Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

DEKORATOR WNETRZ/PROJEKTANT

• Gość: Elajak IP: *.ipartners.pl 16.04.02, 21:53
      dekorator napisał(a):

> Zapraszam wszystkich, ktorzy nie umieja poradzic sobie z wlasna przestrzenia.

Nie umiem sobie poradzic nawet ze stworzeniem wlasnej przestrzeni. Szczesliwie z
      jej zdobyciem sobie poradzilam - uzyskalam zgode spoldzielni na adaptacje
      pomieszczenia gospodarczego. No i dalsze zadania przerastaja moje sily.
      Chcialabym przeniesc lazienke w miejsce dzisiejszej garderoby i nowego
      pomieszczenia. A w miejscu lazienki, po wyburzeniu dwoch scianek urzadzic
      jadalnie otwarta na pokoj. Dochodzi problem z 30 centymetrowa roznica poziomow
      (lazienka, przedpokoj i nowe pomieszczenie sa wyzej), z zawadzajacym slupem na
      srodku mieszkania i z niezbyt imponujaca wysokoscia (150 cm). Czuje, ze to
      nietypowe mieszkanie (ok. 75 mkw.) moze dac spore mozliwosci, ale tez latwo je
      spaprac. Strasznie sie boje, ze moze przydarzyc mi sie to drugie...

pozdrawiam, Ela
    • m.ina 18.04.02, 13:08
      Witam,
      mieszkamy z mężem w kawalerce i w październiku nasza rodzinka się powiększy.
      Chcielibyśmy wydzielić miejsce dla dziecka, ale pokój (6m x4m) ma tylko jedno
      (co prawda duże, ale jednak..) okno. Czy istnieje możliwości oddzielenia części
      pokoju przy zachowaniu curkulacji powietrza i dopływu światła?
      Z góry dzięki
    • Gość: dekorator IP: *.waw.cdp.pl 26.04.02, 13:10
      Witam serdecznie
      Jednym z pomyslow jest postawienie w poprzek sciany mebloscianki bez plyty
      tylniej tak by byl przeswit miedzy polkami- jednoczesnie podzieli nam pokoj na
      dwie strefy a nie zaslłoni dostepu swiatla z okna do drugiej czesci.

Serdecznie Pozdrawiam

Zaneta Mikolajczyk
    • Gość: jola IP: 156.17.115.* 06.05.02, 15:40
      A ja mam problem z pokojem w którym jest wnęka 1,20 glegoka i szeroka na 2,40.
      Pokój ma ok. 20 m2 (razen z wneką), ma kształt prostokata 4X5 m(wneka jest na
      jednym z dluzszych boków), a naprzeciwko są duze okna balkonowe.POKÓJ ma
      spełniac role czegos w rodzaju pokoju goscinnego, salonu.
      We wnece chciałabym urzadzic cos na kształt garderoby ale obawiam sie czy np.
      zabudowanie tego nie zepsuje tego pokoju, np zaciemi go czy zmniejszy.
      Bardzo prosze o jakąs podpoweidź bo mimo usilnych sytaran moja wyobraźnia nie
      podpowaiada mi nic sensownego. Pozdrawiam
    • dekorator 06.08.02, 21:02
      Witam serdecznie po dlugiej przerwie. Jestem do waszych uslug niestety zbyt wielu z Was okazalo sie zwyklaymi oszustami umawiajac sie na
      projekty np. calego domu i na odpowiednia zaplate dostawali projekty i na tym sie konczylo wczesniej kilkakrotnie mnie ponaglajac. Wiele
      nieprzespanych nocy i dni sleczalam przy kompie, by bylo wszystko jak najlepiej, niestety- nie moge juz tak robic jak chcialam.
      Najpierw ustalenia co do wynagrodzenia a potem zaliczkowo po każdym oddanym projekcie potwierdzenie wplaty.
      Projekty nie byly drogioe najdrozszy 500 zł - a niestety nie dalo sie uczciwie pracowac. Mam nadzieje, ze przynajmniej wykorzystane projekty
      ciesza oczy tych ludzi, i tak beda pamietac, ze nie wywiazali sie z umowy.

