• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Okna z Krakowa czy Drutex proszę o radę

• 07.04.13, 13:55
      polecam okna z krakowa OKNOPLUS okna BAJKA
    • Gość: , IP: 195.205.194.* 08.04.13, 15:32
      wikidayuo napisała:

> Otrzymałem pierwszą wycenę okien, od firmy Oknoplast z Krakowa i Dako z Nowego
      > Śącza. Obie oferty są zbliżonej ceny, czy mógłby ktoś polecić i pomóc w wyborze ?

--------------------------------
      Musisz bardzo dokładnie porównać te oferty, najlepeij poczytaj sobie o oknach.
      forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?61-Okna-drzwi-bramy-gara%C5%BCowe
    • Gość: , IP: 195.205.194.* 10.04.13, 20:20
      wikidayuo napisała:
      > Jest dużo informacji o firmie Oknoplast, a mało informacji o Dako :/

--------------------------

Niestety, ale te znalezione są pozytywne.
      Nie wierzę, że jest tak mała różnica cen dla Twego domu.
      W moim przypadku, licząc w Oknoplaście Winergetic Premium a w Dako okna trzyszybowemna profilu Veka 82mm-cena rózniła się prawie 30%
    • Gość: :o) IP: 195.205.194.* 12.04.13, 13:44
      > >
      > > Niestety, ale te znalezione są pozytywne.
      > > Nie wierzę, że jest tak mała różnica cen dla Twego domu.
      > > W moim przypadku, licząc w Oknoplaście Winergetic Premium a w Dako okna t
      > rzyszy
      > > bowemna profilu Veka 82mm-cena rózniła się prawie 30%
      >
      > Z dako dostałem propozycję na profilach 90mm, w pełnym kolorze, okuciach activp
      > ilot, może dlatego cena wcale nie jest aż taka atrakcyjna.

=====================
      Oferta z DAKO na mój dom, Alphaline 90 z klinem ocieplającym oraz okna na profilu 82mm różniły się kwotą 200zł, cenę miałam podaną netto.
    • Gość: Sandomierz IP: 95.141.29.* 21.04.13, 21:22
      Co wybrać między Iglo 5 z Drutex, a Platinum 2 Oknoplast ?
      • 21.04.13, 23:58
        Gość portalu: Sandomierz napisał(a):

> Co wybrać między Iglo 5 z Drutex, a Platinum 2 Oknoplast ?

W takim zestawieniu, zdecydowanie platinum z oknoplastu.
        • Gość: Micha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.13, 19:57
          Odowiednikiem dla Iglo jest nowa seria z oknoplastu WnD produkowane w nowej ich firmie .Ceny też podobne .
          • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.13, 22:50
            Ja znalazłem takie wyniki badań oknien Drutex .Może sama firma to skomentuje ?
            www.okna.swidnica.pl/pl/szokujace_dane_z_raportu_badan_okna_drutex.html?smclient=8947186c-77ca-4c2d-aff9-e17951bd5bc0&smconv=4b797ba5-0d72-4c51-8cfb-64c8d41997d5&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=badaniaDrutex
    • 23.04.13, 13:06
      ja mam Okna z Krakowa i muszę powiedzieć że są spoko, chociaż montaż był przekładany i długo musiałam na niego czekać.. ale to nie wiem czy od firmy zależy czy od monterów
      • Gość: bayern IP: 66.90.101.* 23.04.13, 22:45
        To jest standard, że są opóźnienia szczególnie na początku roku. Trzeba było od firmy zarządać jakiegoś bonusa.
        • Gość: OKNOFLEX IP: *.181.178.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.04.13, 12:25
          opoznienia nie sa zadnym standardem, tylko wydluzony termin realizacji na poczatku roku. styczen w calej branzy jest bardzo newralgiczny, ale to kazdy dealer wie i nikt nie zamawia okien na po sylwestrze.
      • Gość: szczaw IP: 79.141.162.* 28.04.13, 22:08
        No po pierwsze to bardzo ogólny termin okna z Krakowa, nie sądzę jednak że biega o oknoplast znając ich customer service. Oni chuchają i dmuchają na klienta.
        • Gość: . IP: 195.205.194.* 28.04.13, 22:24
          Gość portalu: szczaw napisał(a):

> No po pierwsze to bardzo ogólny termin okna z Krakowa, nie sądzę jednak że bieg
          > a o oknoplast znając ich customer service. Oni chuchają i dmuchają na klienta.

Ty też chuchałbyś obdzierając żywcem ofiarę ze skóry, aby inni tego nie słyszeli :o)
    • Gość: Paprykasz IP: *.invitel.net 29.04.13, 18:12
      Czy to jest dobry okres na kupowanie okien, czy są jakieś lepsze okresy (cenowo) ?
      • 05.05.13, 21:46
        Takiej informacji to nikt, nawet jeżeli wie nie poda. Możesz oczywiście próbować podpytać u sprzedawcy, ale to sa tylko takie orientacyjne informacje. Najczęściej pojawiają się pod koniec roku i w przypadku pojawienia się nowych modeli. Jeżeli chciałbyś jakiś rabat na platinum z oknoplast, to na pewno dostaniesz za płatność z góry, ale to nic dziwnego. Coś ekstra, to już to co Ci napisałem na początku.
      • Gość: oknobyt IP: 95.141.20.* 09.05.13, 12:59
        Nie ma reguly dla wszystkich wiec nie wiem dokladnie czy Oknoplast ale najlepiej sie zakrec przelom jesien/zima. To jest martwy okres w budownictwie i wszystkie materialy gorzej schodza co mozesz wykorzystac.
      • 18.05.13, 10:45
        Dobry handlowiec powie że to najlepszy okres. A ja zawsze mówię prawdę i jak klient zadaje takie pytanie to mam krzywą minę.. Większy popyt (sezon wiosenny) oznacza zwykle wyższe ceny.
        Realnie okna są tańsze zimą i to nie więcej niż 5% w stosunku do innych okresów.
    • 01.05.13, 00:05
      drutexy nie są wcale gorsze, ja je mam u siebie, montowali mi oni - cena na moją kieszeń, robota porządnie zrobiona, a okna naprawde dobrej jakosci, drutex to porządny producent przeć ;)
      • 17.07.13, 13:39
        Rzeczywiście to prawda, że Drutex oferuje dobrą ofertę w bardzo dobrej cenie. I nie można narzekać, mnie namówili znajomi i rodzina, którzy są zadowoleni. Aktualnie buduje nowy dom i okna z Drutexu na pewno zamieszkają razem z Nami :)

mazaczek88 napisał(a):

> drutexy nie są wcale gorsze, ja je mam u siebie, montowali mi oni - cena na moją kieszeń, robota porządnie zrobiona
        > , a okna naprawde dobrej jakosci, drutex to porządny producent przeć ;)
      • Gość: shake IP: *.play-internet.pl 28.07.13, 17:03
        jeśli o mnie chodzi i o firmy, które zajmują się produkcją okien, myślę, że jednymi z lepszych i bardziej trwalymi są te www.ekoplast-krakow.pl/ mam je od kilku lat i są niezawodne, szczelne, zatrzymują ciepło.
    • Gość: cromwell IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.13, 13:51
      moje okna, lepsze nież wszystkie robione na zamówienie, na bazie sklejek i ekonomicznej żywicy szkutniczej
      • Gość: CARBON UK IP: 67.221.255.* 10.05.13, 18:18
        Nie ma reguly dla wszystkich wiec nie wiem dokladnie czy Oknoplast ale najlepiej sie zakrec przelom jesien/zima. To jest martwy okres w budownictwie i wszystkie materialy gorzej schodza co mozesz wykorzystac.

każda większa firma okniarska prowadzi jakąś promocję stale.albo cena, albo dodatkowa szyba za 1pln, dodatkowe akcesoria, kolor. dlatego to nie są żadne promocje, a stałe akcje. zresztą klienci już nie reagują jak kiedyś na hasło promocja, bo wiedzą, że koszty są ukryte gdzie indziej. najważniejsza jest jakość i gwarancja produktu podstawowego i tego trzeba pilnować.
        • Gość: czaj IP: *.dynamic.chello.pl 11.05.13, 23:51
          Dlatego wybierasz to co Ci najbardziej odpowiada w danej chwili. W ten sposób patrz na promocje.
          • Gość: ka3 IP: *.30.157.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.05.13, 21:33
            Wlasnie tak to sie nie doczekam, bo oknoplast teraz prowadzi jakas akcje z kosmicznymi oknami, a ja szukam czegos przystepnego cenowo, a zalezy mi na kilku firmach m.in. oknoplast, bo polecil mi je znajomy ciesla. Szkoda, ze takie duze firmy nie daja rabatow na starsze modele tylko na te najlepsze, na ktore nie wszystkich jest stac.
            • Gość: ol -af IP: 67.221.255.* 19.05.13, 23:28
              Dziwisz się, że pasywne okno jest droższe od standardu ? Musi być, tym bardziej, że jest to jeden z najlepszych modeli na rynku i możesz zapomnieć o promocji na ten model okna, ale nie wierzę, że na jakieś 6komorowe z dwuszybami nie dostaniesz zniżki. trzeba tylko poszukać.
              • Gość: MAKCZU IP: *.cyberghostvpn.com 21.05.13, 15:29
                No to jak w temacie, może właśnie na Oknoplast Platinum - standardowe dostaniesz zniżkę inna sprawa, że na pewno dostaniesz upust za płatność z góry. Jeżeli masz środki, to jest to duży bonus.
                • Gość: szaba IP: *.221.169.131.reserved.voxility.com 26.05.13, 11:38
                  A ten nowy model winergetic może miec wpływ na cenę platinium ?
                  • Gość: dyoković IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.13, 23:04
                    obawaim się, że żadną. wręcz przeciwnie, szybciej dostaniesz na nowy produkt jakiś rabat w ramach promocji niż teraz na starszy, ale warto to sprawdzić.
    • Gość: Teteś IP: 192.166.203.* 29.05.13, 11:44
      Ja mam drutexy montowane przez firmę styleline i jest super. mam je 3 lata już, były tanie, chodzą dobrze, nie wypuszczają ciepła i są dobrze wyciszone. Ta firma co mi je robiła, to jest autoryzowany przedstawiciel drutexu, więc robią dobrze.
      • 29.05.13, 12:25
        styl cos tam. Nie pierwszy post reklamujący tą firmę w tym tygodniu. W takie przypadki uwierzy chyba tylko sam drut.
        • Gość: Krombiss IP: 122.38.94.* 30.05.13, 23:36
          Filozofia firmy drut widać się w ogóle nie zmieniła. Po taniości Panie, bierz Pan u nas najlepsze, najtańsze, deluxe. Kto takie kupczenie łyknie ?
          • Gość: MAREK111 IP: 46.252.42.* 30.05.13, 23:48
            Mało to desperatów jest ? Póki w tym kraju cena będzie kluczowym argumentem to drutex będzie mieć się dobrze. A kogo to interesuje co będzie się potem dziać. Ważne teraz i tu - sprzedaż !
    • Gość: monis IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.13, 10:20
      A ja polecamta firme to cyba ich fejs www.facebook.com/ZPasjaDlaDomu?fref=ts mają dużą ofertę i dużo cierpliwości do klienta :) zreszta widac po ich fejsie ze nie skupiaja sie na jednej kwestii liczy sie calosc wnetrza i dobrze...
    • Gość: Releb IP: 79.141.160.* 09.06.13, 15:00
      A przy wyborze dako/oknoplast mógłby się jakiś ekspert wypowiedzieć ? Ceny powiedzmy podobne, różnica raptem 3% tańsze dako. Znowu oknoplast mam pod przytsłowiowym nosem i bardziej mnie przekonuje, ale to może kwestia obejrzenia się z reklamą. Zarówno jeden jak i drugi sprzedawca wydaje się być solidną firmą, co widziałem na realizacjach.
      • Gość: Oknobyt IP: *.cyberghostvpn.com 09.06.13, 23:15
        Na profilach kończy się podobieństwo. Jezeli cena jest nieznaczna, co też jest trochę dziwna to oknoplast, ale nie sugeruj się taką opinią, tylko popytaj dokładnie sprzedawców co Ci chcą sprzedać. Nie da się tak na samej renomie marki doradzać.
    • Gość: Arab IP: *.76.126.156.freenet.com.ua 16.06.13, 17:59
      A oknoplast ma w swojej ofercie w ogóle drewniane okna ?
      • Gość: safar IP: 176.116.153.* 16.06.13, 22:30
        Z tego co się orientuje to tylko pcv i to jest raczej ich domena, więc nei ma co porównywać, albo specjalnie podkreślił że oknoplast do pcv, a dako do drewna.
        • 23.06.13, 20:01
          No to nie lepiej pcv wziąć w "kolorze" drewna ?
          --
          herbacianesmaki.pl
    • Gość: renobud IP: 219.83.51.* 23.06.13, 21:24
      Dobre okno pasywne jest droższe od drewnianego, ale to już jest zupełnie inna liga okien. Gdybym miał wybierać, mając więcej pieniędzy to właśnie pasywne bym wybrał nizeli drewniane oferujące parametry podobne do średniej jakości pcv. A to że słoje widać, hmm. Dobra okleina i z daleka też nie widać.
    • Gość: maciejos IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 18:00
      Teraz barwiony profil jest już standardem, a nei estetyczną fanaberią. Żeby rozpoznać czy okno jest rzeczywiście drewniane musisz być najwyżej metr od okna, dalej to już problem, a odnośnie parametrów i jakości okna pcv wystarczy zapytać kilku specjalistów. Większość zarekomenduje pcv.
    • Gość: Finlans IP: 192.166.203.* 30.06.13, 20:56
      Drutex to tanie okna i jak nie masz pieniędzy to je weź. Stosunek cena/jakość nie jest zły. Przy okazji odwiedź styleline pl może coś ci pomogą. Montują dodatkowo drzwi i takie tam.
      • 01.07.13, 06:34
        Ach widzę ze moj nick inspiruje:)
        Styl cos tam reklamuje sie w wielu miejscach na forach - szkoda ze niczym sensownym nie blyszczy..
      • Gość: Karol IP: *.icpnet.pl 05.07.13, 01:56
        Drutex to Ty omijaj jak najdalej. Ja bym sprawdził okna Salamander albo coś podobnego, zadzwoń do Starej Fabryki oni Ci doradzą, ja brałem i okna pierwsza klasa.
      • 05.07.13, 13:44
        Gość portalu: Finlans napisał(a):

> Drutex to tanie okna i jak nie masz pieniędzy to je weź. Stosunek cena/jakość n
        > ie jest zły. Przy okazji odwiedź styleline pl może coś ci pomogą. Montują dodat
        > kowo drzwi i takie tam.

takie tam...no to chyba wszystko tłumaczy. co jeszcze robią oprócz stolarki ? show na rurce ?
        • Gość: Mueller IP: 195.96.172.* 05.07.13, 13:48
          Ludzie zorientowani wiedzą jaki jest drutex i czego się po nich spodziewać. A to że często cena wygrywa to normalne a z tym idzie ten współczynnik cena/jakość.
          • Gość: Tom Kas IP: 192.227.137.* 06.07.13, 20:11
            A według mnie te prawie 25 lat kapitalizmu nauczyło już ludzi, że wolny rynek znaczy brak kontroli i niewidzialnej ręki, przez co trzeba samemu odsiewać ziarno od plew. Mało tego, wysoka cena wcale nie musi być jednoznacznym potwierdzeniem wysokiej jakości. Trzeba sprawdzić, zaufać i szukać jakości i tym się kierować.
            • 06.07.13, 21:36
              Gość portalu: Tom Kas napisał(a):

> A według mnie te prawie 25 lat kapitalizmu nauczyło już ludzi, że wolny rynek z
              > naczy brak kontroli i niewidzialnej ręki, przez co trzeba samemu odsiewać ziarn
              > o od plew. Mało tego, wysoka cena wcale nie musi być jednoznacznym potwierdzeni
              > em wysokiej jakości. Trzeba sprawdzić, zaufać i szukać jakości i tym się kierow
              > ać.

nie do konca sie z Toba zgodze, bo majac dostep do tak szerokiej wiedzy jaka jest internet ludzie nadal nacinaja sie na kiepskie firmy, producentow i montazystow. Polak zawsze wie najlepiej i to jest ta cecha z tamtych lat kiedy do przetrwania trzeba bylo wiedziec samemu wszystko najlepiej. zupelnie inna sprawa to ekonomia - nie mow mi, ze ludzie ze wzgledu na jakosc wybiora np: oknoplast. Nie ludzie w wiekszosci najpierw wycenia wszystkich na papierze i to wplynie glownie na ich decyzje. pamietaj tez, ze okna to wydatek kilkunastu-kilkudziesieciu tysiecy.
    • 14.07.13, 00:00
      W sezonie letnim, do września powiedzmy jak długo się czeka na realizację zamówienia ?
      • Gość: serwis o. IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.13, 22:00
        nie powinno byc roznicy i wiekszych zawirowan, ale najlepiej spytac bezposrednio w firmie ktora Ci sprowadza.
        • 14.07.13, 23:50
          Jest gorący okres, ale standard 4 tygodni powinien być utrzymany. To nie ma znaczenia u jakiego dystrybutora się kupuje, bo i tak wszystko robione jest w jednym miejscu. No może da się jakieś cito zrobić na piękne oczy z gołębiem, żeby z kolejki się wychylić ale wątpie, szczególnie teraz. Miesiąc sobie zarezerwuj.
          • 21.07.13, 17:00
            Zamówienie składałem na początku czerwca, z przedpłatą a wchodzili na montaż na przełomie czerwiec lipiec. Sam montaż 3 dni robocze bo jeszcze się przewinął weekend w między czasie. Termin był na 3 lipca realizacji (bez montażu) więc się z zapasem zmieścili. Okna standardowe, nie było żadnych artystycznych bajerów.
    • Gość: kola1976 IP: *.interkar.pl 15.07.13, 12:22
      jak chcesz zapłacic mniej o 45% od katalogu to zobacz na exotherm.pl/
    • Gość: cromwell IP: *.adsl.inetia.pl 15.07.13, 16:14
      najlepiej urzyć okien mojej produckji na bazie urzywanych ekologicznych okien z warstwą bituszkutniczą mojej opracowenej metody, wykonuje na miarę, tanio solidnie sam montuje
      cromwell.blog.pl/
    • 23.07.13, 17:06
      W Zielonej G, ale praktycznie wszystko załatwiane w Nowej Soli ze względu na lepszy dojazd.
    • Gość: mayfair IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.07.13, 13:36
      moim zdaniem lepsze są okna oknoplast, sama mam okna tej firmy i jestem z nicg bardzo zadwolona, długo szukałam najlpeszych dla siebie, przejrzałam wiele ofert, ale te mi się nabardziej spodobał, no i co ważne są trwałe. A jak ktoś dokładniej będzie chciał sprawdzić ofertę może zajrzeć tutaj www.ekoplast-krakow.pl/
      • 29.07.13, 11:17
        Gość portalu: mayfair napisał(a):

> moim zdaniem lepsze są okna oknoplast, sama mam okna tej firmy i jestem z nicg bardzo zadwolona, długo szukałam najlpeszych dla siebie, przejrzałam wiele ofert, ale te mi się nabardziej spodobał, no i co ważne są trwałe. A jak ktoś dokładniej będzie chciał sprawdzić ofertę może zajrzeć tutaj www.ekoplast-krakow.pl/

Straciłem 15 minut, w poszukiwaniu oferty oknoplast, bo jak mniemałem jestem w temacie dotyczącej tej firmy i rzeczywiście odsyłany jestem na ich stronę. Nie jest państwu wstyd podszywać się pod cudzą markę ? Właściwie to mam gdzieś, ale czy nie jest państwu wstyd narażać waszego potencjalnego klienta na błądzenie po internecie i wprowadzanie go zwyczajnie w błąd. No tak się nie zdobywa zaufania, wręcz przeciwnie ekoplast - macie minusa jak pas startowy.

Zini - Padova
        • Gość: Szymon_hl IP: 176.223.62.* 29.07.13, 12:24
          ale pod tym linkiem nie ma zadnej strony tylko jakas baba biadoli nad rozfajdanym parapetem :o
          • 29.07.13, 15:06
            Gość portalu: Szymon_hl napisał(a):

> ale pod tym linkiem nie ma zadnej strony tylko jakas baba biadoli nad rozfajdan
            > ym parapetem :o

No taki porządek tam mają na tej stronie ! Dziękuję, nie skorzystam.
            • 30.07.13, 23:50
              oknoplast lub brugmann, obie firmy to rzetelna jakosc wykonania
    • 27.07.13, 13:13
      kostooha napisał:

> Jakieś przejście, albo ktoś to załatwiał kompetentny ?

Nie, nic bez żadnych znajomości jeżeli to masz na myśli. Wszystkie informacje są na stronie, może Ci coś pomoże www.oknoplast-zg.pl
    • 29.07.13, 20:55
      Polecicie coś z profili 80 mm ?
      • 30.07.13, 20:43
        Z tego co się orientuje, nie ma takiego profilu. Dlaczego akurat 80 ?
        • 31.07.13, 12:29
          vilemon49 napisała:

> Z tego co się orientuje, nie ma takiego profilu. Dlaczego akurat 80 ?

Taką dostałem instrukcję że najlepsze są profile "osiemdziesiątki" to znaczy że będą mi konkretnie ciepło trzymać. Ale to mi mówił spec w castoramie dlatego wolałem dopytać.
          • 31.07.13, 16:53
            Ciężko powiedzieć dokładnie bo jest 80 z aluplasta dokłądnie, 84 brugmanna, popularna 82 veki. Jeżeli tematycznie pytasz to zarówno oknoplast jak i drutex ma grubsze profile, ale szczerze to ciepło jak piszesz konkretnie trzymać to będzie już 70mm bo to nie sma profil trzyma ciepło, ale całe okno. Ten przykładowy profil 70 masz w platinum evolution 2 i to jest już ciepłe okno, kwestia też doboru dobrego szklenia (wypełnienia).
            • 27.08.13, 21:28
              A ja mam okna na profilu inoutica 84 mm z trzyszybowym pakietem - są bardzo ciepłe, nie pamiętam teraz nazwy producenta, ale jak znajdę to podam.
    • Gość: cyklop IP: 83.142.186.* 28.08.13, 08:45
      na pewno trzeba dokładnie sprawdzić, przemyśleć wszystkie za i przeciw. Ja tak zrobiłam, jak sama szukałam okien dla siebie. Skupiłam się przede wszystkim na aspektach wizualnych, cenie i jakości i ostatecznie wybrałam tej firmy www.ekoplast-krakow.pl/ bo spełniły wszystkie moje oczekiwania.
    • Gość: Kowalewo IP: *.sileman.net.pl 13.09.13, 23:55
      A z drewnianymi oknami ktoś miał do czynienia ?
      • Gość: Witecki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.13, 23:29
        Ja właśnie mam i to niezbyt miłe: próchno i malowanie .Teraz muszę kupić plastiki .Bo firma co mi sprzedawała okna drewniane powiedziała ,że to nie takie jak kiedyś i wytrzymają nawet 50 lat co po kilku okazało się tylko marketingowym bełtem .
      • Gość: Szuwar IP: 82.114.95.* 15.09.13, 23:59
        Oknoplast nie robi drewnianej stolarki, się konkurencja zagalopowała. Jets kilka dobrych firm robiacych w drewnie, co jest sztuką ze względu na swoisty brak powtarzalności materiału i jego charakter.
        • Gość: goodspeed IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.13, 14:42
          Ja sie zastanawiałem nad drewnem i to jest dobre rozwiązanie, ale nie ma szans na jakieś energooszczędne rozwiązanie plus nie ma żadnej pewności co się stanie za 20 lat z takim oknem. Estetycznie może tak, ale nic poza tym.
        • Gość: Jakotako IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.13, 22:15
          Drewno to super materia naturalny i z klasą Nikt tego faktu nie obali .Jednak pod względem użytkowym Pcv wygrywa Społeczeństwo coraz mniej ceni materiał i surowiec a walory wygodne dla niego .Osobiście jestem przekonany ,że szlachetny materiał jakim niewątpliwie jest drewno zostanie zastąpione w najbliższych latach przez systemy pcv i z ciepłego aluminium .Jedyna szansa dla okien drewnianych to okna drewnianoaluminiowe .
          • Gość: Milosz IP: 91.212.124.* 20.09.13, 22:19
            albo takie rozwiązania drewnopodobne, choćby oknoplast albo petecki. dzisiaj okna drewniany mają głównie wymiar stylowy, a i to się da tak jak mówisz rozwiązać mixtem drewno-aluminium. cena też gra rolę, pcv tanieje, drewno drożeje. klienci sami wybierają co jest dla nich lepsze...
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.