• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Projekt Zgrabny V - czy warty zainteresowania??

• 04.08.09, 10:22
    Witam,
    Znaleźliśmy bardzo funkcjonalny projekt:
    www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny5/index.php funkcjonalne
    poddasze, wygodne schody, podwójny garaż i prosta elegancka bryła
    domu.
    Podoba nam się również inna wersja projektu:
    www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny/wersje/zgrabnyp9.pdf
    Niedługo chcemy kupić ten projekt prosimy o opinie, a może ktoś z
    Was budował lub buduje ten domek?
    Pozdrawiamy :-)
    Edytor zaawansowany
    • 05.08.09, 17:10
      A jaki masz układ (wymiary działki, z której strony jest wjazd)?

--
      Agencja Interaktywna NetArch
      Marketing Internetowy
      • 05.08.09, 22:40
        Działka 1000m2, wjazd od wschodu (wymiary mniej więcej 30/35).
        Własciwie projekt Amber bardziej pasuje - tylko jeden pokój wypada
        od strony południowo -zachodniej. Łazienki też od zachodu :-)
        W zgrabnym V własśnie układ nam nie do końca pasował (gabinet od
        strony zachodniej, oraz jeden pokój na poddaszu).
    • 05.08.09, 17:15
      Btw co do stylu - osobiście nie bardzo lubie takie kolumy i dworkowy styl.

Gdybym sam miał budować coś o podobnej powierzchni i układzie to raczej:
      www.domeria.pl/projekty-domow/kEvPGS1Bsid/search/12ppg/id/14482/amber_2/prezentacja.html
      www.domeria.pl/projekty-domow/kEvPGS1Bsid/search/12ppg/id/14481/amber/prezentacja.html
      Generalnie dużo pomieszczeń jest niby fajne, ale z drugiej strony dekoncentruje życie rodzinne. Ja stawiam na przestrzeń.

--
      Agencja Interaktywna NetArch
      Marketing Internetowy
      • Gość: amanda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.09, 18:47
        Projekt Zgrabny V wg mnie jest taki sobie. Natomiast Amber proponowany przez pluteq jest ok, chociażby ze względu na taras kuchenny. To bardzo sprawdza się w życiu codziennym: poranne śniadanie czy obiad na świeżym powietrzu nie wymaga biegania po całym domu (wiem, co mówię, bo mam taki taras przy kuchni). I uwielbiam dużą, jasną, otwartą przestrzeń.
        Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.
        • 05.08.09, 21:46
          Projekt Amber wygląda dość, ciekawie, może ktoś już budował lub
          przymierza się do budowy tego domu? Jaka jest w nim wysokość ścianki
          kolankowej?
          Wydaje mi się jednak że, łazienka jest za mała na dole, w Zgrabnym V
          mniej miejsca jest przeznaczanego na korytarze (hol). Czy w kuchni
          da się wstawić duży stół?(czy dobrym pomysłem łączyć jadalnię z
          kuchnią?) Dziękujemy za wszelkie podpowiedzi :-)
        • 25.10.09, 20:15
          Witajcie,
          Zastanawiamy się również nad zakupem projektu dom w rododendronach 8
          ewentualnie 6 (archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-
          rododendronach-8/m468b64473524b - jest dość popularny na róznego
          rodzaju forach. Amber 2 również wydaje się pięknym domem - jedno co
          nas niepokoi to brak pralni na dole i większej (ok 3m łazienki,
          pokój 9m2 to też niewiele). Czytaliśmy że, mozna wydłużyć ten dom,
          ale nie wiem, czy to najlepsze rozwiązanie. Co o tym myślicie?
          Całkowicie niepotrzebny jest też taras nad garażem (zadaszenie go
          jednak chyba niezbyt dobrze by wygladało?) W zgrabnym V jest super
          pomieszczenie nad garażem, pralnia i fajne lukarny, które zniwelują
          trochę skosy. Zastanawiamy się jednak nad tą przestrzenią obok
          schodów i funkcjonalnością schodków. Na dole w holu chcielibyśmy
          postawić tylko kolumnę - usówając ściankę nośną na przeciwko
          wejscia/schodów. Pomysł chyba ok? Proszę podpowiedzcie, jak to
          widzicie? Może ktoś wybudował zgrabnego ? Ma jakieś zdjęcia? :)

Pozdrawiam

• 05.08.09, 22:29
      Co, do projektu Zgrabny V - myślimy też o zrobieniu podciągu -
      likwidacji ścianki w holu (drzwi od łazienki przesunęlibyśmy za
      kominek) - cała przestrzeń holu włączy się częściowo w przestrzeń
      salonu. Albo w ogóle przenieść łazienkę w miejsce za schodami
      (prawie 7m2)- zyskamy tym samym funkcjonalną łazienkę, powiększymy
      pokój, a powstała po likwidacji ścianka (likwidacja ścianki i szafy
      na przeciwko łazienki)stworzy przestrzeń, która da wrażenie większej
      przestrzeni. Czy nie są to zbyt duże zmiany?
    • 27.08.09, 15:31

Bardzo proszę o Wasze opinie. Co Wam się w tym domku podoba? A, co
      będzie wymagało poprawy na etapie adaptacji?

pozdrawiam :-)
      • 28.08.09, 23:31
        Ja spojrzałam tylko na rzuty tej pierwszej wersji Zagrabnego. Nie podoba mi się
        wygląd i "doklejony" garaż-ale umówmy się to kwestia gustu. Natomiast generalnie
        nie jest źle.
        W kuchni stół się raczej nie zmieści, ale z drugiej strony całe to pomieszczenie
        dzienno-kuchenne da się chyba fajnie zaaranżować. To co może trochę przeszkadzać
        to, że wchodząc do domu widzisz od razu pokój dzienny, co jest trochę
        wkurzające-wiem bo tak mam. Pomieszczenie gospodarcze też jest trochę kiszkowate
        i umiejscowienie w garażu nie należy do najwygodniejszych. Nie ma za bardzo
        miejsca na pralnię i garderoby. To spory mankament moim zdaniem.
        Pokoje na piętrze nie oszałamiają wielkością :-) ale też nie są jakimiś norkami.
        Ten zagospodarowany strych wydaje się być fajnym pomysłem. Tylko łazienka. Nie
        patrzyłam na wymiary, ale to kiszka. Niby duża, ale długa i wąska.
        Ale generalnie jak na gotowy projekt źle nie jest. W ogóle mam wrażenie, że
        projekty gotowe tej firmy są jednymi z lepszych. Ja swego czasu nawet chciałam
        im zlecić przygotowanie projektu indywidualnego, ale okazało się, że właściciel
        (który miałby to zrobić), skądinąd bardzo miły, jest bardzo zajętym człowiekiem
        i odpuściłam.
        Pozdrawiam

[/b]olaa2009 napisała:

>
        > Bardzo proszę o Wasze opinie. Co Wam się w tym domku podoba? A, co
        > będzie wymagało poprawy na etapie adaptacji?
        >
        > pozdrawiam :-)
        • Gość: lalka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.10, 22:11
          to prawda stól w kuchni się nie zmieści. Można natomiast zrobić garderobę na piętrze przy schodach . Kotłownię w miejscu pomieszczenia gospodarczego, a tam gdzie gospodarcze - spiżarnię.Pomieszczenie nad garażem można wykorzystać jako mega pralnię z suszrnią i część
          zagospodarowć jako garderobę
    • 18.11.09, 21:46

