawcy z
                                                      minsterstwa. infrastruktury ( murowane głowy ) wręczyli sobie nawzajem tzw.
                                                      certyfikaty dewflopera , odznaczenia z tytułu przepracowanych lat i zasług dla
                                                      mieszkalnictwa i budownictwa następnie trochę narzekań jak jest ciężko ,
                                                      prezentacja sponsorów obżarstwa , a potem bankiet mnóstwo jedzenia dosłownie
                                                      góry jadła dla opasłych w większości towarzyszy wzajemnej adoracji .

Na dole już widziałeś mnóstwo ludzi szukających super okazji na dom mieszkanie
                                                      Sam też próbowałem znaleźć najtańsza oferta z katalogów internetowych do stary
                                                      do remontu za 189 000 zł w Legionowie poniżej tej sumy nie było praktycznie
                                                      ofert w okolicach 40 km od Warszawy A więc Arturze pozostaje Ci Nasza
                                                      propozycja nowy dom za 1330 zł/m2 pod klucz działkę wybierasz sam nie podejmuję
                                                      się decydować o t6ym gdzie zechcesz mieszkać w jakiej miejscowości , dzielnicy
                                                      Wa-wy etc. Pozdrawiam dobrydom1@wp.pl
                                                    • murowany Re: do Artura o co chodzi ze sztachanowcami 16.02.05, 20:54

> Murowany uważa że tylko tacy jak On wykształceni z polecenia tzw Partii
                                                      > sztachanowcy mogą , mieć prawo do opiniowania wydawania pozwalania etc,
                                                      >
                                                      > Zapomniał ,,murowny,, że w naszym kraju przybyło i nadal przybywa wiele
                                                      > młodszych ludzi dużo lepiej wykształconych i lepiej przygotowanych do rynkowych
                                                      >

Hmmm, na Partię (cokolwiek by to znaczyło) już się nie załapałem.

> usług od dinozaurów ,, murowanych bohaterów ,, Ci młodzi naprawdę nie mają
                                                      > zahamowań czy wypada , czy można zrobią Co trzeba i to dożo dużo taniej
                                                      > skuteczniej od murowanych zakutych we własnej bezsilności tzw. specjalistów.
                                                      >
                                                      > P.s. jutro sobota i niedziela w centrum EXPO na woli prawdopodobnie znowu
                                                      > murowni zaczną wręczać sobie nawzajem medale przyjdź na ten cyrk towarzyszący
                                                      > targom mieszkań , domów etc. średnio co 3 tygodnie odbywa się taki cyrk .
                                                      > pożytek z tego żaden dla potencjalnego ich klienta Cena mieszkania od
                                                      > murowanych w warszawie to ok 4000 zł /m2

Zastanawiam się jaka jest relacja między tymi 4000 zł/m2 w W-wie oraz tymi 1330zł/m2 wg technologii proponowanej przez dobrydom1. Zapewne dobrydom1 widzi znaczną, niestety prawda jest taka, że jest to rozmowa o dwóch różnych produktach, ponieważ budowa domu na własnej działce "gdzieś pod miastem" jest inwestycją innego charakteru niż zakup mieszkania od dewelopera w obrębie miasta.

Ponadto jakakolwiek wątpliwość kierowana do dobrydom1 jest ripostowana postem złożonym z wszelakich wątków historycznych, pseudoekonomii prosto z partii Leppera i wątpliwych odpowiedzi dot. kwestii formalno-prawnych.
                                                    • murowany Re:dla pana murowanego nie Sciemniaj 16.02.05, 20:37
                                                      Witam po dłuższej nieobecności,
                                                      odnoszę nieodparte wrażenie, że dobrydom1@wp.pl nie zrozumiał mojej wcześniejszej wypowiedzi oraz zawartej w niej pytań.
                                                      Aha, chciałbym się jeszcze dowiedzieć (może ktoś wie?), gdzie wyraziłem w moim poprzednim poście propozycję/radę/zalecenie skoro odpisano mi tak:
                                                      "Panie murowany pana propozycje murowania ręcznie jak za średniowiecza z
                                                      > natury rzeczy są skazane na zagładę , ale być może jeśli nasze państwo i".
                                                      Coś mi się zdaję, że dyskusja z Sz. P. dobrydom1 przypomina lepperiadę - dużo dużo gadania, mało konkretów i w dodatku nic to się nie trzyma całości w chaosie wypowiedzi. Pozdrawiam.
      • Gość: MONIKA pROPOZYCJA PROJEKTU DO REALIZACJI W/G ŻYCZEŃ IP: *.lubin.dialog.net.pl 10.02.05, 11:14
        Jaki dom ?
        - parterowy z poddaszem użytkowym GARDENIA - www.domzpoddaszem.pl
        - niepodpiwniczony,
        - pow. użytkowa 115,80 m2 domu
        Imię: Monika
        Nazwisko: Szczygielska
        Miejscowość: Polkowice
        Kod pocztowy: 59-100
        ul. Głogowska nr 15 domu 6
        Telefon: (076)749-89-08
        Tel. kom. 0508-354-441
        Adres e-mail: m.szczygielska@ops.polkowice.pl
        Na realizację domu zamierzam przeznaczyć: 180 000,00
        • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: pROPOZYCJA PROJEKTU DO REALIZACJI W/G ŻYCZEŃ IP: *.chello.pl 11.02.05, 11:12

Szanowna Pani dziękuję za zamówienie wstępne na wycenę kosztów realizacji
          budynku.

Jak rozumiem jest Pani potencjalną klientką na realizację budynku za optymalną
          cenę z materiałów o najlepszych z możliwych właściwościach użytkowych materii z
          której dom będzie zbudowany. Projekt budynku , który Pani zechciała wybrać , i
          podobne projekty domów mogą być zaakceptowane do realizacji przez wiele rodzin
          i osób w Polsce .
          ( oszczędność , wyszukana prostota i niezaprzeczalne walory wyglądu domu
          wzorowanego na domach z przed wojny 1939 r. )

W związku z tym informacje między innymi koszty realizacji dla Pani będą
          przedstawiane na forum , tak aby mogły być użyteczne także dla innych
          czytelników. Z góry dziękuję za przyzwolenie na taką interpretację , być może
          będzie się to wiązać z bardziej rozbudowaną interpretacją słowną z powodu
          możliwości ich zrozumienia przez osoby ,
          czytelników forum mało lub w ogóle nie obeznanych ze specyfiką budowania
          domów i mieszkań w Polsce )

Z tegoż powodu proszę Panią o pewną wyrozumiałość i cierpliwość w czytaniu
          wszelkie wątpliwości ew. uwagi Pani , jeśli uzna Pani , ze nie powinny znaleźć
          się na forum proszę pisać na adres e-mail ok.dom@wp.pl.

Większość zalet i ew. wątpliwości dość nowatorskiego na warunki Polskie
          budowania mogła Pani przeczytać na forum

Koszty wstępne Pani domu to znaczy projektu domu z katalogu projektów
          powtarzalnych opracowanego przez firmę Archipelag z Wrocławia dom o nazwie w
          katalogu GARDENIA - www.domzpoddaszem.pl

charakterystyka z internetu :
          Dom z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4 osobowej
          rodziny. Na parterze przewidziano strefę dzienną: pokój dzienny z jadalnią i
          kuchnią oraz sypialnię rodziców. Na poddaszu mieszczą się sypialnie dzieci,
          łazienka i mały strych. Kuchnię i jadalnię można oddzielić od siebie ściankami
          działowymi. Istnieje wersja domu z lukarną dachową od strony

ogrodu. PARAMETRY BUDYNKU
          Powierzchnia użytkowa [m2]: 115.80
          Powierzchnia użytkowa [m2]: 115.80
          Powierzchnia netto [m2]: 170.90
          Powierzchnia całkowita [m3]: 220.50
          Powierzchnia zabudowy [m2]: 106.50
          Powierzchnia piwnicy [m2]: 0.00
          Kubatura budynku [m3]: 383.30
          Minimalne wymiary działki [m2]: 18.70 x 20.70

Opis podaję specjalnie dla czytelników Pani przecież zna te dane , ale jak już
          wspomniałem dajmy też szansę innym na dom własny nie koniecznie taki sam ale
          dom ok 100 m2 to najczęściej wspominane potrzeby przytaczane przez naszych
          potencjalnych klientów i fakt , ze chcę tu upiec dwie pieczenie za jednym razem
          proszę mi darować w zamian dla Pani koszty promocyjne na realizację domu.

Koszty obejmują realizację domu pod klucz z pominięciem parkietu na podłodze i
          okładzin z glazury i terakoty w łazience oraz schodów na poddasze

Brak jest danych jakiego rodzaju ma Pani wymagania ma marginesie dodam że u
          markiecie nieopodal jest 89 wzorów glazury i terakoty , a co do schodów
          drewniane dębowe , sosnowe , z metalu czy betonowe musi Pani sama zdecydować
          są tu znaczne różnice w kosztach .

fundamenty 10 973 zł
          izolacje fundam. 1800 zł
          ściany zewnętrzne 21 077zł
          strop nad parterem 9900 zł
          dach konstrukcja
          docieplenie 27 475 zł
          ścianki działowe
          parteru 6700 zł
          ścianki działowe
          poddasza 5580 zł
          stolarka okien 14 900 zł
          stolarka drzwi 8 800 zł
          posadzki
          gładź betonowa 4904 zł
          tynki elewacji 7400 zł
          zewn. dekoracja
          płytki elewacji 3500 zł
          instalacja wod-kan 5085 zl
          instal. elektr. 6000 zł
          instalacja gazowa 4500 zł
          instal. centr.
          ogrzewania 19 000
          statystycnie około 1100 zł /m2 domu
          z wykończniem domu w glazurę terakotę hydrofor własą studni taras etc . może
          podnieść koszty domu do sumy około 1300 zł/m2
          czas relizacji około 65 dni roboczych ( bez niedziel i sobót )

Część kosztów można negocjować ( proszę czytać poniżej ) natomiast trzeba
          zgodzić się na realizację domu w cyklu potokowym to znaczy prace wykończeniowe
          jak tynki i instalacje będą wykonywane równolegle z montażem konstrukcji
          budynku jak fundament ściany , strop i dach . dość krótki cykl budowy i
          technologia budowy nie pozwala na odłożenie prac budowy jak tynki wewnętrzne
          ścianki działowe i posadzi . Pozdrawiam teraz wszystko w gestii Pani decyzji

P. S.
          Wracając do sprawy kosztów realizacji wybranego przez Panią projektu domu
          posiada zdecydowaną większość zalet i pragmatycznie zaprojektowanych
          pomieszczeń użytkowych .

Możliwość uzyskania , domu o oczekiwanej formie w krótkim czasie to nasz
          wkład w realizację Pani domu. za godziwą cenę dla Pani budżetu i dla nas jako
          wykonawców czynności budowlanych na Pani działce przeznaczonej pod dom .

Wszelkie szczegóły technologiczne realizacji budynku łącznie z treścią części
          ( warunki technologiczne i organizacyjne ) umowy i zdjęciami z realizacji za
          Pani oczywiście zgodą mogą zostać przedstawione przez Nas na forum internetu ,
          będzie mogła pani przy okazji takiej prezentacji wysłuchać ew. opinii o
          zaletach i ew. zagrożeniach podawanych przez czytelników forum a wykonawcy
          prac chętnie poddadzą się publicznej , ale i merytorycznej kontroli czynności
          na budowie

Oczywiście ,możliwości publicznej dyskusji pod nazwą Dom za optymalna cenę na
          przykładzie realizacji Domu Sz. P. , nie obciąży Pani budżetu wręcz odwrotnie
          część dostawców materiałów budowlanych deklaruje rabaty , zniżki czując w tym
          dobry sposób na promocję swoich produktów. ( szczegóły do omówienia na ew.
          spotkaniu przed podpisaniem umowy o realizację domu) Serdecznie pozdrawiam .
          dobrydom1@wp.pl

• Gość: dobrydo,1@wp.pl Odpowiedź dla klienta i murowanego IP: *.chello.pl 17.02.05, 16:56
              Z Vatem przy czym żeby było śmieszniej na materiały 22% Vat na robociznę
              jeszcze chwilowo 7 % Vat dlaczego to takie porąbane zapytać raczej należałoby
              kacyków z Sejmu Min. Finansów etc. Ale mają oni także gotową dla nas
              propozycję nie do odrzucenia .

cytuję : ,, Komunikat nr 55/33 W porozumieniu z ministrem finansów cenę metra
              kwadratowego budynku mieszkalnego ustalono w wysokości 2700 zł . ,,

Wybór należy do Ciebie potencjalny zainteresowany kliencie . Jest to także
              odpowiedź dl murowanego który chce za wszelką cenę obronić ten paranormalny
              monopol PRL-bis
              Do zachowania takich cen murowanie gadżetami średniowiecza kielnia , łopata
              taczka jest niemal konieczne inaczej nie da się uzasadnić astronomicznych ( ok.
              120 % ) kosztów to koszty pośrednie robocizny tak było dotychczas
              i ,,murowane głowy ,, zadbają aby taki monopol kretyńskich zasad zachować .
              Pozdrawiam dobrydom1@wp.pl
              • murowany Re: Odpowiedź dla klienta i murowanego 17.02.05, 18:31
                > cytuję : ,, Komunikat nr 55/33 W porozumieniu z ministrem finansów cenę metra
                > kwadratowego budynku mieszkalnego ustalono w wysokości 2700 zł . ,,
                >

Sz. P. dobrydom1, moze wyjasnilby pan forumowiczom w jakim celu minister finansow oglasza ta kwote 2700 zl/m2 budynku mieszkalnego? Przeciez nie wszyscy musza wiedziec. Pozdrawiam.
                • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: Odpowiedź dla klienta i murowanego IP: *.chello.pl 18.02.05, 18:18
                  Chodzi o pieniądze dość duże szacowane w skali kraju na około 85 miliardów
                  złotych dla około 1,7 miliona klientów PKO BP.

Gdyby pozwolono na realne ceny rynkowe wzrosło by reralnie zapotrzebowanie na
                  mieszkania i waloryzację oszczędności książeczek mieszkaniowych o
                  gwarantowanych przez Narodowy Bank Polski wartości 70 m2 budynku
                  jednorodzinnego ( par 19 Umowy o celowe oszczędzanie na mieszkanie )

Zaporowa cena działa podobnie jak w latach ubiegłych kartki na towary
                  niezbędnego użytku Ta regulacja popytu i ciągnie przemysł w bagno PARANOI ale
                  jednocześnie pozwoliła wzbogacić się znacznie prezesom PKO w tzw. prywatyzacji
                  dostali darmowe akcje po 150 000 zł Windowana sztucznie cena mieszkań jest
                  wygodna dla tzw. dewelopeów , TBS itp , substytutów rynkowej gospodarki .

Czy odpowiedź Pana zadowala Panie murowany

podaję treść listy z PKO BP do klienta tuż przed tzw prywatyzacją

Szanowni klienci minął 5-cio , lub 20-cio letni okres systematycznego
                  oszczędzania
                  Złożyli państwo deklarację systematycznego oszczędzania w kwotach 500 zł , 1000
                  zł. , 2500 zł , lub 5000 zł w obecnej chwiki jest to 5 groszy 10 groszy 25
                  groszy , 50 groszy PKO BP informuje że istniej możliwość uzupełnienia wkładu
                  lub likwidacji książeczki mieszkaniowej ale bez premii gwarancyjnej
                  Dyrektor oddz. PKO BP w Warszawie .
                    • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: Odpowiedź dla klienta i murowanego IP: *.chello.pl 21.02.05, 09:43
                      PANIE MUROWANY z kosztami budowania domów w Polsce jest tak ja z planami
                      zagospodarowania przestrzennego
                      Brak jest aktualnych planów zagospodarowania Warszawy ( śródmieście ma plany
                      tylko dla 18 % powierzchni ) a wiele , wiele innych miast miasteczek i gmin w
                      ogóle nie ma planów i wcale się do tego nie spieszą bo i po co tak było
                      dobrze dla skorumpowanych tzw. urzędników administracji terenowej , a Oni muszą
                      z czegoś żyć prawda. A więc Panie murowany niby można budować na własnej ziemi
                      za własne pieniądze ale pod kontrolą i za często dużą łapówkę dla kacyków
                      administracji terenowej jak się nie opłacisz gdzie trzeba o pozwolenie na
                      budowę możesz zabiegać latami dosłownie .

Jeśli chodzi o koszty czy można czy nie można nie będę wdawał się w dywagacje
                      przytoczę jedną z opinii na forum gazety mały domek ile potrzeba dziewczyna .

Witam wszystkich . Mieszkam w okolicach Warszawy do pracy mam 50 km .
                      Codziennie dojeżdżamy z żoną . Oboje nie wyobrażamy sobie mieszkania w miescie
                      ja próbowałem przez okres studiów (to nie jest to co tygrysy lubią
                      najbardziej) . Obecnie mieszkamy u mojej teściowej , pomimo ze nie ma problemów
                      chcemy mieszkać sami . Chcemy pobudować dom . Działkę w ładnej okolicy z
                      mediami blisko w mojej rodzinnej miejscowości posiadamy za darmo . Jako dom dla
                      nas wybralismy projekt mikołaj www.archipelag.pl/switch_obj.php?
                      KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=5 0&CanBack=1 Nie wiem ile powinien mnie
                      kosztować
                      ten dom . Dodam że mam możliwości pomocne przy budowie domu . Chcemy wybudować
                      sposobem gospodarczym . Te możliwości o których wspomniałem to : darmowy dostęp
                      do żwiru piachu wapna desek siły roboczej , sam jestem w stanie wykonać
                      instalacje elektryczną -informatyczną mój rodzic jest budowlańcem , Koszty
                      transportowe prawie zerowe , koszty materiałów budowlanych w cenach prawie
                      producenta , zagwarantowana pomoc w staraniu się o pozwolenia wszelakie . Ekipa
                      budowlana wykona mi ten dom za 8 tys (mury + dach) . Mam zamiar w tym roku
                      zacząć i skończyć (stan do wprowadzenia nieotynkowany dach jako deski i papa z
                      wodą ogrzewaniem elektryką). Lekkim piórkiem i z niewielką górką mam plan w 100
                      tys się zmiescić . Powiedzcie mi czy moje wyliczenia sa realne i jak Wam się
                      podoba ten domek . Pozdrawiam

Panie murowany jeśli dla Pana i podobnych Panu zamiary tych dwojga naiwnych
                      ludzi to szczyt możliwości i najwyższa z możliwych wydajność budowania domów
                      w XXI wieku dalsza dyskusja ma ograniczony sens merytoryczny . Oczywiście można
                      i tak Sam kiedyś brałem udział w wędrówce pieszej około 300 km w ciągu dwóch
                      tygodni , Ale normalnie na codzień nikt tak nie podróżuje Taka wędrówka maiła
                      raczej bardziej znaczenie towarzyskie i duchowe w drodze do Częstochowy .

Nadawanie podobnego znaczenia prostym czynnościom związanym za lepieniem
                      cegieł bloczków etc bo to jest budowa domu wydaje się grubą przesadą i co
                      najważniejsza zbyt kosztowną zabawą Oczywiście może mieć Pan inne zdanie jeśli
                      stać pana na kosznaeny wysiłek dla robót rodem ze średniowiecza .
                      pozdrawiam dobrydom1@ wp.pl
                      • Gość: dobrydom1@wp.pl Zamurowało głowę panu murowanemu IP: *.chello.pl 24.02.05, 09:29
                        Od pewnego dość długiego jak na szybkość komunikowania się przez internet czasu
                        Pan murowany milczy Zaczynam się niepokoić , a już miałem jakąś , mizerną
                        nadzieję na rzeczową wymianę zdań , ale być może Pan murowany chwilowo
                        zachorzał , ( sam ostatnio przeleżałem wiele dni z powodu grypy ) , a może mam
                        nadzieję chwilowo zabrakło Panu murowanemu argumentów lub po prostu odwagi

Zapraszam następców murowany 1 , 2 , 3 etc. ( nazewnictwo nie jest tu
                        najważniejsze ) najbardziej pożytecznym wydaje się być prosta wypowiedzi
                        potocznym ale i zrozumiałym językiem użytecznym indywidualnie i społecznie
        • Gość: dobrydom1@wp.pl dobrydom1@wp.pl IP: *.chello.pl 24.02.05, 09:52
          Krakusie przebywam na terenie Warszawy i z racji tradycyjnego wieloletniego
          sporu o wyższości starej stolicy nad nową lub podobnie na odwrót nie mogę
          odpowiedzieć inaczej nie chcę być zlinczowany przez otoczenie ( znaczenie
          symboliczne )

cytat ,,Ja chce taki dom <http://nowydom.onet.pl/3197,projekt.html>,,

Szanowna/y Pani/nie . Ja także chcę . ale to trochę zbyt mało aby zrealizować
          to w praktyce odpowiem z chęcią jeśli na form przybliży Pan Pani przynajmniej
          podstawowe dane o budynku ja powierzchnia użytkowa domu kto wykonał projekt
          budynku ile m2 wynoszą powierzchnie ścian , stropów dachu etc.

Proszę sobie nie brać zbyt poważnie moich uwag oczywiście liczy się przede
          wszystkim interes dla Pani/na i dla Nas Mamy obecnie w opracowaniu kilka
          projektów i wymienione wcześniej dane podstawowe pozwalają Nam zakwalifikować
          potrzeby potencjalnego klienta do odpowiednich kategorii grup konsumenckich
          Proszę wybaczyć ale jeszcze nie mamy opracowanej kompoterowo kategorii
          klientów jak cytuję ,,

Ja chce taki dom <nowydom.onet.pl/3197,projekt

Pozdrawiam służę rzeczową współpracą dobrydom1@
            • Gość: dobrydom1@wp.pl czy wiesz co robisz do Artura i czytelników IP: *.chello.pl 24.02.05, 11:04
              Witam Arturze jeszcze trochę podobnych Twoich wypowiedzi a prwie pomyślę , że
              coś Ci się jednak spodobało w mojej propozycji Dom za optymalną cenę , inaczej
              nie zadawałbyś sobie tak wiele trudu i nie traciłbyś czasu . ( szczerość za
              szczerość odpowiesz Po co Ci to ) )

Grypa rzeczywiście mnie nie oszczędzała szczególnie dokuczliwy był ten ból
              kości ani leżeć ni stać .ani spać o trwałym wpływie na stan umysłu nic mi nie
              wspominał lekarz , ale zapytam oto przy najbliższej kontroli .

Mówiąc szczerze
              Odpowiedź moja dla Krakusa jest asekuracyjna Muszę realnie liczyć się ze
              zleceniem realizacji A z Warszawy do Krakowa kawał drogi deficytowa kolej
              jest na łasce strajkujących nie wiadomo kiedy kolejarzy Helikopter za drogi ,
              a poza tym z merytorycznego punktu widzenia Kraków to największe skupisko
              zabudowy tradycyjnej ręcznej z cegieł etc. która cudem i nakładem
              konserwatorów trzyma się jeszcze kupy
              Przekonywanie tam ludzi do bardziej nowatorskich sposobów budowania graniczy z
              cudem. Nawet w Warszawie niby to nowo odbudowanym miastem często z
              nowatorskich wówczas pustaków jest to stosunkowo trudne
              W Krakowie pewnie wychłostano by mnie publicznie na rynku ( znaczenie
              oczywiście symboliczne przepraszam Krakusów jeśli mają się czym urazić )

• Gość: krakus Re: czy wiesz co robisz do Artura i czytelników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.05, 02:51
                Przecież ja nie napisałem gdzie chce mieszkać, krakus, bo tu mieszkam, a
                pracować moge nawet na Ukrainie, bo taką mam prace. Jestem mobilny, ale nie o
                mnie miałem pisać.
                Wszystkie dane są pod linkiem, który podałem w pierwszym poście, nie widze
                sensu kopiować tu tego.
                Moge kupić działke pod budowe, interesuje mnie koszt zbudowania tego domu pod
                klucz, nie interesują mnie materiały ani architektura Krakowa, pochodze z gór,
                mieszkałem tam od urodzenia do 20 roku życia, to znaczy, że preferuje dom z
                bali kryty słomą? Jeśli wyjdzie taniej, owszem.

Gdzie nie zapytam o ten projekt kwota, jaką mi podają to w granicach 100 tys.-
                130 tys. jeśli miałbym im zaufać, to według twojego sposobu powinienem zapłacić
                poniżej 100 tys. Ale czy to możliwe????
                  • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: Post Scriptum IP: *.chello.pl 25.02.05, 17:07
                    Dobrze krakus jeśli tylko nie będziesz realizował w Krakowie lub najbliższej
                    okolicy zrobię Ci ten kosztorys :wstępne wyliczenia kosztów realizacji
                    Pozdrawiam dobrydom1@wp.pl

P. s. Kraków odkąd pamiętam kojarzył mi się z zabudową reprezentacyjną
                    pałacową , dekorowanymi bardzo kamienicami itd. Budowa dość skromnego wystroju
                    domku o którym wspominałeś w Krakowie to jak budowa stodoły w ścisłym centrum
                    Warszawy .
              • nnike Re: czy wiesz co robisz do Artura i czytelników 15.03.05, 22:39
                Gość portalu: dobrydom1@wp.pl napisał(a):

> W Krakowie pewnie wychłostano by mnie publicznie na rynku ( znaczenie
                > oczywiście symboliczne przepraszam Krakusów jeśli mają się czym urazić )
                >
                > pozdrawiam dobrydom1@wp.pl

Taki Rynek? ;) Ty wiesz, co oni z nim zrobili?! Zgroza...
        • Gość: DOBRYDOM1@WP.PL Re: dom ile kosztuje naprawdę od wykonawcy bez ś IP: *.chello.pl 25.02.05, 16:47
          Faktem jest że niektóre emaile od Was są nieczytelne lub czasami przesyłacie
          załącznki nie do odczytania , nie którzy chciliby np; tylko ,, POROZMAWIAĆ ,,
          ale jeśli to nie jest jakaś tajemnica ścisła a podstawowe dane o budynku jak
          pow. m2 ew. nazwa projektu z katalogu ze stron internetu nie wydaje się
          szczególnie ważną tajemnicą . Ale dobrze przyjmę krytykę z należną potencjalnym
          klientom. Niektórych emailii jeszcze nie zdążyłem odczytać ( częściowo
          przeszkodziła w tym grypa przepraszam czytelników i za to W potocznym
          rozumieniu Dobry budowlaniec winien być zdrowszy i silniejszy od konia ja nie
          jestem dobry budowlaniec winien być na każde skinienie ja nie zawsze nadążam
          czasowo odpowiedzieć każdemu . Ale do rzeczy :

Większość próźb o dokonanie wstępnej wyceny dotyczyła domów 100 pozornie
          prostego ale wcale nie nazbyt taniego domku ( ilość materii budowlanej w
          stosunku do efektu końcowego ) lub domy max 170 m2 pow. użytowej.

Przedstawię wyliczenia dla budowy dwóch domów pod klucz o pow. 100 i 170 m2 są
          to projekty powtarzalne nie będę podawał nazwisk z krespondencji żadnych
          namiarów na Was etc. itp. danych Pozdrawiam dobrydom1 @wp.pl
          .
          • Gość: dobrydom1@wp.pl Domek krakusa ile może kosztować 100 m2 IP: *.chello.pl 25.02.05, 19:09
            Cześć krakusie i czytalnicy podaję wstępne namiary
            więcej i dokładniej potem Tymczasem podstawowe dane
            tego ponć taniego domku bo ma tylko 95.45 m2 ale
            zużywa prawie tyle samo materii co domek 170 m2
            ( będzie opisany w następnych listach )

DOM Krakusa tzw. SŁONECZKO WRH1017

nowydom.onet.pl/3197,projekt.html
            Opis Mały dom parterowy dla 3-4-osobowej rodziny. Dzięki prostej konstrukcji i
            niewielkim gabarytom jest ekonomiczny w budowie. Dodatkowym walorem jest
            możliwość poszerzenia bryły budynku bez konieczności zmiany konstrukcji dachu.
            Dom posiada kominek wewnętrzny i zadaszony taras.

Technologia Fundamenty betonowe. Ściany zewnętrzne
            z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu
            komórkowego. Pokrycie dachu dachówką.

Architekt: Michalak Majka
            Pracownia: Domus-F&A

powierzchnia ścian fundamentowych 70 ,4 m2
            ściany. nośne zewnętrzne. i wewn.166 m2
            ścianki działowe pomieszczeń 85m2
            strop nad parterem 95 m2
            pow. stolarki okiennej 15 m2
            powierzchnia dachu 148m2

powierzchnia tynków wewnętrznych 456 m2
            powierzchnia tynków elewacji 166 m2

1358 sztuk , bloczków gazobetony na ściany nośne
            680 sztuk . bloczków na ścianki działowe
            Zaprawa murarska dla łączenia bloczków 12 ton
            Beton na fundamenty strop i posadzki 128 ton ok. 55 m3

drewno na konstrukcję więźdźby dachu 3, 7 m3
            deski calówki 3m3 , blacha na dach 170 m2

robocizna z tynkami i gładzią na posadzkach 4900 godzin
            w ciągu około 6-ciu miesięcy 1 sezon budowlany

Oczekiwanie na odparowanie wilgoci z pustaków
            około 4 miesiące przy sprzyjających warunkach

Minimalne koszty logistyczne inwestora dojazdy nadzór
            transporty materiałów z hurtowni około 45 % wartości materiałów
              • Gość: dobrydom1@wp.pl Re: Domek krakusa ile może kosztować 100 m2 IP: *.chello.pl 25.02.05, 20:01
                Mif
                podaj mi proszę co masz na myśli mówiąc myślący inwestorzy czy masz na myśli
                także tych którzy według danych GUS nie kończą budowy od 15 lat od rozpoczęcia
                nie mają za co ?

( około 500-600 tyś . budów tzw. gospodarczych indywidualnych , prywatnych czy
                jakby to tego nie nazwać ) w 45% kosztów logistycznych inwestora wliczone są
                miedzy innymi porady kontroluj robotników co najmniej jeden raz dziennie coś
                takiego ciągle słyszę w waszych radach ile to tysięcy kilometrów jak
                myślisz : około 5000 kilometrór dla niezbyt dużego domku poza Warszawą , ale
                pewnie dla Ciebie i podobnych to są żadne koszty tak samo jak żadnymi kosztami
                nie są koczowanie grup robotników na budowie przecież nic nie jedzą nie
                korzystają a prądu nawet herbatkę mogą kupić gorącą
                Niekonsekwencje liczone latami realizacji budynku
                Oczywiście wtrącam się w kuchnię ale miało być o kosztach
                prawdziwych nie tych z pobożnych życzeń Pozdrawiam dobrydom1@wp.pl
            • Gość: krakus Re: Domek krakusa ile może kosztować 100 m2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.05, 19:32
              Jako, że przymierzam sie poważnie do zrealizowania tego projektu (miejsce
              nieważne, swoją drogą w krakowie są gorsze budynki [to apropo tych pałaców ;)])
              Jako, że się poważnie przymierzam do budowy tego domu pozwoliłem sobie zapytać
              w firmach budowlanych o realny koszt całkowity budowy tego domu, ale dysponuje
              tylko 100 tysiącami z oszczędzania, bez możliwości kredytu (taka praca, choć
              niby znośna płaca kredytu nikt nie chce dać), posiadam uzbrojoną działke i
              kilka opcji na zamiane tej działki na 3 inne. Jedna znajduje się w okolicach
              Suchej Beskidzkiej, druga pod Płockiem, trzecia około 100 km nad Warzawą.
              Firma FHU NOWA z Myślenic (najbliżej mnie) zrobiła kalkulacje mojego domu,
              wykonanym w tradycyjnej metodzie murowanej, cena tego domku to 150 tys zł
              brutto pod klucz. ze wszystkim. Czyli na dzien dzisiejszy brakuje mi 50tys. zł
              <załamany>
              Więc pytanie: można taniej? Jeśli tak to jak i gdzie?
              • mifsc Re: Domek krakusa - do krakusa 25.02.05, 20:34
                Jestem zalogowany. Napisz do mnie w sprawie kredytu. Może będę mógł pomóc.
                Dom słoneczko ma trochę mankamentów z usytuowaniem łazienki i pokoji. Jeżeli
                jesteś naprawdę nim zainteresowany, spróbuję podać Ci kilka moich uwag do
                rozgryzienia przez Ciebie i autora projektu.
              • Gość: dobrydom!wp.pl Re: Domek krakusa ile może kosztować 100 m2 IP: *.chello.pl 25.02.05, 21:22
                Nie martw się Niedobór gotówki to prawie
                już epidemia w naszym kochanym kraiku RP

Kulczykami nie mogli narodzić się wszyscy
                Z pewnością coś tam umiesz robić lepiej od
                innych ale dla innych za pieniądze albo
                za barter . Możesz też jeszcze wykombinować
                urlop nieodpłatny w tym czasie służba na swojej
                budowie za dozorcę zaopatrzeniowca , kierowcę
                i pomocnika prostszych prac fizycznych . średnio
                należałoby od bębnić około 550 600 godzin.
                oszczędzisz dość sporo jakieś 35000 zł w ok.
                1,5 miesiąca Co do miejscowości gdzie chcesz
                mieszkać nie podejmuje się decydować za Ciebie.
              • Gość: dobrydom1@wp.pl ile może kosztować 100 m2 nbie martw się krakus IP: *.chello.pl 25.02.05, 21:29
                Nie martw się Niedobór gotówki to prawie
                już epidemia w naszym kochanym kraiku RP

Kulczykami nie mogli narodzić się wszyscy

Z pewnością coś tam umiesz robić lepiej od
                innych ale dla innych za pieniądze albo
                za barter . Możesz wykombinować urlop horobowy
                lub nieodpłatny w tym czasie służba na swojej
                budowie za dozorcę zaopatrzeniowca , kierowcę
                i pomocnika prostszych prac fizycznych . średnio
                należałoby odbębnić około 550 600 godzin.
                oszczędzisz dość sporo jakieś 35000 zł w ok.
                1,5 miesiąca Co do miejscowości gdzie chcesz
                mieszkać nie podejmuje się decydować za Ciebie.
            • Gość: dobrydom1@wp.pl Dla porównania domek z okolic Warszawy IP: *.chello.pl 25.02.05, 19:42
              Witam dla porónania

Namiary na szacunkowe koszty ( zapotrzebowanie materii )
              domek z okolic warszawy

Dane do kalkulacji
              Powierzchnia ścian fundamentowych70,6 m2
              Powierzchnia ścian zewnętrznych 155,7 m2
              Powierzchnia ścian wewnętrznych nośnych 35,7 m2
              Powierzchnia ścian działowych parter 65,9 m2
              Powierzchnia ścian działowych poddasze 43,4 m2
              Powierzchnia podłóg i schodów b.d.
              Powierzchnia dachu 251,3 m2
              Kubatura drewna na więźbę 9,89 m3
              Powierzchnia stolarki zewnętrznej 41,1 m2

ilość niezbędnej materi do budowy
              fundamentów , ścian stropów i tynków
              jest bardzo zbliżona wystarczy porównać
              Dom pod Warszawą będzie miał więcej okien
              w tym okna dacowe więcei drzwi i bardziej
              rozbudowany dach ale standard o wiele wyższy

Ze wstępnych wyliczeń można założyć że za
              pomocą racjonalnej technologii obydwa domy
              da się wykonać za minimum 1450 zł m2 pod klucz.

Dom Krakusa jak wynka już ze wstępnych wyliczeń
              będzie droższy bo o obniżonym standardzie użytkowym
              i achitektonicznym ale to zależy co się komu podoba
              proszę sami porównajcie adres str. z projektem domu
              pod Warszawą

www.archon.com.pl/index.php?act=12&sid=m3f01a42e14e50&intra=cf8988f617a3dcd8f7b7061787c5ee1a&crc=7f3f9e9f161
              88539270dd092f65d24d4&lang=pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka