• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Do użytkowników kotłów na eko-groszek Dodaj do ulubionych

• IP: *.domena.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.06, 20:23
    Witajcie, wiem, że duzo osób sledzących to forum grzeje domu kotłami na eko
    groszek. Wlasnie kupiliśmy taki piec i ekogroszek, ale podczas pracy kocioł
    wyłącza się z powodu braku węgla, który z powodu tego że jest wilgotny nie
    wsypuje się na podajnik ślimakowy.
    Macie jakieś sposoby aby wszystko chodziło jak należy ??
    Pozdrowionka - katarzyna z rodziną

Edytor zaawansowany
    • Gość: wilk IP: *.net / *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.06, 09:26
      Napisz z łaski swojej jakiej firmy masz ten kocioł i podajnik?
      • Gość: kATARZYNA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.06, 12:00
        Piec jest z 'Ogniwa'. Problem polega na tym , że groszek wsypany do podajnika
        na początku się zsypuje na ślimak a potem robi się poduszka powietrzna w
        zbiorniku na opał i piec gaśnie . Winą jest wilgotny groszek. Problem w tym jak
        go wysuszyć gdy w domu zimno. Może są jakieś środki chemiczne.
        Pozdrowionka.
        • Gość: wilk IP: *.net / *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.06, 12:46
          Wygląda to raczej na żle wyprofilowany kosz zsypowy!
          Produkowane na południu kotły z podajnikiem ślimakowym na wilgotny groszek nie
          są wrażliwe.
          Pzdr.
          • Gość: Grazynak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.06, 20:19
            Może możesz mi bliżej opisać jaki masz kocioł i gdzie kupiony jaka cena.
            Obecnie ogrzewam się gazem ale słyszac to wszystko o dostarczaniu nam go,
            postanowiłam kupic kocioł na węgiel.Powierzchnia do ogrzania 130m. Za styczeń
            tj do 30,01,2006 za gaz zapłąciłam 600zł ( ogrzewanie pomieszczeń t.20C, ciepła
            woda, kuchenka). Czy możesz coś doradzić.
            • 01.02.06, 19:58
              • 03.02.06, 20:51
                Chciałaby opini użytkowników usłyszeć, jak sprawują się ich piece czy są
                zadowoleni , na co zwracać uwagę przy zakupie. Z jakiej firmy są najlepsze, jak
                często zasypują do nich opał , czy wystarczy raz na dobę.Czy tak jak dawniej
                trzeba chodzić do kotłowni co 3 godziny.
                • Gość: panda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.06, 17:42
                  Mamy od 2.listopada i jesteśmy zachwyceni (ogniwo Biecz).
                  Bardzo niskoobsługowy. Opał sypie się raz na 2-5 dni, w zalezności od temp.na
                  dworze i tym samym zapotrzebowania na ciepło.
                  Aha, i tuż obok pieca suszę pranie.
                  • Gość: ewa IP: *.altec.pl / *.altec.pl 02.04.06, 22:29
                    mam pytanie, czy piece na eko groszek "wydzielają jakiś zapach"? byliśmy u
                    znajomych którzy założyli taki piec, i w całym domu roznosił się delikatny a
                    nieokreślony zapach. Mnie akurat ten zapach bardzo przeszkadzał. Chcemy założyć
                    taki piec Rodzicom i zależałoby mi na Waszym zdaniu. Znajomi twierdzą, że piec
                    założono fachowo.
                • Gość: marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 18:33
                  trzeba tylko pilnować żeby podajnik był uzupełniany,wtedy pali się od jesieni
                  do wiosny i oczywiscie wybierac popiół
        • Gość: mm IP: 81.210.14.* 15.02.06, 10:22
          Mam kocioł z Żywca od listopada 2005. Wszystko działa doskonale Jednak z mojej
          kilkumiesięcznej praktyki wynika, że kluczem do satysfakcji z uzytkowania tego
          znakomitego urządzenia jest odpowiedni węgiel. Dla mojego kotła musi być ekoret
          z Kazimierza- Juliusza w Sosnowcu lub eko-groszek z Juliana w Piekarach.Groszek
          z Chwałowic wygasza mi często piec, szczególnie kiedy jest wilgotny
          Postanowiłem, że pierwszy i ostatni sezon kupuję węgiel workowany. Jest o 50%
          droższy, trudno go kupić a to co sprzedają w sezonie grzewczym jest w
          najlepszym przypadku mokre a w najgorszym mieszanką wodno-węglową co niszczy
          kocioł obniża kaloryczność lub wogóle nie chce się palić.Rada: kupować większe
          ilości( np wiosną i jesienią po 4 tony) kiedy jest sucho i workować samemu.
          • Gość: ute IP: 62.29.248.* 15.02.06, 11:50
            - Piec gazowy (prawdziwy a nie Junkers za 2tys pln) moge zaprogramowac bardzo
            dokladnie z podzialem na obwody.
            - Moge zapomniec o dosypywaniu czy kontroli pieca.
            - Zadnych kosztu transportu i marnotrawieniu czasu na zamawianie.
            - Gaz jest tani; to co kosztuje to przesyl gazu (to sa prawdziwe oplaty).
            - Paliwa stale sa trudne do utrzymania stalej temperatury.

Pewnie palenie 'groszkiem' jest rownie oplacalne jak palenie w kominku (kominek
            jest drozszy ponad wszelka watpliwosc - niezaleznie od pochodzenia drewna).
            Czy aby nie uprawiacie ideologii z tym groszkiem?
            • 03.04.06, 09:27
              Pzychylam się do informacji o wygodzie z gazem. Nikog do niczego nie nawiam,
              chcę się tylko podzielić moimi spotrzeżeniami. 30 listopada wprowadziśmy się do
              nowowybudowanego domu, ogrzwanie zaś działało juz od października, żeby ściany
              schły. Nie mamy gazu ziemnego więc zdecydowaliśmy sie na butlę zakopaną w
              ziemi. Zatankowaliśmy propan 2300l za 3030zł brutto. Gazu używamy do
              ogrzewania, gotowania i grzania wody. W domu mamy kominek z grawitacyjnym
              rozprowadzeniem ciepła do pomieszczeń na poddaszu. Od października do 11 marca
              zużyliśmy 45% zatankowanego gazy czyli za ok 1400zł. Jesteśmy bardzo
              zadowolenie bo dotychczas mieszkaliśmy w starym domu z piecem centralnym na
              koks. Opał kosztował nas ok 4000zł rocznie, terma była na prąd, roboty po
              łokcie i kurz okropny. Dodam, że rodzina składa się z 4 dorosłych osób.
            • Gość: mimi IP: 213.227.102.* 03.04.06, 11:33
              no nie wiem, przerabialiśmy gaz, i nie dość, że ciągle miałam wrażenie chłodu i
              wilgoci, to jeszcze pierwszy rachunek ściął nas z nóg...
              Fakt było to dawno i być może coś się zmieniło
            • Gość: mm IP: 195.116.182.* 26.05.06, 10:05
              Do sezonu 2004/2005 ogrzewałem olejem opałowym a od listopada 2005 zmieniłem na
              eko groszek i kocioł retortowy z Żywca z pełną automatyką z pogodową włącznie.
              Oleju spalałem około 5 m3. co przy obecnych cenach daje ponad 10 tys.zł a może
              dochodzić nawet do 15 tys. zł. Węgla spalę za cały rok z ogrzewaniem wody od 8t
              do 10t licząc nawet średnio po 400 zł/t jest to 4000 zł na rok. W pierwszym
              roku załacę za węgiel 4 tys.zl za wymianę kotła 8 tys zł jest to tyle ile
              zapłaciłbym za sam olej. W następnych latach zostanie mi 8000 co rok.
              Opłacalność to oczywiście rzecz względna ponieważ bierzemy pod uwagę wygodę i
              koszty, zależy więc co jest dla kogo ważniejsze. Jeżeli ktoś ma dostęp do gazu
              to należy się faktycznie dobrze zastanowić ponieważ ogrzewanie gazowe w
              stosunku do eko groszku jest według mnie około 30% droższe ale znacznie
              wygodniejsze. Natomiast dzisiaj a tym bardziej w przyszłości (pomysły ze
              zwiększeniem akcyzy) ogrzewanie 200 m kw.olejem opałowym lub gazem płynnym to
              jednak według mnie ekstrawagancja na którą stać tylko nielicznych.
          • Gość: master IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.06, 15:30
            mam prośbę: mam taki piecyk i potrzebuję rad, odezwij się proszę na gg 1157062
            dziękuje
          • Gość: acislx3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.06, 18:37
            Chcę waszystkich przestrzec przed współpracą z firma Przedsiębiorstwo
            Logistyczne EWA sp. z o.o z Tczewa ul. Kwiatowa 6. Zamówiłem u nich 24 tony
            eko-groszku z uwagi na cenę hurtową przy tej ilości. Od 18 pażdziernika NIKT nie
            odpowiadał na maile i dopiero po interwencjach telefonicznych 30 pażdziernika
            otrzymałem potwierdzenie zamówienia z datą dostawy na 22 listopada. W dniu 21
            listopada przez przypadek dowiedziałem się, że wszystkie zamówienia anulowano z
            uwagi na - podobno - złą jakość węgla a nowe będa prawie dwukrotnie droższe!!!!
            Cena skoczyła z 390 zł za tonę do 600 zł za tonę. Niestety firma nie zaoferowała
            mi ŻADNEJ rekompensaty za stracony czas i stracone pieniądze, bo zamiast czekać
            trzy tygodnie mogłem kupić węgiel gdzie indziej. Nikt nie powiedzial mi nawet
            słowa "przepraszamy" a normalną praktyką w tej firmie jest to, że NIKT się nie
            przedstawia swoim nazwiskiem !!!! Póki działają takie "firmy" i funkcjonuje
            bandytyzm w kontaktach z klientem (inaczej nie można tego nazwać!!!) - daleko
            nam do Europy !!! Wiadomo - zima za pasem, więc można klienta "dymać' ile wlezie
            i windować ceny !!!!
            • Gość: mk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.06, 17:26
              Również zdecydowanie nie polecam współpracy z firmą eko-pak z miasteczka
              śląskiego oferująca wegiel za pośrednictwem wielu portali. Wegiel tragicznej
              jakości (popiół w tragicznej ilości, kaloryczność żadna w workach po klila brył
              wegla wielkości jabłka) Trzykrotnie wzywałem serwis z powodu uszkodzenia
              podajnika. Firma z łaską oddała mi pieniądze za nie zużyty wegiel Początkowo
              deklarowano wymiane wegla i zwrot kosztów transportu jak przyszło co do czego to
              sobie zapomnieli. Efekt - na 6 tonach wegla straciłem w zywej gotówce ponad 2200
              zł i kilkanaście wieczorów spędzonych w kotłowni.
    • Gość: Grześ IP: *.68.65.172.kutno65.tnp.pl 19.06.06, 15:12
      Mam do zaoferowania EKO GROSZEK RETOPAL workowany w cenie 11,00zł/25kg
      workowany. Posiadam również piece na EKO GROSZEK, miał i węgiel z wymiennymi
      rusztami. Posiadam piec na EKO GROSZEK od niedawna i bardzo sobie chwalę. Nie
      jestem uzależniony od jednego paliwa. Polecam bardzo użytkownikom opalającym
      mieszkanie stosowanie pieca na EKO GROSZEK - wydajny, prosta obsługa, bez brudu.
      Woj. łódzkie-KUTNO tel. 0-502-103-145
      • Gość: zibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 22:19
        Witam wszystkich.
        Jestem zainteresowany zainstalowaniem pieca na eko groszek, ale patrząc na wasze
        wypowiedzi juz nie wiem co mam sądzić. Otóż ogrzanie około 160 m2 wymaga pieca o
        mocy około ( średnio ) 20 kW. Takie piece zuzywaja srednio około 140 kg eko
        groszku na 4 dni. Cena eko groszku waha sie od 400 do 700 zł za tonę. Przyjmując
        srednią wartość 500 zl za tonę wychodzi, że 1 tona eko groszku starcza na 1000 :
        150 = 6,7 wsadów. Czyli 6,7 wsadów razy 4 dni = 26,6 dnia. Czyli na miesiąc
        musimy spalić około 1150 kg co daje nam wartośc 1,15 x 500 zł = 575 zł. I w tej
        chwili rodzi sie pytanie jak się to ma do ceny gazu. Tej zimy 9 ogrzewam gazem )
        moja srednia opłata za 1 miesiąc ( okres grzewczy od 1.11.2005 do 30.04.2006
        roku - 6 miesięcy ) wyniosła 550 zł. Bardzo prosze o odpowiedź ludzi którzy
        naprawde użytkują piece tego typu. Czy jest to opłacalne, czy troche
        przereklamowane.
        Pozdrawiam
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 21:47
      witam, czy wiecie może gdzie można kupić podajnik ślimakowy do piecy na
      ekogroszek????
      proszę o pomoc!!!!
      pozdrawiam :)
      • Gość: paulo IP: *.mcon.pl 04.11.06, 02:42
        witam podaje stronke gdzie osobiście pojechałem po piec 700km w obie strony i
        jestem zadowolony przy rozmowie powołać się na człowieka z Przemyśla i
        porządnie wytłumaczą co i jak bo lubią jak się reklamuje firme(tak jak każda
        chyba)no ale ja spędziłem tydzień buszując po necie aż znalazłem kogoś kto od
        12 lat się tym zajmuje a u mnie juz chula i jestem heapy pozdrawiam
        www.eko-tom.prv.pl/
    • Gość: klemens IP: 213.199.201.* 25.10.06, 22:12
      Widocznie źle jest wyprofilowany zsyp, tak mi się przynajmniej wydaje, mam
      kocioł z Zywca, workowany węgiel, również wilgotny, nie tworząsię poduszki i nie
      wygasa piec. Koniecznie coś z tym zrób, bo nie wyobrażam sobie zimy takiej jak
      ostatnio z wygasającym piecem. Moim zdaniem to wina kosza.
      P.S. Przy takiej zimie jak ostatnio miesieczny koszt ogrzewania mojego domu (200
      m2) wynosił 550 zł. Zasypywanie raz na dwa dni, czyszczenie raz na 3-5 dni.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.