• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

dom jednorodzinny za 300tys? Dodaj do ulubionych

• IP: *.e-wro.net.pl 12.09.06, 16:14
    witam. Pytanie podobno padalo juz czasami. czy dam rade wybodowac dom za 300tys? podam troche szczegolow- dzialka juz jest, dom budowany w poblizu malego miasta na poludniu Polski. Chodzi mi o stan deweloperski, wykonczony materialami sredniej klasy(czyli nie drewno egzotyczne na podlodze, ale tez nie panela za 30zl/m2- po prostu jakies solidne deski). Sam jestem w stanie wykonac jedynie elektryke, do reszty prac musze zatrudnic ekipe. Wiec jak-starczy 300 tys?
    Zaawansowany formularz
    • Gość: mago IP: *.e-wro.net.pl 12.09.06, 16:38
      zapomnialem-dom max 130 m2
      • 12.09.06, 16:55
        Bardzo proste pytanie. Odpowiedź moja bedzie taka: najlepiej przelicz sobie
        współczynnik kosztów na 1m2 powierzchni uzytkowej i sprawdź czy jest on realny.
        Ja myślę że 130m2 ze skromnym wykończeniem powinno się udać.
        • Gość: mago IP: *.e-wro.net.pl 12.09.06, 17:14
          dzieki!myslalem, ze posypia sie gromy, ze na tak postawione pyt nie ma jednoznacznej odpowiedzi(chyba, ze wszystko przede mna:) pewnie nie ma rzeczywiscie,dlatego chodzi mi o orientacyjny koszt.Ramonka27- ile liczyc na m2.
          i jeszcze jedno- czy sa jakies zalazne zasady, ktore obnizaja koszty budowy?i odwrotnie?(w stylu garaz w /obok budynku itd?)
          • 12.09.06, 17:19
            Moim zdaniem najważniejsze jest dobre i racjonalne wydatkowanie kasy na budowę
            domu. Chodzi o to, że w raz z postepami na budowie rosną wydatki. Przeważnie
            inwestorzy mają kasę i szastają nią na początku, a potem brakuje na
            wykończenie.
            Z ekonomiki budownictwa (przynajmniej ja tak odbieram) najlepsze efekty daje
            linia pozioma na wykresie - czyli w miarę równomierne wydawanie kasy.
            Możesz oczywiście (i ja bym tak zrobił) zamówić sobie trzy kosztorysy w
            wybranych wariantach budowania i sam ocenisz najlepiej na co cię będzie stać, a
            z czego możesz zrezygnować.
            POZDRAWIAM
            • Gość: mago IP: *.e-wro.net.pl 12.09.06, 17:23
              Wielkie dzięki za podpowiedź!pozdrawiam
            • 12.09.06, 17:24
              pierwszy i obecny dom ma 90 m kw - jeden z projektów muratora z serii dom
              dostępny - i 8 lat temu kosztował ok 90 tys pln na gotowo, teraz wybudowałbym go
              spokojnie za 170-200 tys w, nie ukrywam, nieco niskim standardzie :) więc
              wszystko możliwe.
              Drugi będzie miał nieco więcej ale rośnie też standard więc przeznaczam 350 tys.
              • 12.09.06, 18:04
                trypel napisał:

> Drugi będzie miał nieco więcej ale rośnie też standard więc przeznaczam 350 tys

Napiszesz cos wiecej?jaki projekt, gdzie budujesz,jakie materialy, ekipa itd.i co np wchodiz w sklad "rosnacego standardu", a co bylo, albo na cyzm oszczedzales w tym pierwszym przypadku? pozdrawiam, agata
                • 13.09.06, 08:00
                  Projekt rózneż z muratora ale warunkiem były 2 garaże i dach kopertowy - więcej
                  nie powiem o projekcie :). BUduje zawsze zatrudniając wykonawców na poszczególne
                  etapy - często nieoficjalnie ;) rosnący standard to np dwie łazienki w bardzo
                  wysokim standardzie - z instalacjami podtynkowymi dyszami bocznymi i sufitowymi
                  które zeżrą mi znaczną część kasy na wykończenie. To również panele słoneczne do
                  grzania wody. Koniec z panelami na podłodze!! I tanią kuchnią z ikei :) itp te
                  dodatkowe rzeczy troszkę kosztują :) ale pierwszy dla wroga, drugi dla
                  przyjaciela itd :)
                  W pierwszym oszczędzałem na metrażu, łazience, kuchni, podłogach, stolarce itd
                  miało być tanio i było
                  • 13.09.06, 11:10
                    duzo tego wszystkiego, jak za 350 tys!!poważnie i rzeczywiście solidnie brzmi:)jestes pewny, ze zamkniesz się w tej kwocie?
                    • 13.09.06, 11:36
                      Jestem RACZEJ pewny. Ale skoro dałem radę raz to dam i drugi. Mam dobrą, tanią i
                      sprawdzoną ekipę do stanu surowego więc tu jestem pewny że zamkniety surowy
                      wyjdzie mi max 150 tys no i 200 tys na wykończenie powinno starczyć.
                      Najwyżej jedną łazienkę zostawię na potem :) ale więcej kredytu niż 300 nie
                      wezmę a gotówki starczyło tylko na działkę i stan 0.
            • Gość: mif IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.06, 19:20
              ramonka27 napisała:
              > inwestorzy mają kasę i szastają nią na początku, a potem brakuje na
              > wykończenie.

Tak jest. Inwestorzy kupują gotowca z garażem w bryle, na dwa samochody, potem
              są poprawki projektu, ładują w ściany drogi materiał, potem są poprawki na
              budowie, potem brakuje pieniędzy na dokończenie :(
              www.budostrada.pl/artykuly_str.php?id=20
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25&w=39271506&a=39380417
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=47675503&a=47808694
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=33290777&a=33310742
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=25480571&a=25650786
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=32944524&a=32980248
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=25480571&a=25607124
              Trochę dużo, ale...
              • Gość: mago IP: *.e-wro.net.pl 12.09.06, 19:46
                dobrze, że duzo!dzieki! wiem,że do budowy trzeba się dobrze przygotować, zwłaszcza jesli,to pierwsza taka przygoda. Także dzięki za wszelkie rady
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.