Niemożliwe - nikomu nie podoba się ten domek? proszę zerknijcie i
      powiedzcie, co sądzicie? Jeszcze raz linczek:
      www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny5/index.php
      Dziękuję za opinie i sugestie :-)
      • Gość: gdy IP: *.gdynia-laczpol.mm.pl 06.01.10, 15:02
        Witam Mi też podoba się ten domek. Ale niestety nie wiem jakie sa koszty budowy.
        Ten domek ma wszystko co potrzeba 2 łazienki 2 miejsca na autka i ten super
        pokój na górze bo mój ukochany chce mieć projektor takie kino domowe . Wiec ja
        jestem na tak . Czy moge ciebie prosic ile tak na oko wyjdzie ciebie budowa
        stanu surowego zamknietego
        • Gość: ania IP: *.19.165.83.osk.enformatic.pl 25.06.10, 22:43
          Witajcie!
          Analizowałam, oglądałam tysiące projektów do 140 m2 użytkowych i wybrałam zgrabnego v. Zamówiłam ten projekt i zacznę budować jeszcze w tym roku (fund + ściany). Jest to projekt ładny i zarazem pomieszczenia funkcjonalne. Na tym co najbardziej mi zależało to duży salon na dole + pokój, a tylko zgrabny v oferował salon pow. 30m2. Jedyne zamiany to zrobienie sypialni z jednego z pokoju z balkonem i zarazem zminieszenie przylegającego (tam gdzie komin) na garderobę.
          Domy z dachem dwuspadowym nie mają w projektach garderoby a wiec samemu trzeba sobie je stworzyc. Poza tym zadnych zmian dokonywac nie będę. Mam nadzieję że w kwocie 350 tyś zł zmieszczę się aby się wprowadzić.
          Pozdrawiam
          • Gość: Makusia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.10, 13:56
            Witam Ania!
            Jak powstaje Twój Zgrabny V? Gdzie go budujesz, jaka dużą masz działkę i na jakim jesteś etapie? Ja dopiero kupiłam projekt i mam mnóstwo pytań. Jeśli będziesz miała ochotę podzielić się wrażeniami i informacjami napisz; kuska.arndt@gmail.com
            • Gość: ania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.09.10, 15:52
              Makusia!
              Dom będzie budowany koło Rzeszowa, za 2 tygodnie startuje z budową (dopiero otrzymałam pozwolenie na budowe). Działka - 50ar, napisz co Cie interesuje,
              • 04.11.10, 10:57
                witam, tez zamierzam kupic projekt zgrabny V i chce zrobic kilka zmian, pierwsza to przeniesienie kotłowni i komina do pomieszczenia gospodarczego za garazem, a druga to zrobienia malego okienka w garazu.
              • Gość: makusia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.11, 14:27
                Witam Ania,
                piękna działka 50 a..... my dysponujemy tylko niespełna 14 a. Startujemy pewnie z początkiem kwietnia. Mamy decyzję o projekcie zmiennym, bo niestety ujawniła się konieczność jego sporządzenia. Moje zmiany to: ściany trójwarstwowe, strop monolityczny zamiast gęstożebrowego, plus strop nad poddaszem, garderoba w sypialni z balkonem kosztem powierzchni pokoju obok, pomieszczenie gospodarcze jest już kotłownią, a kotłownia pralnio-spiżarnią.
                Niestety to nie koniec papierkowej gmatwaniny- walczymy z projektami przyłączy. Prąd się robi, woda jeszcze w powijakach, gazu nie ma na działce. Koszty mnie przerażają. Czy robiłaś kosztorys, lub inaczej- ile zamierzasz wydatkować na budowę (do tej pory wydatkowałaś?).
                Pozdrawiam.
              • Gość: aina IP: 79.139.92.* 13.06.11, 19:53
                Witaj Ania :)
                Obecnie szukamy projektu i zainteresował nas Zgrabny V.
                Jesteśmy z Rzeszowa i bardzo jesteśmy ciekawi jak Twoja budowa, czy projekt był udany.
                Co mogłabyś powiedzieć o nim teraz z perspektywy czasu?
                Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź, może byc też na maila moira6(at)wp.pl
                • Gość: ania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.06.11, 19:18
                  Witajcie!
                  Na chwilę obecną mam wylany pierwszy strop.
                  Zmiany, które powstały podczas budowy to:
                  - powiększenie wykusza o zaledwie parenaście cm co spowodowało, że są większe okna - ładniejsze,
                  - pod schodami została zrobiona spiżarka,
                  - wydłużenie łazienki na górze o 40 cm dzięki temu na zewnątrz między filarem, a ścianą jest możliwe przejście,
                  - podniesienie o jeden pustak garażu, gdyż na górze w pokoju nie chciałam mieć tyle stopni - nie wiem czy był to dobry pomysł, gdyż może to być niski pokój.

W kolejnym tygodniu przychodzi ekipa do dalszego murowania, cieśle już są zaklepani, elektryk też już gotowy.
                  Teraz czas na szukanie tynkarzy i pewnie tylko okna w tym roku...

W tym roku zrobiłam przyłącz wody, kanalizacji, prądu, gaz zosatwiam na przyszły rok.
                  • Gość: Marcin IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.11, 22:12
                    Witaj Ania,

Zastanawiamy się z żoną nad Zgrabnym V. Jak widze zaczęłaś już budowę, bardzo proszę o kontakt veelcoo@gmail.com - mamy parę pytań.

Dzięki
                  • Gość: iza IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.11, 14:13
                    Witam ! mi też podoba sie Zgrabny V i zamierzamy z mężem kupiuć ten projekt ale chcielibyśmy zobaczyć jeszcze przed kupnem w rzeczywistości jak wygląda więc czy jest taka możliwość zobaczyć Pani budowę pozdrawiam Iza
      • Gość: Zabaa IP: 57.90.36.* 16.01.13, 09:42
        Przejrzalam setki projektow i ten podoba mi sie najbardziej :) po drobnych zmianach jestem obecnie na etapie stawiania ścian :)
    • 26.09.10, 21:29
      1wszy lepszy
      --
      HTTP://www.pomalujemy.waw.pl - malowanie ścian Warszawa
    • Gość: andrzej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.12, 14:48
      Podeślę dobry link do projektu, by mieć podgląd.

www.mgprojekt.com.pl/zgrabny-5
      Uważam, że jest warty zainwestowania. Wygląda bardzo ładnie i pewnie jest bardzo przyjemnie w nim mieszkać. Mimo, że nie jest jakiś gigantycznych rozmiarów, można sobie jeszcze w nim wydzielić duże pomieszczenie gospodarcze. Sam wybrałem podobny projekt. Również z MG Projekt. Jest to Projekt Elka. Polecam
      • Gość: Kamil.Opole IP: *.net.brewet.pl 27.02.12, 20:31
        Czy wart jest zainteresowania? Oczywiscie! Wiem, bo sam buduje dom na podstawie tego projektu :) Wystarczy zobaczyc jak swietne wykorzystany jest kazdy centymetr kwadratowy powierzchni w domu. Mowie tu przede wszystkim o duzym pokoje dziennym na dole i zagospodarowanym miejscu nad garazem. Dla mnie bomba. Najwazniejsze ze nie bylo zadnych problemow jesli chodzi o wybor projektu. Teraz, jak mam juz dokumenty na stole, powoli mysle o budowie. Mam juz ekipe budowlana i pierwsze kosztorysy.
        • 09.05.12, 22:37
          ten dom jest świetny, ja też planuje zakup tego projektu myślę, że to dobry wybór. Znajomy polecił mi forum pracowni MGProjekt www.mgprojekt.com.pl/forum/ dowiedziałem się tam wiele praktycznych porad na temat budowy domu, napewno mi się to przyda ponieważ jest to moja pierwsza budowa.
          • 12.06.12, 11:14
            Tobiasz dzieki za info! Nie wiedziałem, że mają swoje forum nawet o.O Tez jestem w tym ciemny, wiec przydadzą mi sie dodatkowe informacje. Ja sie zastanawiam nad kilkoma projektami z tej firmy ale zanim cos wybiore, najpierw muszę cos wiecej dowiedzieć sie o tym świecie;)
            • 03.07.12, 10:40
              Też byłam na forum i przydało mi się dużo ciekawych informacji jest nie tylko na temat projektów. A ma ktoś może zdjęcia Zgrabnego V ??
              • 06.07.12, 13:15
                Mozesz zdjecia obejzec na ich stronie pod zakladką sa zdjecia z realizacji, duzo fajniej obejzec taki projekt "na zywo" chcociaz niektore rozwiazania osób ktore tam powstawiały zdjęcia nie przypadly mi do gustu
    • 06.07.12, 18:08
      Jesteś tekściarzem, początkującym raperem, wierszo-pisarzem? Nie możesz skleić wersu bo brakuje Ci rymu? www.rymy.info.pl umożliwia znalezienie rymów do każdego słowa, pozwala też uzupełnić zasób słów i rymów. Zapraszam! Jeśli podoba Ci się ta strona POLUB.
      • 19.07.12, 09:32
        no i zdecydowaliśmy sie na Zgrabnego V!! :D już niedługo będziemy mieli projekt i zabieramy sie do roboty. Problemów jak na razie żadnych nie mieliśmy wszystkie formalności poszły jak z płatka;) Pozdrawiamy wszystkich niezdecydowanych;)
        • 23.07.12, 12:09
          Zatem gratulujemy! My równiez budujemy z firmą MG Projekt!;)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.