Dodaj do ulubionych

twarda woda

10.11.10, 12:25
forum chyba umiera śmiercią naturalną,
ale spróbuję napisać co mnie gnębi i może znajdzie się
osoba, kt. ma podobny problem i potrafiła się z nim uporać.

Otóż zainstalowałam zmywarkę w swojej
kuchni i chyba zapomniałam, że w Będzinie jest tak
twarda woda, że jej dopływ do tego urządzenia po pewnym czasie
zostanie zablokowany przez kamień.
W tej chwili pozostaje mi tylko wezwać hydraulika,
który wymieni mi jakieś części i woda zacznie dopływać
do tej mechanicznej służącej.

Proszę napiszcie jak sobie radzicie z tym kamieniem
bo mnie opadają ręce,

Edytor zaawansowany
  • 10.11.10, 13:28
    Witam ;-))
    Nie mam zmywarki ,ale patrząc na to co dzieje się w moim czajniku jestem przerażona.Kamień taki ,że praktycznie co drugi dzień musiałabym go odkamieniać. A podobno woda w Będzinie jest najdroższa w naszej okolicy. Zgroza. I co gorsza chyba na to nie ma żadnej rady.Może gdyby zamontować jakiś porządny filtr , ale na ile on starczy? Przy takiej wodzie to chyba na krótko.
  • 12.11.10, 10:50
    Też mnie to męczy, niestety i nie tylko w przypadku zmywarki.
    Do spożycia nie używam kranówki, tylko wodę z baniaków 5l, natomiast z myciem kabiny prysznicowej sobie nie radzę.
    W przypadku zmywarki zastosowałam się do rad pana z serwisu i nie stosuję preparatów 15 w 1 tylko osobno sypię sól, nabłyszczacz i tabletki, przy czym poziom poboru soli mam ustawiony na najwyższy.
    Zastanawiam się natomiast czy można to gdzieś zgłosić? Do wodociągów, sanepidu?
    --
    Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
  • 27.01.11, 22:16
    mam od niedawna zmywarke i też się boje co będzie bo z pralką są ciągle problemy. też stosuje wszystko osobno a nie tabletki all in one
    --
  • 28.01.11, 15:23
    w ekologicznych sklepach online mozna kupić specjalne filtry zmiękczające wodę, montuje się je na połączniu węża z rurą dopływową. Zawierają one kryształy polifosfatu. nie próbowałam ale właśnie zamówiłam i mam nadzieję,że bedą działać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.