Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kiedy spadną ceny mieszkań?

IP: *.chello.pl 14.12.05, 17:27
    Kupiłem małe (36 m) mieszkanie 3 lata temu w dobrej b. dzielnicy Krakowa,
    okazyjnie. Dzięs kosztuje ponad 2 razy tyle! Uff, zdążyłem!
    Obserwuj wątek
      • Gość: ziggy Re: DLACZEGO PISZE SIE TUTAJ NIEPRAWDE? IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 14.12.05, 18:45
        DLACZEGO PISZE SIE TUTAJ NIEPRAWDE? na temat rynku nieruchomosci w Polsce?
        www.gratka.pl oferuje do sprzedazy pol miliona nieruchomosci. Natomiast brak
        jest kupujacych. Ta niezdrowa sytuacja rynku nieruchomosci poglebiana jest i
        kreowana falszywymi informacjami o rynku. Jezeli posrednicy w sprzedazy mysla,
        ze pomoze to im powiekrzyc swoje zyski to sie bardzo myla. Bedzie akurat
        odwrotnie. Wielu potencjalnych nabywcow zrazonych wygorowanymi nieprawdziwymi
        cenami nie rozpocznie nawet staran zakupu. Powodzenia pseldo-biznesmeni.
        • majowicz Re: DLACZEGO PISZE SIE TUTAJ NIEPRAWDE? 14.12.05, 19:58
          Nie wiem o jakich nieruchomosciach piszesz ale np w Krakowie w centrum nie ma
          duzego wyboru i ceny sa astronomiczne. Byle jaki apartament czesto na 5-6
          pietrze, dobudowka itp ida od 5 do 8 tys za metr kwadratowy. Nie wspominam
          oczywiscie rynku bo tam ceny sa z kosmosu!
          Jest troche mieszkan do odnowy w starych kamienicach i troche mieszkan
          udzialowych( no ale kto chce ryzykowac kupujac cos takiego?)
          Co do ogloszen to uwazalbym poniewaz nacialem sie wielokrotnie , ze ogloszenia
          to jedno a dostepnosc mieszkania do drugie! To samo mieszkanie bylo w kilku
          agencjach, jak chcialem zobaczyc to zawsze byl problem bo albo nie mieli klucza
          albo z wlascicielem nie mogli sie skontaktowac albo mieszkanie juz bylo kupione
          albo we wstepnej fazie realizacji kupna....doslownie szlak mnie trafial.
          Ciekawostka bylo dla mnie to ,ze prawie rzadna agencja nie chciala mi pokazywac
          mieszkan w sobote lub niedziele!!! Oni zachowywali sie jakby mieli prace od 8
          do 3!!! Przeciez oni zyja z prowizji!!!! Dla mnie to byl szok....bo ciagle
          sllysze ile to Polacy pracuja a tu socjalizm wyszedl pelna para!
          No nic to tylko taka anegdota....JEDNYM SLOWEM W KRAKOWIE W CENTRUM
          PRZYSTEPNYCH MIESZKAN NIE MA!!!
          Pozdrowienia
        • Gość: omg Re: DLACZEGO PISZE SIE TUTAJ NIEPRAWDE? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.05, 21:17
          prosze Cie, kogo chcesz oszukac? mieszkan w nowych technologiach jest jak na
          lekarstwo, to ze jest pol miliona ofert nic nie znaczy, po pierwsze czesc jest
          stara, po drugie czesc ogloszen jest wielokrotnie dublowana (zrzeszenia
          posrednikow operuja na tych samych ofertach), po trzecie kto chce mieszkac w 10
          pietrowym bloku z plyty w cenie wyzszej od mieszkania w 2pietrowym bloku z
          ceramiki? kupilem mieszkanie jakies pol roku temu, blok nowy, widok pare
          kilometrow pola i drzew, jakies 30m ponad zabudowa ponizej, 1,5km od Długiej w
          Gdańsku - i zrobilem to przypadkiem bo jednej oferty nie bylo w bazie developera
          (tydzien po wprowadzeniu do sprzedazy), 3mce pozniej (mimo ze ludzie kupowali
          dziure w ziemi) nie bylo juz wolnych mieszkan, budynek 2 pietra, tarasy, sciany
          z ceramiki, dzialowe rowniez, technologicznie najlepsze materialy na rynku (info
          od mojego architekta) i co? podrozalo o 20% w trakcie samej budowy, o kolejne
          10% podrozeje jak odadza budynek (za miesiac), wiec blagam nie mow ze pisza
          nieprawde, popyt byl i bedzie przez najblizsze 6-8 lat a ceny beda rosnac,
          pustostany w blokowiskach tego nie zmienia, koniec, kropka.
          • Gość: fg Re: DLACZEGO PISZE SIE TUTAJ NIEPRAWDE? IP: *.ssmb.com 15.12.05, 11:15
            smiech po przeczytaniu takiej wypowiedzi,
            mnostwo przyjezdnych leczy swoje kompleksy własnie w ten sposób
            "nie kupie mieszkania z drugiej reki bo to nie jest trendy tylko postawie sie i
            wezme kredyt na 30 lat i kupie nowe od developera na peryferiach za 4000-5000
            zł za metr bo to technologia, ochrona itp"
            g***o prawda za 5-10 lat te wszystkie obecnie tak drogo cenione przez
            budowlańców osiedla tez beda blokowiskami i ludzie z pieniedzmi beda z nich
            uciekać, a mieszkania beda tam kupowac coraz biedniejsi i degradacja bedzie
            postepowac
            ale dalej wierzcie w zapewnienia developerów ze luksus, ze 15 minut do centrum
            (chyba helikopterem, albo w niedziele w nocy :) i placcie haracz za nowe
            dobry przykład w wawie to Ursynów-Kabaty gdzie ceny sa juz zupełnie pojechane
            jak za zwykłą "sypialnie" w gesto poutykanych blokach bez infrastruktury na
            kompletnych peryferiach miasta
      • kapo44 Re: Kiedy spadną ceny mieszkań? 15.12.05, 06:44
        Jakas paranoja, jak juz zaoszczedzisz to musisz zaczac od nowa, i tak w kolo
        Macieju. I jak tu kupuc wlasne m3? Zaklety krag cen, kredytow i splat.
        A te pajace z PiS za te 3 miliony mieszkan powinni siedziec w pierdlu a nie za
        biurkiem w ministerstwie.
        • Gość: Jaworkin Re: Kiedy spadną ceny mieszkań? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 08:05
          Ktos tu pisal o cenach z kosmosu na rynk w Krakowie-wszystko jasne ale za
          luksus mieszkania przy rynku trzeba zaplacic-podobne ceny osiagaja mieszkania
          na warszawskim starym miesiecie-i nie tylko-kazdy chcialby mieszkac w samym
          centrum i najlepiej zeby bylo cicho i najlepiej w starej kamienicy i jeszcze
          zeby byla piknie odnowiona i najlepiej za darmo...ehhh...co za czasy...jak ja
          chcialem mieszkac na MDM-ieto wydalem pieniadze i powoli remontuje mieszkanie-
          ale mam to co chcialem i wiem ze warto bylo poniesc wysilek finansowy...a co do
          Krakowa-jak sie szuka to sie znajdzie-istnieje cos takiego jak stara czesc
          NOWEJ HUTY-3 pokojowe mieszkanie np. na bardzo fajnym osiedlu Sportowym mozna
          kupic juz za 160000 zł co jest super cena-do Krakowa jest 30 min jazdy
          tramwajem nr 4 a poza tym jest tam duzo zieleni i fajne domki-podobnie na
          osiedlach: Wandy, Willowym,Na Skarpie itp. To tyle w ty temacie-jeszcze raz
          powtarzam-jak sie chce i dobrze poszuka to mozna znalezc-a poza tym trzeba byc
          realista...Pozdrawiam!
        • Gość: em Re: "bez holu" IP: *.kp.pl 15.12.05, 08:10
          dlaczego mieszkanie ma być "bez holu"? wszystko inne dla mnie jasne ... zawsze
          myślałam, że przestrzeń np. duży korytarz to dobra wizytówka mieszkania,
          wchodzenie bezpośrednio w "open space" gdzie widać co gospodarz aktualnie
          gotuje lub co ogląda w tv lub jeszcze gorzej miotanie sie w mini korytarzyku,
          który nie pozwala na swobodne zdjęcie płaszcza to dopiero problem funkcjonalno
          estetyczny, więc dlaczego koniecznie "bez holu"?
      • Gość: kwiatek Re: Kiedy spadną ceny mieszkań? IP: *.sgsp.edu.pl 15.12.05, 10:42
        Plotka rodzi plotkę a ta kreuje opinię publiczną i podsyca emocje. I tak oto
        wszelkiej maści pośrednicy zacierają ręce i podwajają zyski. No i gdzie tu
        odpowiedzialność za treść publikowanych artykułów? (zresztą najczęścij
        sponsorowanych przez agencje pośredników nieruchomości). Jak kupowałem
        mieszkanie to jedna z agencji licytowała z klientami cenę mieszkania!!! No i
        gdzie tu etyka zawodowa??? Oczywiście zyski z licytacji zasilają i tak potężną
        gażę "agentów", więc zrezygnowałem z pośrednictwa i w ten sposób zaoszczędziłem
        kilkanaście tysiaków :)
      • tow.stalin ZNOWU TEKST SPONSOROWANY :( 15.12.05, 10:55
        pamiętam ten tekst sprzed 2 lat, brednia jakich mało. tutaj macie link do
        strony gusu odnośnie koniunktury w budownictwie.

www.stat.gov.pl/dane_spol-gosp/prod_bud_inw/koniun_przem_bud_han_usl/2005/bm-bud.xls#'3'!A1

okazuje się, że jest ZA MAŁY POPYT. ciągłe promowanie strony tabelaofert.pl, i
        wciskanie ludziom bredni że "z analiz Tabeli ofert" coś tam wynika, służy
        jedynie sprzedawcom.
        tym bardziej, że jak słusznie zauważają autorzy, może wzrosnąć vat na nowe
        mieszkania i szlag trafi deweloperów.

dlatego spokojnie możemy zlać ten tekst i szukać dobrego mieszkania na rynku
        WTÓRNYM i 200 metrów dalej niż w CENTRUM, można trafić naprawdę
        na świetne okazje. a jesli oferenci z umiłowanej przez
        niektórych "tabeliofert.pl" obniżą ceny absurdalnie wysokie ceny, to wtedy
        pogadamy.

--
        wg slezana himmler był pragmatyczny...
        • al9 Stalin oczywiście sie myli.... 15.12.05, 11:05
          myslisz, ze wszyscy żyjący z rynku nieruchomości cieszą się z tego wzrostowego
          trendu? Bo kasa płynie szerokim strumieniem. Otóż mylisz się...
          Lada chwila odbijemy się od muru popytu.
          Ale wzrost cen nieruchomości jest nieuchronny. Dlaczego? Bo jest deficyt a
          coraz więcej ludzi decyduje sie na kredytowanie zakupów. Roczny przyrost
          wysokości portfela kredytowego banków przekracza 30% !!!
          I dlatego ceny będą rosły przez najbliższe lata. czy Ci sie to podoba czy nie...
          al9
          • tow.stalin Stalin oczywiście sie nie myli.... 15.12.05, 11:26

> myslisz, ze wszyscy żyjący z rynku nieruchomości cieszą się z tego
            wzrostowego
            > trendu? Bo kasa płynie szerokim strumieniem. Otóż mylisz się...
            > Lada chwila odbijemy się od muru popytu.

jesli obniżycie ceny, to napewno.

Ale wzrost cen nieruchomości jest nieuchronny. Dlaczego? Bo jest deficyt a
            > coraz więcej ludzi decyduje sie na kredytowanie zakupów.

o jaki deficycie piszesz?. kiedy sam kupowałem mieszkanie na rynku wturnym, to
            świetnych ofert miałem w zatrzęsienie. być może jest deficyt nowych mieszkań,
            ale przy takich astronomicznych cenach to nic dziwnego.

druga sprawa - czytałeś prognozy demograficzne? polaków ma ubywać i to sporo.
            ciekaw jestem więc, KTO kupi te mieszkania?
            --
            • al9 egzekutywa wzywa Towarzysza na dywanik...... 15.12.05, 14:13
              o jaki deficycie piszesz?. kiedy sam kupowałem mieszkanie na rynku wturnym, to
              > świetnych ofert miałem w zatrzęsienie. być może jest deficyt nowych mieszkań,
              > ale przy takich astronomicznych cenach to nic dziwnego.
              -----------
              jest deficyt i nowych i z rynku wtórnego... z nowymi katastrofa będzie za 2-3
              lata - nie ma aktualnych planów i budowa nowych zwolni.. A jesli chodzi o rynek
              wtórny: mnóstwo ludzi woli od apartamentowców np stare kamienice, niskie
              budynki z lat 60,70 tych. większość woli mieszkać bliżej miejskich atrakcji. A
              nowe domy buduje sie na obrzeżach. Nie każdmu to odpowiada....
              Wniosek: nie tylko nie będzie taniej, będzie duzo drożej. I juz jest.. Porównaj
              ceny sprzed roku....
              :-)
              al
              • tow.stalin to raczej stalin wzywał towarzyszy na dywanik :) 16.12.05, 08:16

> jest deficyt i nowych i z rynku wtórnego... z nowymi katastrofa będzie za 2-3
                > lata - nie ma aktualnych planów i budowa nowych zwolni.. A jesli chodzi o
                rynek
                >
                > wtórny: mnóstwo ludzi woli od apartamentowców np stare kamienice, niskie
                > budynki z lat 60,70 tych. większość woli mieszkać bliżej miejskich atrakcji.
                A
                > nowe domy buduje sie na obrzeżach. Nie każdmu to odpowiada....
                > Wniosek: nie tylko nie będzie taniej, będzie duzo drożej. I juz jest..
                Porównaj
                >
                > ceny sprzed roku....
                > :-)
                > al

u mnie, w najbardziej zurbanizowanej części polski, ceny mieszkań stoją w
                miejscu i tyle. żadne tam zaklinanie rynku tutaj nie pomoże :)

powtarzam - ceny mieszkań na rynku wturnym i 200 metrów poza centrum wcale nie
                chcą tak szybko rosnąć, jak by chcieli tego ludzie od "tabelaofert.pl" :)
                szmelcowatych danych z tej tabeli nie należy po prostu uogulniać, bo to nijak
                się ma do ogólnej sytuacji na rynku.

wniosek: albo spadną ceny, albo deweloperzy zbankrutują, bo popyt jeszcze
                bardziej poleci w dół. dałem ci link do porządnych danych z gusu dotyczących
                koniunktury w budownictwie. skorzystaj z nich i wyciągnij wnioski.

