Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Rozważam budowe "kanadyjczyka"

07.12.01, 21:58
    Pewnie już te tematy "chodziły" - ale wcześniej nie znalazłem nic. Czy mozecie
    wypowiedzieć swoją opinie na ten temat. Jakie firmy budujące można polecić? czy
    rzeczywiscie ta technologia jest tania - w ofertach za stan surowy padaja ceny
    750 - 850 zł /m2 pow. a pod klucz 1500 - 1800 zł
    z góry dziekuje

Robert
    Edytor zaawansowany
    • Gość: eva IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.12.01, 11:12
      odradzam. jest to droga technologia, bo w Polsce nie przyjęla sie. trudno
      znalezc wiec tanich fachowcow, ktorzy tego nie sknoca. bylam w takim domu , po
      kilku latach uzywania i ...rozlazil sie (a byl budowany przez jedna z lepszych
      firm) fakt, ze bylo to dawno i na pewno teraz poprawila sie jakosc.Chociaz
      wchodzac do takiego domu czuc , ze jest to dom z zapalek. mnie to nie
      kreci.Ale, co kto lubi.
    • Gość: laser IP: *.devs.futuro.pl 08.12.01, 18:47
      Zrobiem kopię co myślę na ten temat z podobnego wątku:
      Domy w tej technologii buduje się tam,gdzie ceny drewna są znacznie tańsze niż
      innych materiałów.W np.Kanadzie dom murowany byłby wielokrotnie droższy niż z
      drewna,dlatego wybierają tę technologię ,zresztą od zawsze.I mimo to że trwałość
      jst znacznie mniejsza,że walczą z termitami i często przegrywają,że domy te
      fruwają przy churaganach podczas gdy przy murowanym zerwałoby co najwyżej kilka
      dachówek - i tak się opłaca.To ,gdzie się z czego buduje nie jest jakmś
      widzimisę tubylców,tylko jest poparte rachunkiem ekonomicznym.U nas nie
      występuje rewelacyjny stosunek ceny drewna do trwałości i gdyby był on taki w
      krajach ,gdzie teraz buduje się z drewna to zapewniam cię,że budowaliby domy
      murowane!
      Wspomnieć należy,że kanadyjczyki są bardzo wrażliwe na błędy technologiczne
      nawet te najmniejsze,które przy domach murowanych nie miałyby prraktycznie
      żadnego znaczenia.Obecnie tematem nr.1 na różnych forum jest wentylacja,a co z
      nią związane zawilgocenie nowych murowanych domów.Dużo z tym ludzie mają
      problemów i różnie z tym walczą,ale takie zawilgocenie w kanadyjczyku nawet
      przy drobnych błędach w izolacji,czy paroizolacji kończy się tragicznie już po
      kilku latach.Znane są przypadki całkowitego zniszczenia elementów
      konstrukcyjnych takich domów w krótkim czasie.
      Są to tak różne technologie budowy,że nie da się ot tak zejść z budowy domu
      murowanego i przestawić się na budowanie kanadyjczyków.Nie ma u nas żadnej
      tradycji takiej budowy,a co za tym idzie fachowcy uczą się na błędach
      popełnianych na poprzednich domach.Tak jak u nas masz wybór cegieł i innych
      materiałów do budowy domów murowanych tak tam są całe giganty markety z
      elementami do kanadyjczyków.Co u nas kupisz do kanadyjczyka? U nas są elementy
      PRZYSTOSOWYWANE do budowy takich domów,lub importowane.Te przystosowane-nie
      polecam,te importowane -dobre,ale dom taki wcale nie będzie tańszy niż murowany.
      Proponuję poczytać w fachowych pismach o problemach z kanadyjczykami w Polsce,a
      jeśli mimo to wbierzesz tę technologię to koniecznie znajdź kogoś ,kto ma taki
      dom od conajmniej sześciu lat i jest zadowolony i nie miał z nim poważnych
      problemów.
    • rgorski 08.12.01, 23:23
      Dzieki za tą refleksje. Jednakże koszt za stan surowy zamknięty w wys. ok. 800 -
      800 zł to nie jest chyba drogo ?
      pomijam kwestię rygoryzmu technologicznego

Robert
    • Gość: arch IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 25.05.02, 11:08
      to jest niemożliwe do wykonania porządnie przez firmę za te pieniądze
      uwzględniając ze musi ona jeszcze zarobić.
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 08.12.01, 21:02

Do Evy. Jesli jestes zwolenniczka domow murowanych to wez kielnie do lapy
      cegly na plecy i zpieprzaj w pocie czola a jesli wezmiesz ludzi do murowania to
      im uczciwie zaplac za ich ciezka prace. Piramidy to solidne budowle murowane,
      moze sie tak cofnac o pare tysiecy lat do tylu. Pozdrowienia od Cheopsa
    • Gość: eva IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.12.01, 11:46
      sam sobie zapieprzaj
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 10.12.01, 15:54

Droga Evo, mialas pecha ogadajac tego kanadyjczyka wykonanego przez znana
      firme. Moze to byly JW Construction lub Accord, sa znani z partactwa. Swiat
      idzie w innym kierunku. Kanadyjczycy czy Amerykanie tez wiedza jak murowac ale
      oni wola domy szkieletowe bo nie chca miec problemow mieszkaniowych.Jako ludzie
      praktyczni wybrali metode budowania tania, szybka i dobra. W Polsce rocznie
      zawieranych jest ponad 200 tys. nowych malzenstw. Gdzie oni maja noc poslubna.
      Pod okiem tesciowej? Jan na to sie nie pisze. Ja wole w domu pachnacym zywica
      sosnowa. To bardzo podnieca.
      Panie Rebercie jesli jest Pan zaiteresowany kanadyjczykiem prosze kontaktowac
      sie pod No. tel. 0 501 440 308 lub 0 600 485 839 a uzyska Pan konkretne
      informacje.
    • Gość: eva IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.12.01, 22:15
      no coz poprzednia twoja wypowiedz nasunela mi mysl o wizycie na forum
      niejakiego P. Ikonowicza-politycznej mumii. Teraz uderzasz w inne tony, ale ja
      nie chce z toba dyskutowac.Pa!!
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 11.12.01, 14:02

Szkoda. Tak milo nam sie rozmawialo
      Lepper
    • Gość: Robert IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.12.01, 23:40
      OK, dzieki za odpowiedź,będę w kontakcie

Robert
    • Gość: Robert IP: 157.25.192.* 11.12.01, 17:48
      Prosze o namiary - może mail - bo oba podane telefony są złe

Robert
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 11.12.01, 18:48

Prosze dzwonic po godz. 20:00 na telefon (22) 751 46 42 Prosic Pana
      Macka, E-mail maciejmoder@wp.pl Pozdrowienia
    • Gość: KORNIK IP: *.*.*.* 19.12.01, 17:40
      Panie Robercie,
      jak sie juz panu kiedys ten dom bedzie rozpadal to dzwon pan do pana Macka, ale
      pamietaj pan po 20 : 00 :-))))
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 20.12.01, 13:44

Kornik ty Robaku paskudny. Ja domu jeszcze nie mam a ty juz mnie atakujesz.
      Kornik, budujac dom murowany wiezbe dachowa wykonasz z drewna. Murowane beda
      tylko sciany. Jak ty zabezpieczysz ta wiezbe przed kornikami. Ja ci doradze.
      Zlikwiduj wszelkie schody, drabiny i wlazy na poddasze, napewno nie wejda no bo
      jak. Mozesz wykonac wiezbe np. z szyn kolejowych, nie pozra - widzialem takie
      dzielo przy trasie pod Radomiem
      Kornik, zobacz wokol siebie te rozpadajace sie blokowiska z przed 30 - 40 lat
      beton,stal, cegla, pustak solidny material i wszystko sie wali.
      Kornik, musimy koniecznie porozmawiac, dzwon pod (22) 649 6234 koniecznie
      przed 20:00 - prosic pona Patyka
      Kornik, ty jestes czlowiek przezorny a przezorny zawsze zabezpieczony.Ty
      musisz wylaczyc internet bo cie wirus zaatakuje.Usun wszystkie meble
      drewnianelub zamien na metalowe bo cie KORNIK korniki pozra. Nie odbieraj
      poczty bo cie weglik trafi
      Prosze o telefon
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 13.12.01, 12:59

Halo. Halo. Do Pana Roberta
      Panie Robercie prosze o odpowiedz jak wypadl kontakt. Pytam z ciekawosci
      jak rowniez jestem zainteresowany poniewaz planuje w przyszlosci budowe domu
      szkieletowego ale dopiero za 2 lata. Namiary na tych budowlancow (sa to gorale-
      ciesle ) ktorych podalem otrzymalem od znajomego ktoremu oni budowali dom
      szkieletowy pod Wyszkowem ponad rok temu. Oni buduja tylko pojedyncze domy.
      Buduja tylko z materialow importowanych (sprowadzaja konstrukcje budynku w 100%
      z Ameryki ) Pytalem o cene, powiedzial ze kosztowalo go to ponizej 2 tys. za 1
      metr kwadratowy. Prosze odowiedziec czy to sie zgadza

Pozdrowienia
      Znajomy jest zadowolony
    • Gość: Aśka IP: *.mofnet.gov.pl 13.12.01, 15:14
      Hej,
      Ja też od pewnego czasu rozważam budowę "kanadyjczyka". Poszukiwania firm
      budowlanych doprowadziły mnie do strony internetowej www.szkielet.com.pl.
      Znalazlam tam namiary na firmę "Domy i domki" ze Słomczyna pod Konstancinem.
      Budują domy w technologii szkieletu drewnianego pod klucz w cenie 1800 zl za
      metr kwadratowy. Byłam w ich biurze i muszę przyznać, że zrobili na mnie dobre
      wrażenie. Mają duży wybór projektów i buduja zgodnie ze wszystkimi normami
      technologicznymi. Wejdźcie na ww. stronę inretnetową to ich znajdziecie.
      Pozdrawiam.
    • Gość: max IP: *.dyn.optonline.net 08.01.02, 05:46
      Od ok 10 lat pracuje w stanach ,mam wlasna firme ,i ta technologie znam dosyc
      dobrze.Mimo ze pracuje w wiekszosci dla b.zamoznych ludzi,co rowna sie wysokim
      wymagania jakosciowym,znajac ta technologie NIGDY bym sie nie zdecydowal na
      budowe domu z drewna majac mozliwosc za podobne lub nie wiele wieksze pieniadze
      wybudowac dom murowany.Jak myslicie,dlaczego budownictwo jest motorem napedowym
      amerykanskiej gospodarki?-bo w tych domach ciagle sie cos psuje,sciany
      pekaja,podlogi skrzypia,a wszystko co sie dzieje w domu slychac z kazdego jego
      miejsca,mimo,jak powiedzialem wczesniej firmy zatrudnione przy ich budowie
      ciesza sie dobra opinia,dlugim stazem w biznesie,doswiadczeniem ,itd.
      Ja bede budowal murowany.
      (w Polsce)
    • Gość: Metal IP: 192.168.15.* 08.01.02, 10:14
      No to teraz uważaj na "obiektywną" i "profesjonalną" opinię P..... - sam
      zgadnij kogo.
    • dlugopis 14.12.01, 16:17
      A czy Panstwo sobie zdajecie sprawe, ze domy typu kanadyjczyk wymagaja
      ogrzewania typu powietrznego, czyli nagrzewnic i znakomitego systemu wentylacji
      i rozprowadzania ciepla po calym domu. Wszelkie ogrzewania typu kaloryfery,
      ogrzewanie podlogowe sie nie nadaja. Wszelkie ulepszenia polskie typu dodatkowa
      izolacja i zatykanie wszystkich szpar, dziur i dziurek prowadzi do ruiny domu w
      kilka lat. Te domy musza oddychac, cieple powietrze musi przez nie caly czas
      przeplywac, a nie stac w miejscu.
      Pozdrowionka
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 14.12.01, 17:09

Szanowny Panie Dlugopisie.
      Koniecznie musisz to przetlumaczyc na angielski i wyslac do Kanady.
      Glupcy Kanadyjczycy nie wiedza co czynia i wieszaja te grzejniki, podlogowe
      ogrzewanie tez zakladaja. Ratuj Kanade. Czy wiesz ze kazdy dom wymaga
      wentylacji. Sprobuj zrobic dom w tradycji bez wentylacji to ci plesn i grzyb
      przez noc na dupie wyrosnie. Dom to nie puszka na sardynki.
      Pozdr.
    • dlugopis 14.12.01, 17:31
      Szanowny Panie Patyk
      Poniewaz widzialem juz w Polsce kilka domkow w technologii kanadynskiej, wiec
      wiem jak my Polacy sobie radzimy uszczelniajac jak tylko mozna domki, aby
      oszczedzic na ogrzewaniu. O przykladach bylo nawet niedawno w prasie w
      kontekscie domow dla powodzian na Dolnym Slasku. Z powodu zastosowania w tych
      domkach grzejnikow elektrycznych (najdrozsza chyba forma ogrzewania w Polsce) i
      klopotow finansowych ludzie zamieszkujacy te domy chcieli je jak najlepiej
      ocieplic, co spowodowalo wilgoc i zniszczenia konstrukcji w przeciagu 4 lat.
      Czy Pan w to nie wierzy ?
      Chcialem zwrocic uwage na SZCZEGOLNA koniecznosc dobrej wentylacji w tego typu
      budynkach. Bardzo dziekuje za konstruktywne i grzeczne zwrocenie mi uwagi i
      podanie wielu przykladow na zaprzeczenie temu co napisalem.
    • Gość: PiotrM IP: 193.103.148.* 20.12.01, 19:01
      No to jest text na piatke.

PM
    • Gość: Robert IP: 157.25.192.* 14.12.01, 17:20
      Wiadomo,że budowa w szkielecie niesie ryzyko. Wg mnie - po lekturze wielu
      materiałów - najpowazniejszym problem jest wilgoć.
      Ogrzewanie powietrzne jest ok i w polsce można je załozyc, natomiast wydaje mi
      sie,że sprawę załatwi rekuperator ( a propos - w Warszawie był wystawiony w
      Jankach dom wg technologii szkieletowej firmy Villa Europa właśnie z
      rekuperatorem)
      Jednakże chodzi mi o wodę z zwnątrz - zaciekanie w czasie deszczu. Jak woda
      dostanie sie pod styropian to mogiła (nawet ten ryflowany)Wydaje mi się,że
      dobrym rozwiazaniem jest elewacja zewnętrzna nie z sidingu czy tynku
      mineralnego, ale cos w rodzaju novabrik (www.fabrik.pl)
      Resztę mozna dopilnować (chodzi o rzetelność ekip) ew. wynająć np Unibud - o
      nich sa dobre opinie.
      Jest jeszcze jeden problem - a mianowicie koszty. Dom w szkielecie powinien być
      tańszy niż murowany. Pomyślcie,że chcąc sprzedac taki dom za 10 lat otrzymamy o
      wiele nizszą cenę niż za dom murowany (przy porównywalnej wartości wyjsciowej)
      Tak wiec chyba będe budował z Ytonga :)))

Robert
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 14.12.01, 19:02

Szanowni Panowie

Sorry Panie Dlugopis, ponioslo mnie

Domy dla powodzian na Dolnym Slasku to byla nastepna powodz po powodzi.
      To byla powodz cwaniactwa, ukladow i nieuczciwosci firm wykonawczych. Oni
      powinni zwrocic wziete pieniadze za to co zrobili. To byla zwykla kradziez
      pantwowych pieniedzy czyli naszych. 1000 domow poplynelo do czyjejs kieszeni.
      Tego "budowania" nie nalezy wogole rozwazac.
      Panie Robercie. Poszukiwalem Pana. Ja uwazam ze kazda elewacja jest dobra
      jesli jest dobrze wykonana. Obecnie mamy wiele nowych coraz leprzych rozwiazan.
      Jeli chodzi o rzetelnosc ekip to raczej nie polecam Unibudu obserwowalem
      ich "budowanie" osiedli w Lomiankach i Piasecznie. Dobra opinie o Unibudzie ma
      Unibud. Jestem coraz bardziej przekonany ze dom w szkielecie jest duzo tanszy w
      wykonaniu niz tradycyjny, a ile sobie zycza za to firmy to juz inna sprawa.
      Znam sprawe sprzedania domu szkieletowego po 5 latach z duzym zyskiem -
      b.duzym
      Ja pozostaje jednak przy domu pachnacym zywica sosnowa. Jestem uczulony na
      smrod zaprawy cementowej i niczym nie uzasadnione wydanie kupy pieniedzy.

Pozdr.

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 14.12.01, 19:32

Jesli chodzi o trwalosc kanadyjczyka. Ja potrzebuje dom na 200 lat,
      poniewaz mam tyle zapisane lat zycia Przezylem juz 28 lat wiec potrzebuje domu
      na 172 lata, wytrzyma skoro dom Georga Waszyngtona stoi juz ponad 200. Jesli
      ktos ma zapisane ze bedzie zyl ponad 300 lub 500 lat nich poprosi firme
      budowlana o zwiekszone przekroje slupkow w scianach i wieksze przekroje belek
      nosnych.
      Pozdrowienia
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 17.12.01, 17:05

Ja jednak pozostaje przy budowie " kanadyjczyka " poniewaz:

- jest taniej, duzo taniej, trzeba tylko znalezc wlasciwa firme. Duze
      firmy chca duzo, wiadomo koszty kirownictwo,sekretarki itp. Za zoszczedzone
      pieniadze wole jechac na Kanary.
      - jest szybciej, chce miec dom wybudowany w kilka miesiecy a nie w kilka
      lat, potrzebuje dom do mieszkania a nie do budowania. Nie chce ogladac pijanych
      murarzy, ciesle podobno mniej pija. Czas to pieniadz
      - jast zdrowszy, zbudowany jest z naturalnych materialow czyli ekologiczny
      a to jest wazne. Slyszalem,ze Ytong promnieniuje ( nie chce raka ) Moze to
      prawda, jest to jednak sztuczny material-chemia.
      - chce isc z postepem. Skoro Swiat idzie w tym kierunku to ja tez, chociaz
      budowanie z drewna to nic nowego, metoda znana przed Kazimierzem Wielkim (
      osada Bikupin ) ktory zmienil nam technologie drewniana na murowana.
      - itd, itd.
      - wada " kanadyjczyka " jest to, ze sens tej technologii w Polsce jest nie
      zrozumialy przez indywiduanych inwestorow. Sprawa wentylacji to sprawa
      projektanta i wykonawcy a nie moja. Ja nie chce sie na tym znac. Dom ma byc
      dobrze pobudowany. Zauwazylem, ze w Polsce jest duzo firm znajacych ten temat,
      trzeba je tylko znalezc.

Pozdrowienia
    • Gość: Metal IP: 192.168.15.* 18.12.01, 10:38
      Zwracam uwagę, że firmy budujące w technologii szkieletu drewnianego (często)
      podają cenę na to, co same robią, a na budowę wchodzą przy stanie "zero", czyli
      na wykonane fundamenty (takie, czy inne) i instalacje podziemne. Tego ich cena
      nie obejmuje.

Pozdrowionka
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 19.12.01, 15:06

Bzdury Panie Metal czy Dlugopis (ta sama osoba) Rozmawialem juz z trzema
      firmami i wszystkie podaja w zakresie swoich robot fundamenty. Dom bez
      fundamentow to cos nowego. Moze tak samochod bez czterech kol.
      Piszesz "ignorujmy Patyka" Napisz dlaczego. Forum jest do dyskutowania,
      wymiany opinii i pogladow. Ty chcesz wprowadzic cenzure. Chcesz dzialac jak
      Komitet Centralny a moze tak wprowadzic Stan Wojenny. Te czasy juz minely.
      Pozdrowionka
    • Gość: Metal IP: 192.168.15.* 20.12.01, 07:29
      ≠ Dlugopis
    • Gość: Metal IP: 192.168.15.* 18.12.01, 10:49
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 18.12.01, 12:57

Robta co chceta. Wasza sprawa.
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 22.12.01, 12:40

WESOLYCH SWIAT I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU WSZYSTKIM "ZA" I
      WSZYSTKIM "PRZECIW" ZYCZY
      Patyk
    • Gość: Metal IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.12.01, 23:34
      Wzajemnie. Oby 2002 był lepszy niż 2001.
    • Gość: Stary IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.12.01, 10:04
      Szanowni Dyskutanci,
      Od kilku lat jestem właścicielem dość dużego domu (480m2) zbudowanego w
      systemie "wood frame" (nie wiadomo dlaczego u nas nazywanym "kanadyjczykiem").
      Niektóre wypowiedzi uczestników dyskusji świadczą najlepiej o tym, że nie mają
      oni pojęcia jakie zalety ma taki dom - zarówno na etapie budowy, jak i
      użytkowania.
      Jeśli macie Państwo jakieś pytania to chętnie odpowiem
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 29.12.01, 15:47

Gratuluje Ci Stary.Dom 480 m2 to wielka sprawa. Zastanawiam sie tylko czy
      jest mozliwe pobudowanie domu w szkielecie tej wielkosci. Uwazalem, ze mozna
      pobudwac dom w tym sytemie do 200 - 250 m2 Moze Ty podajesz ilosc m2 razem z
      dzialka - 180 m2 dom plus 300 m2 dzialka a moze konstrukcja jest wykonana z
      drewna debowego.
      Ja tez mysle, ze uzywanie okreslenia " kanadyjczyk " jest niewlasciwe,
      a "wood frame" nalezy przetlumaczyc na jezyk polski i znaczy to " konstrukcja
      drewniana"
      Piszesz o zaletach takiego domu. Ja tez tak uwazam. Znam, widzialem domy
      szkieletowe w trakcie budowy nie bylem jeszcze uzytkownikiem, ale budowanie w
      tym systemie podziwiam.
      Tych zalet nie widzi i nie rozumie moj kuzyn budujacy dom w Szczecinie.
      Buduje dom z Maxa bo dom jak twirdzi musi byc Maxy-malnie mocny. Zaczol budowe
      wczesna wiosna 2000 r. a w pazdzierniku 2001 r. byl na etapie zabijania.
      Zabijania otworow okiennych na okres zimowy. Dwa lata budowania i ma dom zabity
      dechami. Ile takich chalup - trupow mamy w Polsce. Pradopodobnie tysiace.
      Nieotynkowane, zabite dechami i pod czarna papa na dachu a nad tymi chalupami -
      trupami krazace czarne kruki i wrony. Znacie taki drugi kraj, no moze
      Afganistan po Talibach.
      Dzieki Stary za dobre intencje ale ja pytan nie mam, wszysko jest dla mnie
      jasne
    • Gość: hawkmoon IP: 192.168.253.* 01.01.02, 21:49
      Spokojnie, Stary mieszka za oceanem, więc wie co pisze...
      A w szkielecie drewnianym, albo stalowym można zbudować takie duże budynki, że
      ho, ho
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 18.01.02, 15:38

Piszesz, ze jestes wlascicielem dosc duzego domu ( 480 m2 ) wykonanego w
      technologi szkieletu drewnianego. Ja mysle ze jest to raczej maly blok
      mieszkalny czy tez kamienica. Mozna ten dom podzielic na mieszkania powiedzmy
      po 50 m. kwadr. i uzykamy 9 mieszkan ( przecietne mieszkanie na Ursynowie )i
      jeszcze zostaje 30 m. kwadr. na dosc duza kawalerke.
      Odpwiedz po ktorej stronie oceanu jest ten dom.
      Pozdr.
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 26.01.02, 14:15

Stary nie widze odpowiedzi. Mam nadzieje,ze Stary nie korzystal z uslug
      Pogotowia " Ratunkowego"
    • Gość: Stary IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 28.01.02, 18:58
      Szanowny Patyku,
      póki co nie musze korzytsać z usług pogotowia raunkowego, szczegónie tego z
      Łodzi.
      Dom, o którym pisałem znajduje się w Piasecznie - po tej stronie oceanu.
      pozdrawiam
      Stary
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 28.12.01, 13:24

W 2002 obiecuje poprawe, ale mamy jeszcze 4 dni 2001.
    • Gość: dziq IP: 195.117.18.* 31.12.01, 12:42
      A nie lepiej sie skusic na domki z drewnianych bali?
      Firm w Polsce juz jest sporo, produkujacych i montujacych takie domki.
      polecam: www.misoni.com.pl ; www.wasco.com.pl ; www.makaoz.com.pl i inne (ja je
      znalazlem przez wyszukiwarke WP haslo "domy drewniane"

dziq
      barteki@wp.pl
    • Gość: Jack IP: *.gazeta.pl 01.01.02, 20:23
      Domy z bali... czemu nie..ale dlaczego misoni na pierwszy rzut oka wyglądają
      dobrze ale nasłuchałem siętyle złego o realizacji - budowie wg projektów ze nie
      polecił bym nikomu...
    • Gość: dziq IP: 195.117.18.* 02.01.02, 11:00
      No cóż. Nie każdy jest doskonały.
      Ja sam nie miałem jeszcze żadnych kontaktów z żadną firmą produkującą/montującą
      domki z bali. Dopiero się rozglądam i każde opinie na temat każdej inwestycji
      będą przeze mnie bardzo mile widziane.
      Osobiście uważam że domki z bali są solidniejsze, "cieplejsze", tańsze w
      eskploatacji, łatwiejsze w montażu (1-4 tygodni), bardziej odporne na wilgoć i
      niekorzystne warunki atmosferyczne ... od domów wykonanych w technologi
      konstrukcji szkieletowych. Dlatego właśnie rozglądam się za takimi właśnie
      domkami. Dla mnie to żadna frajda stawiać murowany dom przez 1 rok, potem rok
      czekania na jego "leżakowanie", potem nie wiadomo jak długo go wykańczać. Dom z
      bali to gotowe do zamieszkania lokum-gotowe ściany, podłogi, sufity.
      Pozdrawiam zwolenników i niezwolenników domków z bali drewnianych
      Dziq
      barteki@wp.pl
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 02.01.02, 14:27

Domy z bali... gdzie na Rowninie Mazowieckiej, a moze w Ciechanowie, takie
      Krupowki ciechanowskie. Nastepnie to juz tylko Olimpiada Zimowa w Ciechanowie.
      Dom z bali jest domem rozumianym jako dom drugi, sezonowy do wypoczynku czy
      rekreacji, najpierw trzeba miec dom pierwszy - normalny do zycia a nastepnie
      myslec o drugim do wypoczynku - jesli kogos na to stac. Chyba, ze pierwszy na
      Dworcu Centralnym a drugi dom z bali w Bieszczadach.
      W tym Kraju brakuje obecnie 1,5 mln. jednostek mieszkalnych ( dane
      Ministerstwa ) czyli 1,5 mln. rodzin mieszka gdzie... na kupach w rozpadajacych
      sie ruderach lub nie wiadomo gdzie, a Ty Dziq polecasz nam domy z bali. My nie
      mamy dachu nad glowa. Polska to nie Szwajcaria.

Kupiec podaj namiary na ta firme od domkow kanadyjskich. Mnie to interesuje.
    • Gość: kupiec IP: *.sap-ag.de 02.01.02, 12:08
      ktora produkowala maszyny do obrobki drewna oraz budowala osiedla domkow z drewna
      w stylu kanadyjskim

Ponadto w ramach firmy ludzie dostawali kredyty i budowali t6akie domki

jesli ktos potrzebuje info, to moge poszperac i podac info do odp osob ktore moga
      sie podzieli informacjami praktycznymi.

rgorski napisał(a):

> Pewnie już te tematy "chodziły" - ale wcześniej nie znalazłem nic. Czy mozecie
      > wypowiedzieć swoją opinie na ten temat. Jakie firmy budujące można polecić? czy
      >
      > rzeczywiscie ta technologia jest tania - w ofertach za stan surowy padaja ceny
      > 750 - 850 zł /m2 pow. a pod klucz 1500 - 1800 zł
      > z góry dziekuje
      >
      > Robert

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 07.01.02, 18:34

Kupiec zaoferowales podanie namiarow na firme X budujaca domy kanadyjskie.
      Nie odpowiedziales na moj wpis. Czy ta firma tak samo buduje jak ty odpowiadasz
      Jesli tak samo to dziekuje.
    • Gość: dp Patyk IP: 212.244.106.* 08.01.02, 09:30
      mnie juz tam z 5 lat nie ma

ale sa ludze, ktorzy sami soboe budowali i od 5 lat mieszkaja

to jest Wood-Mizer w Kole

napisz na kicajus7@poczta.onet.pl a dostaniesz telefony do osob, ktore cwiczyly
      temat

ja tez przez jakis czas mieszkalem w takim domku, ale on byl niedopracowany wiec
      opinia nie jest subiektywna

ponadto ta firma domkow juz nie buduje

pozdr

\
      Gość portalu: Patyk napisał(a):

>
      > Kupiec zaoferowales podanie namiarow na firme X budujaca domy kanadyjskie.
      > Nie odpowiedziales na moj wpis. Czy ta firma tak samo buduje jak ty odpowiadasz
      >
      > Jesli tak samo to dziekuje.

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 08.01.02, 16:39

Dzieki Kupiec za odpowiedz na moje zapytanie ale skoro oni juz nie buduja
      nia ma sensu kontaktowanie sie z nimi
      W miedzyczasie znalazlem strone w internecie: www.allmendinger.com.pl -
      firme w Lodzi ktora buduje domy kanadyjskie jak zreszta widac na zdjeciach.
      Mialem z ta firma rozmowe telefoniczna jak rowniez jestem umowiony z nimi na
      spotkanie w Lodzi. Uzyskalem juz bardzo konkretna informacje odnosnie ceny.Otoz
      dom pokazany na stronie internetowej taki sam moga mi wybudowac ( z fundamentem)
      bez podlog i bialego montazu za okolo 1700 PLN / m2 (bez pompy ciepla) Sprawa
      wydaje mi sie cikawa ale zobaczymy na zywo.
    • Gość: kupiec IP: 212.244.106.* 08.01.02, 16:50
      Patyk,

dom to potencjalnie inwestycja na iles lat
      pewnie trudniej moze byc sprzedac kanadajczyka

ja pracowalem w tamtej firmie i nie o sama firme chodzi

a ouwagi ludzi

Oni mieszkaja w takich domach od 10 lat i sa w stanie Tobie podpowiedziec

Rozwaz zanim podejmiesz decyzje
      Pamietam, ze twedy (rok 96-97) ludzie dostawali 10 patoli baksow kredytu z firmy,
      mieli paredziesiat PLN oszczednosci plus to co odlozyli przez 2 lata budowy czy
      rok i sie wprowadzali

zastanow sie

Pozdro!

>
      > Dzieki Kupiec za odpowiedz na moje zapytanie ale skoro oni juz nie buduja
      > nia ma sensu kontaktowanie sie z nimi
      > W miedzyczasie znalazlem strone w internecie: www.allmendinger.com.pl -
      > firme w Lodzi ktora buduje domy kanadyjskie jak zreszta widac na zdjeciach.
      > Mialem z ta firma rozmowe telefoniczna jak rowniez jestem umowiony z nimi na
      >
      > spotkanie w Lodzi. Uzyskalem juz bardzo konkretna informacje odnosnie ceny.Otoz
      >
      > dom pokazany na stronie internetowej taki sam moga mi wybudowac ( z fundamentem
      > )
      > bez podlog i bialego montazu za okolo 1700 PLN / m2 (bez pompy ciepla) Sprawa
      > wydaje mi sie cikawa ale zobaczymy na zywo.

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 14.01.02, 13:40

Bylem w Lodzi. Dom widzialem, rozmawialem z wykonawca i zadecydowalem
      ostatecznie. Buduje ten dom czyli lodzkiego "kanadyjczyka" To jest to czego
      szukalem. Obsluga w firmie allmendinger mila, oraz wykazywali duza "troske" o
      moj samochod proponujac mi w garazu terakote i glazure oraz izolowane sciany
      garazu aby samochod mial cieplo i przyjemnie a ja mialbym za to placic.
      Samochod ktory stoi od lat na ulicy w blocie. Na to mnie nie stac i bez
      przesady.
      Budowe domu przyspieszam, zaczynam w tym roku, planowalem w przyszlym. Teraz
      tylko kasa.
      Ogloszenie. Sprzedam przytulne mieszkanie na Ursynowie, tanio - 2800 PLN za
      m. kwadr. Mieszkanie 62 m. kwadr. podlogi PCV VII pietro z pieknym widokiem na
      sasiedni blok. Pilnie potrzebuje gotowke na budowe domu "lodzkiego
      kanadyjczyka" w cenie 1700 PLN za 1m. kwadr.
      Tak, taki mamy rynek mieszkaniowy.
    • Gość: mirek IP: *.koszalin.sdi.tpnet.pl 27.01.02, 08:10
      Technologii szkieletowej nie trzeba się bać. Prawidłowo zaprojektowany i
      wykonany dom drewniany ma taką samą trwałość i wartości użytkowe jak dom
      murowany. Niechęć do domów drewnianych w Polsce wynika z przyczyn
      ekonomicznych. Jest to bowiem taki rodzaj budownictwa, który wymaga już na
      początku inwestycji zgromadzenia wszystkich środków pieniężnych do jej
      realizacji. Cykl budowy jest b. krótki i wynosi ok. 3 - 5 miesięcy. Nasi
      inwestorzy nie posiadają zazwyczaj pieniędzy na całą inwestycję i dlatego wolą
      budownictwo tradycyjne, któremu nie szkodzi długi - zazwyczaj 5-o letni cykl
      produkcyjny.
      Mieszkam w "kanadyjczyku" od 4 lat (180 m2). Budowałem go 4 miesiące i jestem
      zadowolony.
      Życzę powodzenia przy budowie domu "łódzkiego.
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 28.01.02, 13:45

100% racji. Na budowe Kanadyjczyka trzeba miec 100% kasy w krotkim czasie.
      Znam to, bo wlasnie cwicze to na wlasnej skorze ( skora - nie najlepsze slowo
      w obecnym czasie) Uwazam jednak, ze zamurowanie b. duzych pieniedz na okres 5
      lat jest ogromna glupota. Przez 5 lat nie mamy ani pieniedzy ani domu. Nie
      trzeba byc ekonomista, przeciez to takie proste.
      Pozdr.
    • Gość: mirek IP: *.koszalin.sdi.tpnet.pl 27.01.02, 08:31
      Dobrze, że Firma Wood-Mizer, a wszczególności jej oddział w Pile, przestała
      budować domy szkieletowe. Były dyrektor pilskiego oddziału tej firmy budował
      domy drewniane chociaż nie miał o tym zielonego pojęcia. Inwestorów mamił swoją
      rzekomą, długoletnią pracą na budowach w Kanadzie. Jednak w bezpośredniej,
      fachowej rozmowie wykazywał całkowity brak wiedzy nt. konstrukji drewnianych
      jak i przebiegu procesów inwestycyjnych w Polsce. W końcu tak naknocił, że
      został wyrzucony, a Wood - Mizer przestał budować i zajął się tym na czym z
      pewnością się zna tj. produkcją maszyn do obróbki drewna.
      Mnie oszukali nie płacąc za projekt, który umnie zamówili.
    • craker 13.02.02, 10:32
      Witam wszystkich miłośników budownictwa w tzw. "technologii kanadyjskiej". Mam
      pytanie czy znacie może firmę "Domy i domki", budują domy na działkach
      klientów. Znalazłam ich stonę internetową. Jak macie jakies doświadczenia z tą
      firmą to dajcie znać. Pozdrawiam.
    • Gość: Piotr IP: 10.1.0.* 14.02.02, 16:48
      Koncept, o którym tak dyskutujecie jest niezły ale moim zdaniem nie w Polsce.
      Zanim podjąłem decyzję o materiale myślałem o podobnej technologii - drewno
      zastąpione jest przez stal. Niestety wówczas nie mieli zgody na budowę wiecej
      niż jednej kondygnacji dlatego skończyło sięna YTONGu.
      Czekam na wasze opinie na temat szkieletu stalowego.
    • craker 13.02.02, 10:32
      Witam wszystkich miłośników budownictwa w tzw. "technologii kanadyjskiej". Mam
      pytanie czy znacie może firmę "Domy i domki", budują domy na działkach
      klientów. Znalazłam ich stonę internetową. Jak macie jakies doświadczenia z tą
      firmą to dajcie znać. Pozdrawiam.
    • Gość: Jurek IP: 212.162.228.* 13.02.02, 13:52
      Zdecydowanie odradzam, mieszkam w Stanach juz od 12 lat, jestem architektem i
      gdybym mial mozliwosc wyboru nigdy bym sie na dom w technologii szkieletowo -
      drewnianej nie zdecydowal.....jest to technologia nietrwala, technicznie
      przestarzala, obca naszej kulturze oraz dosc prymitywna tak jak i cale
      amerykanskie budownictwo mieszkaniowe. Na marginesie dodam, ze nowe technologie
      budowlane powinny byc do Polski sprowadzane z krajow ktore stoja pod tym
      wzgledem na wysokim poziomie a wiec z Niemiec, Skandynawii czy Austrii a nie ze
      Stanow i Kanady gdzie budownictwo mieszkaniowe jest o cale dziesieciolecia do
      tylu za Europa.
      Pozdro
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 13.02.02, 16:55

Panie (tym razem ) Jurku. Znamy juz Pana jako Veetek i Max. Byl Pan
      wlascicielem firmy budowlanej teraz pisze Pan jako architekt i zawsze to samo.
      Mysle ze ma Pan ciezki czas w tych Stanach czy Kanadzie (10 czy 12lat) Wracaj
      Pan do Polski. Potrzebujemy fachowcow z duzym doswiadczeniem w budownictwie.
      Pisal Pan ze motorem napedowym ekonomi za oceanem sa remonty, naprawy itp. My
      mamy wszystkie bloki w Polsce do remontowania. Bedzie Pan mial robote i poprawi
      Pan polska ekonomie. Remontujac nasze ruiny-bloki bezrobocie bedziemy mieli
      0% Proponuje Pan sprowadzanie technologi europejskich z Niemiec i Szwecji
      czyli to samo, budownictwo drewniane - szkieletowe, szczegolnie ze Szwecji, a z
      Austrii mamy sprowadzac technologie tradycyjna, to juz znamy.
      Porownaj Pan koszty ( czytaj sasiedni watek " ekipa za 34 tys." ) Robocizna
      stanu surowego w tradycji kosztuje 200 do 240 PLN/m2 a w szkielecie 100 PLN/m2
      Zycze wszystkim polskim rodzinom posiadanie domku " kanadyjczyka" a bedziemy
      zyc jak w Kanadzie.
      Pozdr.
    • Gość: Stefan IP: *.dialup.mindspring.com 24.02.02, 01:50

Do "architekta" Jurka.
      Od 26 lat mieszkam w Stanach. Od 21 lat mieszkam i jestm wlascicielem domu
      wybudowanego w konstrukcji drewnianej tzw. kanadyjczyk. Dom ma prawie 300 m
      powierzchni.Cale osiedle liczy 285 domow jednorodzinnych i wszystkie
      sa "kanadyjczyki". Mieszkam w podlizu Waszyngtonu. W ciagu tych 21
      lat "remonty" mojego domu wygladaly tak:
      Po 7 latach mieszkania, malowanie scian wewnatrz.
      Po 10 latach, malowanie wewnatrz i wymiana wykladzin dywanowych.
      Po 15 latach, malowanie wewnatrz i dobudowa jednego pokoju - sunroom.
      Po 20 latach, malowanie wewnatrz na kolory scian,malowanie okapu,podsufitki
      na zewnatrz oraz budowa decku,tarasu z tylu domu.
      Znam cale swoje osiedle, znam chyba wszystkich mieszkancow i nigdy nie
      widzialem i nie slyszalem o innych "remontach" poza wymienionymi wyzej.
      Architekt ty mylisz pojecia. Ty wprowadzasz ludzi w blad. Udajesz znawce
      tematu i sa nawet tacy co w to wierza. Gdzie Ty wogole mieszkasz i czym Ty sie
      zajmujesz. Widze ze jestes bardzo niezadowolony z pobytu w Stanach. Wyjedz.
      Gate is open. > Szczesliwego Nowego Yorku <
      Planuje powrot do Polski za 5 lat i planuje budowanie domu w Polsce ale
      tylko i wylacznie "kanadyjczyka" Interesuje mnie rynek nieruchomosci w Polsce i
      dlatego sie na tym watku znalazlem.
    • miro38 03.03.02, 13:01
      Patyk jesteś wielkim optymistą budowy "kanadyjczyka" czego Ci po trochu
      zazdroszczę. Ja również buduję "kanadyjczyka" tzn. w chwili obecnej mam
      fundamenty i drewno na konstrukcję, a zatem szukam solidnego i zarazem taniego
      wykonawcy, co niestety nie idzie w parze. Jeżeli znasz jakieś namiary to daj mi
      znać na e-mail. Chciałby, żeby odezwał się na tym forum ktoś, kto w miarę długo
      mieszka w Polsce domku wybudowanym w konstrukcji szkieletowej. Chodzi mi o
      uwagi na temat wysokiej wilgotności naszego klimatu, co było już tu poruszane.
      Oczywiście w chwili obecnej nie mam zamiaru wycofać się z obranego celu, ale
      muszę uczciwie przyznać, że ogarniają mnie wątpliwości zasadności budowy w tej
      technologii.Pozdrawiam.
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 04.03.02, 20:00

To nie optymizm, to czysta kalkulacja i rozsadek. Przeanalizowalem za i
      przeciw. Chce miec dom, ale pieniadze na ten dom chce wydac z sensem. Nie
      interesuja mnie opinie znajomych czy sasiadow. Nie buduje dla nich tylko dla
      siebie.Nie mam zadnych zwatpien co do slusznosci podjetej decyzji. Za oceanem
      mieszkaja wszyscy w takich domach i maja sie dobrze a ja mialbym watpic. Byl
      czas ze chodzenie w dzinsach i picie Coca-Coli tez bylo nienajlepiej widziane u
      nas, a dzisiaj na ulicach jest niebiesko.
      Nie moge Ci polecac firmy do wykonania domu, nie robie tego. Na tym watku
      wymienilem dwie firmy. Jedna z nich bedzie budowala moj dom, mozesz z nimi
      rozmawiac. Decyzja nalezy do Ciebie.
      Pozdrowienia i zycze powodzenia.
    • Gość: Toto IP: *.proxy.aol.com 05.03.02, 20:38
      Zycze wam powodzenia w budowie.
      Racje ma Patyk,za oceanem 300 milionow mieszka w takich domach i zyja.No a jak
      kto chce mieszkac w ceglance to droga wolna.Nie mowie ze gorzej ale na pewno
      nie tak bardzo lepiej.Definitywnie wole mieszkac w swoim domu po 4 miesiacach
      niz " po tesciach" przez 5 lat zanim sie zbuduje po polsku.
    • Gość: stary IP: *.zgora.dialog.net.pl 07.03.02, 21:52
      Panowie,
      Ma racje ten z dyskutantów, który mówi panu Jurkowi że jest po prostu
      dyletantem i nie wie co mówi.
      Jakie zacofanie Ameryki i Kanady...raczej Pana Jurka.
      Problem wilgotnosci - ludzie kochani!!! w Stanach i Kanadzie są tereny gdzie
      warunki klimatryczne sa o wiele bardziej wymagajace niż w Polsce; i pomimo to
      buduja tam domy z drewna. Oczywiscie drewno jest ospowiedzniej jakości.
      Jak wspominałem mam dom w Piasecznie, zbudowany z drewna sprowadzonego
      ze Stanów, mieszkam w nim juz 5 rok i jakoś nie bardzo wiem o co chodzi tym
      pseudo fachowców od budownictwa.
      Na poczatku moje listy były utrzymane w tonie dość spokojnym - ale do czasu..
      To że w Polsce pojawiają sie takie opinie ja Pana Jurka jest zasługą firm typu
      Accord, które budowały pseudo "kanadyjczyków" z lichego drewna nie nadajacego
      się do budowy domów. Dom w konstruckji szkieletowej (wood frame) zbudowany z
      właściwego surowca jest ta samo trwały jak dom z cegły.... wilgotność? Czy ktos
      zdaje sobie spraę jaka wilgotnośc jest na Florydzie gdzie prawie wszystkie domy
      zbudowane są z drewna?
      Potencjalnie inwestorzy - nie dajcie sie zwariować pseudo fachowcom typu Pan
      Jurek...
      Zawsze służę informacja kto i kiedy oraz z jakich materiałów zbudował mój dom w
      Piasecznie, w którym mieszkam szczęśliwie już piaty rok....
      pozdrowniea dla dyskutantów
      stary
    • Gość: Jarek IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 08.03.02, 08:14
      Myślę że nie tylko ja byłbym wdzięczny za takie informacje.
      Proszę więc o podanie namiaru na solidnego wykonawcę trwałych domów
      w technologii szkieletu drewnianego.
    • Gość: Jarek IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 08.03.02, 08:15
    • Gość: Jarek IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 08.03.02, 08:15
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 08.03.02, 20:52

No i co Miro czujesz sie lepiej? Po wypowiedziach Toto i Starego mysle ze
      watpliwosci opuszcza Cie calkowicie. Masz informacje z piewszej reki, od
      wlasciciela i uzytkownika szkieletowca. Chce rowniez Cie poinformowac ze
      budujac dom w tej technologi zyskujesz na powierzni mieszkaniowej okolo 15%
      dzieki mniejszym grubosciom scian zewnetrznych i wewnetrznych a 15% da Ci jeden
      pokoj dodatkowo lub poldarmo. Wyliczyl mi to moj architekt. Pytalem architekta
      o Ytonga. Powiedzial " a kto uwaza ze Ytong jest lepszy i trwalszy od konstr.
      drwnianej szkieletowej. Ja nie. Z Ytongem to sa juz problemy w trakcie
      transportu i w trakcie murowania.
      Toto, dzieki za zyczenia powodzenia w budowie "kanadyjczyka"

Pozdr.
    • Gość: Toto IP: *.proxy.aol.com 10.03.02, 00:49
      Poza tym co juz napisales jest jeszcze wiele innych pozytywnych rzeczy ktore
      moznaby pisac o "kanadyjczyku".Sam to bedziesz widzial i czul.Mi sie podoba to
      ze ten dom mozna ogrzac "jedna zapalka",i to ze on "oddycha".Stary ma racje
      piszac ze zle opinie o nich to wynik fatalnych materialow i takowyz "fachowcow"
      A zreszta jak moj dziadek mieszkal w bunkrze ,ojciec tez to i ja musze.Stare
      obyczaje umieraja powoli.
      Jeszcze odezwij sie ,ciekaw jestem jak Ci to bedzie szlo.Jak cos bede wiedzial
      to Ci podpowiem.
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 10.03.02, 17:42

Jesze raz dzieki za kibicowanie sprawie budowy mojego "kanadyjczyka" Toto
      jesli masz zyczenie i chec zobaczenia mojego przyszlego domu to wejdz na
      strone firmy "Allmendinger" www.allmendinger.com.pl nastepnie "Allo-Biuro
      Budownictwa" nastepnie "Budownictwo jednorodzinne" Dom pokazany na tej stonie
      to wlasnie dom jaki oni maja mi zbudowac, ma to byc kopia tego domu.
      Wykonawca obiecal, ze na wieche dostane w prezencie spodnie dzinsy a na
      zakonczenie budowy skrzynke Coca-Coli.
      Teraz pracuje nad zgromadzeniem kasy.
      Pozdr.
    • Gość: Toto IP: *.proxy.aol.com 11.03.02, 02:30
      Obejrzalem i musze powiedziec ze b. ladny domek sobie budujesz.Z tego co widac
      to jest bungalow o sporej powierzchni.Tutaj za taka dzialke zadaliby
      fortuny.Mam nadzieje ze wykonawca solidny.Coz ,pozostaje pogratulowac i
      powodzenia w zbieraniu szmalu.Z adresu wnioskuje ze jestes teraz w New Jersey?
      Jak juz powiedzialem ,dawaj znac od czasu do czasu,co bede wiedzial to
      podpowiem.
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 11.03.02, 16:27

Wykonawca (firma Allmendinger)ma wykonac moj dom tak samo jak dom modelowy,
      nie wymagam aby bylo lepiej ale nie moze byc nic gorzej.Nie jestem i nie bylem
      w New Jersey.Adres jest moze dziwny ale to z uwagi na moja dziwna prace i
      dziwne polaczenie z internetem
      pozdr.
    • Gość: mm IP: 195.136.252.* 12.03.02, 08:00
      daruj sobie budowę kanadyjczyka mój mąż jest konstruktorem i powiedział ze
      kanadyjczyk wytrzyma przez 40 lat dalej sobie szukaj nowego mieszkania.
      Naprawdę ja kupuję mieszkanie 2600 za metr strona www.gawra2.pl w 2003 roku
      maja budowac nowe mieszkania i sprzedawać za 2450 zł. ściany z cegły dach -
      ceramiczna dachówka
    • Gość: bialy IP: 144.249.86.* 12.03.02, 16:35
      Ja wole nie miec sasiadow za sciana.
      Patyk ,nie pekaj nic ,kanadyjczyk bedzie stal jeszcze jak twoje dzieci beda juz
      na emeryturze.
      Z wlasnego doswiadczenia pisze.Pierwsza inwestycja jaka mialem to nowy dach po
      20 latach.
    • Gość: Patyk IP: *.ga.tds.net 13.03.02, 13:09

Strone SBM Gawra obejrzalem. To nastepne blokowisko a juz w takim mieszkam i
      chce sie z tad wyniesc.Zycia blokowego mam dosyc. Mam dosyc obs.....ch
      trawnikow i chodnikow przez ukochane pieski i tego kolchozowego zycia. Cena
      2600 za metr to wysoko. Metr w mojm domu kosztuje mnie duzo taniej.
      mm. zapraszam Cie za 40 lat z mezem konstruktorem na sprawdzenie stanu tech.
      mojego domu.

Bialy, pekanie nie wchodzi w rachube. Odnosnie dachowek. Oni w standarcie
      maja dachowki 25 letnie. Moge miec 30 lub 40 letnie za doplata 1500 zl. To sie
      chyba oplaci.

Pozdr.
    • x_mate 20.03.02, 16:29
      domki kanadyjskie dla kanadyjczykow!!!
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 20.03.02, 18:59

Mercedesy tylko dla Niemcow. xmate nie masz prawa wsiadac nawet do
      taksowki-mecedesa. Dla Ciebie tylko FSO 125
    • Gość: Olga IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 29.03.02, 00:12
      Wiesz dobrze,podobnie jak ja,że I tak nie przekonasz ludzi betonu.Ja już się w
      betonie namieszkałam.Kończę budować kanadyjczyka-wszystko pachnie drewnem i
      jest tak szybko i solidnie budowane,że bank nie nadąża wypłacać transz za
      kolejne etapy.Mam swojego nadzorcę,bank przysyła swojego inżyniera po każdym
      etapie,sprawdziłam firmę budującą,byłam u ludzi którzy mieszkają od lat w
      takich domach i wszystko idzie do przodu-nikt nie ma zastrzeżeń.To nie kwestia
      samej technologii takiej czy owakiej,klimatu,drewna i pozostałych
      utrudnień.Wszystko zależy od mentalności ludzi,oczywiście samego wykonawcy,ale
      przede wszystkim podejścia do życia.Zamiast budować przez lata na kilka-naście
      lat życia, wolę wprowadzić się po pół roku budowy i pomieszkać od zaraz.Może
      rzeczywiście ten dom nie "dożyje" moich wnuków.... ale to już nie moja sprawa,
      niech sobie robią z tym co chcą -i tak pewno nie będzie im się podobał murowany
      czy drewniany.Czy ktoś chciałby mieszkać w domu po dziadkach? Przestałam już
      przekonywać znajomych,udowadniać wyższość Świąt Wielkanocnych nad Bożego
      Narodzenia,niech każdy wierzy w co chce.Pozdrawiam i życzę wytrwałości.olga
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 29.03.02, 17:33

Dzieki Olga. Ujelas to wspaniale. Masz racje ze beton jest jeszcze u nas
      choroba prawie nieuleczalna. Dom moich dziadkow tez byl murowany i juz nie
      istnieje. Rozpadl sie.
      Wesolych Swiat
    • Gość: VAN IP: *.proxy.aol.com 30.03.02, 18:39
      Pare komentarzy odnosnie budownictwa drewnianego.
      Typowy dom drewniany jest przewidziany do uzytkowania przez okrez ok 50 lat.
      Sam jednak widzialem domy 100-letnie w dobrej kondycji. Podstawowa sprawa
      trwalosci takiej konstrukcji jest wlasciwa izolacja przeciwwilgociowa. Dotyczy
      to zarowno wewnetrznej jak i zewnetrznej czesci budynku, jak takze polaczenia
      miedzy betonowym fundamentem a konstrukcja drewniana. Dlatego istotna moze tu
      byc izolacja przeciwwilgociowa w piwnicy.
      Zaleta konstrukcji drewnianej jest duzo lepsza izolacja cieplna materialu,
      ekonomika i latwosc montowania co odbija sie na szybkosci budowy. Wbrew
      pozorom, drewno jest tez bardziej odporne na pozar w porownaniu ze stala.
      Dom "z zapalek" mozna bardzo latwo modernizowac przez dodanie lub usuwanie
      scianek dzialowych oraz zmiane wszelkiego typu instalacji wewnatrz scian.
      Na marginesie dodam tylko, ze znane problemy z niektorymi konstrukcjami
      drewnianymi spowodowane murszeniem drewna lub dzialalnoscia owadow beda wkrotce
      przeszloscia. Na rynku pojawila sie bowiem nowa generacja budowlanych
      kompozytow drewnianych zawierajacych boran cynku. Ten zupelnie obojetny dla
      czlowieka proszek chroni bardzo efektywnie konstrukcje drewniana przed "zebem
      czasu". Uzycie kompozytow zawierajacych boran cynku moze spowodowac wzrost
      kosztu domu ok 20%, co jednak ma wciaz niewielki wplyw na wzrost kosztu calosci
      domu oszacowany na ok. 3%.
      Co o tym sadzicie. Czy warto wydac ekstra pare groszy dla takiego
      zabezpieczenia?
    • Gość: VAN IP: *.proxy.aol.com 30.03.02, 19:22
      Przepraszam, ze nie poprawilem bledu. W poprzednim moim komentarzu powinno byc,
      ze boran cynku spowoduje wzrost koszu drewnianego szkieletu domu , a nie domu o
      ok 20%. W ten sposob staje sie jasne, dlaczego koszt takiego trwalego domu
      wzrosnie tylko o ok 3%.
      przepraszam
    • Gość: Stefan IP: *.dialup.mindspring.com 18.04.02, 01:43

Olga. Swieta racja, a gdzie sa dyskutanci. Bravo Olga. Wygralas przez
      nokaut.
      Stefan - us
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 24.05.02, 13:18

Pytanie odnosnie izolacji. Jaka powinna byc grubosc izolacji w
      kanadyjczyku? Moj wykonawca stosuje, w scianach zewnetrznych 14 cm, w stropach
      25 cm. z paroizolacja. co daje wspolczynnik k dla scian 0,28 a dla stropow 0,22
      Mysle ze to wystarczajace. Wykonawca proponuje mi docieplenie po przez
      wykonanie elewacji domu w tynku mineralnego na styropianie. Ja mysle ze
      jakiekolwiek dociplanie jest niepotrzebne. Uwazam ze stosowanie styropianu na
      elewacje jest jakas pomylka. Styropian na elewacji to "prezewatywa", tak
      powiedzial architekt. Stary budowlaniec- znajomy uwaza ze nie mozna klasc tynku
      na tak lekkim podlozu jakim jest styropian, to wieszanie tynku w pwietrzu, to
      jakis dziwny " wynalazek " Mysle ze oni maja racje.
      Pozdrowienia.
    • Gość: X IP: *.proxy.aol.com 31.05.02, 05:16
      Mozesz klasc tynk na co chcesz, ale najpierw rozepnij na tym siatke.
    • Gość: x_mate IP: 213.33.69.* 26.05.02, 18:54

>
      > Mercedesy tylko dla Niemcow. xmate nie masz prawa wsiadac nawet do
      > taksowki-mecedesa. Dla Ciebie tylko FSO 125

....nie produkuja ... :-(

• Gość: arch IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 25.05.02, 11:05
      Z kanadyjczykiem w Polsce daj se spokój. Ani odpoiwedniego drewna, ani
      fachowców. A w domu najwięcej kosztuje wykończenie. Aby to zrobić porządnie
      (nie luksusowo!) to na samo wykończenie musisz założyć min. 1500 pln /metr.
      pozdr. Arch.
    • Gość: Ewa IP: *.rybnet.pl / 192.168.1.* 25.05.02, 11:16
      A co sądzisz o domu z bali drewnianych świerkowych.Powstają teraz jak grzyby po
      deszczu i to niekoniecznie w górach.Bardzo proszę o odpowiedź bo rozważam taką
      budowę.Bale grubości 16cm+ocieplenie-stan surowy zamknięty 790zł/m2
      Pozdrawiam Ewa
    • Gość: x_mate IP: 213.33.69.* 26.05.02, 18:53
      wszyscy Ci, ktorzy mysla, ze samo ocieplenie wystarczy: myla sie.
      Bez porzadnego stropu betonowego (nad glowa) bedzie latem bardzo cieplo. No,
      chyba, ze strych nieuzytkowy, albo wysokie drzewa w ogrodzie :-)

Ta Pani co mowi, ze "juz namieszkalam sie w betonie..." niech nie namawia
      do "kanadyjczykow", bo sie nie zna. Domki mieszkaniowe w Szwajcarii sa budowane
      z betonu i to bynajmniej nie z komorkowego, a tamtejsi gorale na brak gotowki
      nie narzekaja i moga wybierac.

Generalnie : kanadyjczyki to tandeta, albo gnija (zle wykonanie), albo jest w
      nich za cieplo, lub za sucho, lub za wilgotnie (zly mikroklimat). Jak ktos nie
      wierzy, a nie ma w poblizu kanadyjczyka, to niech sie przespi w hotelu Ibis.
      Podobna konstrukcja.

Czas budowy zas: hehe wszysko zalezy od projektu, wykonawcow itd...

Prosze tez jako esteta, zeby w Polsce wiecej nie budowc juz tandety, tylko cos
      ladnego. Polecam materialy tradycyjnie, nowoczesnie zastosowane. Bez papy :-)
      na lepiku ))))
    • Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 27.05.02, 13:40

Dzieki Wam za " mandre wypowiedzi" na moje pytanie odnosnie izolacji
      termicznej kanadyjczyka.
      Arch, ( 1500 PLN/m2 wykonczenie ) idz do szkoly, naucz sie podstaw matematyki
      bo nie dasz sobie rady w zyciu.
      Ewa, propozycja domu z bali nie do zastosowania, nie moge w srodku
      Konstancina wybudowac domu z bali, ja nie jestem baca i nie planuje hodowac
      owiec i baranow a w salonie robic oscypkow. Naczelnik Gminy Konstancin nie
      pozwoli.
      X_mate, Ty jestes niereformowalny, Ty jestes pustak,beton i 2 x papa na
      lepiku i taki juz pozostaniesz.
      Amen
    • Gość: x_mate IP: 193.247.251.* 27.05.02, 16:09

>
      > Dzieki Wam za " mandre wypowiedzi" na moje pytanie odnosnie izolacji
      > termicznej kanadyjczyka.
      > Arch, ( 1500 PLN/m2 wykonczenie ) idz do szkoly, naucz sie podstaw matematyki
      >
      > bo nie dasz sobie rady w zyciu.
      > Ewa, propozycja domu z bali nie do zastosowania, nie moge w srodku
      > Konstancina wybudowac domu z bali, ja nie jestem baca i nie planuje hodowac
      > owiec i baranow a w salonie robic oscypkow. Naczelnik Gminy Konstancin nie
      > pozwoli.
      > X_mate, Ty jestes niereformowalny, Ty jestes pustak,beton i 2 x papa na
      > lepiku i taki juz pozostaniesz.
      > Amen

ty patyk!

nie denerwuj sie!
      mieszkalem w lodzi pare lat i przez to znam "budowlana rzeczywistosc" w tym
      miescie calkiem dobrze.

jesli juz mowisz o nowoczesnosci, to zachwalajac technologie tzw. "kanadyjska"
      dajesz dowod na to, ze nie masz jednak pojecia o budownictwie.
      nowoczesne budowanie to owszem lekka konstrukcja, ale we wnetrzach (sciany
      dzialowe), badz sciany zewnetrzne-nie nosne (fasada).
      Konstrukcja jednak, najlepiej zelbetowa, betonowa itp.
      Twoj szkielet drewniany jest ok, ale cieplo! Co zrobisz z cieplem latem?! Klima?
      albo nieuzytkowy stryszek jak za dziada pradziada, albo grube drzewo obok domu -
      polecam!

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 27.05.02, 20:50

Znawca budownictwa ja nie jestem. Ty jako ekspert wyraz swoja opinie co
      myslisz o domu ktory ja bede budowal, tylko szczerze.
      Idz na strone mojego wykonawcy, zobacz dom ktory oni beda mi budowac,
      dokladnie taki sam.

Adres strony: www.ALLMENDINGER.com.pl nastepnie - Biuro Budownictwa,
      nastepnie - Budownictwo jednorodzinne.
      Zobacz, poczytaj a dowiesz sie co oni buduja , jak buduja, z czego oni buduja i
      za ile? Otoz za 1800 PLN/m2 ( plus doplata 1500 PLN za 40 letnie dachowki )
      Jest to cena bez tej pompy cieplnej ( ogrzewanie elek. ) bez podlog i bialego
      montazu, no i oczywiscie bez tej elewacji murowanej z Hebla. Ma to byc czysty
      kanadyjczyk. Elewacja bedzie wykonana z tynku mineralnego - cienkiego na
      podlozu z plyt z lekkiego betonu zbrojonego dwustronnie siatka fiberglas.( jest
      nowy material elewacyjny - importowany )
      Piszesz ze mieszkasz w Lodzi. Jedz na ul Maltanska w kierunku Nowosolna i
      tam mozesz zobaczyc to cacko na zywo.
      Prosze o szczera opinie.
    • Gość: x_mate IP: 193.247.251.* 28.05.02, 09:56
      ok, szczerze.

Postaraj sie o plany (rzuty, przekroje) i opis techniczny. Takie obrazki jak na
      tej web-stronce to raczej niewiele mowia.
      Nie chce dyskutowac tu estetyce (uwazam, ze nie pasuje do polskiego
      krajobrazu), ale to twoj wybor.

Rozumiem, ze znalazles firme, ktora to solidnie zrobi-to wazne. Jedyne o czym
      nie powinienes zapomniec to akustyka i temperatura wnetrza. Wiaze sie to z
      konstrukcja - systemem budowy.
      Akustyka - musisz z zona bardzo cicho rozmawiac hm w nocy, zeby dzieci nie
      slyszaly was z drugiego konca domu :-)))
      Temperatura - latem moze byc nie-do-wytrzymania. I nie mow mi tu o ociepleniu
      20 czy 30 centymetrow, bo i tak nie pomoze. Pomijam problemy z wilgotnoscia
      powietrza.

Zbuduj tanio i nowoczesnie, szybko i czysto, ale z betonu, cegly i tp. Wydaj
      pieniadze na profi projekt i dobre wykonanie. Nie idz do "budowlancow" po
      projekt tylko do architektow, ktorzy byli dalej niz w Zgierzu. Pozwoli ci to
      oszczedzic na samej budowie jak i na eksploatacji. Nie wiem, czy uda sie to w
      Polsce, ale w Europie budowanie domu trwa 3-5 mcy i nie jest to szkielet
      drewniany.

Nowoczesne, tanie budowanie to nie szkielet drewniany. W Austrii tzw "sozial"
      to najlepsza (solidna, ekologiczna, wygodna) i jednoczesnie najtansza
      architektura.

Ta firma - zdaje sie ze Szwajcarii - byles kiedys tam? Jesli nie, to pojedz i
      poszukaj domkow kanadyjskich.

hehe a propos Mercedesa. Kanadyjczyk to taki Fiat Panda, do merola mu daleko. :-
      )

FSO rules!

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 28.05.02, 14:16

Dzieki za wypowiedz. Zgadzam sie z toba tylko w jednym wypadku. Ten dom nie
      pasuje do otoczenia, polskiego krajobrazu.
      Taka sama opinie wydal wizytujacy profesor Politechniki Lodzkiej-
      architekt. Ten dom naprawde nie pasuje do sasiednich domow - bunkrow.
      Powiedzial ze jest rozwiazanie. Bunkry wyburzyc a ten dom pozostawic.
      Onosnie innych zagadnien jak akustyka, termicznosc i inne uwazam ze jestes w
      buzym bledzie.
      Jeszcze raz dzieki za szczera opinie - ( Powiedzial co wiedzial. )
    • Gość: x_mate IP: 193.247.251.* 28.05.02, 16:02

>
      > Dzieki za wypowiedz. Zgadzam sie z toba tylko w jednym wypadku. Ten dom nie
      > pasuje do otoczenia, polskiego krajobrazu.
      > Taka sama opinie wydal wizytujacy profesor Politechniki Lodzkiej-
      > architekt.

Ktoz to?! :-)

Ten dom naprawde nie pasuje do sasiednich domow - bunkrow.
      > Powiedzial ze jest rozwiazanie. Bunkry wyburzyc a ten dom pozostawic.
      > Onosnie innych zagadnien jak akustyka, termicznosc i inne uwazam ze jestes w
      > buzym bledzie.

Buduj. Bedzie to droga lekcja budownictwa dla ciebie, ale coz... ;-)

> Jeszcze raz dzieki za szczera opinie - ( Powiedzial co wiedzial. )

Slyszales kiedys o szkielecie betonowym?

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 29.05.02, 14:22

Tak Olga masz zupelna racje. To nie sprawa technologii. To zalezy od
      mentalnosci ludzi, a dominujaca mentalnosc u nas to mentalnosc Jozefa Slimaka -
      Placowka. My naprawde jestesmy obecnymi Slimakami i w mysleniu i w dzialaniu.
      Zauwaz, ze zalatwienie glupiego pozwolenia na budowe domku trwa od 1 do 2 lat.
      Czyz nie jest to " Slimacze tempo "
      Czy moze ktos powiedziec ile czasu trwa zalatwianie pozwolenia na budowe
      domku w cywilizowanych krajach np. Niemcy, Anglia, Wlochy czy mniej
      cywilizowana Kanada i Stany Amer.
    • Gość: x_mate IP: 193.247.251.* 29.05.02, 16:21
      Austria - 1-2 m-ce
    • Gość: Patyk IP: *.ga.tds.net 29.05.02, 16:39

Dzieki x_mate za informacje.
      Jak oni w Autrii moga tak szybko pracowac. Dziesieciokronie szybciej. Moze
      tam bardzo malo sie buduje i 10 urzednikow przypada na jedno pozwolenie.
      Cos tu nie gra.
    • Gość: x_mate IP: 193.247.251.* 30.05.02, 10:34

>
      > Dzieki x_mate za informacje.
      > Jak oni w Autrii moga tak szybko pracowac. Dziesieciokronie szybciej. Moze
      > tam bardzo malo sie buduje i 10 urzednikow przypada na jedno pozwolenie.
      > Cos tu nie gra.

jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, ze chodzi o forse.
      W Polsce urzednicy czerpia kase z korupcji (stad te dlugi oczekiwanie na
      pozwolenie- w tle cmi przeciez nadzieja na koperte...), w Austrii dostaja z
      Bauamtu. :-)

Jedni i drudzy sa normalni - chca normalnie zyc.

... ale to przeciez nie ma nic wspolnego z kanadyjczykami.

• Gość: Patyk IP: *.camden.tds.net 30.05.02, 12:55

Ma bardzo duzo wspolnego z kanadyjczykiem.
      Jestem w trakcie zalatwiania pozwolenia na budowe kanadyjczyka, trwa to
      juz 6-ty miesiac i stoje w miejscu.

Na koperte moga czekac do usr..ej smierci. Koperty nie bedzie,nawet pustej.
    • Gość: ewa IP: *.rybnet.pl / 192.168.1.* 31.05.02, 10:17
      Autentycznie Ci współczuję.U mnie decyzja o budowie zapadła w lutym b.r.w
      chwili otrzymania aktu notarialnego na działkę.Uadałam się do Gminy w celu
      rozpoczęcia załatwiania formalności i wtedy okazało się,że działka jest
      rolnicza i trzeba czekać 1,5 roku na przekwalifikowanie.Po uważnym przeczytaniu
      treści aktu not.okazało się,że działka jest budowlana.IIwizyta w Gminie-Pan
      nałożył na mapę foliwoą matrycę z działkami jak pasowało z drogą to była
      działka rolnicza a jak do torów kolejowych to budowlana.Ogólnie dzięki
      bałaganowi mam działkę budowlaną.Na koniec marca wystąpiliśmy o WZZT i mogło
      być od ręki ale jeden sąsiad mieszka za granicą i przepisowe czekanie 2
      tyg.Wybór projektu i adaptacja do 20 maja, od tygodnia mój projekt z całą
      wymaganą dokumentacją leży w Wydziale Architektury i też mogłabym go już mieć
      tylko ten nieszczęsny sąsiad obcokrajowiec ale ok. 15 czerwca mogę
      zaczynać.Trawło to u mnie 4 miesiące
      pozdrawiam Ewa
    • Gość: ewa IP: *.rybnet.pl / 192.168.1.* 31.05.02, 10:41
      Jeszcze dodam,że też buduję do drewniany tyle,że z bali o gr.16 cm + ocieplenie.
    • Gość: jacdom IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 06.09.02, 23:44
      witam. buduje kanadyjczyka w lesie pod Gnieznem. zalatwianie formalnosci
      zwiazanych z uzyskaniem pozwolenia na budowe trwalo moze 1 czy 2 miesiace. na
      dzialce mam wode, prad, telefon, gaz(troche musze powalczyc bo jest do
      zrobienia 150 metrow rury), kanalizacja w budowie. na lapowki nie wydalem ani
      grosza-jakos chyba nikt nie chcial(moze nie zauwazylem bo z natury dosc tępy
      jestem). kredyt zalatwilem w WBK z poczatku chcieli 40% wkladu wlasnego ale w
      koncu stanelo na 20%.ten bank wybralem nie dlatego, ze ma jakies rewelacyjne
      warunki tylko ze trafilem na milą i dyskretna obslugę. firme, ktora mi buduje
      dom znalazlem w internecie. budowali w okolicy wiec przygladalem sie troche ich
      pracy i pojechalem do kilku zbudowanuch przez nich domow. ludzie ktorzy w nich
      mieszkali wygladali na zadowolonych z wyboru technologii. w zyciu staram sie
      nie przywiazywac do rzeczy (ukradli mi juz 2 samochody, 3 rowery, wklad na
      mieszkanie w bloku, itp..)w zwiazku z tym jesli moj domek z patykow zawali sie
      i bede musial na powrot przeniesc sie do blokowiska to nie bedzie to dla mnie
      smiertelny cios.
      wszyscy znajomi maja domy murowane. pekaja im sciany,wilgotnieja okna, pokazuja
      sie plesnie,skrzypia drzwi,pekaja kafelki itd. ja bede mial kanadyjczyka i tez
      takie rozne klopoty(moze kochac sie bede tylko przy Iron Maiden - trudno:))....
      cos chcialem jeszcze napisac ale zaczynam przynudzać... pozdrawiam wszystkich
      budowniczych wlasnych domow. niech moc bedzie z wami. Jacek
    • Gość: Jasio IP: *.proxy.aol.com 08.09.02, 07:53
      A jaka wybrales elewacje domku?
    • Gość: jacdom IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 10.09.02, 18:28
      > A jaka wybrales elewacje domku?
      Od dołu 50 cm cegły klinkierowej a na tym dziurawka z tynkiem cementowo-
      wapiennym pomalowanym farbą silikatową (czy silikonową-nie pamiętam).To
      wszystko stoi kilkanaście cm przed "ścianą szkieletową" przymocowane do niej
      kotwami. JD.
    • Gość: Jasio IP: *.proxy.aol.com 14.09.02, 04:11
      Drewno nie wygladaloby ladniej?
    • Gość: jacdom IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 14.09.02, 21:41
      > Drewno nie wygladaloby ladniej?

Z pewnością wyglądałoby równie ładnie :-)
    • miro38 15.09.02, 15:36
      Drewno na elewacji pewnie wygląda ładnie, ale co z konserwacją? W chwili
      obecnej jestem na etapie stanu surowego otwartego "kanadyjczyka" i mam podobne
      dylematy jeśli chodzi o elewację oraz rodzaj okien. W projekcie mam tynk na
      styropianie. Jeśli chodzi o okna to zastanawiam się czy PVC czy drewno. Mam
      pytanie czy ktoś ma inny pomysł na elewację niż tynk na styropianie lub siding.
      Chciałbym wiedzieć czy istnieje możliwość zastosowania np. płytek
      klinkierowych. Elewacja z cegły klinkierowej odpada bo nie mam odpowiednio
      przygotowanych fundamentów. Elewację drewnianą biorę pod uwagę, jadnak obawiam
      się konieczności zbyt częstej konserwacji. Dziękuję za konkretne podpowiedzi.
    • Gość: Jasio IP: *.proxy.aol.com 16.09.02, 08:17
      Typowa konserwacja drewna to jedna warstwa dobrej farby olejnej i nastepna
      alrylowej farby emulsyjnej. Przy dobrej jakosci farb i grubosci powlok
      odpowiednio ok 50 mikronow dla farby olejnej i 40 dla emulsyjnej (po
      wyschnieciu) zabezpieczenie powinno wystarczyc na ok 15 lat.Pozniej trzeba
      drewno umyc i pomalowac na nowo. Wazny jest rodzaj drewna uzytego na siding.
      Najlepszy jest cedr, ale chyba w Polsce niedostepny. Widzialem tez sosne, ale
      ta ma sklonnosci do wichrowania sie, szczegolnie jak nie jest prawidlowo
      przymocowana i suszona. Sosna jest tez trudniejsza przy malowaniu, szczegolnie
      powierzchnia jak ma duzo plaskich twardych slojow "zimowych". Dobra farba
      olejna jako podklad powinna zdac tu egzamin. Wazne jest, aby drewno malowac
      natychmiast po instalacji bez wystawiania na dzialanie slonca. Drewno, ktore
      zaczelo zmieniac kolor na sloncu moze wykazywac zla przyczepnosc powloki farby,
      szczegolnie w mokrych warunkach.
      Osobiscie nie radze uzywac zadnych lakierow albo srodkow dajacych drewnu
      naturalny wyglad. Najlepsze dostepne dzisiaj tego typu srodki wystarczaja do
      trzech lat. Czyli klopoty z odnawianiem.
      Na zakonczenie dodam tylko, ze ladny siding drewniany dodaje domkowi duzo uroku
      i nietypowy wyglad. Dom z drewnianym sidingiem ma charakter.
      Sam wlasnie skonczylem malowanie swojej chaty. Okolo 30 letni dobrej jakosci
      siding cedrowy. Dom wyglada jak wczoraj zbudowany. Ja polozylem dwie warstwy
      dobrej olejnej farby sidingowej . Wiem, ze nie bedzie tak trwala jak kombinacja
      olej/akrylik (spodziewam sie ok 10 lat), ale jest latwiejsza przy myciu
      zwiazanym z nastepnym malowaniem.
      Jak macie pytania w zwiazku z malowaniem drewna, to moze bede mogl cos
      doradzic. Mam tu troche doswiadczenia.
      Pozdrowienia dla milosnikow drewna (i nie tylko).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.