Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy warto kupić brykiet kominkowy zamiast drewna

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 18:24
    Czy warto kupić brykiet kominkowy zamiast kominkowego drewna? Może
    ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • pudht 29.09.07, 18:53
      witam, zalezy w jakiej cenie i czy chce ci sie drzewo rabac. ja mialem ten
      ciemny z kory a ten jasny z trocin to btalem na rozpalke. pozdr. tm
    • orald 29.09.07, 21:44
      U mnie brykiety praktycznie służą tylko do podtrzymania ognia i minimalnej
      temperatury kominka (palą się długo i to jest ich plus)
      Nie wyobrażam sobie paleniem wyłącznie brykietem (kupuję najtańszy z mdfu).
    • Gość: Robert P@T IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 19:39
      Matko Boska.Brykiet z MDFa to nie brykiet.Ludzie kominek to nie piec CO.W
      brykiecie prawdziwym chodzi o zagęszczenie.Pozdrawiam
    • Gość: AA IP: *.sta.asta-net.com.pl 16.01.08, 21:48
      Tak warto bo brykiet ma tylko 12% wilgotoności i jest pakowany po 20
      kg,dlatego nie ma problemu ze składowaniem w piwnicy. Drewno trzeba
      przywieź z lasu samochodem ciężarowym i ma wilgotności 50%.Przy
      drewnie jest dużo pracy, to zależy ile go potrzebujemy na sezon
      zimowy.
    • Gość: paleko IP: *.ip.netia.com.pl 23.07.08, 23:58
      kolega pali mdfem, czyli najgorszym czymś czym palić można, nie wiem czy nie
      lepiej palić szmatami z lumpeksu niż brykietem z mdfu. Ktoś wspomniał, że
      brykiet jest w opakowaniach po 20 kg. Opakowania są najróżniejsze, ja widziałem
      od 6 kg do baksów po 800kg. Do kominka najlepszym brykietem jest brykiet w
      kształcie kostki, cegiełki etc. z drzewa liściastego. RUF - brykiet kostka,
      opakowanie 10 kg. 12 kostek w opak. - ale te dobrzej jakości jak najbardziej
      nadają się do kominka i palą się znakomicie. Należy pamiętać jedno, z brykietem
      jest jak z gorącym kubkiem, nie każdy jest knorra, a tylko tylko knorr smakuje
      najlepiej :) Żeby brykiet był dobry należy umieć go zrobić i mieć odpowiedni
      surowiec do jego produkcji. Czyli odpowiedniej wilgotności, odpowiedniej frakcji
      surowiec drzewny, bez zanieczyszczeń, zabrudzeń, piasku, kory itp. Prasowany pod
      wysokim ciśnieniem itd. Nie rozpadający się w rękach, na palenisku w ogniu. Musi
      być twardy i dobrej jakości, żeby palił się znakomicie i w pełni
      satysfakcjonował. Pamiętajcie o tym jak będziecie palić, czy zamierzać palić
      brykietem. Na rynku jest ich sporo, a nie każdy jest dobry i będzie Was cieszył.
      Tylko najlepszej jakości brykiety dadzą Wam satysfakcję. W kominkach, jak
      zresztą w każdych innych urządzeniach grzewczych brykiet palimy na jak
      najmniejszej dystrybucji powietrza czyli zmniejszamy cug kominowy do niezbędnego
      minimum i pomniejszamy dopływ powietrza do samej komory spalania (paleniska),
      jeśli macie taką możliwość. Brykiet świetnie pali się przy małej ilości
      powietrza, wówczas cały proces jest najbardziej efektywny i daje najlepszy efekt
      cieplny.
    • Gość: DANIO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.10, 22:49
      Potwierdzam w 100% . Właśnie kupiłem 2 tony brykietu pochodzącego z
      odpadów z fabryki mebli . Straciłem 160zł. Ten brykiet się nie pali
      tylko tli i potwornie śmierdzi na całej ulicy . Nie kupujcie taniego
      szajsu !
    • Gość: TheArt IP: *.play-internet.pl 05.02.13, 06:59
      Za 80zl tone to ja bym kupil 100 ton, MDF pali się najmocniej z prostej przyczyny, związki klejowe. Owszem komin brudzi ale nie wmawiajcie ludziom że nie daje temperatury, MDF daje najwyzsza temperature o wiele większą niż drewno.
    • milotu.pl 23.10.14, 20:13
      To trochę niedokładne informacje. Dobry brykiet ma wilgotność w granicach 5-7 %. Drewno sezonowane dwa lata lub suszone komorowo na 14%. Poza tym z brykietem jest mniej pracy i wygodniej jest go składować. Ale po pierwsze brykiet musi być wysokiej jakości a po drugie brykietem trzeba umieć palić. No i można go kupować w każdym większym markecie o każdej porze roku. Ale najlepiej jest palić miksem brykietu i drewna.

