Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

DQM - czy ktoś może zna tą firmę?

01.11.05, 19:48
    Czy ktos może zna firme budowalna DQM? Będę wdzieczna za wszelkie opinie, tu
    lub pod adresem gazetowym.
    Edytor zaawansowany
    • bobek8609 22.09.15, 09:24
      Lepiej wziąć przysłowiowego "Staśka" z sąsiedztwa niż tą firmę.Nie mają żadnych własnych narzędzi nawet młotka nie wspominając o maszynach wszystko wypożyczają a podpisując z nimi umowę oczywiście nic o tym nie wspominają.My niedopatrzyliśmy tego i teraz się mamy,robią kiedy chcą i nie opłacają faktór jak wypożyczają maszyny. Szkoda gadać.
    • arow999 17.08.16, 08:21
      Witam, jestem zainteresowany tą firmą. Jak idzie budowa?
    • wla_a 16.09.16, 21:51
      Witam! Jeżeli zapytanie dotyczy firmy DQM z Białegostoku to zdecydowanie polecamy!!! Terminy, jakość, porządek, doradztwo, zaangażowanie - rewelacja. Budowa przebiega bez zarzutu! Nie jest to jedynie nasza odosobniona opinia, gdyż na etapie poszukiwania wykonawcy mieliśmy kontakt z dotychczasowymi inwestorami i ich relacje brzmiały podobnie.
    • qwrq33 23.12.16, 23:14
      Uważajcie na firme DQM.
      Roboty wykonane niezgodnie z projektem. Pod koniec budowy ucieczka z budowy wraz z pobranymi zaliczkami na materiały.
      Kilka "kwiatków"/oszustw:
      - izolacja dachu niezgodnie z projektem (grubosc wełny)
      - brak podparcia domu bloczkami zgodnie z projektem
      - zbyt płytko pociagnieta woda do domu (niezgodnie z przepisami)
      - krzywy komin stykający się z folią i płytami drewnianymi (zagrożenie pożarem)
      - odpadające kafelki
      - instalacja elektryczna gołym kablem obok rur z wodą
      Nigdy nie wpłacajcie zaliczek tej firmie.
    • monikaprojektuje 22.03.19, 19:25
      Firma DQM nie pobiera zaliczek na materiały!!! Płatności są rozkładane na etapy, ustalany harmonogram poszczególnych transz (załącznik do umowy) a fv wystawiane po wykonaniu danego etapu.
    • vlog 09.02.18, 20:19
      Wraz z małżonką mamy bardzo złe doświadczenie z budową pierwszego domu. Budowa trwała 2lata!!!!, mnóstwo wad i przepłacone 30% planowanego budżetu nie licząc nerwów i prawie rozwodu. Nigdy nie podjąbym się budowy nowego domu i ostrzegałem przed tym mojego brata, który zafascynował się firmą DQM , że niby najlepsza i wiarygodna firma z doświadczeniem na rynku. Mając już przetarte szlaki zaproponowałem mu pomoc w tej prawdziwej krucjacie. A tu pełne zdziwienie: kompleksowa realizacja, ogrodzenie budowy, porządek i terminowość. Nie było się do czego przyczepić i do tego w 6mies odebrał dom. Niemożliwe a jednak prawdziwe dlatego zdecydowaliśmy się na budowę nowego pięknego domu z katalogu DQM. Projekt dali w gratisie i po 3mies. dom stoi w stanie surowym otwartym. Czekamy do wiosny na zakończenie prac w terminie. Stary dom sprzedaliśmy i finansujemy budowę nowego. Wynajęliśmy mieszkanie na ten czas i nie martwię się terminem, ponieważ mam zagwarantowane w umowie odsetki za każdy dzień opóźnienia. Trochę było zabawy z dopracowaniem umowy ale DQM jest w tej kwestii elastyczne i osiągnęliśmy (z prawnikiem) to czego oczekiwaliśmy aby czuć się bezpiecznie. BRAWO DQM !!!!
    • vlog 09.02.18, 20:23
      Razem z mężem długo szukaliśmy wiarygodnego wykonawcy do budowy domu. Oboje jesteśmy zajęci przez cały dzień i nie mamy czasu ani wiedzy żeby tego dopilnować. Zależało nam na jakości wykonanych prac, terminowości i bezpieczeństwie finansowym. Oczywiście każda firma reklamowała się jak najlepiej natomiast jak przyszło do konkretów czyli warunków umowy i dotrzymania terminów (mąż jest prawnikiem) to ostatecznie została jedna firma, która sprostała naszym oczekiwaniom - było dużo papierków na początku ale mogliśmy spokojnie spać a dom odebraliśmy po 5 miesiącach szybciej niż deklarował DQM. Pomijając fakt że nie było tanio to podobał nam się sposób rozliczania poszczególnych etapów budowy zawsze po ich zakończeniu i podpisaniu protokołu odbioru prac. Nie chcieli zaliczki na początek, pierwszą wpłatę zrobiliśmy po zakończeniu pierwszego etapu. Nieprawdopodobne ale mieszkamy już 3lata i nic nie pęka. DQM to pierwsza firma budowlana, którą gorąco polecam.
    • vlog 09.02.18, 20:31
      Polecam DQM!!!!!!! Mieszkam na wyspach i postanowiłem zainwestować w budowę domu w rodzinnej miejscowości pod Krakowem. Szukałem wiarygodnego i bezpiecznego wykonawcy oczywiście przez internet bo nie mieszkam w Polsce i nie często bywam w kraju. Wybrałem DQM bez żadnych wątpliwości. Załatwili za mnie pozwolenie na budowę i postawili dom katalogowy w pól roku. Do kontroli jakości i odbioru etapów budowy wynająłem znajomego budowlańca. Pozostało tylko płacenie transz w ustalonych terminach. Cała rodzina i znajomi twierdzili, że zwariowałem bo przeczytali negatywną opinię o firmie i wiadomo budownictwo w Polsce. Teraz mam piękny wymarzony dom, że chce się wracać z emigracji.
    • vlog 09.02.18, 20:33
      Polecam DQM!!!!
      Chciałbym podzielić się swoją opinią jako specjalista od wykończenia wnętrz. Miałem przyjemność realizować pod klucz dom w Małopolsce wykonany przez DQM niecały rok temu. Ogólnie pełen profesjonalizm wykonanych posadzek, instalacji c.o. i Elektr. Sciany proste, wszystko trzyma pion i poziom. Tynki nie wymagające większych poprawek poddasze zaizolowane i wykończone płytą G.K. Do dzisiaj nic się nie dzieje a ponoć jeszcze DQM daje gwarancję na cały budynek. Wkładają bardzo dobre okna nie widać oszczędności na izolacjach i zbrojeniu. Wszystko zgodnie ze sztuką, nie ma się za bardzo czego czepiać. Bardzo fajna robótka - szkoda że tak mało firm buduje w ten sposób. Dobra firma :-)
    • moj-hel.pl 24.05.18, 11:13
      Na niewiesze.pl znajdziesz dość dokładny opis budowy domu przez DQM i wszystkich podwykonawców.
    • kosot56 24.05.18, 14:31
      Szczerze mówiąc nie znam tej firmy i nikt z moich znajomych o niej nie słyszał. A nie lepiej popytać po znajomych i wziąć firmę z polecenia tam gdzie mieszkasz niż tak brać w ciemno? Zależy gdzie mieszkasz.
    • pczekan 10.12.18, 19:25
      Od listopada 2018r. rozpocząłem budowę domu z DQM i jest super. W przypadku pytań można pisać pczekan@op.pl
    • pczekan 19.05.19, 10:02
      Właśnie zakończyłem budowę domu z DQM. Czas budowy od 06.11.208r. odbiór robót 10.05.2019r. bez uwag z przerwą w okresie zimowym ponad 2 miesiące. W trakcie budowy przewijało się kilku podwykonawców, którzy mieli podpisaną umowę z DQM. Nie słyszałem od podwykonawców o problemach związanych z wynagrodzeniem od głównego. Podsumowując, polecam Firmę DQM. W przypadku pytań można pisać pczekan@op.pl
      pczekan napisał(a):

> Od listopada 2018r. rozpocząłem budowę domu z DQM i jest super. W przypadku pyt
      > ań można pisać pczekan@op.pl
    • budstart 21.02.19, 18:16
      Proszę poszukać innego wykonawca. Firma DQM jest ekipa oszustów. Nigdy nie płacą swoim wykonawcy, później te idą do inwestora po pieniądze
    • mysliwy198010 27.06.19, 21:40
      Wybudowałem dom z firmą DQM (obecnie właścicielem firmy jest Danwood). Gdybym miał to zrobić po raz drugi, na pewno bym się w to nie pakował. Moją czujność uśpiły początkowy kontakt z rzetelnym handlowcem oraz przejrzysta umowa i jej warunki, póżniej już było coraz gorzej. DQM miał wybudować dom w 6 miesięcy (z własnej winy - tygodniami na budowie nie działo się nic), zrobił to w 10 !!! Wszystkie ekipy budujące dom nie były ekipami DQM, a podwykonawcami i to czasami z "łapanki" z o zgrozo fatalnymi umiejętnościami (nie jestem specjalistą w temacie budownictwa ale naprawdę czasami łapałem się za głowę) - efekty - pęknięcia na ścianach, na wylewce podłogowej, różnice wymiarów na ścianach do tego stopnia, że przed montażem mebli na wymiar musieliśmy skuwać tynki na niektórych ścianach.. Zdarzało się, że firma wystawiała faktury za prace nie odebrane przeze mnie, po czym ignorowała póżniej moje maile w temacie oraz wystawiała upomnienia strasząc, że przerwie prace budowlane. Identyczna sytuacja miała miejsce kiedy miałem zastrzeżenia do wykonanej pracy i firma musiała poprawiać to co sprtaczyła. Aby uniknąć kary za nieterminowe oddanie domu firma DQM "delikatnie" dała do zrozumienia, że jeśli nie odstąpię od egzekucji kary to wykluczy część prac z zakresu i zostawi mnie z problemem samego. Przez cały okres budowy miałem trzech różnych kierowników budowy z czego o ostatniego widziałem ze trzy razy i przypadkowo dowiedziałem się, że jest moim nowym kierownikiem. Mógłbym tu się rozpisywać bez końca. Podsumowując droga do realizacji marzeń o własnym domu z firmą DQM była bardzo długa i kręta, pełna nerwów, nieprzespanych nocy i dodatkowych kosztów na jakie zostałem narażony. Wiem jedno, że dziś na pewno nie powierzyłbym firmie DQM budowy mojego domu!!!. Jeżeli ktoś poważnie myśli o współpracy z tą firmą i miałby jakieś pytania, chętnie odpowiem. Proszę o kontakt pod adresem mailowym Pablito_Carlito@live.com
    • aniel2019 19.07.19, 14:20
      Niestety mamy bardzo złe doświadczenia z firmą DQM (obecnie DANWOOD). Kiedy na budowie zauważyliśmy, że roboty są wykonywane niezgodnie z projektem zażądaliśmy od podwykonawcy, żeby były wykonywane zgodnie z projektem. W reakcji na to firma podwykonawcza samodzielnie podjęła decyzję o zejściu z robót. Nikt nas nawet o tym nie poinformował. W związku z tym DQM obciążył nas dodatkowymi kosztami, których nie chcieliśmy zapłacić. Kiedy nie płaciliśmy zagroził nam, że zejdzie z placu budowy. Mieliśmy do wyboru, albo zapłacić albo rozbabrana budowa i sądzenie się latami. W związku z tym, że była to relatywnie nieduża kwota w stosunku do łącznych kosztów budowy uznaliśmy, że koszty sądzenia się będą wyższe i zapłaciliśmy. W DQM/DANWOOD mają tego pełną świadomość, co wynikało z prowadzonych z nimi rozmów telefonicznych. Następnie zażądali od nas zgodnie z art. 649 Kodeksu Cywilnego gwarancji (bankowej lub ubezpieczeniowej) zapłaty wynagrodzenia wynikającego z umowy. Takiej gwarancji wykonawca może zażądać w każdym momencie budowy i nie można tego prawa wyłączyć mu zapisami umownymi. Takie gwarancje mają sens w przypadku kiedy inwestorem jest firma. W przypadku, kiedy inwestorem jest konsument powstaje sytuacja patowa, bo banki ani firmy ubezpieczeniowe nie udzielają takich gwarancji osobom nie prowadzącym działalności gospodarczej. Jednocześnie Kodeks Cywilny mówi, że jeżeli na żądanie wykonawcy inwestor (czyli w tym przypadku my) nie przedstawi gwarancji wykonawca ma prawo odstąpić od umowy a także ma prawo do pełnego wynagrodzenia z potrąceniem zaoszczędzonych kosztów (czyli pełna kwota za wybudowanie domu minus zaoszczędzone koszty z tytułu niedokonczenia budowy). Czyli byliśmy w sytuacji , że albo dostarczymy gwarancję, której nikt nam nie wystawi albo firma zejdzie z budowy i jeszcze będziemy musieli płacić jej dużo więcej niż kwota należna za wykonane dotychczas roboty. Będąc pod ścianą zaczęliśmy z nimi rozmowy i zostaliśmy zmuszenie do zmiany umowy- zamiast ratalnych płatności po wykonaniu pewnego etap robót musimy dokonywać przedpłat w pełnej kwocie za każdy etap.
      To jednak nie wszystko. Firma nie wykonała niektórych robót zgodnie z projektem, co potwierdził nam projektant i mimo wezwan do usunięcia wad nie robi tego i nawet nie odpowiada na wezwania. Po prostu nas ignoruje licząc, że nie zdecydujemy się na kosztowne postępowanie sądowe. Opisane przeze mnie problemy, to tylko część tego czego doświadczyliśmy i doświadczamy. Moja ocena tej firmy jest taka, dopóki klient nie domaga się od nich swoich praw, nie sprawdza budowy, nie kwestionuje, to budowa idzie sprawnie, ale jak pojawiają się jakieś problemy, to wytaczają wobec klienta takie działa, że musi się poddać (metody siłowe). Czujemy się wobec firmy bezsilni, firma ignoruje nas, albo stawia pod ścianą. Dodam, że wcześniej obdzwoniliśmy kilku klientów, którzy byli zadowoleni. Byli to jednak klienci bez doświadczenia budowlanego, bez fachowej wiedzy. W naszym przypadku jest tak, że wszystko jest kontrolowane przez naszego inżyniera budowlanego i nie da się nam wcisnąć kitu i stąd nasze problemy z firmą. Jak klient się nie zna i nie ma wystarczającej wiedzy budowlanej, to budowa idzie sprawnie. Niestety w przypadku klienta, który ma wiedzę budowlaną budowa z tą firmą to koszmar. Prowadzimy rozmowy z prawnikiem i zamierzamy po bezskutecznych wezwaniach firmy do naprawy wad skierować sprawę do sądu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka