Forum Dom Dom
ZMIEÑ
    Dodaj do ulubionych

Jaka chemia do basenu

14.06.07, 11:12
    Witam:)
    Kupiłam basen o wymiarach 457x107, jaką najlepszą chemię mam kupić do tego
    basenu. Jestem "zielona" w tym temacie, tak więc proszę o jakąs radę w tym
    zakresie.
    Dziękuję
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gosc portalu :) IP: 212.189.1.* 17.07.07, 09:42
      Osobiscie stosuje Chlor Szok i Chlor w tabletkach, Flokul (srodek do sklejania
      plywajacych dorbinek w wieksze) oraz PH Plus (chociaz u tesciow w basenie
      musialem zastosowac PH Minus).
      Badanie stanu chemicznego wody przeprowadzam raz dziennie. Przygotowanie wody
      do kapieli trwalo kilka dni, pomijajac fakt, ze pogoda raczej nie sprzyjala
      kapielom.
      Pierwsze zalanie woda polaczone z dodaniem chemii spowodowalo wytracenie sie
      roznych substancji mineralnych i woda zrobila sie zolto-brazowa.
      Dodalem "Floka" i caly "syf" po nocy opadl na dno. Odkurzanie dna polaczone z
      jednoczesnym wylewaniem brudnej wody przynioslo oczekiwany efekt. Co prawda po
      dolaniu swiezej wody znowy troche "zoltego" sie wytracilo, ale znowy opadlo i
      po odkurzaniu dna jest OK. Dodam, ze filtr czyszcze codziennie i jest jak nowka
      (bialy bez przebarwien). Dodatkowo skimer do dozowania chloru i zbierania
      roznych "smieci" plywajacych na powierzchni (+sitko) z pewnoscia pomoga. Poki
      co od 4 tygodni woda w basenie jest przezroczysta jak krysztal :).
    • Gość: gosc portalu :) IP: 212.189.1.* 20.09.07, 14:52
      i taki krysztal juz byl do dzisiaj tj 20.09.2007 .... Wreszcie mam
      czas zeby wylac wode z basenu :)
    • 14.06.16, 14:56
      ~gosc portalu, dlatego następnym razem należy odżelazić wodę, nie będzie trzeba wkładać tyle niepotrzebnej pracy. Nie każda woda tak reaguje, ale jak już zbrązowieje trzeba dodać koagulantu i zintensyfikować filtracje.
      ~aga1972, najlepszym środkiem jest chlor, może być w granulacie, tabletkach, najlepszy jednak jest podchloryn w płynie. Należy regularnie filtrować wodę i starać się jak najczęściej płukać filtr basenowy. Basen należy też regularnie czyścić odkurzaczem, szczotką, wyławiać zanieczyszczenia siatką.
      Przed i po każdym dozowaniu warto sprawdzić testerem/fotometrem zawartość ph i chloru w wodzie. Przedozowanie chloru może być niebezpieczne dla oczy i skóry, zaś brak tych środków może spowodować rozwój niebezpiecznych bakterii.
      Do przejrzystości wody stosuje się koagulant, o którym już wspomniałem. Można kupić koagulant w kartuszach jak i płynny, zbija on drobinki zanieczyszczeń w większe grupy i ułatwia wyłapanie tych zanieczyszczeń na filtrze.
      Stosowanie tych wszystkich środków jest zależne od intensywności użytkowania basenu, w przypadku basenu ogrodowego również od pogody.

Regularnie dbając o basen z wodą nic nie powinno się stać, jednak w przypadku problemów i pytań chętnie na nie odpowiemy www.strefabasenu.pl/kontakt.html

Zapraszam też do: www.sklep.strefabasenu.pl/
    • 11.12.16, 22:33
      Polecam sklep e-ogrod.com.pl profesjonalnie doradzą. Ja kupuje chemię basenowa Rainbow i woda krysztal.
    • 11.01.17, 09:29
      Chemia do basenu to bardzo ważna rzecz, jeżeli chcemy oczywiście kąpać się w czystej wodzie, a także dbamy o swoje i najbliższych zdrowie. Sposobów na czystą wodę w basenie jest sporo, jednak lepiej używać jakąkolwiek opcje, niż niczego nie stosować

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.