Pozdrawiam

Dla uczciwych tel. 0 602 676 624
    • dekorator 20.08.02, 23:42
      tel.0 602 676-624
    • dekorator 23.08.02, 16:30
      dekorator napisała:

> tel.0 602 676-624
      z.mikolajczyk@dz.com.pl
    • fuzel_fuzel 27.08.02, 16:26
      Mam małe pytanko, na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, może Ty
      spotkałaś się z takim przypadkiem.
      Mianowicie mamy małą łazienkę 2.5 x 1.69, na jenej z dłuższych ścian są drzwi,
      a na drugiej przeciwległej ma być kibelek i umywalka na stelażach które utworzą
      półeczkę. Na jednej z krótszych ścian ma być wanna. Półeczka będzie przez całą
      długość ściany do wanny, a nad nią przyklejone lustro ok 1.8 x 0.8.
      Teraz najważniejsze, półeczka i wanna ma być obłożona ciemniejszą glazurą,
      natomiast nad wanną ma być jaśniejszy kolor.
      Chcieli byśmy, żeby ciemniejsza glazura zaczynała się całą płytką od podłogi i
      jaśniejsza również zaczynała się całą płytką od krawędzi wanny, w związku z
      czym linie poziome fug płytek nie będą na tym samym poziomie.
      Czy to nie będzie za bardzo kuło w oczy i czy tak wogóle się robi ???????
      Dzięki z góry za ewentualne zainteresowanie...... :)
    • Gość: olo IP: *.clinternal / 10.2.6.* 02.09.02, 16:08
      Wydaje mi się, że taki misz masz może wygladac kiepsko.
      Linie poziome fug nie powinny sie mijac.
    • dekorator 09.09.02, 23:34
      Witam serdecznie
      Nie bedzie to razilo w oczz jeyeli dacie jak najmniejsza fuge i na dodatek nie duzo
      ruyniaca sie od kafli. jezeli nie ma takiej moyliwosci przemyslcie to pryesuniecie i
      celowo przesuncie kafle wzgledem siebie w dosc swiadomz sposob. Kartka olowek i
      porzsowac,
      Powodzenia.

P.S. Czesto zdaza sie tak jak opisales celowe i swiadome przemzslenie problemu
      nasowa wiele ciekawzch pomzslow.

Powodzenia
    • Gość: eldo IP: *.acn.pl / 10.131.132.* 10.09.02, 13:22
      Dekoratorze, czy jest mozliwosc obejrzenia Twoich prac w sieci?
      Właśnie zastanawiam sie nad wyborem dekoratora.
      Dzieki
    • dekorator 14.09.02, 21:09
      Witam serdecznie
      Tak, tak myslae nad zrobieniem strony internetowej tak byscie mogli zobaczyc moje prace a takze przyklady zagospodarowania na rozne
      sposoby tego samego pomieszczenia. Niestety nie zabardzo mam czas na to ale w dzisiejszych czasach to konieczne. Napewno juz niebawem
      bedzie, a tymczasem ide do szpitala na mala operacje.
      Pozdrawiam Trzymajcie za mnie

Zaneta
    • Gość: Ewa K IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.09.02, 14:32
      Pani dekorator, proszę o radę:
      Planuję połozenie terakoty, która łukiem (1/4 koła)będzie lączyła się z
      parkietem w salonie. Obie powierzchnie będą na jednym poziomie. W jaki sposób
      mogę połączyć elegancko te podłogi? Korek odpada.
    • dekorator 04.11.02, 09:40

Witam serdecznie
      Terrakote i parkiet mozna ze soba polaczyc najlatwiej listwom laczaca metalowa w ksztalcie litery T.
      Jest takze mozliwosc przykryc te szczeline drzewem chyba na mokra by latwo jw wygiąc.
      Najprosciej jest jednak zastosowac listwe metalowa

Pozdrawiam

Zaneta Mikolajczyk
    • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.02, 15:25
      Szanowna Pani,

Mam kilka pytań.
      1. Mam salon połaczony z kuchnią. Czy terakota w salonie i przedpokoju powinna
      być w tym samym kolorze?
      2. Jak estetycznie wykończyć podłogę na stykach ze ścianą w kuchni (listwy lub
      tp.)?
      3. Na co należy zwracać szczególną uwagę przy zakupie mebli do kuchni i salonu,
      tak aby to wszystko do siebie pasowało? Jakie są przyjęte uwarunkowania?
      Dziękuję
    • dekorator 04.11.02, 10:00
      Szanowna Pani,

Mam kilka pytań.
      1. Mam salon połaczony z kuchnią. Czy terakota w salonie i przedpokoju powinna
      być w tym samym kolorze?
      2. Jak estetycznie wykończyć podłogę na stykach ze ścianą w kuchni (listwy lub
      tp.)?
      3. Na co należy zwracać szczególną uwagę przy zakupie mebli do kuchni i salonu,
      tak aby to wszystko do siebie pasowało? Jakie są przyjęte uwarunkowania?
      Dziękuję
      Witam
      1.Przedpokoj i kuchnia to najczesciej uczeszczany trakt w domu zwlaszcza jak do niego przychodzimy,
      jezeli jest to otwarta przestrzen to dobrze by bylo gdyby na podlodze dzialo sie to samo
      lub na bazie tego samego kafla ale innych dekorow. Np. jasno szara podloga w przedpokoju z dekorami niebieskimi,
      ta sama szara podloga w kuchni ale dekory np. w kolorze rudym. Kafle podstawowe szarwe moga byc matowe a dekory blyszczace.

2. Mozna tez kafle wkuc w sciane i wtedy wyjdzie nam jednolita powierzchnia scienna

3. Zakup mebli w dzisiejszych czasach to niestety niezbyt przyjemna sprawa. Jak sa fajne i porzadnie wykonane to bardzo drogie, te tansze
      sa tanie ale jakosciowo niepewne, mamy tekza doczynienia z meblami drogimi i tez lichymi. Prosze patrzec przedewszystkim na material,
      sposob wykonania, na elementy wysowne np. szuflady i na gwarancje. Prosze zadbac o to aby firma od ktorek kupujemy meble sama je
      poskladala u Panstwa w domu. Czesto wtedy znajdujemy niedociagniecia.
      Fronty szafek musza byc dobrze wykonczone. Moi klienci jednak coraz czesciej np. kuchnie zamawiaja u stolarzy. Mamy swietnych w Kalwarii
      Zebrzydowskiej.

Pozdrawiam

Zaneta Mikolajczyk

• Gość: Ewa K IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 30.09.02, 23:08

• runciter 01.10.02, 19:47
      Proponuje standartowe lecz estetyczne rozwiazanie : plaskownik ze stali
      nierdzewnej. Czemu łuczek ?
      pzdr
      runciter
    • dekorator 04.11.02, 10:01
      popieram
    • jorin 04.11.02, 14:08
      Jakie sa techniki wydzielenia niewielkiej sypialni z dosyc duzego pokoju z
      aneksem kuchennym? Czy warto dac scianke i stracic powierzchnie? Co mozna
      zrobic by jednak tej przestrzeni nie tracic a wciaz miec miejsce do spania?

J.
    • dekorator 05.11.02, 23:09
      Scianka jest zawsze jakby nie patrzec dwustronna by nie zabierala swiatla,
      lub go nie zaslaniala mozemy postawic taka scianke z pustakow szklanych
      - cala lud od np. 120 cm tak by nie bylo widac lozka
      a z drugiej strony np. stolu przy ktorym bedzie sie spozywac posilki
      tak by dawala nam plecy dla lozka i tlo dla stolu. Inny sposobem jest parawan
      tez jako tlo dla lozka przez co wydzialamy czesc sypialna
      Trudno jest opisac nie widzac pomieszczenia usytuowanych w nim okien i drzwi.

Pozdrawiam

Zaneta Mikolajczyk

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka