• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Czym dogrzać mieszkanie?

• IP: *.xdsl.centertel.pl 18.11.08, 13:59
    Mam taki problem, w 2 pomieszczeniach nie będę miał ogrzewania na zimę.
    Zdecydowałem się na ogrzewanie elektryczne. I teraz mam problem, bo jest
    strasznie dużo rodzajów grzejników i firm na rynku oferujących takie produkty.
    A więc tak, mam do wyboru termowentylator, grzejnik olejowy (jak kaloryfer) i
    grzejniki konwekcyjne. Chyba nic nie ominąłem, z tego co czytałem, te ostatnie
    są najbardziej efektywne. Moje wymagania to musi dawać dużo ciepła i pobierać
    mało prądu.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Vega IP: *.acn.waw.pl 18.11.08, 19:06
      Hmm, a do jakiej kwoty szukasz urządzenia? Jeśli masz okrojony budżet (tak jak
      ja) to polecam N-16 z firmy MPM product, niezły stosunek zużycia energii do
      efektywności i jak do tej pory niezawodny. Można się trochę przyczepić do
      wyglądu (mojej kobicie nie przypadł do gustu), ale nie to jest chyba priorytetem
      • Gość: Robek409 IP: *.xdsl.centertel.pl 19.11.08, 13:34
        MPM product? Nie słyszałem o tej firmie, a jak coś słyszałem to raczej kiepskie
        opinie. Chociaż żona ma ich suszarkę do włosów i raczej jest zadowolona. A jaki
        to jest rodzaj grzejnika no i cena? I często go używasz, że piszesz o jego
        niezawodności?
        • Gość: Alell IP: *.it-medicus.de 19.11.08, 14:45
          Często wyjeżdżam do niemców do pracy, mamy tam nieogrzewany pokój który
          dogrzewamy właśnie tym modelem. Do tego mamy jeszcze mały kaloryfer olejowy
          (staruszek, jeszcze rosyjski), jak nie ma nas w mieszkaniu, włączamy go. Ma dużo
          mniejszą moc, słabo grzeje, a i tak nas nie ma wtedy w mieszkaniu, a mniej prądu
          zużywa (ale też bez porównania mniej ciepła). Jak wracamy, włączamy na najwyższą
          moc ten konwekcyjny Mpmu, parę minut i jest ciepło. Co do technologii,
          konwekcyjne są najlepsze. Tak mi się wydaje z mojego doświadczenia.
        • Gość: Vega IP: *.acn.waw.pl 20.11.08, 17:54
          Za swój elektryczny grzejnik płaciłem bodajże 130zł także fortuna to nie jest.
          Używam go drugi sezon, w zeszłym raczej sporadycznie w tym z racji niestety
          dosyć zmiennej pogody, znacznie częściej. Teraz służy do ogrzewania małego
          salonu z powodu małej awarii centralnego (uroki posiadania domku :/). Co do
          samej firmy to będę się kłócić w domu korzystam jeszcze z nawilżacza KHC-6315S
          oraz krajalnicy SMS-008 z mpm i bardzo sobie chwalę...
          • Gość: Robek409 IP: *.xdsl.centertel.pl 21.11.08, 14:48
            Już kupiłem, wziąłem 2 grzejniki MPMu, jeden olejowy na 11 żeberek a drugi ten
            co mi polecałeś konwekcyjny. No i muszę podziękować za podpowiedź, bo naprawdę
            są fajne, jestem z tego zakupu zadowolony. I po jednym wieczorze korzystania z
            nich, muszę stwierdzić, że są efektywne, cieplutko aż miło. A kupiłem jeden
            taki, drugi taki, myślałem, że ten konwekcyjny będzie głośniej chodził, ale na
            szczęście jest ok.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.