--
      Mój kawałek internetu
      ----------------------
      marekmika.in
    • Gość: AniaSK IP: *.katowice.agora.pl 24.07.08, 08:55
      Paliłam kiedyś, ale teraz używam tylko na rozpałkę... Jakoś więcej
      popiołu mi po nim zostawało i mimo, że producent obiecywał cuda -
      śmierdziało lekko z niego (chyba jednak dodawał jakieś dziwne
      lepiszcze)...
    • Gość: gość IP: *.centertel.pl 14.09.08, 09:49
      Ten brykiet to tragedia. Nie warto.
    • migaczi1 14.09.08, 14:59
      wiadomo, ze drewna nic nie zastąpi, ale do tanich się nie zalicza
    • Gość: kominek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.09, 11:50
      witam wszystkich na forum

przy zakupie trzeba sie prowadzic jego wilgotnoscia , nie powinien
      miec wiekszej niz 8 procent , druga rzecz to z czego jest wykonany
      dąb i buk nalepszy trociny z których sie je robi, a po trzecie wazne
      jest jego kalorycznosc , ja osobiscie od 3 lat kupuje go wjednej
      firmie , www.kominkowybrykiet.pl , maja naprawde dobry brykiet .
    • Gość: zadowolony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.09, 16:36
      witam ,
      tesz kupiłem w tej firmie - bardzo dobry.
    • Gość: kominek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.10, 14:49
      kupiłem w tej w firmie , masz rację - bardzo dobry , tylko trzeba
      uwazać aby za dużo go nie wkładać bo strasznie daje ciepła aż za
      gorąco czasmi.
    • jeepwdyzlu 18.02.10, 16:53
      wy w tej firmie - co mówicie
      przesadzacie z tym szeptanym marketingiem
      pamiętajcie, że na tym forum nie ma debili

jeep
    • Gość: as IP: *.grupanoma.pl 29.09.11, 11:01
      Brykietem nie pali się w kominku!!!!
    • Gość: bedford IP: 213.25.136.* 02.10.12, 10:28
      A co to za dziwna teoria?
      Mam 2 kominki i kozę w pracowni - wszędzie brykiet się sprawdza. Kupuję z drewna liściastego z (odpad z fabryki okien) walcowy. Ma tę wadę, że się lekko rozpada, ale grzeje ok
    • Gość: TheArt IP: *.play-internet.pl 05.02.13, 07:00
      Wiecie że robicie zla reklame tej firmie?
    • Gość: sprawdzajacy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.11, 10:46
      hej .

kupiłem w tej firmie co napisałes , jest naprawdę w dechę. Zrobiłem sobie saunę w domu.
    • Gość: bolo IP: 82.177.196.* 26.01.11, 15:27
      Taa... jasne, jak juz ktos napisał debile tego nie czytają, nikt nie uwierzy że masz czyste intencje wygrzebując wątek z tamtego roku by napisać w jakiej super firmie kupiłeś brykiet:) Daruj sobie
    • w-domu 27.01.11, 23:39
      Ja wolę drewno, bardziej klimatyczne
      --
      klimatyzacja
      w domu
    • shakus1988 20.06.12, 14:51
      zgadzam się, ja też wolę drewno
      --
      www.kasmir.com.pl
    • Gość: anonim IP: *.play-internet.pl 13.09.12, 13:07
      Ja tez kupilem w tej firmie. Swietna jakosc. Pol tony wystarczylo mi na cala zime, a ogrzewam pensjonat o pow.ponad 500m2.
    • Gość: XXXXX IP: 31.135.19.* 27.01.13, 11:53
      Bajki kolego opowiadaj noworodkom Paliłem brykietem, drewnem i ilość pół tony na 500mkw to kpina i jak sie ma do 1,5 m sześć miesięcznie drewna do ogrzania 130 m domu
    • Gość: Zbyszek IP: *.net.cybernetwmw.com 07.06.13, 10:29
      Pół tony,500m2,śmiech na sali......
    • Gość: skiff IP: *.play-internet.pl 19.12.13, 10:54
      Potwierdzam. Firma ma dobry brykiet. osiem lat temu kupiłem dom i wziąłem paletę na próbę. Do teraz palę i na dodatek bigos na święta gotuję. Niesamowita jest moc tego brykietu!
    • mazi07 21.12.13, 16:33
      a zamiast brykietu można używać drewno albo pellet??
    • Gość: a IP: *.play-internet.pl 13.01.14, 19:50
      Ale bajdurzysz!!
    • ansag 28.10.08, 14:01
      Zwykle tona brykietu zastępuje od 4 do 7 mp drewna. W przeliczeniu na złotówki
      brykiet wychodzi od 30 nawet do 50% taniej od tradycyjnego opalania drewnem.

--
      Jestem robo-królem i w ogóle. Mam moc, mam moc.
    • Gość: TheArt IP: *.play-internet.pl 05.02.13, 07:03
      HAHAHA. To się nazywa pisać bajki. Nawet producenci tak nie zawyżają bo mówią że 4-5mp drzewa to tona brykietu. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Tona brykietu zastąpi 4 mp drewna ale rzucanego, czyli trzeba to przeliczyć x60%. Kupując suche układane drewno to tona brykietu jest tożsama z 2MPu drzewa.
    • czlowiek_mezczyzna_maz_ojciec 21.02.17, 00:46
      bez głupot. 1mp drewna rzucanego to ok 0,92 drewna układanego. Sprawdziłem wożąc do siebie drewno narzucane, i po poukładaniu wyszło prawie bez różnicy. uczywiście mówię o drobniejszym (rąbanym) drewnie, bo wiadomo że jak ktoś grube kloce narzuca, to powietrza jest bardzo dużo.
    • bulwindrynek 13.08.18, 08:29
      Nie 0,92 tylko 0,72 !!!
    • Gość: maciej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.08, 13:25
      uważam ze brykiet kominkowy jeżeli jest z trocin twardych dab,buk to
      jak najbardziej.najwazniejsza jest gestość.odradzam wszystkim
      brykiet ruf ,brakuje w nim gęstości .polecam wałki od 8 cm
      średnicy.osobiście palę brykietem firmy mmh.eco-pal .nie paliłem
      niczym lepszym.pozdrawiam
    • Gość: masklin IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.08, 18:42
      to sprawdź brykiet dębowy kostka PDJ. Wszystko wykasza. Generalnie brykiet brykietowi nie równy. Ale opał do kominka pierwsza klasa. Czysty, zero popiołu i wygodny.
    • Gość: afb IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.02.09, 16:52
      czy możesz podac konkretnego dostawcę, żeby się nie natknąć na
      jakiegoś naciągacza?
    • Gość: kel IP: *.wim.mil.pl 05.07.09, 13:44
      Drewno jest kłopotliwe
      Dobry brykiet jest 100 razy lepszy niż drewno
      nie kupuj najtańszego
      pozdrawiam
    • Gość: zadowolony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.09, 22:03
      www.kominkowybrykiet.pl , tam u goscia dowiesz sie wszystko ,
      kupowalem , jest bardzo dobry brykiet , dowoz mialem blyskawiczny.
    • Gość: zadowolony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.10, 10:05
      witam , kupilem z tej strony brykiet co podales - jest poprostu
      rewelka . dzięki.
    • Gość: miki IP: *.aircity.pl 29.11.13, 16:43
      Co wy mówicie, to jakiś syf, nie pali się śmierdzi jakąś chemią, ciepła więcej z gazet da się wyciągnąć, co wy polecacie, ktoś wam płaci za robienie reklamy?
    • Gość: sprawdzony brykiet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 21:54
      witam ,

dzięki za podanie strony , kupiłem , sprawdziłem - powiem tak : będę palił tylko
      tym brykietem , jest naprawdę dobry , na kominku miałem cały czas 70-80 c ,
      rewelacyjny .
    • Gość: pini key IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.10, 14:46
      dnia 26,08,2010 kupilem 1 tone na próbę , dzisiaj zamawiam 3 rewelka , nie robiac nikomu reklamy
      powiem rewelka - ja juz nie bede palil drewnem. szkoda czasu. pozdrawiam wszystkich
      kominkowców.:)
    • Gość: ciekawy IP: *.centertel.pl 03.03.11, 14:45
      zajefajne, że wszyscy zadowoleni z tych brykietów mają internet z neostrady... ot zapewne przypadek :-D
    • Gość: amatorka brykietu IP: *.play-internet.pl 13.09.12, 13:35
      A ja nie mam z neostrady i potwierdzam. Tez kupilam i jest rewelacyjny, bardzo dobre mielone. Maz wcinal na obiad az mu sie uszy trzesly.
    • Gość: gupek IP: 95.108.65.* 25.10.13, 22:31
      jak wszyscy tam kupują to ja nie kupie bo jestem indywidualista a nie zwykly szary przecietniak jak kazdy!
    • Gość: TheArt IP: *.play-internet.pl 05.02.13, 07:05
      Też tam kupiłem i to po prostu słabizna, brykiet rozlatujący się, całe mieszkanie z trocin, omijać tę firmę.
    • Gość: miki IP: *.aircity.pl 29.11.13, 16:48
      Masz rację, ogólnie jest w porządku, jak to paliłem to dość że zimno to jeszcze sąsiad na mnie nasłał policją że jakieś opony w kominku palę, cała ulica była u mnie na skargach, nigdy więcej tego syfu, ktoś zmielił i skleił jakieś byty czy co?
    • Gość: pioter IP: *.centertel.pl 03.11.13, 09:46
      Jak już robisz kryptoreklamę swojego wątpliwego produktu to chociaż zadbaj, żeby kolejne posty "zadowolonych" pisane były z innego adresu IP. Żenujące, że forumowiczów traktujesz jak matołów.
    • Gość: dariuszgolowicz@wp IP: *.adsl.inetia.pl 17.10.10, 20:44
      witam,bardzo mnie interesuje zakup tego brykietu
    • Gość: paleko IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.10.10, 09:54
      Brykiet drzewny PDJ !!!
      Jest to brykiet wyłącznie z drzew twardych jak w większości dąb około 80-90% reszta to jesion, buk. Jest to najlepszy znany mi rodzaj brykietu drzewnego, charakteryzuje go przede wszystkim:
      1. Bardzo dobra frakcja drzewna z jakiej jest wykonany, nie ma tam większych kawałków drewna jak zrębka,

2. Ma gęstość powyżej 1kg/dm3 co powoduje że powinien tonąć w wodzie :). Im wyzsza gęstość tym dłużej i lepiej się pali,

3. Kaloryczność prawie 19 GJ/t według badań, wilgotność 7 % !!! Drewno nawet suszone mechanicznie - bardzo drogie to wilgotność 18-20%, nie mówiac o suszonym w drewutniach indywidualnie, bo takie ma pewnie po 3 latach debowe z 20-25%

4. Brkiet PDJ pozostawi, UWAGA - całe 3kg popiołu z 1000kg brykietu :). Czyli tona to 1200 kostek brykietu, a zostanie jakieś 3-4 kostki (3 kg) popiołu :),

5. Nie trzeba tego suszyć, sezonować, rąbać, docinać, gotowy do palenie.

6. Każdy weźmie 1 paczkę (10kg) pod pache, 8 latek, dama, starsza osoba,

7. W przeliczniku, realnie, 1 tona brykietu PDJ zastąpi 4 - 4,5mp suchego przesezonowanego drewna, czyli jeśli drzewo kosztuje dąb z 160zł/mp to po 3 latach :) jak już bedzie gotowe, uśredniając 1 tona brykietu 730 zł., drewno około 690 zł. Tu akurat wyjdzie nieco więcej w kasie, ale łatwość palenia, komfort, estetyka, bo to jest bardzo czyste, szybciej nagrzewa piec, tutaj drewno odstaje.

8. Magazynowanie - wystarczy jedna ściana w garazu, piwnoczka, jakaś komórka, nic wiecej. I naprawde bardzo mało miejsca bo tona to około 1m3 czy 1m x 1m x 1m.

Ja osobiście polecam brykiet zwłaszcza z odznaczeniem PDJ na fromcie brykietu.
    • Gość: RobertPat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.09, 13:12
      Witam.Powiem tak:
      należy spróbować brykietu, samemu sobie odpowiedzieć na to pytani.
      Jak masz czas , na rąbanie drewna, sezonowanie go itd. to zawsze warto mieć
      drewno-jednak brykiet jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
      Ma zdecydowanie większą kaloryczność, daje większe i szybsze możliwości
      osiągnięcia ciepła.Dodatkowo jak masz kominek z płaszczem wodnym to rewelacja.Ja
      palę brykietem, drewno mam do ozdoby i czasmi wrzucam do paleniska.Ogólnie
      jestem zadowolony z brykiety i polecam go wszystkim.
    • Gość: brykiecik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.09, 11:41
      witam

testowalem juz wszystkie brykiety i powiem jedno, najlepszy jest ten
      pini& key , ten z dziurka w srodku , pali sie dlugo i daje strasznie
      duzo ciepla , ja go kupuje na allegro.
    • Gość: doświadczony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 22:48
      Witam.Ja też uważam,że brykiet jest dużo lepszy od drzewa,przede
      wszystkim,szybko sie rozpala,nie brudzi szyby i daje mało
      popiołu.,nie wspominając że zajmuje o wiele mniej miejsca.Nie trzeba
      dżwigać.Osobiście wolę palić brykietem w formie walca polanami 25 30
      cm.paczka ok 15 kg starcza swobodnie na 4-5 palenia.Pozdrawiam
    • Gość: dariuszgolowicz@wp IP: *.adsl.inetia.pl 17.10.10, 20:48
      gdzie
    • Gość: kominiarz IP: 94.254.134.* 20.11.09, 21:03
      Ja palę z 4 lata mieszanym iglasto listastym, kupuje u mnie w
      mieście Łodzi w takim sklepiku na Pogonowskiego 19. W jednym pokoju
      mam kaflowy piec a w innym kominek, w kaflowym o wiele dużej się
      pali gdy bardzo mocno zakręce piec. Ogólnie polecam, nie potrzeba
      węgla ani drewna.
    • rusche 08.02.10, 10:00
      NIE WARTO. SPRAWDZIŁAM EMPIRYCZNIE.
      W X 2009 kupiłam pół tony brykietu z trocin drzew liściastych za 300 zł.
      Dogrzewałam dom kominkiem paląc wyłącznie ten brykiet od połowy października do
      połowy grudnia 2009, nie codziennie, podnosząc temperaturę pomieszczeń średnio o
      2 stopnie (dom ogrzewany jest gazem). Następnie w XII 2009 kupiłam 2m3 drewna
      sezonowanego (brzoza i olcha) po 160 zł za kubik. Drewnem tym palę od połowy
      grudnia, dzień w dzień, do dziś, czyli prawie 2 miesiące. Rzecz w tym, że
      listopad był bardzo ciepły (do +10C), a od 20.XII trzyma mróz w porywach do -20C.
      Wnioski nasuwają się same.
    • Gość: Senior IP: *.interkar.pl 21.09.11, 21:50
      niby tak, ale zalezy jaki kupiles brykiet bo mimo wszystko to skąd bierzesz produkt ma nie małe znaczenie.
    • rusche 08.02.10, 10:02
      Patrz moja powyższa wypowiedź
    • Gość: Jozef IP: *.przyrow2.gre.pl 08.02.10, 22:49
      Palę już parę miesięcy tej mroźnej zimy w kominku. Ma to być podstawowe
      ogrzewanie mojego ok. 100-metrowego domu, mam kominek z wkładem z wyższej półki
      oraz DGP do 5 pomieszczeń.
      Kupiłem paletę dobrego brykietu z trocin bukowych bez ulepszaczy w kształcie
      tradycyjnego ołówka bez grafitu. Jest on spakowany w paczki po ok. 10 kg i 12
      sztuk po ok. 30 cm. Pali się to naprawdę dobrze, szybko podnosi temperaturę
      kominka, ale tez szybko wypala i to jest spory mankament tego brykietu. Po dwóch
      tygodniach palenia samym brykietem byłem zdecydowany łączyć go z drewnem,
      kupilem 3,5 m przestrzennego dębiny oraz metr brzozy (ta ostatnia ma zastąpić
      brykiet, gdy ten się skończy, jako palenie wstępne...)
      Myślę, że drewno dębowe w rozgrzanym wkładzie pali sie zdecydowanie dłużej dając
      żar, a to żar generalnie służy do ogrzewania...
      Jeśli rozpalam od początku, tj. wkład jest zimny, wrzucam ze 3 brykiety i trochę
      szczap, szybko podnosząc temperaturę wkładu, następnie dodaję nie za grube
      kawałki dębiny plus 2 brykiety, a gdy powstanie warstwa żaru wkładam wgłąb na
      płask gruby kawał drewna dębowego, a nań ustawiam pod kątem około 45 stopni
      wgłąb cieńsze kawałki przeplecione przełamanym na pół kawałkiem brykietu, który
      z racji dziury w środku działa jak miotacz płomienia. Płomień z tych kawałków
      brykietu kieruje na kawałki drewna, przez co rozpalają się do czerwoności i
      żarzą. Potem w tym żarze do już rzadko kiedy używam brykietu, zazwyczaj same
      drewno, czasem kawałeczek brykietu. Gdy wypala się stojące (podpierające się o
      kłodę) kawałki, wkładam następne, gdy wszystko się dopali i rozpadnie na drobne
      czerwono-pomarańczowe kawałki żarzącego się drewna, bliskiego już popiołowi,
      powtarzam całą tą procedurę.
      Drewno musi być dobrze wysuszone, jeśli nie, to należy je dosuszyć przed
      wrzuceniem do wkładu.
      Palenie drewnem jest tańsze od palenia samym brykietem, a palenie w sposób
      opisany wyżej - mieszany - ze zdecydowaną przewagą drewna jest w miarę tanie i
      dość efektywne.
      Pozdrawiam
    • Gość: ajs IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.02.10, 23:24
      Czy brykiety składowane w drewutni na zewnątrz nie pobierają wilgoci z powietrza
      w słotne dni?
    • Gość: Jozef IP: *.przyrow2.gre.pl 11.02.10, 01:59
      Troche. Jesli sa dobrze sprasowane i przypalone, to malo. Ponadto czesto sa
      zapakowane w czesci lub calosci w folie, co ulatwia przechowywanie. Jednak jesli
      sa narazone na snieg lub deszcz bezposrednio, zaczynaja puchnac i kruszyc sie.
    • Gość: tomm IP: *.chello.pl 19.08.10, 15:39
      ja go kupuje do pieca. pali sie b. dobrze, daje sporo ciepla. jedyna wada to
      szybkosc palenia, wegiel lub drewno wolniej sie spalaja.
      Ludzie nie kupujcie szajsu bo sie wkalady kominowe pozapychają. Zresztą to b.
      niebezpieczne dla zdrowia. Bo czy chcecie wdychac spalany klej? tanie sa tak
      łączone.
      Dobre brykiety są z trocin dębowych lub mieszanych liściaste i iglaste ( np.
      70/30 %).
      Ja za porządny brykiet zdrowy, prasowany (nie klejony), płącę ok 20 zł za 25 kg.
    • Gość: roman Żary IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.10.11, 12:39
      hmmm... 25zł/kg to 25000zł/tona. 50 razy drożej od węgla. Ale kto zabroni biednemu bogato żyć.
    • Gość: gosc IP: *.cdma.centertel.pl 02.01.12, 17:03
      1,25 zł/za kg tumanie - 1250 zł/tonę
    • Gość: Jaga IP: *.plastcom.pl 26.09.12, 21:51
      Podoba mi sie to "tumanie"
      otoz 20 zł/ 25 kg to nijak inaczej jak 0,8 zł za 1 kg
      czyli 800zł za tone :)
    • uschnietapalma 20.08.10, 11:34
      Moi rodzice używają brykietu zamiast drewna od czasu do czasu. Trochę to
      kosztuje, ale pali się bardzo dobrze i dość długo. Używają zamiennie ze zwykłym
      drewnem.
    • Gość: Joasia IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.10, 15:29
      Jak najbardziej ja palę brykietem jesionowo sosnowym w kostce oraz wałek dębowy z dodatkiem olchy i jestem bardzo zadowolona przede wszystkim mam ciepło i naprawdę minimalną ilość popiołu, polecam :)
    • Gość: Eco Liberty IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.10, 15:32
      Zapraszamy
      Brykiet ,Pelett

Eco Liberty
      Ruda Śląska
      ul.Kokota 215
      tel. 609-422-985
      605-723-031
      32-340-31-38
    • Gość: Józef IP: *.gre.pl 09.09.10, 20:56
      Dobry brykiet, np ołówek z dziurą w środku, bukowy, bez lepszcza, zapieakany może słuzyć do rozpalenia i wstępnego rozgrzania kominka, potem ekonomiczniej jest palić drewnem. Brykiet jednak o wiele szybciej sie spala w porównaniu z drewnnem. Piszę to w oparciu o własne doświadczenia w paleniu kominkiem w zeszłym sezonie, no i wydaje sie, ze kolejny sie zaczyna :-/
    • Gość: Józef IP: *.gre.pl 09.09.10, 20:58
      Dobry brykiet, np ołówek z dziurą w środku, bukowy, bez lepszicza, zapieakany może słuzyć do rozpalenia i wstępnego rozgrzania kominka, potem ekonomiczniej jest palić drewnem. Brykiet jednak o wiele szybciej sie spala w porównaniu z drewnnem. Piszę to w oparciu o własne doświadczenia w paleniu kominkiem w zeszłym sezonie. Wydaje się, że kolejny się zaczyna, na razie tylko palenie wieczorne, ale... :-/
    • Gość: TheArt IP: *.play-internet.pl 05.02.13, 07:08
      Szczerze odradzam, ceny z kosmosu a brykiet słaby jakościowo.
    • virot 29.10.10, 12:11
      Brykiet prasowany jest w bardzo wysokim ciśnieniu i posiada większą gęstość niż drewno. Dzięki temu spala się prawie całkowicie pozostawiając jedynie niewielką ilość popiołu, który może posłużyć jako nawóz. Dzięki wysokiej kaloryczności brykiety dają dużą ilość ciepła.
    • Gość: Krzysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.11, 17:41
      Nie warto. za drogi, gdyby był max po 400zł za tone wtedy opłaca sie. Szybko sie spala . policzmy uważnie. Jeżeli 1 tona brykietu zastępuje 3-4 m3 drewna to do ogrzania domu o pow. 160m2 potrzeba 3-4 tony brykietu. Brykiet najtaniej mozna dostac po 600zł, ale to słaby brykiet, za dobry trzeba dac około 800zł za tonę, czyli w naszych wyliczeniach koszt wynosi 3200zł za brykiet na zimę. 12 m2 drewna to koszt ok 2400zł. Chyba nic nie musze dodawać.
      Poza tym o nie brudzeniu szyby przy paleniu brukietem to mit. Próbowałem palic "ołówkami", bez mocnego przymykania powietrza, szyba osmalona jak diabli. Podsumowanie: drewno nadal tańsze, jeżeli cwaniaki produkujace z odpadu, który normalnie musieli by utylizować, czyli zapłacić za to, nie zaczna sprzedawać po sensownej cenie brykietu nie ma co sie na to nabierać. Brykiet jest ekonomiczny, ale dla producentów.
    • Gość: Jacco IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.02.11, 20:49
      Hmm.Ja za drewno kominkowe (porąbane) płacę 130zł za m3 i to z dowozem.Czasami się uda za 110zł.Gdzie tak tanio?Normalnie.Płacę w lesie miejskim lub państwowym.Jak ktoś używa iglaków (nie powinno się, bo z żywicy jest dużo sadzy i ogólnie niezdrowo) to cena wynosi 50-60zł m3.Jeszcze ktoś porówna cenę z brykietem?
    • Gość: praktyczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.13, 12:52
      dodać trzeba, że narąbiesz się jak idiota, a garb ci sam wyrośnie
    • Gość: Kuba IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.01.11, 22:37
      Tu masz wątek o tym co warto: forum.muratordom.pl/showthread.php?117993-czym-palicie-w-kominku
      Polecam od czasu do czasu zaglądać. tam jest wszystko
    • Gość: Eco Liberty IP: *.adsl.inetia.pl 27.01.11, 21:47
      www.ecoliberty.pl brykiety, pelet
    • Gość: Rado IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.01.11, 23:36
      temat wałkowany dogłębnie na forum muratora:
      forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewaniepolecam
    • Gość: MICHU4321 IP: 94.42.113.* 02.02.11, 20:47
      abcdomatora.blogspot.com
    • malarot 03.02.11, 19:02
      Jesli jest dobry to sie oplaca. Jednak moim zdaniem najlepiej miec to i to. Brykietem super sie rozpala a drewno duzej utrzymuje cieplo. Jednak jak kupujesz brykiet to z zaufanego źrodła bo tem marketowski jest do d.............:P
    • Gość: vermonny IP: *.subscribers.sferia.net 06.03.11, 20:13
      Każdy ma swoje upodobania, ale liczy się przede wszystkim ciepło i wygoda. Ogrzewam dom kominkiem od kilku lat i zawsze miałem z tym problem - opał. Drzewo daje klimat, tego nikt mi nie wytłumaczy, ale brykiet jest równie ekonomiczny co drzewo. Jak paliłem drzewem miałem wiele problemów - ciągłe siedzenie przy kominku - więcej powietrza, mniej powietrza i bałagan w domu bo ciągle popielnik pełny nie wspominając o brudnej szybie. Brykiet spalając się też brudzi szybę, ale o niebo szybciej ją się myje niż przy spalaniu drzewa. Brykiet to komfort ogrzewania - rozpalasz i zapominasz o całej reszcie, niestety bez tego smaczku klimatu spalania drzewa. Ale jak ktoś napisał dobrze mieć jedno i drugie - drzewo dla "klimatu" a brykiet dla dobrego ogrzewania. Osobiście jestem za brykietem choć nieco droższy, a droższy o pracę jaką musimy włożyć w pocięcie i sezonowanie drzewa.
    • Gość: vermonny IP: *.subscribers.sferia.net 06.03.11, 20:28
      Nie powinniśmy sugerować się przelicznikiem cenowym bo to czasami prowadzi do błędnych wniosków. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na własną wygodę, komfort i ekonomię. Dużo się naczytałem na ten temat - rok poświęciłem na czytanie wypowiedzi innych użytkowników zanim zdecydowałem się kupić brykiet. Teraz żałuję że dopiero pod koniec zimy kupiłem go. Napewno zrobię to ponownie tuż przed kolejną zimą, ale nie zapomnę o drzewie - dla "klimatu".
      Brykiet daje szybko ciepło i długo utrzymuje temperaturę. Dla przykładu 3 kg drzewa - czyli pełny kominek to tyle co 6 kostek brykietu. Niby więcej (kg), pozornie drożej, ale stabilna temperatura w domu. Nie obawiajcie się brykietu bo jest wart uwagi szczególnie ten PDJ jesli zależy wam na cieple i czystości.
    • Gość: vermonny IP: *.subscribers.sferia.net 06.03.11, 20:36
      Ja swój kupiłem na www.dragosswood.pl/ - brykiet bukowy. Jest to adres dla tych z mazowieckiego. Za tonę załaciłem 800 zł plus 60 zł za dostawę - 50 km. Naprawdę było warto. A dostawa niczym lotem ptaka.
    • trini70 09.02.11, 23:41
      temat stary i aktuany.
      porwnanie cen forum.muratordom.pl/showthread.php?120267-Kominek-brykiet-czy-drzewo-Co-si%C4%99-bardziej-op%C5%82aca
    • deccoarts 10.02.11, 14:22
      jeśli kominek służy przedewszystkim do grzania to może być brykiet ale nie wygląda on tak efektownie jak palące się drewno.

Inna sprawa to przechowywanie - brykiet trzeba trzymać w suchm pomieszczeniu bo jak dostanie trochę wilgoci to pęcznieje i się rozpada.

W tamtym roku kupiłem parę worków na próbę szczerze mówiąc czekałam aż się skończy nie ma to jak drewno brzoza ma piękny płomień dębina jest za to bardziej kaloryczna ja osobiście nigdy już nie kupię brykietu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka