Dodaj do ulubionych

Oporów czy Szczepin

17.03.15, 19:05
Witam,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc, obecnie waham się między zakupem mieszkania w dwóch totalnie różnych lokalizacjach i inwestycjach: wybieram między Aleją Piastów (Dom Development, Oporów) oraz Lokum Viva (ulica Litomska, Szczepin, developer Lokum).
Obaj deweloperzy są sprawdzeni, ceny zbliżone.
Mieszkania na Litomskiej mają o wiele lepsze rozkłady + budynki nie stoją "oko w oko" z innymi. W przypadku Alei Piastów rozkłady są trochę mniej praktyczne, a odległości między budynkami są minimalne (nieraz 8m między budynkami :( )... Plusem Litomskiej jest dobra komunikacja z resztą miasta (bliskość Legnickiej/Długiej, dobry dojazd autem i komunikacją miejską w zasadzie w każdy rejon Wrocławia). Jak jest z dojazdem z Oporowa do Centrum, nie wiem...?
Plusem Alei Piastów jest jednak bliskość terenów zielonych (z Litomskiej można wprawdzie dojść na Groblę Kozanowską, ale nie jest to przecież Park Grabiszyński :)).
Okolica przyjemniejsza na Oporowie, niska zabudowa, zieleń itp. (choć sama inwestycja przy dość ruchliwym skrzyżowaniu). Dodatkowo na Oporowie minusem są nisko latające samoloty...

I teraz pytanie do Was. Po rozpisaniu plusów i minusów obu inwestycji (wg mnie) wciąż nie skłaniam się ku żadnej... Ktoś pomoże? :)
Edytor zaawansowany
  • 11.04.15, 13:17
    Porównujesz trochę pomarańcze z jabłkami. Z jednej strony otoczenie blokowiska w pobliżu centrum, z drugiej dzielnica willowa na obrzeżach miasta. Jedni będą woleć to, drudzy tamto. Ponieważ ostatnio rozważam al. Pracy, do Twojej listy dodam jeszcze: osiedle ogrodzone i pod kamerami (dla wielu zaleta, dla mnie akurat wręcz przeciwnie) i ogródki na parterze (czyli jeżeli akurat sama mieszkasz wyżej, to nad czyimś ogródkiem). Ogólnie trudno znaleźć idealne mieszkanie ;)
  • 02.07.15, 23:20
    szczepin zdecydowanie

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.