• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

drewniany dom

• IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / 172.30.22.* 02.06.03, 09:59
    Zamierzam postawić dom drewniany za pomoca technologii podwójnej belki przez
    firme LASTAR.Co sądzicie o drewnianych domach? Czy on wymaga ocieplenia
    dodatkowego? Czy ktoś ma juz taki dom z tej firmy? Z góry dziękuje za
    informacje.

H.S.

Edytor zaawansowany
    • Gość: el IP: *.swiebodzin.sdi.tpnet.pl 02.06.03, 14:42
      Witaj:-) Ja mam drewniany dom, wybudowany w technologii kanadyjskiej (
      belki,deski, w srodek welna mineralna odpowiedniej grubosci, zabezpieczona po
      kazdej stronie folia).Dom jest bardzo cieply , a latem chlodny i
      przyjemny.Ogrzewany tylko kominkiem ( wystarcza) , w tym roku przy
      trzydziestosopniowych mrozach sprawdzil sie doskonale.Co prawda nie jest duzy
      ( 106 m)i nie mieszkamy tam caly czas, spedzamy tam urlopy letnie , zimowe i
      pomiedzy ( tak sie sklada ze pol roku na rok, w roznych porach). Gdybys chcial
      wiecej info to sluze, moze podaj maila . Pozdrawiam
      • Gość: Heniek Skała IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / 172.30.17.* 03.06.03, 06:11
        Witaj dzieki za odzew. Mam nadzieje że duzo mi wyjasnisz jak zapytam mój adres
        to: kuba.people@wp.pl Ja też mam zamiar postawic mały domek z tym, ze będę
        mieszkał w nim cały rok. Domek można zobaczyć na stronie:
        www.lastar.pl/pol/domy/dom_100g/index.htm lub
        www.lastar.pl/galeria/img_duze/035.jpg.
        Interesuje mnie najbardziej czy trzeba go jeszcze ocieplać:
        www.lastar.pl/pol/k/duze/1.jpg kazda z desek ma 70mm i wypełnienie z
        ekofibru (rozdrobniona celuloza zmieszana z solami borowymi./ Domek bedzie miał
        100 lub 115 m2 wszystko zależy od kasy :-). Pozdrawiam Kuba
        ps. Poprzedni post napisał Heniek Skała na moją proźbę ale zainteresowany
        jestem ja. :-)
      • 09.06.03, 15:01
        Gość portalu: el napisał(a):

> Witaj:-) Ja mam drewniany dom, wybudowany w technologii kanadyjskiej (
        > belki,deski, w srodek welna mineralna odpowiedniej grubosci, zabezpieczona po
        > kazdej stronie folia).Dom jest bardzo cieply , a latem chlodny i
        > przyjemny.Ogrzewany tylko kominkiem ( wystarcza) , w tym roku przy
        > trzydziestosopniowych mrozach sprawdzil sie doskonale.Co prawda nie jest duzy
        > ( 106 m)i nie mieszkamy tam caly czas, spedzamy tam urlopy letnie , zimowe i
        > pomiedzy ( tak sie sklada ze pol roku na rok, w roznych porach). Gdybys
        chcial
        > wiecej info to sluze, moze podaj maila . Pozdrawiam

Czy dom budowany w technologii kanadyjskiej może być domem całorocznym?
        Zastanawiam się również czy jest on trwały... firmy które je budują dają 20 lat
        gwarancji, ale przecież to tylko drewno...
        • 09.06.03, 17:10
          ada1 napisała:

>
          > Czy dom budowany w technologii kanadyjskiej może być domem całorocznym?
          > Zastanawiam się również czy jest on trwały... firmy które je budują dają 20
          lat
          >
          > gwarancji, ale przecież to tylko drewno...

Dobrze zaimpregnowane drewno jest materiałem bardzo wytrzymałym. Może wytrzymać
          nawet setki lat.

Ja jednak osobiście nie gustuję w kanadyjczykach. Mają bardzo wiele wad.

Jeśli budować dom drewniany, to tylko z przeznaczeniem na rekraację.
          Choc akurat mam taki letni domek i zastanawiam się, dlaczego nie zbudowałem z
          gazobetonu.
          --
          Vampi_r
          • 10.06.03, 08:49
            vampi_r napisał:

> ada1 napisała:
            >
            > >
            > > Czy dom budowany w technologii kanadyjskiej może być domem całorocznym?
            > > Zastanawiam się również czy jest on trwały... firmy które je budują dają 2
            > 0
            > lat
            > >
            > > gwarancji, ale przecież to tylko drewno...
            >
            > Dobrze zaimpregnowane drewno jest materiałem bardzo wytrzymałym. Może
            wytrzymać
            >
            > nawet setki lat.
            >
            > Ja jednak osobiście nie gustuję w kanadyjczykach. Mają bardzo wiele wad.
            >
            > Jeśli budować dom drewniany, to tylko z przeznaczeniem na rekraację.
            > Choc akurat mam taki letni domek i zastanawiam się, dlaczego nie zbudowałem z
            > gazobetonu.

Widzę, że ostro agitujesz na ten gazobeton ;-) czy możesz napisać coś więcej na
            ten temat?
            • 10.06.03, 10:38
              Ja? Agituję?
              Zapewniam cię, że nie mam w tym swojego interesu.

Napisać coś więcej mogę.

Gazobeton jest to spieniony beton. Jest to materiał wytrzymały i jednocześnie
              ciepły. No i co najważniejsze - równiez zdrowy.

Ja od kilku lat zachwycony jestem technologią Ytong.
              Jest to technologia szwedzka. Bloczki Ytong, są to bloczki z gazobetonu, ale
              wykonane z wielka precyzją - tolerancja wymiarów to +- 1 mm.
              Z bloczków Ytong buduje się jak z klocków Lego. Bloczki maja specjalne pióra i
              wpósty idealnie do siebie pasujące.
              Ytong łączy sie na specjalną zaprawę cienkowarstwową.

Dom buduje się szybko, ale trzeba to robic z ekipa specjalistyczną.
              Domu z Ytonga można już nie ocieplać - przenikalność cieplna muru o grubości 25
              cm jest taka, jak przy 40 cm ocieplonej cegle. Jednocześnie dom oddycha całymi
              ścianami, co daje duży komfort mieszkańcom.

Cenowo technologia Ytong na początek wydaje się być droga. Jednak dużo zwraca
              się w trakcie budowy (szybkość) oraz w eksploatacji.
              Dodatkowo bloczki gazobetonowe są lekkie, więc nie trzeba robic tak mocnych
              fundamentów, jak w technologii tradycyjnie murowanej.
              Domu z Ytonga można nie ocieplać i można nawet nie tynkować - bloczki są
              idealnie równe, więc wystarczy tylko pomalować elewację. Ale oczywiście
              położenie tynku nie zaszkodzi.
              --
              Vampi_r
    • 20.12.16, 11:48
      Ja tam wolę domy z bali. Projekty nie są drogie, koszty wykonania też nie za bardzo i przy tym wyglądają pięknie. A w środku ciepło i miło przez cały rok. Korzystałem z tych ludzi:www.mazurskie-domy.pl/
    • 11.01.17, 19:31
      Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. No i na pewno bardzo ekologicznym. O wiele łatwiej dokonać zmian w domu z drewna niż w domu murowanym. Takie domy są również ciepłe (w końcu buduje je się w zimniejszych klimatach jak kraje Skandynawii czy Kanada, Alaska). Szkieleciak jest na pewno fajną konstrukcją ale mi osobiście bardziej przypadły do gustu domy z bala. Dobrze wykonane potrafią przetrwać niejedną zimę i na pewno są ciepłe. I to nie są tylko domy znane z Podhala i budowane przez górali. Również inne regiony kraju mają tradycję w takim budownictwie. Ma mazurach można spotkać całkiem sporo takich domów. Nawet przez jakiś czas mieszkałem w takim, zbudowanym przez Natur Eko Dom. Mieszkałem też w typowym góralskim domu, więc mam pewne porównanie. Te mazurskie wydają mi się bardziej przestronne. Mają bardziej otwarte pomieszczenia. Góralskie to były znowu wyższe o wielu poziomach i raczej małych pokoikach.
    • 11.01.17, 23:05
      Chyba będzie ciepły, ale koszt budowy duży. Jaki jest?
    • 18.01.17, 08:20
      Dla mnie drewniane domy sa fajne ale na wiosnę albo latem. Obecnie przymierzam się do wyboru projektu domu, mam już swój typ - duży ładny ergonomiczny i energooszczędny domywzieleni.pl/projekt/datanello-2/ ostatnio wybrałam razem z mężem ten projekt. Najbardziej nas urzekł.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.