Re: rolety (zasłony) rzymskie

Dom

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ech..wysłało mi sie niechcący...

Czy ktoś może mi poradzić, gdzie w Warszawie można kupić takie rolety TANIO?
    Byłam w kilku punktach (przyznaje-niewielu) i najtańsza oferta na okno
    160x160 cm równała się 650 zł, a w innym miejscu 1200 zł!
    Zastanawiam się czy mozna taką zasłonkę kupic już gotową...
    Jedno mam wymaganie: ma być maksymalnie przejrzysta (jak firanka).

Pozdrawiam
    Ala
    • 28.03.03, 22:18 Odpowiedz
      Podciagam wątek do góry- może ktoś sie jeszcze zgłosi...
      • IP: 217.11.133.*

Gość: agatka_s 31.03.03, 16:10 Odpowiedz
        no ja wlasnie mialam ten sam pomysl i problem...

wczoraj kupilam w IKEI, wada bo sa tylko standardowe wymiary (na okno balkonowe
        np ciut przykrotkie), cena za to jak miód na zbolałe serce -najdrozsza 80 PLN.

Nie są tak przezroczyste jak firanki (tj nie zobaczysz szczegółów za oknem) ale
        w mieszkaniu jest jasno

No a te za mawiane to jakiś horrror cenowy !!!!!!!!!
        • 01.04.03, 01:09 Odpowiedz
          W ikea panie moga uszyć na miarę, ale tylko z ikeowych materiałów, a te mają
          ograniczoną szerokość :-( Niestety potrzebuję bardziej przejrzystego materiału
          niż to co mają gotowe.
          Trafiłam w internecie na firmę (franctextil), która sprzedaje gotowe rolety
          rzyskie. Mam wrażenie, że mogą mi pasować. Ale niestety dodzwonic sie nie mogę,
          a na maile nie odpowiadają, a nie wiem czy w Wawie sprzedają :-( Może dobrym
          wyjściem byłoby kupienie mechanizmu (tylko gdzie?) i zlecenie uszycia takiej
          roletki zwykłej krawcowej...

Czekam na dalsze opinie i rady :-)
          Pozdrawiam serdecznie
          Ala
          • IP: *.pkobp.pl

Gość: Venus 01.04.03, 13:08 Odpowiedz
            Brzmi interesująco, możecie opisać, albo dać namiary na stronę jakiegoś
            producenta, to sobie obejrzę?
          • 01.04.03, 13:15 Odpowiedz
            takie rolety robi sie bardzo prosto samemu
            kilka cienki patyków - drewnianych rurek, koleczka
            plastikowe i tkanina.... jesli nie masz ochoty sie przy tym meczyc
            to krawcowa powinna zrobic to w dwa dni za niewielkie pieniadze
            Najlepiej jest wybrac sie do sklepu i zobaczyc w jaki sposob to dziala -
            prosciutenkie
          • IP: 217.11.133.*

Gość: agatka_s 02.04.03, 17:45 Odpowiedz
            Ja do firmy Franctextil tez dotarlam, ta firma szyje tylko w ilosciach
            hurtowych np wlasnie dla IKEI (dostalam od nich maila).

Pozdrawiam

• 02.04.03, 19:14 Odpowiedz
              W końcu sie do nich dodzwoniłam i dowiedziałam, że w Warszawie ich rolety będą
              w nowym Leroy-merlin (w Jerozolimskech), który otwiera sie za jakis miesiąc,
              albo i więcej, niestety...
              O Ikei wspominali, ale nic nie mówili, że tam są ich produkty...
              Radzili również zajrzec do Decoradora. Zadzwoniłam tam wczoraj, okazało się, że
              pakują manatki, a sklep się od poniedziałku zamknął. Najpierw myslałam, że to
              Prima Aprilis, ale dzisiejsza informacja w Gazecie to potwierdziła.

Na razie najtańszą ofertę uszycia rolet znalazłam na Bemowie: 290 zł (za
              mechanizm łańcuszkowy +szycie) oraz 218 (za mech. sznurkowy +szycie). Mnie
              wystarczy sznurkowy. No i koszt materiału czyli wyszłoby jakieś 300 zł...
              Nadal dużo, zważywszy, że gotowa roletka (taśmowo produkowana) kosztuje ok. 100
              zł...
              Ach, pani z Frantextilu poskarżyła mi sie, że te rolety są w Polsce mało
              popularne i kiepsko sie sprzedają, oni je teraz głównie na zachód produkują...
              Ech, szukam dalej...

Pozdrawiam
              Ala

Ps. Zadzwonie do Ikea, może jednak, choc wątpię :-(
              • IP: *.chello.pl

Gość: ala 02.04.03, 19:45 Odpowiedz
                Dzwoniłam przed chwilą do Ikea- niestety tylko do 140 cm szerokości i z dość
                grubego materiału... Szkoda :-(

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.