Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy to nie skandal?

07.10.05, 11:07
    Od 8 miesięcy czekam na wpis hipoteki do księgi wieczystej. Oczywiście cały
    czas ubezpieczam kredyt, co kosztuje.
    Czy ktoś może wie w jakim trybie działać powinny wydziały ksiąg wieczystych?
    Czy przypadkiem nie zgodnie z prawem administracyjnym? a jak wysyłam do nich
    pismo - to czy przypadkiem nie powinni na nie odpowiedzieć?
    Ogólnie - co powinnam zrobić aby to przyspieszyć. Dodam że miasto Wrocław.

Obserwuj wątek
      • lkc Re: Czy to nie skandal? 07.10.05, 14:15
        Tak się zdenerwowałam, że zaczęłam działać nie czekając aż łaskawy sąd zajmie
        się moja sprawą.
        Skutek osiągnęłam taki że już w poniedziałek moja sprawa będzie załatwiona, a w
        środę mam odbierać wypis.
        Jak to zrobiłam:
        - co dwa tygodnie od maja wysyłałam do sądu podania o przyspieszenie sprawy.
        - napisałam maila z żądaniem niezwłocznego załatwiena sprawy, podkreślając
        wysokość kosztów jakie ponoszę co miesiąc.
        - nie otrzymałam żadnej odpowiedzi więc dziś wykonałam telefon do Pani
        Przewodniczącej Sądu
        - grzecznie poprosiłam o podanie powodów opóźnienia prostej sprawy.
        - nie przyjęłam wyjaśnienia, że cytuję: "spraw jest wiele, ludzi nie ma,
        referaty pracują w różnych trybach"
        - poprosiłam ponownie o podanie przyczyn, stosując metodę zdartej płyty.
        - Na co dowiedziałam się ze sąd w osobie Pani przewodniczącej rozpatruje wnioski
        o przyspieszenie wedle wąsnego "widzimisię" - jak powód jest istotny to sprawa
        jest przyspieszana.
        - Jak się zapytałam czy wydatek rzędu X złotych (na ubezpieczenie kredytu) co
        miesiąc jest powodem istotnym - to usłyszałam że tak że to jest istotny powód.
        Konkluzja jest taka:
        - w sądach siedzą święte krowy,
        - nie ma co się obawiać tylko trzeba od samego początku uderzać do
        Przewodniczącej Wydziału.
        - wyraźnie pisać w pismach jakie koszty się ponosi wskutek niefrasobliwości sądu.
        Oczywiście w innych miastach może być zupełnie inaczej - metoda dzwonienia do
        Pani PRzewodniczącej może działać jedynie we Wrocławiu.
        Wszystkich oczekujących na wpis hipoteki do księgi wieczystej pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka