ulga remontowa, do kiedy????? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy można jeszcze skorzystać z ulgi remontowej? czy za rok też będzie można?
    może ktoś wie?
    • Gość: Mat IP: waprx* / 192.168.14.* 23.06.03, 00:28
      Można, można. Aktualne przepisy muszą obowiązywać do końca 2005 (prawa nabyte).
      Na pewno nie będą kontynuowane ale jeszcze przez 3 lata ulga jest.
      • Gość: qwert IP: *.szczecin.pl 23.06.03, 08:33
        dzięki , czyli w przyszłym roku mogę zacząć remont i skorzystaćz ulgi, rozumiem?
      • Gość: FFiiLL IP: *.pgnig.pl 25.06.03, 13:47
        Gość portalu: Mat napisał(a):

> Można, można. Aktualne przepisy muszą obowiązywać do końca 2005 (prawa
        nabyte).
        >
        > Na pewno nie będą kontynuowane ale jeszcze przez 3 lata ulga jest.

To czy ulga będzie obowiązywała w następnym roku zależy jeszcze prawdopodobnie
        od szczegółowych ustaleń resortu finansów. Proponuję przeczytać ten fragment z
        dzisiejszej Gazety Wyborczej i zwrócić uwagę na ostatnie zdanie!!!

"Nie będzie już ulgi remontowej. Ale uwaga! - Zostanie zlikwidowana, jednak
        związane z nią prawa nabyte będą respektowane - oznajmił min. Raczko. Zapewne
        oznacza to, że jeszcze w tym roku warto ponieść wysokie wydatki na remont, żeby
        potem je odliczać przez kolejne dwa lata (ulga obowiązuje w latach 2003-05).
        Wydatków z lat następnych raczej nie będzie już można odliczać."

• Gość: vampi_r IP: *.pkp.com.pl 25.06.03, 14:55
          nie, nie.
          Prawa nabyte oznaczają, że jeśli ktoś ulgę zaczął w tym roku (czyli odliczył
          więcej niz minimum - 500 coś z groszami), to przez kolejne dwa lata będzie mógł
          ulge kontynuowac. Kontynuowanie oznacza odliczanie kolejnych wydatków z
          następnych 2 lat.
          • Gość: arek IP: *.dmz.infor.pl / 192.168.5.* 25.06.03, 16:07
            To chyba jednak fantazja a nie prawo podatkowe.
            • Gość portalu: arek napisał(a):

> To chyba jednak fantazja a nie prawo podatkowe.

Czy to do mnie?

Nie wydaje mi się, by to była fantazja.
              Na tym polega prawo nabyte - aby miec prawo do kontynuowania ulgi po jej
              likwidacji, to musisz ulgę napocząc przed jej likwidacją. A napoczynasz ulgę
              wtedy jak cos sobie odliczysz. Jednocześnie dla ulgi remontowej masz kwotę
              minimum rocznego.

Ja nie jestem z fiskusa i chciałbym, aby każdy prawo do ulgi miał. Jednak
              znając ten aparat, to zapewne taka będzie ich interpretacja.

--
              Vampi_r
    • Gość: Joanna IP: 172.10.11.* 25.06.03, 17:04
      Nikt nic nie wie, jak masz kasę to kupuj i remontuj, bo co bedzie w przyszłym
      roku trudno jest w tej chwili powiedzieć. Moim zdaniem poniewaz ulga remontowa
      obejmuje lata 2003-2005 to w przyszłym roku powinna byc w niezmienionym
      kaształcie ale co nasz rząd sejm i senat wymysli to trudno przewidzieć.
      Pozdr.
      Asia

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.