--
        • Gość: Delf Co ty bredzisz? IP: *.zaodrze.punkt.pl / *.zaodrze.punkt.pl 09.03.06, 22:18
          Co ty bredzisz?? Szukam mieszkania w Opolu i sama widzę, co się dzieje - cany
          poszły w górę chyba ze 20% od ostatniego roku a małych mieszkań praktycznie nie
          ma do kupienia, a jak już są to za koszmarnie wygórowane ceny i oferty od razu
          stają się nieaktualne. Gdy ostatnio szliśmy z mężem oglądać mieszkanie do
          kupienia (jedyne ze w miarę rozsądną cenę z obejrzanych ofert), pod klatką
          stało chyba z 10 osób, wszyscy w sprawie tego samego ogłoszenia! Miało pójść za
          100 tysięcy ale ludzie licytowali między sobą więc daliśmy sobie spokój bo na
          więcej nas nie stać. Jeśli są jakieś mieszkania w ofercie to chyba luksusowe
          albo bardzo duże, na co mało kto może sobie pozwolić
      • Gość: wujek Re: Kiedy spadną ceny mieszkań? IP: *.in-addr.btopenworld.com 16.12.05, 17:29
        Prawie bym sie zgodzil uwierzyc ze nie ma mieszkan do kupienia, tylko jedno
        mnie nurtuje. Jezeli nie ma na sprzedaz mieszkan to za co zyja te liczne
        agencje nieruchomosci ktorych jest tysiace. A moze to sa organizacje
        charytatywne? I jeszcze chcial bym wiedziec ile ludzi wierzy ze cena mieszkan
        ktore sa teraz sprzedawane za 30+k m2 wzrosna w najblizszych latach.
        • al9 niegdy nie bedzie tak TANIO!!! 19.12.05, 11:53
          Oczywiście ze sa na rynku tysiące ofert i mam z czego zyć!
          nie narzekam..
          ale rynek się zmienia i to sprzedający dyktuja warunki a na fajne mieszkanie
          sprzedaje sie w ciągu 2 tygodni...
          A ceny?
          Niestety - podtrzymuje swoje zdanie... Taniej nie będzie.
          Wesołych Świati sopecjalne pozdrowienia dla Stalina!!!
          al9 pośrednik
            • Gość: mgmg Re: niegdy nie bedzie tak TANIO!!! IP: *.ny325.east.verizon.net 20.12.05, 01:37
              nie tylko posrednik tak mowi , ale i zwykli obserwatorzy rynku ktorzy biora pod
              uwage
              - jak zmienia sie sytuacja finansowa polakow (nie biadolic zalosnie tylko
              popatrzec na dane z gusu poprosze)
              - w jakich warunkach mieszkaja oni teraz - co jest zwiazane z tzw ukrytym
              popytem, czyli niepopartym jeszcze zdolnoscia nabywcza ; co z tego ze mamy
              nawet jakistam niz demograficzny skoro czesto obecni dwudziesto-
              trzydziestolatkowie zmuszeni sa (na razie...!!!) z przyczyn finansowych do
              gniezdzenia sie z rodzicami / dziadkami ? niezrealizowany popyt na mieszkania
              jest olbrzymi
              - w jakim kierunku zmierza oferta bankow (rozwoj = liberalizacja ; nie bedzie
              zadnego masowego 'wykladania' sie dluznikow , rynek najlepiej reguluje sie
              sam , zarowno banki jak i kredytobiorcy dzialaja z korzyscia dla siebie )

wiadomo ze beda rejony gdzie nastapi nawet spadek cen nieruchomosci

mowa jest o generalnym trendzie , a nie o tym ze na jakims rozpadajacym sie
              blokowisku na slasku w miescie gdzie zamnkniecie kopalni spowodowalo 50%
              bezrobocie ceny stoja w miejscu

tam gdzie cokolwiek sie dzieje, jest praca, biznes, komunikacja, turystyka ,
              ceny nieruchomosci musza rosnac
              • Gość: wujek Re: niegdy nie bedzie tak TANIO!!! IP: *.in-addr.btopenworld.com 20.12.05, 13:29
                ceny rosna glownie..patrz na temat powyzej. Wzrost zawsze badzie ale w tempo
                spowodowane teraz jest napedzone sztucznie, nie 20 latkami, ktozy uciekaja z
                domu ani nie wyzem domograficznym ale tym ze ludzie dalej musla, ze wynajem
                mieszkania to dobry zarobek i jezeli obcokrajowe inwestycje kupuja mieszkania
                pakietami jak to jest podawane w gazetach a wynajem sie nie oplaca, firmy te
                kupuja aby szybo sprzedac z zarobkiem. Kreuje to sztuczne zapotrzebowanie i
                popyt i kontrole rynku przez firmy a nie przez indiwidualnych sprzedawcow i
                stad wzrost cen. Np. jako firma inwestycyja kupuje 90% mieszkan w bloku wiec
                tylko 10% jest na sprzedaz normalnie. Pozostale mieszkania sprzedaje po
                podwyzszonej cenie poniewaz "nie ma" i gazety pieja ze taniej nie badzie, nie
                ma ziemi pod budowe, choc W-Wa to pola w okregu 10 km od centrum, planow etc.
                etc. wiec jest panika ktora sie wykozystuje.
                • al9 brawo Wujek! 20.12.05, 15:29
                  piszesz:
                  ludzie dalej musla, ze wynajem
                  mieszkania to dobry zarobek i jezeli obcokrajowe inwestycje kupuja mieszkania
                  pakietami jak to jest podawane w gazetach a wynajem sie nie oplaca, firmy te
                  kupuja aby szybo sprzedac z zarobkiem. Kreuje to sztuczne zapotrzebowanie i
                  popyt i kontrole rynku przez firmy a nie przez indiwidualnych sprzedawcow i
                  stad wzrost cen. Np. jako firma inwestycyja kupuje 90% mieszkan w bloku wiec
                  tylko 10% jest na sprzedaz normalnie. Pozostale mieszkania sprzedaje po
                  podwyzszonej cenie poniewaz "nie ma" i gazety pieja ze taniej nie badzie....
                  ------------
                  Jestes prawdziwym ekspertem!
                  Pracujesz w radio maryja?
                  Brawo!
                  Dawno na tym forum nie było takich głebokich przemysleń... najbardziej podoba
                  mi sie ten fragnent o kupowaniu 90% mieszkań w bloku...
                  Bomba!
                  Wesołych Świat!
                  al9
                • Gość: mgmg Re: niegdy nie bedzie tak TANIO!!! IP: *.ny325.east.verizon.net 22.12.05, 08:59
                  1. 'sztuczne zapotrzebowanie' - protestuję przeciw niesłusznemu nazewnictwu.
                  jest ono sztuczne wyłącznie w Twojej opinii- rynek jest wolny, kto ma pieniądze
                  i ochotę kupić to kupuje , 'sztuczność' ewentualnie 'nieopłacalnośc' to juz
                  problem stron transakcji.

2. 'ludzie dalej mysla ze mieszkania na wynajem to dobry zarobek' - ci którzy
                  myśleli tak do tej pory nie pomylili się - (nawet jezeli mieszkanie stało
                  puste! ;) - wzrost cen) . oczywiscie nie ma co dyskutowac o konkretnej pani
                  Jadzi co wynajela komus kto nie zaplacil a potem nie wiedziala jak go wyrzucic.

3.'gazety pieją ze taniej nie bedzie' - myslisz ze wszystkie sie mylą,
                  jednoglosnie? wszystkie siedza w kieszeni u developerow?

4.wwa to pola w promieniu 10km - ok, tutaj zgoda, natomiast klopotem jest
                  dojazd, ludzie ktorych czas jest cenny kupują mieszkanie z ktorego mają szybki
                  transport tam gdzie potrzebuja, i za to są skłonni zapłacic mase pieniedzy.

pzdr maciek
                  • Gość: wujek Re: niegdy nie bedzie tak TANIO!!! IP: *.in-addr.btopenworld.com 22.12.05, 12:59
                    Jezeli, jak to jest przedstawiane, firmy zagraniczne kupuja mieszkania
                    pakietami to jest sztuczne zapotrzebowanie i kontrola rynku poniewaz "brak"
                    podnosi ceny. Dobre to dla developera i dla firm inwestycyjnych, troch do du**y
                    dla tych ktozy chca gdzis mieszkac i za wszelka cene sie zadluzaja (niec nie ma
                    zlego w kupnie na kredyt jezeli mamy moznosc utrzymac oplaty kiedy np.
                    oprocentowanie kredytu sie podwoi). Do tego dodajemy "kupuj bo taniej nie
                    bedzie" w prasie i jest "boom". Wystarczy znaczny wzrost oprocetowania kredytow
                    i mamy po boom. Dodam, ze jesli by doszlo do znacznego podniesienia
                    oprocetowania, ci co mysla ze to nie jest problem bo zawsze moge sprzedac, moga
                    znalezc sie w sytuacji runku na ktorym mieszkania bankrutow beda sprzedawane na
                    przetargu przez banki za grosze.
                    • Gość: mgmg Re: niegdy nie bedzie tak TANIO!!! IP: *.ny325.east.verizon.net 22.12.05, 18:19
                      znowu absolutnie sie nie moge zgodzic co do 'sztucznego zapotrzebowania' -
                      Twoją argumentacje uwazam za całkiem chybioną; czy Twoim zdaniem
                      zapotrzebowanie staje się 'sztuczne' poprzez fakt że pochodzi ono
                      od 'zagranicznych firm' , czy też przez fakt że kupują one 'pakietami'? Moim
                      zdaniem ani jedno , ani drugie ; transakcje dochodzą do skutku, nikt nikogo nie
                      oszukuje tutaj ani nie wprowadza w błąd, co tu jest sztucznego??? Z tego co
                      rozumiem to chodzi Ci o to ze te firmy na tym stracą , a tylko wydaje im sie że
                      zarobią , i to jest przesłanka sztuczności tych transakcji, tak?
                      Ja tu w kazdym razie widze normalny rynek ; piszesz że 'brak podnosi ceny' -
                      tutaj pełna zgoda , teraz developerzy moga stawiac wyzsze ceny, ale taka
                      sytuacja nie jest niczym sztucznym - wynika po prostu z tego ze wiecej osob i
                      firm chce kupowac i kupuje .
                      'Kupuj bo taniej nie bedzie' - to hasło wystepuje nie tylko w polskiej prasie
                      ale i na całym swiecie , poniewaz wartosc nieruchomosci generalnie rosnie wraz
                      z upływem czasu. i pomimo ze są okresy korekty cen , jest to trend bardzo
                      dlugoterminowy.
      • samentu Jak trend sie odwróci, za jakieś 2 - 3 lata 22.12.05, 21:13
        narazie mamy klasyczna bańke spekulacyjną gdzie wszyscy pompują ceny (głównie
        zagranica) kupując mieszkania na pniu pod tych co kredyty biorą
        ale że wiekszość Polaków nie ma zdolnosci kredytowej (jakieś 80% społeczeństwa)
        a stopy procentowe juz nie spadną a wręcz przeciwnie
        to i popyt na kredyty siądzie, a w raz znim przyjdzie gwałtowny spadek cen i
        wysyp mieszkań
        bo wiadomo ostatni gasi swiatło
        --
        Money making is a wonderful thing:)
        • Gość: mgmg Re: Jak trend sie odwróci, za jakieś 2 - 3 lata IP: *.ny325.east.verizon.net 22.12.05, 21:55
          to samo slysze od 5 lat , i jakos ceny rosną

'banka spekulacyjna' - dobre sobie, chyba porownujesz ceny w warszawie z ceanmi
          w żaboklikach ; a czemu nie z np z wiedniem czy amsterdamem czyli europejską
          srednią ligą do której za 10-15 lat dołaczymy (kto pamieta jak wawa wygladała
          15 lat temu;)

wysyp mieszkań??? ;) tak, pewnie w dodatku nikt nie bedzie chciał ich kupowac
          bo z obecnych 20 i 30-latkow kazdy ma juz swoje mieszkanie lub dom, co nie?
          uehehe a jako ze biedniejemy z roku na rok to juz wogole marnie to
          widze ..developerzy zwijajcie interes , krach nadciaga ;)
      • Gość: ja Re: Kiedy spadną ceny mieszkań? IP: *.delphi.com 27.12.05, 14:41
        Nic mnie bardziej nie śmieszy niż jękania..... treści - dlaczego skoro w
        Madrycie mieszkanie kosztuje okolo 150 tys euro a na przyklad w Budapeszcie
        90tys euro to w Warszawie ceny miałyby być niższe?!?!? ...szczyt
        kretynizmu !!!! przeciez samo porownanie Warszawy do tych miast jest
        nieporozumieniem ..bez urazy dla Warszawiaków ale to tak jakbym powiedzial ze
        skoro mercedes kosztuje 1 milion zl to nie widze powodów dla których maluch
        miałby kosztować mniej....90 tys euro za mieszkanie w Warszawie powinno sie
        porównywać z cenami mieszkań na w Katowicach a nie Atenach ...
        • Gość: mgmg Re: Kiedy spadną ceny mieszkań? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.05, 17:47
          niezłe masz kompleksy widocznie ...
          myslisz ze skoro jestes polakiem to jestes obywatelem europejskim trzeciej
          klasy ???
          a warszawa to europejski zapiecek i posmiewisko?
          otoz w mojej opinii porownanie warszawy do aten albo budapesztu moze i jest
          nieporozumieniem, ale to warszawa jest tu pokrzywdzona, poniewaz to ona jest
          stolica 40-sto milionowego kraju ( w ktorym na dodatek biznes wyjatkowo
          upodobal sobie stolice, duza centralizaja, rozwoj woj mazowieckiego) a nie
          ateny czy budapeszt
      • adasha Re: Kiedy spadną ceny mieszkań?-odpowiedż , 30.01.06, 10:14
        U nas w warszawie jest podobnie. Ja myślę,żeby kupić dodatkową jeszcze jedną
        lub 2 tanie działki pod W-wą ale rolne lub tanie budowlane , polecam dzisiejsza
        Rzeczpospolitą -Nieruchomości, art, " NIe kupuj ziemi , gdy nic o niej nie
        wiesz " autor. Grazyna Błaszcak,
      • Gość: aga Re: potrzebne warunki zabudowy,,,,, IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.06, 23:14
        jak czytam o bance spekulacyjnej i zagranicy ktora wykupuje "majatek narodowy"
        to mnie mdli. Dlaczego Polacy maja sklonnosc do tworzenia teorii spiskowych.
        Pominmy Warszawe, przyjrzyj sie malym miastom- tam sie prawie nic nie buduje, a
        ludzie sie mnoza czesto mieszkajac z rodzicami. Nie buduje sie, bo ich teraz
        moze na to nie stac, miasto jest malorowojowe, ale to sie zmieni. Bo kredytyty
        staja sie coraz bardziej dostepne i ludzie zaczna lepiej zarabiac. Radze sie
        przyjrzec wynikom spisu powszechnego- wynika z niego, ze jest deficyt mieszkan.
      • rocznik_74 To przespales 3 lata... 09.03.06, 20:33
        Rozumiem ze chciales sie pochwalic ze zrobiles taki dobry biznes. Niestety
        Ciebie ta goraczka tez dotyczy bo predzej czy pozniej bedziesz chcial zmienic
        mieszkanie na wieksze a ceny "Twoich dodatkowych metrow" rosna.
        Jesli masz mieszkanie splacone to na Twoim miejcu
        - sprzedalbym rok temu i wzial na kredyt wieksze
        - kupilbym drugie na kredyt
        Ja wybralem wariant drugi.
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka