Okna z Krakowa czy Drutex proszę o radę

Dom

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mam oferty tych dwóch producentów , firma Drutex przedstawiła mi
    cenowo tańszą ofertę o ponad trzy tysiące . Dotyczy okien z zewnątrz
    złoty dąb a od środka białe. Jakie są wasze opinie o tych firmach .
    Proszę o poradę .
    • IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: Radek 18.12.08, 19:41 Odpowiedz
      Mam okna z Drutexu od półtora roku, dwukolorowe jak Ty planujesz, od
      środka białe na zewnątrz mahoń. Jestem bardzo zadowolony. Polecam.
      Radek
    • 03.03.10, 15:01 Odpowiedz
      Witam,
      Nie znam okien z krakowa wiec nie bede sie o nich wypowiadac ...
      Drutex natomiast, niestety, znam !!!!
      SZCZERZE nie polecam NIKOMU (nawet najwiekszemu wrogowi)... Moje stare drewniane okna byly bardziej szczelne niz te g.wna !!! Ich przedstawiciel wmawial mi ze to normalne ze okna pracuja i sie "wyginaja" pod wplywem zmian temp.!! Problem w tym ze kupuje sie tzw. plastiki po to zeby byly bardziej szczelne a tu niespodzianka...
      kazdy wiaterek az firana chodzi... a podczs ostatnich mrozow w tych nieszczelnosciach porobily sie sople lodu !!!! A co wiecej w niektorych oknach cos zaczyna haczyc i ciezko sie otwiera klamke by zrobic uchyl... Jak dla mnie po 1.5 roku uzytkowania to to troche za wczesnie na takie niespodzianki...
      Pozdrawiam i jeszcze raz nie polecam DRUTEXU !!!
      • IP: 87.204.206.*

Gość: Alana 09.07.10, 18:17 Odpowiedz
        Też mam okna DRUTEX i absolutnie nie polecam. Jestem wręcz załamana,
        śmierdzą plastikiem jak cholipcia. Był u mnie serwisant i stwierdził,
        że to uszczelki tak śmierdzą i mam sobie czekać aż wywietrzeją. Nie
        wiem co dalej robić tm bardziej, że mam małe dzieci i boję się, że
        wdychanie tego smrodu im zaszkodzi.
        • IP: 195.64.130.*

Gość: alex 16.09.10, 13:19 Odpowiedz
          NIE DRUTEX -Ja kupiłem w lipcu 2010 i zaraz po dostarczeniu reklamacja - za małe skrzydło w ramie duże luzy, niedbalstwo wykonania niesamowite szyba niekontowa w stosunku do ramy a serwisant stwierdził że to tak się u nich robi i wszyscy chwalą, ta firma składa to chyba przez pracowników niewidomych nie polecam nikomu.
          • IP: 87.205.145.*

Gość: greg1900 08.11.10, 23:23 Odpowiedz
            To bardzo niepokojące, szkoda, że Pani nie skorzystała z rady ekesprtów z infookno.pl
            ale często jestesmy mądrzy po szkodzie..Może następnym razem
          • IP: 188.95.28.*

Gość: Adam 20.09.11, 10:37 Odpowiedz
            Sprzedawałem okna Drutex i co moge powiedzieć to z wieloma przypadkami, które sie tu pojawiłły poprostu sie nie spotkałem. Nie dla tego że może sie to nie zdarzyć, choć mieliśmy około 50 klientów miesięcznie, główną winą w dużej mierze jest podejście sprzedających. Jeśli punkt nie jest fabryczny to oznacza że chcą tylko sprzedaż towar bez późniejszego jego reklamowania. Zdarzyła się partia okien w których były przebarwienia tęczowe z winy Guardiana - producenta szyb, lecz zostały one na koszt Drutexu wymienione bez żadnych problemów. Jeżeli mowa o uszczelkach to bardzo łatwo jest je wymienić i nikt nie robi z tego problemu. Okna po montażu do 6 miesięcy powinny być gratis regulowane przez firmę montującą, bo najzwyklej w świecie mogą sie opuszczać, ze wzgledu na obstalowanie w budynku, podklinowanie itd. Moim zdaniem tosą bardzo dobre okna o rewelacyjnej cenie, ale czasem jest tak że nie wszystkim sie dogodzi gdy już klient jest uprzedzony. Dla klienta powinno być ważne gdzie szukać pomocy , gdy stanie sie coś złego z jego towarem, a Drutex posiada serwis, który do 2-3 tygodni usuwa usterke lub daje nowe rozwiązanie problemu. Zawsze można zadzwonić do producenta w Bytowie i prosić o wizyte serwisanta i również to uwzględnią. Dość miałem klientów którzy kupili inne okna w również renomowanych salonach, a później błagalną prośbą chcieli aby im pomóc. Nie będe opisywałsytuacji w ilu przypadkach Drutex robił pozytywne wrażenie świadczy o tym wielkość obrotu firmy i pozycja NR 1 na RYNKU. ZADOWOLONY KLIENT PRZYPROWADZI 2 NASTĘPNYCH.

Gość: gosciu 24.10.11, 21:58 Odpowiedz
              Drutex to niezłę okna ale to klasa ekonomiczna są dobre przy prostych rozwiązaniech małe gabaryty nieskomplikowane kształy (skosy łuki itp) idealne dla deweloperów i domów powtarzalnych .Natomiast Oknoplast to klasa Premium idealna dla ludzi budujących domy inne niż przęciętne (duże przeszklenia ,przesówki hs ,skosy łuki trapezy ogrody zimowe itp) oraz estetyka wykonania . Moim zdaniem to firmy nieporównywalne ponieważ grupa docelowa klienów jest zupełnie inna .Jednak obydwie firmy wybrały swoją drogę i obydwie słusznie jedni dużo prosto i tanio a drudzi mniej ładniej solidniej i z klasą
              • Witam.

Kolega ma 'typowe' okna do 'typowego mieszkania w bloku' i zamykając bądź otwierając skrzydło mogę zaryzykować stwierdzenie, ze jest ono dziwnie lekkie (ma zdecydowanie małą bezwładność).
                Wydaje mi się, że okna (skrzydła okienne) klasy 'Premium' powinny być nieco cięższe - chyba, że tak 'doskonałe' okucia Maco Multi-Matic, aż tak pomagają (mam w 'typowym' mieszkaniu 'typowe' okna okute w Roto i pomimo serwisowania, niestety nie pomagają)
            • IP: *.pio-net.pl

Gość: też sprzedawca 20.03.12, 19:03 Odpowiedz
              panie Sprzedawco, co znaczy: "..przez pół roku powinny być gratis regulowane przez firmę montującą, bo najzwyklej w świecie mogą sie opuszczać, ze wzgledu na obstalowanie w budynku.."????? masz ty chłopie jakieś blade pojęcie o tym co piszesz?????? sprzedajemy VETREX i jakoś nikomu sie nic nie opuszcza ;) no chyba, że to caly urok tych zachwalanych okien, aby często gęsto przystojnych monterów pooglądać;)
              • IP: *.dynamic.gprs.plus.pl

Gość: równierz sprzedawc 06.09.12, 10:34 Odpowiedz
                To chyba ty nie masz pojęcia. Od 10 lat sprzedaje okna zaczynałam od REHAU poprzez Avangarde z Dobroplastu VEKA z Vidok GEALAN i wiele innych. Nie zależnie od montażu i profilu okna czasem należy podregulować.
                Jeżeli chodzi o Drutex to od jakiegoś czasu demontujemy już okna Drutexu to pierwsze PCV które demontujemy i wymieniamy na nowe z innych profili. Dysponuje zdjęciami 2,5 rocznych okien z Drutexu które były w tak opłakanym stanie że nie nadawały się do niczego, producent nie uznał gwarancji tłumacząc złym użytkowaniem okien.
      • IP: *.efekt.net.pl

Gość: robert 12.03.11, 21:38 Odpowiedz
        Też kolego miałem takie same objawy ale wziąłem fachowca, który montuje okna z innej firmy i okazało się że montaż został przeprowadzony nieprawidłowo. Druga firma zdemontowała mi okna i zamontowała wg sztuki budowlanej i wszystko jest teraz jak powinno być. Firmie , która mi zamontowała okna na listwach montażowych itd itd wytoczyłem spawę cywilną a same okna DRUTEX - u w porządku pod warunkiem że nie montował ich idiota... proponuję zasięgnąć opinii kiku fachowców.

Gość: Doti 11.09.11, 11:27 Odpowiedz
          Jeżeli chodzi o same okna firmy Drutex to nic do nich nie mam. ale jeżeli chodzi o firmę która to montuje :( to można bardzo dużo pisać . Pan na pomiar umawiał się trzy razy .Po kilkunastu telefonach i kilu terminach Panowie zdecydowli się "już "na montaż , który pozostawia wiele do życzenia nawet bardzo dużo .Gdy zadzwoniłam do firmy i pozwoliłam sobie zaprosić kierownika do odbioru montażu usłyszałam ze wszystkie reklamacje są uwzględniane tylko na piśmie .A panowie montując nie są estetami . Na poprawę montażu ciągle czekam . Ciekawe ile to im zajmie.
          • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: Kludi 14.09.11, 14:05 Odpowiedz
            a z jakiego punktu w Krakowie byli "fachowcy do montażu". Jestem na etapie pomiaru i zakupu okien Drutex i trochę się obawiam
            • 19.07.13, 15:02 Odpowiedz
              Czego się obawiasz?? Okna są rewelacyjne. Sam jestem ich posiadaczem. Ja zacząłem od analizy - wystarczy wejść na stronę DRUTEXu - www.drutex.eu . Nie biją po oczach jakies tanie marketingowe teksty, a przydatne informacje, nawet dla nas - laików. Każdy może mieć dylemat, co do wyboru producenta, ale firma Drutex ma wlasna produkcje profili, więc już od podstaw sprawiają, ze okna są wyjątkowo dobre. Certyfikaty - których jest mnóstwo!, co przede wszystkim świadczy o prawdomówności. Galeria realizacji. Ilośc punktów handlowych w całej Polsce. A czym może się pochwalić Oknoplast??? Sponsoringiem Intermediolanu??? Czy tym, że ich produkt jest wytworem kosmicznej technologii?? Proste - w kosmos z takimi oknami. Piękne opakowanie, a g.... w srodku. Powodzenia, ale wybór jest i tak tylko jeden - DRUTEX!!!!

Gość: chemik 05.08.11, 00:56 Odpowiedz
        Partaczom od montażu, firmy takie jak drutex powinny zabierać certyfikaty, wystarczy że coś zamontują krzywo i jest dupa blada okno nie domyka się lub jest nieszczelne

Gość: ag 18.04.12, 13:21 Odpowiedz
          Wszyscy psiczycie na zły montaż tylko kto z Was chciałby wykonywać taką robotę za marne pieniądze. Za dobry fachowy montaż trzeba zapłacić a potem wymagać. A motaż typu piana kołek i kotwa to błąd podstawowy.

Gość: PIT 07.05.12, 09:01 Odpowiedz
            Witam
            Nie mam styczności z tymi firmami .Co do cen usług to prawda ludzie w większości wymagania mają jak arystokracja a płacili by za usługi jak niewolnikom - budowlanka już dawno na psy zeszła z usługami i płacami .50% to wykonanie produktu a drugie 50% to poprawny montaż i to nie podlega dyskusji. Czy mozna poznać inne formy montażu oprócz piany ,kotew no jeszcze dodam dybli bo to uważam za najlepsze ale i tak piana aco innego proponujesz? .pozdrawiam

Gość: dobra-rada 08.02.12, 11:27 Odpowiedz
        Widzę że nie znasz się na oknach, tu wyraźnie ktoś spaprał Ci robotę przy montażu bo od lat wstawiam klientom DRUTEX i nie spotkałem się z negatywną opinią na temat tych okien

Gość: ////gpsc 12.02.12, 22:20 Odpowiedz
          Jak Ktoś pragnie kupić okna w standardzie Vetrexu z niedobranymi czarnymi uszczelkami ,z frezowanymi zgrzewami i okuciami roto ale jeszcze taniej niż vetrex .To wystarczy poszukac
          www.google.pl/#sclient=psy-ab&hl ... 24&bih=484
          lub na
          OKNA PODOBNE JAK VETREX NA TYCH SAMYCH PROFILACH TYLKO MOZE JESZCZE TANIEJ
          PO CO PRZEPLACAC
          www.veka.pl/content/siec.php
        • IP: *.centertel.pl

Gość: yumila 15.02.12, 15:15 Odpowiedz
          Pan dobra-rada jest na liście płac firmy drutex więc jego opina jest stronnicza, a do tego myślę, że ma OGROMNE problemy ze słuchem, albo firma "zamiata pod dywan" sprawy reklamacji skoro o nich nie słyszał. Powinien zapytać p.Bogdana (osoba zajmująca się w firmie Drutex reklamacjami) TOTALNA POMYŁKA!!!!!! rozmawia z klientem nieprzygotowany merytorycznie, a do tego kompletnie nie wie o czym mówi, totalny brak szacunku i kultury dla klienta, wydając im polecenia jak swoim pracownikom (sądząc po nazwisku rodzina szefa) Moje 3 reklamacje są składane od listopada ze zdjęciami, na których widać szczeliny w przewiązkach drzwi,a od dołu na futrynie śnieg z lodem, a p.Bogdan chce, żebym to ja mu "namalowała wiaterek, gdzie mi wieje" przysyła serwisantów, którzy są równie niekompetentni jak i on ( no cóż jaki pan,taki klan) którzy sporządzają notatkę nie dając do wglądu,ani podpisu klientowi,a papier wszystko przyjmie więc piszą, że "usterka została usunięta" a puki co na dworze -25C, a moim mieszkaniu +13C Jest to firma, która inwestuje tylko w reklamę (bo tam szuka potencjalnych ofiar), a powinna popracować nad podstawowymi wymogami jeśli chodzi o kulturę. Więc proszę nie wypowiadać się jeśli pan zna stanowisko tylko jednej strony.Ja poznałam waszą firmę z bolesnej autopsji i nawet wrogowi tego nie życzę co ja przechodzę z firmą Drutex. Jeśli chodzi o moją reklamacje to nią zajmuję się instytucja od bubli czyli RZECZNIK PRAW KONSUMENTÓW. Polecam osobom, które mają podobne problemy z firmą Drutex.
      • IP: *.play-internet.pl

Gość: marcin 05.04.12, 09:52 Odpowiedz
        Witam,masz moze zdjecia jak przemarzaja ci te okienka z drutexu?,chetni bym zobaczyl je.wyslij na email marcinkrol-1984@o2.pl Pozdrawiam a jak cos ci ociera to popros o regulacje.
      • IP: *.net.pl

Gość: korn 21.06.12, 07:10 Odpowiedz
        problem z lodem to masz dlatego bo że jest różnica temp w domu ciepło na dworze mróz to normalna w drewnianych nie tak bo drewno oddycha !!! człowieku a to się dzieje bo w oknie masz aluminiową ramkę ! która tworzy tzw. Mostek Cieplny może on powodować przy dużym mrozie takie schłodzenie fragmentów okna aż się pojawia lód , może też być problem podwyższona wilgotnością w twoim domu ....więc nie pisz takich głupot zakładam okna już jakiś dłuższy czas właśnie drutex i się spotkałem z takimi dwiema osobami którzy tak mieli ....sam mam ten sam problem tylko ja mieszkam w bloku :( ale mam inną firmę okien PLAST BUD głównie to u problematycznych ludzi !! tkz. trudnych klientów którzy szukają dziury w całym nie znają się na prostej fizyce niestety :( pozdrawiam z Końskich
      • IP: *.petrus.pl

Gość: jhj 04.07.12, 20:27 Odpowiedz
        jestes glupi
    • IP: 87.205.145.*

Gość: expert stolarki 08.11.10, 23:25 Odpowiedz
      proszę poradzic się ekspertów z portali www.stolarkavip.pl lub www.infookno.pl , są zdecydowanie najlepsi i bardzo wiarygodni.
      • 09.11.10, 12:16 Odpowiedz
        mam okna z drutexu (w mieszkaniu) od 3 lat i nie polecam;
        1) dużo niedoróbek (np. gumy nierównej grubości itp.)
        2) jedno z okiem prawie od samego początku źle się zamykało a teraz już w ogóle i dlatego otwieram je 2-3 razy w roku (do mycia) a potem Mąż mocuje się z godzinę, żeby zamknąć

faktycznie cenowo są konkurencyjni, ale za tą cenę można kupić okna u jakiegoś lokalnego producenta i gorsze nie będą
        • IP: *.pool.mediaWays.net

Gość: Mike 10.11.10, 21:31 Odpowiedz
          Witam, jestem handlowcem okien w niemczech. Zamowilem pierszy raz okna u posrednika. Byly ogromne Problemy administrjace. Okna sa z firmy drutex. Cena byla ok. Teraz sie pojawilo ze jest w jednym oknu miedzy szybami plama czarna. Nie wiem co to jest. Wygloda jak robak maly albo cos takiego. W kaszdym razie Drutex mowi ze Gwarancja obowjazuje sie tylko na kraj sprzedarzy, czyli PL. Posrednik muj mi potwierdzil ze gwarancja jest tesz na niemiecki teren. Teraz nie wiem co wyjdzie, jestem ciekawy. Mam nastepne zamowienje na drzwi z aluminium. Niewiem czy brac od drutex albo lepjej zostawic.
          • IP: *.multi-play.net.pl

Gość: drutex krakow 21.11.10, 15:00 Odpowiedz
            jesli posrednik wykupil ci gwarancje za kilka procent , to ja masz . (znaczy zrezygnowal z marzy kilka %)
            jesli nie , to od razu bylo wiadomo ze dostajesz produkt bez wsparcia serwisowego , pewnie ci o tym nie powiedzial ...zabral te kilka % i teraz cie wystawil do wiatru
          • IP: *.3.broadband10.iol.cz

Gość: bromo 14.05.13, 10:41 Odpowiedz
            Witam sprzedaje okien do Niemiec i nie ma problemu z reklamacja poza terytorium POlski dodatkowo wykonujemy usluge montazu i obróbki na korzystnych warunkach dla obu stron. Zapraszam
      • 14.11.10, 12:31 Odpowiedz
        Od 6 lat mam piękne drewniane okna Drotex-u oraz drzwi tarasowe i balkonowe, szyby bezpieczne, system zamków i rygli antywłamaniowych i najmniejszych zastrzeżen co do jakosci, raz do roku -wiosną przyjezdża serwisant i te wymagające regulacji ustawia.Kupowalam teraz okna do mieszkania i tez byl to Drutex, tym razem PCV ale jakośc ta sama.
      • IP: *.146.158.166.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Gość: marta 08.01.11, 23:00 Odpowiedz
        To akurat nie jest prawdą!Informacje przekazywane przez P:aństwa są nierzetelne, nieaktualne i mało wiarygodne!

Gość: Nola 18.07.11, 15:32 Odpowiedz
          są sztywne i nie gną się jak te wykonane z innych profili,
          trzymają kolor,
          kolorowe są barwione trwale
      • 26.02.11, 20:17 Odpowiedz
        Mam okna z Krakowa i jestem b.zadowolona. Szczelne,bez żadnych usterek i swietna, fachowa obsluga. Polecili mi tę firme krewni i równiez sobie ja chwalą.
    • IP: 91.212.223.*

Gość: guliwer 08.12.10, 10:38 Odpowiedz
      Mam okna od roku i ciągle same problemy. Do przedstawiciela w Płocku otrzymałem wiadomość że albo będą strzelać przy otwieraniu albo będą nieszczelne i będzie wiać.
      Ostatnio, 3 tygodnie temu, przy kolejnej regulacji "popsuli" jedno z okien i teraz mogę włożyć palec miedzy okno a framugę. Mieli szybko wymienić na nowe, ale im zima nie przeszkadza i się nie spieszą, a u mnie okno uszczelnione ręcznikiem.
      • IP: 195.216.250.*

Gość: Wojtas0311 10.05.11, 08:57 Odpowiedz
        Jestem przed zamawianiem okien i mam straszny dylemat. Dostałem wycenę z Oknoplastu, Dziadka i Drutexu. Jeżeli jesteś z Płocka lub okolic to będę wdzięczny za poradę, które wybrać.
        Cenowo wygląda tak ( od najdroższych)\
        1. Oknoplast
        2. Dziadek
        3. Drutex
    • IP: *.petrus.pl

Gość: kazelot 18.12.10, 19:13 Odpowiedz
      nie bierz okien z drutex firmy pracowałem tam to jeden wielki wał niby tanie ładne a rzeczywistośc przeraża

Gość: karol23 08.01.11, 22:56 Odpowiedz
        Posiadam okna z Drutex-u od 2 lat i do tej pory nic się nie dzieje, jestem b.zadowolony. Okna PVc poleciłem również rodzinie. Zakupili w czerwcu i są podobnego zdania. Dobra inwestycja-b.konkurencyjna cena.

Gość: anita 08.01.11, 22:58 Odpowiedz
      Osobiście wybrałam Drutex i uważam, że super decyzja. Okna w b.konkurencyjnej cenie, a przede wszystkim wysoka jakość. Są jak nowe mimo że mam je już ponad 2 lata. Oknoplast to tylko wysoka cena.Chwalą się jakością, a certyfikaty pokazują coś innego...Ja kierowałam się energooszczędnością, a Drutex w tym zakresie też wygrywa...
      Pozdrawiam

Gość: Karolina 02.02.11, 18:24 Odpowiedz
      Moi rodzice z parę lat temu zakupili cudowne okna z Oknoplastu i totalna porażka, już po zamontowaniu przeciekało z nich a jak zaparowały to się pojawiały jakieś cyferki na szybie nie do zmycia(mieli dać jakiś płyn żeby to zmyć ale doczekać to się nie doczekali) a żeby się doprosić żeby przyszli i zrobili coś bo przecież były na gwarancji to już całkiem można było pomarzyć. Dlatego w swoim mieszkaniu już podziękowałam z ich usług i jakoś z 2,5 lat mam okna z Drutexu, z którymi się póki co nic nie dzieje. Ja zamawiałam je u firmy "Brygada 102", która przygotowała mi bardzo korzystną cenowo ofertę i naprawdę bardz oszybko i fachowo zamontowali je u mnie, także polecam i okna Drutexu i firmę montującą Brygadę 102, bo wg mnie okna są dobrej jakości a chłopaki z Brygady 102 są fachowcami w montażu.

Gość: Oknoznacz 17.11.11, 12:20 Odpowiedz
        Zgadzam się, w Twojej wypowiedzi jest zawarta ważna informacja - że niezwykle istotne znaczenie ma firma pośrednicząca z którą zawiązujesz umowę na wykonanie okien, widocznie ta brygada102 jest ok. Natomiast w Oknoplaście musiałaś fatalnie trafić, wystarczyłoby, żeby twoi rodzice zadzwonili raz do Krakowa i jestem przekonany że sprawa została by rozwiązana, a losy firmy która pośredniczyła w sprzedaży okien Oknoplast mogłyby się radykalnie zmienić i może musieli by zacząć sprzedawać Drutexa. Oknoplast ma ogromną zaletę, którą jest profesjonalne dobieranie partnerów dla których przeprowadzane są odpowiednie szkolenia, dlatego trafić jak Twoi rodzice to naprawę duży pech, ale przypuszczam że ta firma już nie sprzedaje Oknoplastu. Pracowałem kiedyś w firmie sprzedającej Oknoplast więc wiem co mówię. Natomiast jeżeli chodzi o jakoś produktów i design, oraz parametry techniczne to puki co są w ścisłej czołówce Europejskiej.

Gość: MarekW. 23.11.11, 22:04 Odpowiedz
          Też tak uważam wg mnnie Drutex to partyzantka walcząca wszystkim i niczym , natomiast Oknoplast to profesjonalna armia zawodowa stawiająca na specjalistów w swojej dziedzinie tam są najpierw intensywne szkolenia na nowoczesnym poligonie , a następnie w prawdziwym boju na placu budowy .

Gość: gość 13.12.11, 12:02 Odpowiedz
            Nie wiem czy Drutex to partyzantka (twierdzą, że są największą firmą okienną w Polsce), ale nazwę wybrali sobie fatalnie. Kojarzy mi się to z "Cipexami" i innymi bublami lat 80/90 ...

Gość: dachbud 25.02.11, 22:23 Odpowiedz
      Przerobilem trochę firm okiennych i muszę przyznać że okna z okmoplastu to najwyższa jakość .Jedyna wada to trochę wyższa cena lecz w zamian masz super serwis i naprawdę dobre ekipy montażowe .
      • IP: *.icpnet.pl

Gość: rozczarowany 14.04.11, 16:54 Odpowiedz
        Absolutnie się nie zgadzam !!! Tak niekompetentnego biura handlowego (Poznań, Górecka) dawno nie widziałem. Okna z Krakowa (Thermic) nie są odporne na mocniejsze wiatry - od 2 lat serwis nie potrafi sobie z tym poradzić - przy każdym mocniejszym wietrze szumią jak stare komunistyczne okna, mimo wielokrotnych regulacji serwisu - absolutnie NIE POLECAM - drogo i kiepsko - te wszystkie informacje o jakości, szczelności to bajki, szkoda pieniędzy !!!
        • IP: *.icpnet.pl

Gość: rozczarowany 14.04.11, 17:04 Odpowiedz
          i jeszcze jedno - nie jestem z konkurencji - jestem bardzo rozczarowanym użytkownikiem okien z Krakowa, może miałem pecha, ale nie polecam,
        • IP: *.85-237-181.tkchopin.pl

Gość: Grześ 20.05.11, 21:22 Odpowiedz
          Witam mam pytanie do gościa który ma okna thermic oknoplastu piszesz że nie nie są odporne na wiatr i jestem przerażony ponieważ zakupiłem te okna do całego domu za grubą kasę w środę tj.25.05. mam montaż moje pytanie czy tylko jedno okno tobie szumi przy silnym wietrze a reszta jest ok.Proszę ciebie również o kontakt na grzegorzn@wp.pl.
    • IP: *.efekt.net.pl

Gość: robert 12.03.11, 21:45 Odpowiedz
      Jak chcesz płacic za reklamę wez oknoplast jak chcesz taki sam wg mojej opinii produkt 30 procent tańszy kup sobie drutexu. Ja handluje tymi i tymi nie widzę żadnej różnicy !!! A te negatywy to 100% konkurencja więc nie licz na obiektywne opinie.

Gość: Gość 15.03.11, 23:26 Odpowiedz
        Kolego włesz jak pies Jeśli byś handlowwał oknoplastem to byś nie mógł handlować drutexem wiec nie gadaj bajek Jesteś tylko firemką nastawioną na tani produkt dla ubogich .I drażni cię fakt że ludzie wybierają produkt dużo lepszy i trochę droższy

Gość: Konsument 23.03.11, 09:14 Odpowiedz
        Oknoplast polecam - okna są rewelacyjne, jest tylko jedno małe ale - MEGA która montuje te okna to jest kompletna porażka. Najogólniej mówiąc wszystko jest ok. do momentu wpłacenia kasy, po tym fakcie mają klienta głęboko w dupie, to nie oni dzwonią żeby się umówić, to ty musisz wydzwaniać i wręcz błagać na kolanach o to żeby przyjechali – tragedia – GORĄCO ODRADZAM FIRMĘ MEGA – OKNOPLAST – OK.

Gość: gość 30.03.11, 13:02 Odpowiedz
          Okna na profilu Rehau pcv - białe takie użytkuje są solidne szczelne - mechanizmy tykają jak szwajcarski zegarek okucia dobrej jakości same plusy, co do Drutex widziałem nowe dopiero co zamontowane - porażka - mechanizmy skrzypiały, do zamknięcia ich trzeba mieć silną rękę he he po otwarciu okna skrzydło wygina się w rękach normalnie przez te ich profile - jakość mierna wykonanie też nie najlepsza szczerze odradzam tylko cena zachęcająca - okna te nie warte nawet swojej konkurencyjnej ceny nie polecam
          • IP: *.net.stream.pl

Gość: anna 05.05.11, 10:25 Odpowiedz
            mam takie już 5 lat, niestety 3 z 4 się z czasem zaczęły haczyć (po około 4 latach) o wystające metalowe elementy z mechanizmów do otwierania i nie da się już więcej tego wyregulować, firma która montowała już nie istnieje i nie wiem co z tym zrobić.
    • 23.05.11, 14:39 Odpowiedz
      "Drutex" - Uwielbiam polskie nazwy firmowe... wszystkie połączenia słów + "POL", + "EX",
      Dziś jak idę po ulicy to nie dziwią mnie ani Wiązpole, ani Drutexy, ani miedźexy... Tu jest polska. Tu jest Firmpol.

--
      Polska na spalonym jeszcze przed pierwszym gwizdkiem?
      Uzupełnij ankietę o Mistrzostwach EURO 2012!
      www.ankietaeuro.ugu.pl

Gość: olo 11.06.11, 14:13 Odpowiedz
      Okna z Drutexu są naprawdę o.k. mam je 8 lat...wszystko działa bez problemów...najważniejsze by montowała to odpowiednia ekipa montażowa...okna są super!!!!!!!!!!

Gość: krzysztof 24.06.11, 22:24 Odpowiedz
      z molochów okien się nie bierze a najlepsze profile to KBE i Vecka i oczywiście odpowiednie okucia zgłoś się na kruszwicką to ci facet wytłumaczy naczym to polega

Gość: klient 05.08.11, 00:51 Odpowiedz
      Przede wszystkim patrz na to kto to bedzie montował i czy firma monterska poniesie odpowiedzialność za ewentualną spartaczoną robotę wypytaj o firmę monterską sprawdź opinie w necie, założy to jakiś magik to zniszszy ci okno i żaden serwis czy to drutexu czy jakiś inny nie uwzględni ci reklamacji ciemne okna muszą mieć jak najwięcej warst czy powłok bo się nagrzewają bardziej i z ram mogą zrobić się łudki

Gość: greg1900 18.08.11, 22:03 Odpowiedz
      Drutex to okna ekonomiczne, Oknoplast to okna markowe, to tak mniej więcej jak Fiat i Audi.
      Oknoplast to marka, ale warto wziąć pod uwagę inne firmy: Laureatów Programu VIP - Najlepsze Okna i Drzwi. Oto link: www.vip-infookno.pl/
    • 19.08.11, 18:01 Odpowiedz
      Mam w domu okna z oknoplastu kraków i jestem z nich bardzo zadowolony więc polecam z własnego doświadczenia (kolor złoty dąb również wewnątrz).
      • IP: *.tylda.net

Gość: BOKA 29.08.11, 22:39 Odpowiedz
        Patrzę na te wpisy i aż mnie skręca. Połowa pisana na zamówienie producenta jako reklama produktu. Powiem jedno siedzę w stolarce okiennej od 1989 roku !!! To juz chyb kupa czasu.
        Gdybym miał wyliczyć producentów okien i drzwi których produkty znam i montowałem - spróbuję. Urzędowski, OKF Mikołów, HUMDREX, Montostal, OKFENS, Majewski SA, STOLAR, DRUTEX, STOLBUD, PORTA, DRE, CAL, FREZAMET, DOBROPLAST, IZOTERM, AP-Żory, EURO-OKNA, EKO-OKNA, MADEX, TERMOPROFIL, ORTIS, PLASTIMET, KOMSTA, EUOCOLOR i jeszcze parę innych ( niektóre z tych firm zakończyły już karierę na naszym rynku), montuję okna dla własnych klientów w kraju i za granicą, oraz na zlecenie dla producentów okien. Mogę powiedzieć jedno i każdy uczciwy sprzedawca to potwierdzi, montażysta może zepsuć dobre okno, ale może też super zamontowac okno badziewne tak że będzie działało lata. Okna PVC mają tendencję do opadania , można to poprawić regulacją lub przeszkleniem szyby wymieniając podkładki - ci co to robią wiedzą o czym piszę.. OKNOPLAST produkuje okna na profilu VEKA duża reklama produkt taki sobie :D Inni producenci też robią na profilu VEKA tylko że taniej. Bardzo dobry profil to SALAMANDER 3D - drogi. Osobiście w domu zamontowałem :D Nikogo nie zachęcam do kupna w mojej firmie natomiast odpowiem na każde rozsądne pytanie i jesli będę mógł to doradzę. Niestety sprzedawcy - nie wszyscy - zrobią wiele by wepchnąć badziewie albo dobry profil i zepsuć montażem. zapraszam na www.boka.com.pl jest formularz kontaktowy. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.

Gość: xareo@interia.pl 30.08.11, 20:33 Odpowiedz
          Naprawdę można się pośmiać czytając sporą część wpisów na tej stronie. BOKA ma sporo racji- jeżeli ekipa wie co robi i dostanie do zamontowania jakieś średniej jakości okno to montażem, regulacją i kontrowaniem szyby jest w stanie zdziałać cuda. Fakt faktem- od kiedy DRUT braci Gierszewskich stał się spółką akcyjną i zaczął klepać okienka na swoim profilu IGLO 5 poszli bardziej w ilość. Ale ludzie- jakościowo to nie jest badziew! Jestem ciekaw który z geniuszy mówiąc że woli Aluplasta(IDEAL 4000 RoundLine) od IGLO pokusił się o zapoznanie się z parametrami technicznymi tych dwóch profili lub chociażby ogólnodostępnymi rysunkami technicznymi. Różnice pomiędzy aluplastem a drutem są naprawdę minimalne. Drut w porównaniu do konkurencji jeszcze dłuuuugo będzie tańszy- kupują surowce i magazynują je w naprawdę sporych ilościach, ekstrudują profile, sami produkują pakiety szybowe no i nie czarujmy się- czy w Bytowie mamy mega drogą siłę roboczą? Ktoś był w tamtych stornach? Z prawej pole, z lewej pole... Całkiem niedawno zmienili okucia na ciut bardziej zmyślne i wydaje mi się że tym "kosmetycznym" posunięciem ułatwili trochę "współpracę" z oknami na dłuższą metę. A wszystkich którzy twierdzą że jak już pojawi się reklamacja to załatwianie sprawy trwa- weźcie się za tępych dystrybutorów. Jeżeli osioł wyśle zgłoszenie reklamacyjne do drutu i napisze że prosi o wizytę serwisanta to w 90% przypadków serwisant zjawia się pod wskazanym adresem po 7/10 dniach. Problemem jest to że wspomniane osły boją się pisać takich próśb na reklamacji wysyłanej przez nich do drutu bo problem rodzi się w momencie gdy ekipa od pana osła zamontowała te okna nie zgodnie ze sztuką budowlaną + wytycznymi z karty gwarancyjnej drutu. Kończy się to tym że ów osioł dostaje niejednokrotnie fakturkę od drutexu za wizytę serwisanta który stwierdza nieprawidłowy montaż.
          Jeżeli ktoś z Państwa ma jakieś pytania/wątpliwości to chętnie na nie odpowiem. Nie zależy mi na robieniu reklamy drutowi ale wkurzają mnie nierzetelne opinie dealerów prowadzących sprzedaż w salonach typu garaż mających na celu tylko pomnażać swoje zyski.
          Grześ
          • IP: *.centertel.pl

Gość: yumila 15.02.12, 10:34 Odpowiedz
            Jeśli ktoś, kto chce kupić okna ma zbyt DUŻO pieniędzy i czasu, a jego życie jest nudne to wystarczy kupić okna firmy DRUTEX -czytaj WIELKI BUBEL! kupiłam te okna we wrześniu 2010r. a od listopada wysyłam reklamacje i dzwonie. Na dworze jest -25C ja mam w mieszkaniu + 13C SUPER! dobrze, że nie - 13C. mam wielkie szczeliny w drzwiach,a na dole futryn śnieg z lodem.Wysyłam im zdjęcia, a oni mi swoich debili i tak mija czas, aby do wiosny i ocieplenia. Na ścianach mam grzyba i wilgoć w całym mieszkaniu.Musze wygrać w totolotka, żeby mieć kasę na remont i rachunek za ogrzewanie.Jeśli moje bolesne doświadczenie może komuś pomóc dobrze.Ja nie miałam takiego szczęścia i nie czytałam waszych opinii bo przecież taka nazwa i wizerunek do czegoś powinien zobowiązywać, z pewnością w tym przypadku nie do uczciwości.Ta firma działa tylko w jedną stronę - oni chcą sprzedać, a Ty musisz sobie radzić sam. Ja czuje się BARDZO oszukana,że nie dostałam tego za co zapłaciłam WIELKIE PIENIĄDZE.

• IP: *.olsztyn.vectranet.pl

Gość: kaczorss 07.09.11, 17:20 Odpowiedz
          witam. chcem kupić okna drutex i czytajac opinie nie wiem sam czy to dobry pomysł , ale cena jest zachecajaca . okna nie sa duze 1280x1200 i dzielone na pól . co pan o nich sadzi .
          pozd
          • IP: *.aster.pl

Gość: janusz warszawa 18.09.11, 00:18 Odpowiedz
            mam okna drutexu od ok 2 lat i nie mogę nic złego powiedzieć.
            Problemem natomiast okazała się firma montażowa z tarchomina (jeszcze się denerwuję jak o nich pomyślę).
            Okna naprawdę nieźle izolują zarówno temperaturę jak i hałasy.
          • IP: *.mediasystems.pl

Gość: Tytus_De_Zoo 13.10.11, 09:55 Odpowiedz
            Kiedyś (4,5 roku temu) będąc pracownikiem jednej z firm sprzedającej i montującej okna (z Dąbrowy Górniczej) zwróciłem uwagę, że różni producenci okien bazujący na tym samym profilu wykonują okna, które przy tym samym wymiarze mają różną wagę - szczegół wzmocnienia profilu PVC kształtką stalową.
            Polecam okna wytwórcy z Mnikowa pod Krakowem - nazwy profilu PVC i nazwy producenta celowo nie wymieniam, żebym nie był posądzony o reklamę.
        • IP: *.play-internet.pl

Gość: krystyna 12.08.12, 16:46 Odpowiedz
          Będę wdzięczna za poradę jakie okna są najlepsze wg Pana. Buduję dom i nie chce popełnic błędu przy wyborze. Pozdrawiam K,P
    • IP: *.aster.pl

Gość: Ryszard 25.10.11, 17:38 Odpowiedz
      Polecam okna z firmy Daniel-Wnętrze z pomysłem.Zakupiłem 3 lata temu okna w kolorze w złotym dębie i jestem bardzo zadowolony.Porządna ,solidna jakość wykonania i naprawdę zdrowe podejście do klienta.Sam dyktowałem ceny!Tak powiedziałem ile mam pieniędzy -wcześniej zrobiłem rekonesans firm i wykonałem u nich stolarkę okienną i drzwiową .Ponadto robią też meble na wymiar , a wszystko to w normalnych nie przesadzonych cenach.
      www.wnetrzezpomyslem.eu.Polecam.Sprawdzcie sami-co Wam szkodzi?

Gość: Marek 27.10.11, 12:19 Odpowiedz
      Śmiało bierz okna pcv z Drutexu tylko dobrego montera znajdź - bo najlepsze okno się podda jak źle zamontowane. Zwróć uwagę na ten model okna pcv, (okna pcv) jest na 4 miejscu w oknoteście.
    • 13.12.11, 14:48 Odpowiedz
      Ja mam okna z Durtex-u i jestem bardzo niezadowolona. Kupiłam najzwyczajniejsze w świecie - białe. Ledwo rok po zakupie a na framugach moich okien są jakieś dziwne białe plamki! Myłam je tylko zwyczjnym płynem do mycia okien. Żadnych innych detergentów nie używałam! Zbieram się z tym, aby zareklamować to do serwisu. Teraz obawiam się, iż mi tego nie uznają i zarzucą, iż to przez moje niedopatrzenie są w takim stanie. :(
    • IP: *.204.48.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gość: IZA 15.01.12, 20:50 Odpowiedz
      Może zarób tak jak ja: zebrałam 3 producentów. Wówczas mogłam porównywać ich oferty i wybrać najlepszą. Jestem zadowolona. Kupowałam okna drewniane i nie wybrałam ani b.dużej ani małej firmy tylko średnią, która praktycznie nie reklamowała się. Dobrze spisali się
      Poproś firmę Vetrex o ofertę Lub podpytaj jeszcze o innych producentów PCV. Będziesz mógł wybrać z 3.

Gość: władimir 18.01.12, 18:31 Odpowiedz
      mam okna drutex drewniane 8 rok od połdnia są jak nowe

Gość: gosc 18.01.12, 20:38 Odpowiedz
        Jaskiemu Klientowi chce się rozpisywać a tym bardziej śledzić fora internetowe na temat okien które zakupił 8 lat temu :) Mało wiarygodne można się tylko domyślić o co tu chodzi:)
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-388
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.