• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Przeprowadzka - kartony?

• 22.06.03, 01:39
    Cześć
    Głupie pytanie, wiem. Mam problem. Za miesiąc się przeprowadzam i zastanawiam
    się jak te wszystkie bambetle przenieść. W siatkach? Chyba nie... Walizki?
    Ok, ale aż tyle walizek nie mam. Zostają kartony. No tak, tyle że jakie i
    skąd je wziąć? Próbować kupić czy iść prosić do sklepu o kartony po jakimś
    towarze? A jeśli iść prosić do sklepu to po czym kartony się najlepiej do
    tego celu nadają? A jeśli kupić to gdzie? Bo poza Ikeą żadnych kartonowych
    pudeł nie kojarzę, a te z Ikei po pierwsze są drogie a po drugie nie nadają
    się by nic w nich nosić...

Wiem że to głupie pytania ale naprawdę liczę na was - tych którzy to już
    przerabiali i podzielą się ze mną wiedzą jak sobie z tym poradzili.

Dzięki, M.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: & IP: *.idzik.pl 22.06.03, 14:40
      Przyznam że nie rozumiem Twojego problemu, KAŻDA nawet najmniejsza firma
      przewozowa ma w stałej dyspozycji wszelakiego rodzaju kartony łącznie z
      używanymi za niewielka cenę. W czym problem?
      • 23.06.03, 00:26
        Hmmm... Nie planowałem korzystania z usług żadnej firmy przewozowej... Jedynym
        meblem jaki mam jest biurko, poza tym są tylko drobiazgi: ciuchy, książki, gary
        itp. Więc nie widzę sensu płacić ekstra za przewiezienie tego, planowałem w tym
        celu użyć samochodu własnego i kolegi...

No ale i tak zaciekawiłeś mnie. Co to znaczy że firma przewozowa dysponuje
        kartonami? To znaczy że mogą ci te kartony dać/sprzedać jeśli kupisz od nich
        usługę przeprowadzkową? Można je dostać zawczasu, na kilka dni wcześniej, czy
        raczej przyjeżdża ci wóz na przeprowadzkę i dostarcza ci wtedy kartony? Bo
        jeśli tak to pakowanie się musiałoby być nieco upierdliwe w takim tempie...

Dzięki za odpowiedź.
        M.
        • 23.06.03, 10:42
          Dostajesz kilka dni wcześniej, u mnie były wliczone w
          cenę usługi. Zostaje tylko zapakować graty, podpisać,
          zadzwonić ze gotowe, i następnego dnia panowie
          przyjechali i przez cały dzień przewieźli cały dobytek

--
          L.
    • 23.06.03, 07:45
      Kup sobie zgrzewkę największych worków na śmieci typu szpitalnego, są w każdym
      większym supermarkecie. Wszystko do nich zapakujesz (bielizna, książki,
      elektronika, szkło, garnki. Nic przez nie widać, a poza tym nie pękają i możesz
      użyć do malowania i sprzątania, a potem wywalasz.
      • Gość: effka454 IP: *.eltur.com.pl 23.06.03, 13:40
        Potwierdzam - worki najlepsze. Chociaż przy książkach stosowałam kartony
        uzbierane w osiedlowym sklepie: wypytałam kiedy rozpakowują towary i poprosiłam
        o odłożenie, potem wybrałam te, które mi pasowały. Szkło zresztą też lepiej
        pakować w małe pudełka. Łatwo przewieźć i łatwiej zabezpieczyć przed stłuczką.
        Nie korzystałam z żadnej firmy przewozowej. W dwa samochody osobowe znakomicie
        sobie poradziliśmy (łącznie z kanapą na bagażniku dachowym :)))))))

Miłej przeprowadzki życzę.
    • Gość: minia IP: 195.94.206.* 23.06.03, 13:33
      możesz przecież zapytać o kartony w jakimkolwiek sklepie, poprosić żeby Ci miła
      Pani odłożyła po dostawie........
      • Gość: stoof IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.03, 14:17
        A jeżeli ktoś życzy sobie przeprowadzkę bez żadnych stresów - ZAPRASZAM - STOOF
        BREDA PRZEPROWADZKI Sp. z o.o.
        Dowieziemy kartony, pomożemy zapakować, zbezpieczymy meble do transportu - dla
        nas nie ma rzeczy niemożliwych. Wykonujemy przeprowadzki lokalne,
        międzymiastowe, międzynarodowe, magazynujemy mienie. SERDECZNIE ZAPRASZAM.

tel. 644 51 61, E-mail: stoof@btp.com.pl
    • Gość: Mojo IP: *.makor.pl / 192.168.1.* 23.06.03, 16:15
      Widać że nie mieszkałeś w akademiku....... :-P
      Wystarczy odwiedzić sklep typu: meblowy, RTV, AGD, etc. - kartonów róznego
      rodzaju, od wyboru do koloru (za friko, oczywiście). Problem może być gdy
      szukasz pod koniec roku akademickiego w pobliżu akademików ;-), poza tym
      wystarczy dobrze pogadać i problem z głowy.
    • 22.06.16, 09:23
      kartony przeprowadzkowe w niemczech umzugskartons
      www.as-kartons.de/product-ger-23-100-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.html
    • 22.06.16, 09:24
      sa różne :
      www.as-kartons.de/product-ger-14-50-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.html
      www.as-kartons.de/product-ger-9-25-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.htm
      www.as-kartons.de/product-ger-85-5-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.html
    • 22.06.16, 09:25
      www.as-kartons.de/product-ger-76-100-Stuck-Umzugskartons-Basic-1-Wellig-B-Welle.html
    • 30.06.16, 22:50
      Proponuje z Less Mess. Za karton ok 8 zł ale jest też papierowa szafa z drążkiem za 40 zł. Kartony solidne duże i dały rade przenieść już troche. Za miesiąc około 26 sprzedam za pół ceny :-)
    • 01.07.16, 10:41
      Ja miałam skrzynki od firmy przeprowadzkowej, a rzeczy typu ubrania pakowałam w te najmocniejsze worki na śmieci.

--
      Śmieszna rzecz z tym życiem. Jeśli zgadzasz się tylko na najlepsze, bardzo często to dostajesz.
    • 01.07.16, 11:32
      Duże worki przydadzą się na ubrania, pościel, ręczniki itp.

Kartony najlepiej weź z księgarni, ewentualnie z drogerii - nie będą niczym zalane, i raczej trwałe.

Przy pakowaniu rzeczy od razu zrób selekcję tego co potrzebujesz a z czego nie korzystasz, oddaj nieużywane ubrania, albo sprzedaj sprzęt do ćwiczeń który stoi w piwnicy od 3 lat i zbiera kurz.

Kartony opisz: kuchnia / łazienka / salon / jeśli w kartonie są delikatne rzeczy oklej go kolorową taśmą albo opisz zamiast czarnego czerwonym markerem.

Jeśli przeprowadzasz się ale w tym samym mieście najlepiej jest samemu przewieźć wcześniej rzeczy do kuchni (talerze, garnki, czajnik, sztućce) będziesz tego potrzebować od razu, jeśli będzie już wstawione to w połowie rozpakowywania nie będziesz się zastanawiać gdzie jest deska do krojenia bo masz ochotę coś zjeść.

Jeśli przewozisz ze sobą lodówkę, to w tygodniu gdy masz się przeprowadzać nie rób zakupów spożywczych - wyjedz to, co w niej jest. Jeśli lodówka jest starego typu rozmroź ją przed wywiezieniem. Rzeczy z lodówki spakuj tuż przed tym jak będzie ona pakowana i weź je pod swoją opiekę, wtedy masz pewność, że masło nie zjełczeje, a dżem nie zarośnie pleśnią. W kuchni i łazience wstaw mydło i recznik - też od razu się przyda. W toalecie zostaw papier.

Sprzęt (tv, lodówka, zmywarka itp.) owiń folią. Jeśli przewozisz meble to np w komodzie uchwyty wkręć od środka szuflady albo szafki, nie uszkodzą się w transporcie. Jeśli rozkręcasz np łóżko to wszystkie śrubki z tego mebla włóż do jednego woreczka i go opisz, że w tym woreczku są śruby od łóżka, a w drugim są wkręty od szafy, włóż potem wszystkie takie woreczki do małego pudełka i je opisz.

Firma przewozowa będzie sobie liczyła od godziny. Spakuj wszystko (oprócz rzeczy z lodówki) na dzień przed przeprowadzką. Kartony ustaw najbliżej drzwi wejściowych do mieszkania grupując je na pomieszczenia (sterta do salonu, oddzielna do sypialni).

Jeśli masz zwierzęta podczas przeprowadzki zamknij je np. w łazience, albo poproś kogoś o opiekę nad kotem albo psem, będą się mniej stresować, nie uciekną przy otwartych drzwiach i nie będą się kręcić pod nogami.

Na czas przeprowadzki załóż zakryte buty i zorganizuj sobie rękawiczki.
      • 01.07.16, 11:41
        ps. jeśli przewozisz komodę albo szafkę w całości (nie wyjmujesz szuflad, albo nie odkręcasz drzwiczek) to w zależności od ciężaru mebla, to 1. oklej je taśmą malarską (nie uszkodzi mebli i łatwo zejdzie) potem owiń folią. 2. Owiń ścisło jedną warstwą folii, oklej taśmą pakową na ścisło i jeszcze jedną warstwę folii.
    • 01.07.16, 14:15
      Idziesz do IKEA - kupujesz niebieskie torby po 2 PLN sztuka. Ilość dowolna proponuję 20. Kartony się nie umywają. Drogie i nie mają rączek.
    • 03.07.16, 14:57
      najlepsze sa 120 litrowe worki na smieci,sprawdzone na sobie
    • 17.07.16, 14:12
      dokładnie albo możesz zamówić na stronie sklepów, np lessmess storage, mają pakiety

--
      Jak ocieplić dom krok po kroku
    • 30.12.16, 19:49
      gdyby decyzja padła jednak na kartony to kartony24.eu. Są bardzo solidne i w przystępnej cenie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.