Jak nauczyć kota korzystać z ludzkiej toalety? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Właśnie trafiłam na coś takiego: youtu.be/ZTIk09I54Ro i zaczęłam drążyć temat, bo od dłuższego czasu jestem czymś takim zainteresowana. Nie wiedziałam, że jest już odpowiednik polski amerykańskich nakładek.

Co myślicie o nauce kota siusiania do toalety? Bo mnie się to wydaje bardzo ciekawe. Chciałabym, by moja kotka załatwiała się do kibelka :) Ona tak nie lubi kuwety, i jak tylko raz coś do niej zrobi, to już potem nie chce - bo dla niej kuweta jest już feee i fuuu. Po pracy czasami przychodzę, a moja kotka miauczy jak dzika. Dopiero po zmianie żwirku szybko biegnie zrobić swoje. Ona nie lubi mieć brudnych łapek, które śmierdzą używanym żwirkiem.
    W nicy też robi raban jak chce się załatwić. Budzi nas by jej kuwetę posprzątać. O tyle jest porządna, że nie nabrudzi na podłogę czy na dywan, tylko biedna potrafi trzymać siusiu tak długo, aż załatwi się do kuwety.

Martwi nas to bardzo, bo takie natręctwo u naszej kotki może się skończyć jakąś chorobą :(

Chyba nauka kota siusiania do toalety załatwiłaby sprawę, bo nawet kiedyś nasz vet o tym wspomniał, że najlepsze wyjście, to nauczyć naszą kotkę załatwiania się do kibelka.

No i chyba spróbuję ją tego nauczyć, bo nie mam innego wyjścia. Szkoda mi naszej Zuzi, bo widzę, że przez te jej natręctwa czystości czasami dostaje kotka istnego bzika. Nazywamy ją w domu Detektyw Monk :)

Ktoś już z Was uczył swojego kota załatwiania się do wc lub ma zamiar uczyć?
    • A co powiesz na Twoja kotke utopiona w toalecie? Bo wiesz, muszla jest sliska i jesli kot wpadnie glowa do przodu to ma wielkie szanse sie utopic.
      Te nakladki to jest wymysl dla durnych, leniwych, grubych Amerykanek, ktorym sie tylka nie chce ruszyc aby posprzatac po kocie.
      Do tego nalezy wiedziec, ze zakopywanie odchodow jest instynktowna dzialalnoscia i kot sobie musi pogrzebac aby miec pewnosc, ze nikt go nie znajdzie po zapachu. Uczenie kota innych zachowan moze sie skonczyc tym, ze bedzie robil wszednie a nie tym gdzie powinien.
      • i to spory. Kotka wpada w histerie gdy ma zakopać odchody w kuwecie, w której już wcześniej zakopywała. Kiedy zabieramy ją na działkę - kopie i załatwia się gdzie chce i nie robi cyrków. Cyrki zaczynają się w domu. Najgorzej jest gdy nie ma nikogo w domu przez 10 godzin i ona musi zostać sama. :( do kuwety zrobi tylko raz i potem będzie trzymać ... Już nawet dwie, a nawet trzy miski ze żwirkiem jej zostawialiśmy, ale wieczorem, po powrocie do domu, w mieszkaniu był istny sajgon... Ja nie mam już sił po tylu godzinach pracy na wieczne sprzątanie ... Kotka nie może wychodzić na dwór, bo mieszkamy na osiedlu i ulice są ruchliwe.... szybciej by zginęła pod kołami samochodu niż by się utopiła w toalecie. zresztą, jak można się utopić w toalecie której niecka z wodą ma zaledwie powyżej pół litra? :) No bez przesady
        • Mozna i nie jest to wymysl, tylko doswiadczenie znajomej, ktorej kotka utopila sie w toalecie. Tu akurat dziecko zapomnialo zamknac klape i stal sie wypadek.

Na Twoim miejscu poszukalbym automatycznej toalety, ktora sama usuwa odchody. Sa taki, tez dla leniwych Amerakanek :) To by rozwiazalo problem bo piasek bylby zawsze czysty.
          Masz mozliwosc ustawienia drugiej toalety? Moze dnie male bylyby wyjscie z sytuacji?
          • No nie gadaj :) Jestem w szoku. Moja kotka często staje na toalecie, nawet otwartej, bo tuż obok mamy umywalkę. Lubi bawić się wodą, rozchlapywać i pić. Już wiele razy wpadła do toalety, ale nigdy w życiu jej się nic nie stało :)
            Trudno mi sobie wyobrazić, kota, który wpadł do toalety i się w niej utopił. Naprawdę trudno! :)
            • >Lubi bawić się wodą, rozchlapywać i pić.

Bo twoj kot to rybak:) Tez sa te koty co lowia rybki . Tez takiego mam. Drugi zas jest bardziej zainteresowany ptaszkami.
    • też chciałem nauczyć mojego kota robienia do toalety. kupiłem litter kwitter i to byl najgorszy moj zakup. ponad miesiac temu osdprzedalem go na allegro.
      moj kot nie mial problemu z nauka na pocztaku, bo to cala nakladka, ale i tak przeszkadzalo mu w kopaniu ograniczenie na srodku. jak po 2 tygodniach zaczalem drugi etap nauki, to przestraszyl sie tej ogromnej dziury i po nauce.
      litter kwitter, to najwieksze badziewie. nie dosc, ze nie moglem tego cholerstwa dopasowac do mojej muszli, to jeszcze takie szybkie tepo nauki. dwa pierscienie z otworem. oni poszaleli!
      ale to co ty pokazalas , wydaje sie fajne, bo ma wiecej stopni nauki i kot pewnie zaczyna od malutkiego otworku. musze zobaczyc to wckici i poszukac tego

ale tego litter kwitter nie kupuj! bo to szajs jest! nie dosc ze drogie to badziewie, to tylko na zdjeciu tak fajnie wyglada. zaplacilem za to 199 zeta + koszty przesylki - a sprzedalem po miesiacu za 149 na allu - interes zycia po chooju zrobilem
      • Z tego, co przeczytałam o WCkici, to nauka jest stopniowa i nie stresuje tak kota.
        Ten Litter Kwitter też oglądałam. Drogi. Wygląda solidnie, ale tak jak piszesz - są tylko dwa otworki i to dość duże. Boję się, że i moja kotka może się do tego zrazić, bo z nią trzeba postępować jak z księżniczką - nic na siłę. Nauka z WCkici chyba zupełnie inaczej wygląda niż z Litter Kwitter.
        www.wckici.pl/sklep.php - cena zachęca, no i to jest nasze polskie, a nie amerykańskie.
        www.litterkwitter.pl/sklep/ - a litter kwitter nie dość, że drogi, to tak jak piszesz, tylko dwa otworki do nauki
      • nie wiem czy doczytałeś na stronach Litter Kwitter , ale jak kot ma problemy z nauką, to możesz dokupić jeszcze dwie inne nakładki prawie za 5 dych :D Nazwali to pośrednim etapem szkolenia.
        Ty kupiłeś za 200 zł podstawowy zestaw, więc Twój kot się wystraszył tych wielki otworów, a jak chcesz kota stopniowo nauczyć sikać do toalety, to musisz kupić nakłądki pośrednie za 50 zł.
        To już Litter Kwitter przesadził i to zwykłe ździerstwo. Tym samym mnie zniechęcili do zakupu.
        Kupuję WCkici. Tam przynajmniej nie kombinują!
        • nie!no!kufa! co za zje***y! tego nie zauwazylem ze taka chamska polityke sprzedazowa litter kwetter prowadzi.... no jak mozna tak ludzi naciagac? nie dosc, ze sa drodzy, to najpierw trzeba kupic sobie za 199 zl podstawowy sestaw, a potem jeszcze dodoatkowe nakladki kupowac za 49 zl ?! niech spadaja!
          jesli sie zdecydowalas na to wckici, to kupuj.... ja jak ponownie dojrzeje do nauki kota to tez kupie te polskie nakaldki
    • beznadziejny system. piach musi byc wokol ubikacji, kot niekoniecznie bedzie celowal kuperkiem w dziurke, No i to ciagle sciaganie tej nakladki. bez sensu. Grubym Leniwym Amerykankom by sie nie chcialo....

Tu masz prawdziwa kocia toalete dla leniwych Amerykanek: "piach" jest czyszczony, podlacza sie jak pralke do wody i do odplywu. Tyle ze ta cena, no i trzeba miec miejsce
    • Widzę, że WCkici atakuje kocie fora internetowe, LOL

Jak kot nie chce się załatwiać do niesprzątniętej kuwety, to trzeba mu postawić drugą kuwetę i tyle. Do kibla z niespuszczoną wodą też może nie chcieć się załatwiać :P Chyba, że nauczysz go też spuszczać wodę...

Owszem, kot może się utopić w sedesie, jest to bardzo mało prawdopodobne, ale się zdarza.
    • To bardzo ciekawe, że w ogóle WYKONALNE jest nauczenie kota takiej "czynności". Wiem, że to inteligentne stworzenia ale jak to się mówi "chodzą własnymi ścieżkami" a co za tym idzie nie bardzo chcą się człowieka słuchać. Widziałem nawet gdzieś, że ktoś nauczył kota spuszczać po sobie wodę :)
      --
      Nowoczesne wyposażenie salonów kosmetycznych to zaawansowany sprzęt kosmetyczny.
    • Oryginalne CitiKitty mozna kupic na allegro : allegro.pl/citikitty-kuweta-nakladka-na-wc-dla-twojego-kota-i2818370164.html

jest też blog temu poświęcony i fajne porady na temat nauki kota korzystania z wc :
      citi-kitty.blogspot.com/
    • Jakie oryginalne? Wszystkie dostepne w polsce citykitty to nielegalne chińskie podróbki tego produktu wogóle nie spełniające swego zadania. Jakim cudem myślicie produkt sprzedawany w usa za 30$ = ponad 90zł bylby dostepny taniej po zaimportowaniu go do polski? Juź niejedna osoba się na to nabrała i fora internetowe są pełne negatywnych komentarzy. Zestawy Polskie są solidne i tysiące osób uczy na nich swoje koty, nie dajcie się nabrać!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.