Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Jakie macie drzwi wewnętrzne?

IP: *.edipresse.pl 10.12.02, 09:56
    Jestem na etapie poszukiwania drzwi do mieszkania. Jakie mozecie
    polecic. Wszedzie reklamuje sie Porta - czy one sa sensowne?
    A moze zupelnie inna firma ma lepsze? Pomozcie prosze. M.
    Obserwuj wątek
      • Gość: r2d2 Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.compensa.pl / 10.1.4.* 10.12.02, 10:00
        interdoor - seria Manhattan - to bardzo klasyczne drzwi i nieżle zrobione -
        polecam okleinę wiśnia - naprawdę super to wygląda w mieszkaniu.
        Jeśli chodzi o portę są to niewiele tańsze drzwi ale też godne uwagi.
        Jeśli masz dużo kasy do wydania (np. 3-4 tys) możesz wybrać coś z drzwi
        włoskich lub hiszpańskich - tu design jest już niesamowity - ale ta cena!!
        • Gość: Ola Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.auth-el-0209568.acn.pl 05.02.03, 20:25
          Gość portalu: Ana napisał(a):

> chociaz moglabym zakupic duzo drozsze to wybralam surowe dzwi sosnowe, cale
          ze
          > szprosami, dzieki temu mam piekny kolor bejcy mahoniowej z zaznaczonymi
          > slojami i szyby takie jak chce - zrobilam witraze, dla mnie super!!!!!!!!!
          > \aha dzwi takie kosztuja 285zl

To stary watek, ale pozwole sobie wrocic do niego, bo wlasnie kupujemy drzwi.
          Sosnowe tez nam sie bardzo podobaja, ale pan w Castoramie powiedzial, ze do
          lazienki nie poleca - bo nawet polakierowane sie wypacza.
          Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tej materii?
          Nadmienie, ze marza mi sie drzwi debowe / w nat. okleinie debowej bejcowane na
          bialo. Ale to juz zupelnie nie mam pojecia, gdzi eich szukac?
          Pozdrawiam,
          Ola
      • Gość: pol Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: 213.77.125.* 10.12.02, 12:22
        Gość portalu: Majka napisał(a):

> Jestem na etapie poszukiwania drzwi do mieszkania. Jakie mozecie
        > polecic. Wszedzie reklamuje sie Porta - czy one sa sensowne?
        > A moze zupelnie inna firma ma lepsze? Pomozcie prosze. M.

Ja w interdoor kupiłem drzwi pełne serii multi-buk za 140 zł sztuka i tez sa
        super. Jedne zamontowałem nawet jako drugie wejściowe z klatki schodowej.
        Atrakcyjnie cenowo wyglądają opaski maskujące (40 zł komplet) i ościeżnice 120
        zł. Otwory wentylacyjne tulejki WC i łaz. 36 zł. Kupiłem 7 sztuk. Upust 7%.
        Pzdr.
      • Gość: JacekD Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.02, 10:23
        Polecam sosnowe ze szprosami - super. Ale musisz kupić bez nawet jednego sęka.
        Pomalowałem je tylko lakierem bezbarwnym. W komplecie z jasnym jesionowym
        parkietem wyglądają fantastycznie. Polecam, ale to sprawa gustu. Te dzwi
        kupiłem w Liroyu za ok 300 zł za szt. + ościeżnica 100 zł i opaski na
        ościeżnice koniecznie szerokie 7cm 2x45zł + lakier bezbarwny.

Pozdrawiam
        JacekD
      • Gość: pol Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: proxy / *.polkomtel.com.pl 23.12.02, 15:48
        Gość portalu: Majka napisał(a):

> Jestem na etapie poszukiwania drzwi do mieszkania. Jakie mozecie
        > polecic. Wszedzie reklamuje sie Porta - czy one sa sensowne?
        > A moze zupelnie inna firma ma lepsze? Pomozcie prosze. M.

Szukając drzwi do własnego M, odrzuciłem wszystkie tanie tekturowe
        drzwi /np.porta/. Bardzo podobały mi się drzwi włoskie, ale cena 2500-3000 za
        sztukę była odstraszająca. I tak w tych poszukiwaniach znalazłem faceta na
        Bartyckiej /pawilon Art-dom, stisko 256 jeżeli dobrze pamiętam/ który zrobił mi
        drzwi na zamówienie, według wzoru wymyślonego który widziałem w salonie drzwi
        włoskich. Są to drzwi z ramy drewnianej z wypełnieniem z forniru. Jestem bardzo
        zadowolony, wiele osób goszczących w moim mieszkaniu bierze te drzwi za drogie
        włoskie czy hiszpańskie. Zapłaciłem za 4 szt. 3300 pln. z ościerznicami i
        listwami.
        • Gość: obi. Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.acn.pl / 10.70.1.* 23.12.02, 23:55
          Ciekawa propozycja, ale czy mógłbyś sprecyzować, co to znaczy "drzwi z ramy
          drewnianej z wypełnieniem z forniru"? Fornir może służyć tylko jako pokrycie
          drzwi, a nie wypełnienie - to taka okleina, tyle że z prawdziwego drewna. Czy
          właśnie to miałeś na myśli? Jeśli tak, to z jakiego drewna masz te drzwi
          (chodzi oczywiście o fornir, nie o ramę)?

Pozdrawiam,
          obi.
      • Gość: MIR Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.auth-el-0209568.acn.pl 28.12.02, 23:09
        Kupilismy drzwii hiszpanskie KENDOR (sklep na Modlinskiej i Bartyckiej w
        Warszawie, dokladnie nie pamietam numeru). Wychodza po srednio 1,000 PLN z
        montazem. Wygladaja bardzo przystojnie, maja ladna powloke fornirowana,
        nowoczesnie zaprojektowane wypelnienia szklane i sa dobrze spasowane. Znajomi
        twierdza, ze wzrokowo zaliczaja sie do "klasy 2000-3000 PLN". Zdecydowanie sa
        ladniejsze od Porty i innych plastikowo wygladajacych.

Pozdrowienia.
        • Gość: bankroot Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: proxy / *.pekao.com.pl 30.12.02, 09:48
          Gość portalu: MIR napisał(a):

> Kupilismy drzwii hiszpanskie KENDOR (sklep na Modlinskiej i Bartyckiej w
          > Warszawie, dokladnie nie pamietam numeru). Wychodza po srednio 1,000 PLN z
          > montazem. Wygladaja bardzo przystojnie, maja ladna powloke fornirowana,
          > nowoczesnie zaprojektowane wypelnienia szklane i sa dobrze spasowane.
          Znajomi
          > twierdza, ze wzrokowo zaliczaja sie do "klasy 2000-3000 PLN". Zdecydowanie
          sa
          nie tylko wzrokowo ale i w rzeczywistości.
          Gdzie kupiłeś te drzwi po 1000 zł z monażem ?! (piszesz, że na Modlińskiej i
          Bartyckiej)
          każdy model tej firmy kosztuje powyżej 2000 bez montażu. Nie wprowadzaj ludzi w
          błąd !

bankroot
          • Gość: monika Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.acn.waw.pl 05.02.03, 20:52
            Gość portalu: bankroot napisał(a):

> Gość portalu: MIR napisał(a):
            >
            > > Kupilismy drzwii hiszpanskie KENDOR (sklep na Modlinskiej i Bartyckiej w
            > > Warszawie, dokladnie nie pamietam numeru). Wychodza po srednio 1,000 PLN
            > z
            > > montazem. Wygladaja bardzo przystojnie, maja ladna powloke fornirowana,
            > > nowoczesnie zaprojektowane wypelnienia szklane i sa dobrze spasowane.
            > Znajomi
            > > twierdza, ze wzrokowo zaliczaja sie do "klasy 2000-3000 PLN". Zdecydowani
            > e
            > sa
            > nie tylko wzrokowo ale i w rzeczywistości.
            > Gdzie kupiłeś te drzwi po 1000 zł z monażem ?! (piszesz, że na Modlińskiej i
            > Bartyckiej)
            > każdy model tej firmy kosztuje powyżej 2000 bez montażu. Nie wprowadzaj ludzi
            w
            >
            > błąd !
            >
            > bankroot

