Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    warunki zabudowy

    27.01.09, 19:41
    Kupiłam działkę uzbrojoną
    warunki zabudowy mam ale poprzedniego włąściciela
    czy jest taka opcja aby przepisać te warunki zabudowy?
    Chcieliśmy nowe warunki z urzedu gminy to kazali przynieść do nowych
    warunków zabudowy umowy dotyczące przyłaczy(woda gaz)napomkneli o
    kosztach około 6 tys!(za jeden papierek)
    Nie rozumiem skąd te koszta przecież, stoja skrzynki na
    działce,woda,prąd
    proszę oświećcie mnie bo chyba ta działkę sprzedam jak trafiam na
    takie schody....
    Mam działkę i co dalej?

    --
    kamil-18-01-06.blog.onet.pl/
    Obserwuj wątek
      • Gość: gość Re: warunki zabudowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.09, 20:24
        Osoba, której wydano decyzję o ustaleniu warunków zabudowy, może ją przenieść na
        innego inwestora. Często robią tak właściciele działek: występują o warunki
        zabudowy dla swojej działki, zanim wystawią ją na sprzedaż (ziemia z wuzetką
        jest cenniejsza). Potem przenoszą decyzję na nabywcę. Koszt operacji to 56 zł.
        Oczywiście nabywca nie może zbudować nic, co wykraczałoby poza ustalone w
        decyzji warunki zabudowy. Gdyby chciał to zrobić, musi wystąpić o nową wuzetkę.
      • Gość: gunb Re: warunki zabudowy IP: *.chello.pl 29.01.09, 21:43
        Bzdury Ci panienka opowiada !
        Jest to zwykła samowola urzędnicza i żenująca niekompetencja.
        Żądając wydania warunków zabudowy niczego nie musisz przedkładać !
        Ich psim obowiązkiem ( urzędasów ) jest wydanie Tobie warunków zabudowy, skoro
        dranie nie posiadają miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

        Od głupiej panienki możesz zażądać podania rzekomego, konkretnego przepisu
        prawa, na podstawie którego ona żąda ... bzdur, których żąda.
        Podstawą prawną w tym zakresie jest art. 220 § 2 Kpa :
        Organ administracji publicznej żądający od strony zaświadczenia na potwierdzenie
        faktów lub stanu prawnego jest obowiązany wskazać przepis prawa wymagający
        urzędowego potwierdzenia tych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia.

        Zażądaj tego pisemnie i to na piśmie !
        Wtedy zmieni się jej mina !
        A jeżeli to nie pomoże, napisz skargę do organu wyższego stopnia ( na podstawie
        art. Art. 227 Kpa :

        Przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte
        wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie
        praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne
        załatwianie spraw.

        Drani ( urzędasów ) należy tak traktować, jak oni na to zasługują !
        I jak traktują oni innych ( tzn. petentów ).

        Dranie zapominają, albo nie wiedzą, po co oni są !
        Mają załatwiać sprawy petentów... a nie utrudniać, pierdzieć w stołki i popijać
        herbatkę !
    Inne wątki na temat:

    Popularne wątki

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka