Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Pompa ciepła

02.11.05, 10:12
    Chcę założyć pompę ciepła w nowo budowanym domu.Czy ktoś ma jakieś
    doświadczenie w tym temacie. Czy to jest dobra inwestycja ??
    Pozdr
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Justyna IP: *.poczta / *.poczta-polska.pl 04.11.05, 10:42
      polecam forum muratora www.murator.pl tam jest bardzo dużo informacji i
      wypowiedzi osób użytkujacych pompę
    • a000000 04.11.05, 11:00
      Znawcy tematu "ogrzewanie" twierdzą, że inwestycja jest bardzo dobra i bardzo
      kosztowna. Ale warto chyba zrezygnować z bajerów typu salony, wykusze, mansardy,
      łamane dachy na rzecz własnie porządnego, ekologicznego i wiecznego ogrzewania.

Ja bym takie ogrzewania założyła.
    • Gość: aga IP: *.tomasz.zagan.visnet.pl 04.11.05, 17:54
      mam w domu pompę ciepła - rewelacja
      wczesniej miałam piec na drzewo, też niby tanie ogrzewanie ale drzewo trzeba
      sezonować i z tym był problem.Pompa ciepła, która ogrzewa 350 m2 nie kosztowała
      wcale tak dużo w porównaniu z innymi ofertami.Podaję namiary na firmę
      instalatorską www.pompy.ciepla.pl,tam jest dużo informacji i można wysłać z ich
      strony formularz do kalkulacji kosztów zakupu i montazu oraz doboru pompy ciepła.
      Na zakup pompy można skorzystać z preferencyjnego kredytu w BOŚ.
      Jestem bardzo zadowolona, wreszcie mam ciepło, czysto i nie muszę biegać do
      pieca,nie mam kłopotu z opałem (jaki to by nie był).
      Pozdrawiam
    • wolnaenergia 08.11.05, 14:15
      Może Aga lub inny użytkownik poda zużycie energii el. i z jakiej taryfy
      korzysta (jeżeli taryfa dwustrefowa, to proszę podać zużycie w poszczególnych
      strefach), żeby móc porównać koszty ogrzewania pompą ciepła w różnych częściach
      kraju. Ceny energii są różne w różnych częściach kraju, a znając zużycie i
      taryfę, można wyliczyć koszty na www.wolnaenergia.pl
      Pozdrawiam
    • Gość: zezyczek IP: *.adsl.inetia.pl 28.11.13, 15:18
      www.klimatsklep.pl/pompa-ciepla-keno-ghp07-7kw-id-2297.html tu masz taką, która nie pobiera dużo prądu, a to jest ważne.
    • Gość: temtyczek IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.13, 12:32
      Ja zakładałem z firmą apeco, myślałem, że co prawda będą inne wyniki, ale i tak to jest oszczędność.
    • jeanette_c 30.01.14, 20:33
      Ja akurat również jak Ty nie mam zbytnio dużego doświadczenia akurat w temacie pomp ciepła, ale przeczytałam ostatnio artykuł: www.mgprojekt.com.pl/blog/instalacje-energooszczedne-pompa-ciepla który wiele mi rozjaśnił, jest bardzo rzeczowy.
    • ewa.834 17.12.15, 13:22
      zależy czy pompa ciepła do co+cwu, czy tylko do cwu - oba urządzenia mają swoje zalety. Pompa ciepła co+cwu jest droższa, a pompa ciepła do cwu jest urządzeniem tanszym i słuzy do przygotowania tylko ciepłej wody, choć jest to bardzo wygodne
    • robertkucharski 31.01.16, 19:39
      Ciekawy artykuł opisujący działanie pomp ciepła remont.biz.pl/pompa-ciepla/pompa-ciepla-zasada-dzialania/
    • traktox66 25.10.16, 11:33
      Ja polecam ze swojej strony też mam taką pompę ale eko, jak to działa możecie poczytać tutaj: blog.sambudrol.pl/2016/10/24/certyfikat-polskie-cieplo/ popatrz sobie jak to działa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.