hey,

jak to zwykle bywa prawda lezy po srodku. Drzwi Kendora w kolorze cedru
            kosztuja okolo 1000 złoty (bez montazu, szyby i klamki). Oczywiscie bardziej
            oryginalne kolory, nietypowe modele oraz szersze drzwi sa drozsze. A za montaz
            fachowcow z firmy Kente trzeba doliczyc ok. 200 złoty. Jednak jak sie wybierze
            odpowiedni typ dzrwi to mozna sie zmiescic w sumie w 4500 zł za 4 szt - tak jak
            ja sie zmiescilam.

Pozdr.
            Monika
      • Gość: liana Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: 195.136.60.* 06.02.03, 09:25
        A My szukaliśmy drzwi pełnych i nie koniecznie drogich. Kupiliśmy naprawdę
        ładne, kolor buk, producent: Wołomoin. Cena 118 zł + ościeżnice 150 zł + listwy
        + klamki - wyszło 1100 z transportem za 3 szt. W Leroy Merlin.
        Ciągle szukamy jednak drzwi do łazienki. Bardzo podobają nam się szklane,
        mleczne, barwione (np. zielonkawe). Najtańsze widzieliśmy na Bartyckiej, paw.
        16A, ale to jest min. 2 000, a my potrzebujemy x 2 :(
        Czy ktoś wie, gdzie można takie drzwi znaleźć za rozsądna cenę.
        Pozdro.
        • ap75 Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? 06.02.03, 12:04
          Ja również zastanawiam się nad drzwiami wewnętrznymi. Mam ochotę kupić drzwi
          Porta model Toledo, który jest trochę droższy niz inne modele tej firmy. Cena
          za 4 szt. około 4.000 zł (niespełna). Jak widzę jednak nie jest to tanio a na
          cenie również mi zależy. Może ktoś użytkuje te drzwi i moze powiedzieć coś o
          nich. Albo polecić dobre dzwi za mniej niz 1000 od sztuki.
          • silie Re: do ap75 06.02.03, 13:28
            Zartujesz?? Ja też własnie upatrzyłam sobie model Toledo z Porty, własnie
            dzisiaj,a ich stronie.Naprawdę aż tyle kosztują?? To chyba mogę tylko
            pomarzyć...Wybiorę się dzisiaj do sklepu...
            Ale są piękne, fakt;)
            pzdr, s.
          • magda120475 Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? 07.02.03, 10:08
            Pracuję w firmie deweloperskiej. W jednej z realizowanych inwestycji
            zamontowaliśmy drzwi Porty i mamy z tego tytułu same problemy. Kilka skrzydeł
            miało wady (dotyczyło to takze modeli droższych-Toledo i Madryt), a walka o ich
            wymianę przypomina walkę Donkiszota z wiatrakami. Reklamacje klientów
            rozpatrywane są tygodniami, po czym są odrzucane. Ponieważ Porta sprzedaje
            swoje produkty wyłącznie przez autoryzowanych przedstawicieli (nie prowadzi
            sprzedaży bezpośredniej)-całość procesu reklamacji jest przedłużona i wiaże się
            z telefonowaniem i wielokrotnym ponaglaniem pracowników wszystkich szczebli, od
            których miałam miedzy innymi przyjemność usłyszeć, że "producent dąży do jak
            najmniejszego odsetka reklamacji- stąd wiekszość jest odrzucana!".
            Reasumujac-jeżeli zdecydujecie sie na zakup drzwi tego producenta-skontrolujcie
            dokładnie skrzydła, oscieżnice itp. przed zapłatą- żeby poźniej nie tracić
            daremnie nerwów na egzekucje przyysługujących Wam słusznie praw.
            • Gość: Tomek Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.visp.energis.pl 07.02.03, 20:11
              ... a ja kupiłem drzwi Porta, model Londyn w okleinie kolor jabłoń (zwykła
              folia, żaden fornir) i jestem b. zadowolony. Jako ze potrzebowałem az 10
              skrzydeł, drzwi po 2000 - 3000 pln nie wchodziły w grę. Mam je już ponad rok i
              mimo że są to - jak to ktoś określił - drzwi "papierowe", nie mam do nich
              żadnych zastrzeżeń, ładnie też komponują się z drewnianą podłogą BADI. Nie
              pamietam ceny, ale koszt jednego skrzydła z ościeznicą to ca 600 pln. Ważne:
              ościeznica jest regulowana na różną grubość muru, przydatne np. przy montażu
              dzrwi w łazience (mur + grubość kafli). pozdrowienia.
            • Gość: krzysztg Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? IP: *.idea.pl 17.03.03, 08:05
              kupiłem drzwi garderobiane porty
              drzwi są wadliwie skonstruowane
              zawiasy, które łamią skrzydło
              (drzwi to 2 półskrzydła umieszczone na szynie połączone rzeczonym zawiasem)
              są umieszczone na skrzydle i je wypychają
              skutkiem tego drzwi się nie domykają
              droga reklamacyjna właściwie nie istnieje
              cena 401+vat
              odradzam wszystkim tą papierową firmę
              z dużym budżetem na reklamę
      • j666 Re: Jakie macie drzwi wewnętrzne? 17.03.03, 09:14
        Poprzedniemu mieszkaniu zafundowałem drzwi wewnętrzne z CAL-Suwałki.
        Są to drzwi w całości z prawdziwego drewna sosnowego na ramiaku trójwarstwowo
        klejonym, bez żadnych płyt wiórowych czy wypełnień z tektury.
        Ja akurat wybrałem lakiero-bejcowane Sikkensem na teak, do tego opaski i montaż
        przez poleconych fachowców, niezbyt wtedy oszczędzałem.
        Nie do końca już pamiętam, ale 9 skrzydeł wyszło ponad 7 tys. zł materiał +
        ponad 2 tys zł. robocizna.
        Przez 5 lat drzwi się nie spaczyły i zamykają bez żadnych problemów, choć w
        paru skrzydłach wewnętrzne płyciny się jakby minimalnie skurczyły i na krawędzi
        z ramiakiem widać rysę surowego drewna, ale jest to dosłownie ułamek milimetra
        którego nikt inny poza mną nie widzi.
        Teraz znowu chciałbym wstawić drzwi w innym mieszkaniu i nie miałbym nic
        przeciwko CAL, gdyby nie ceny, które moim zdaniem mocno wzrosły, gdy
        sprawdzałem je jeszcze rok temu.
        Może od tego roku czasu się coś zmieniło z uwagi na wzrost konkurencji i
        generalnie obniżkę cen.
        CAL rozpoczął też produkcję drzwi w pełni dębowych (ah, żeby takie naturalne
        dębowe były 6 lat temu to bym je wtedy kupił bez względu na 50% wyższą
        cenę...), ale ja czekałem na drzwi mahoniowe od nich z uwagi na podłogę Kempas.
        Potrzebujemy teraz 6 skrzydeł, i porównywalne jakościowo oferty raczej się nie
        mieszczą w 10 tys. zł
        Fakt, te drzwi hiszpańskie są piękne z wyglądu, ale to wszystko jest płyta MDF
        jedynie okleinowana, i po pierwszym kontakcie z wodą albo pazurami zwierzaka
        czar mógłby prysnąć...
        Co dla mnie było ważne, drzwi CAL są drzwiami przylgowymi, ja jakoś podskórnie
        nie lubię drzwi bezprzylgowych (tzw. "tępych") i dlatego trudno mi znaleźć
        jakąkolwiek ofertę drzwi z mahoniu.
        JaC

> Jestem na etapie poszukiwania drzwi do mieszkania.
        > Jakie mozecie polecic.
        > Wszedzie reklamuje sie Porta - czy one sa sensowne?
        > A moze zupelnie inna firma ma lepsze?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka