Dodaj do ulubionych

Policjanci ścigali radiowozem... zaprzęg konny

27.09.14, 18:52
bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,16712063,Policjanci_scigali_radiowozem____zaprzeg_konny__WIDEO_.html#CukVid
Przed niecodziennym wyzwaniem stanęli bielscy policjanci. Ścigali na ruchliwych ulicach konny zaprzęg bez woźnicy. Film z akcji robi furorę w sieci, a policja ogłosiła konkurs dla internautów.
Artykuł otwarty
Do zdarzenia doszło w sierpniu w Bielsku-Białej, ale policja dopiero teraz o nim poinformowała. Woźnica zostawił konie niedaleko urzędu miejskiego i poszedł załatwić własne sprawy. Zwierzęta coś spłoszyło, rzuciły się do panicznej ucieczki. Dwukonny zaprzęg galopował ulicami miasta bez woźnicy, stwarzając zagrożenie dla ruchu, uszkadzając kilka samochodów. Konie zauważyli policjanci patrolujący radiowozem ulice miasta.

- Pod wiaduktem na S1 Bystrzańska widzę, jak konie i furmanka bez woźnicy w stronę urzędu skarbowego lecą. Nie ma na pewno woźnicy a konie w galopie lecą. Ja tam pędzę, ale jak tam masz kogoś, to też wyślij, żeby tam do zdarzenia jakiegoś nie doszło - poinformowali oficera dyżurnego i ruszyli w pościg za uciekającymi zwierzętami.

Zatrzymanie zaprzęgu nie było łatwe, konie nie reagowały na komendę "Prr! Prr! Prr!" wydawaną przez policjantów. Ostatecznie jednak akcja zakończyła się sukcesem.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zamieścił film na Facebooku. - Wczujcie się w rolę policjanta: z jednej strony wskażcie na wykroczenia, których dopuściła się para koni, z drugiej zaś zaproponujcie skuteczny sposób przeprowadzenia interwencji. Dla osoby, która poda prawidłową odpowiedź, przewidziana jest nagroda. Rozstrzygnięcie w dniu 28 września o godz. 22 - zapraszają policjanci.

Film udostępniło już kilkaset osób. Internauci proponują policjantom m.in., by pooglądali trochę westernów i podpatrzyli, jak łapie się konie na lasso. Żartują, że najlepiej sprawdziłaby się policja konna.

Cały tekst: bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,16712063,Policjanci_scigali_radiowozem____zaprzeg_konny__WIDEO_.html#ixzz3EXGVhh9A

--
zeta
Edytor zaawansowany
  • 27.09.14, 19:22
    Myślę ,że trzeba docenić chęć policjantów smile Nie wszyscy policjanci umieją obchodzić się z ...galopującymi końmi smile
  • 27.09.14, 20:05
    To rzadka akcja ale powinni byś przygotowanismile

--
    zeta
  • 27.09.14, 20:41
    Potrzeba matką działania ..Pewnie teraz poduczą się , choć ..kto wie ?? smile
  • 27.09.14, 20:52
    To wina nieodpowiedzialnego woznicysmile

--
    zeta
  • 27.09.14, 20:57
    Wiesz ...znam takie obrazki ..tylko z woźnicą ..Kiedyś z impetem pod koła mojego samochodu wpadła furmanką z oszalałym woźnicą ..Ale było strachu i hamowania ..No i godzinna przerwa w podróży na ochłonięcie smile
  • 28.09.14, 19:41
    Miało być " Złapane w sieci" a wyszła łapane w siecismile))

--
    zeta
  • 29.09.14, 09:56
    A wiesz ,że to nawet lepiej ? Brzmi tak czasowo ..tu i teraz . Bardzo fajnie smile
  • 29.09.14, 11:28
    "Z" zjadło i tytuł pozostał z małą literąsmile

Wyobrażam sobie co przeżyłaś przy tej kolizji z końmi? A woznica był " zdrowy"?

--
    zeta
  • 29.09.14, 19:07
    Woźnica pogonił konie i tak szybko gdzieś zniknęli ,że zanim się ocknęliśmy po furmance ani śladu ..
    Nawet nie było jak powiadomić policji ..Mnie długo bolała głowa i kark ..Byłam wystraszona ale i szczęśliwa ,że nie było gorzej smile
  • 29.09.14, 19:51
    Mogło być grozniej. Dobrze, że tak się skończylosmile
    --
    zeta
  • 29.09.14, 23:27
    Tak ..Ale uraz zostaje ..Kiedyś o włos nie wylądowaliśmy pod TIRem ..Uraz pozostał ..Na widok TIRa ..robi mi się słabo sad
  • 30.09.14, 13:17
    My też mieliśmy dawno temu wypadek z wnukami, do dzisiaj na głos karetki dostaję dreszczysad
    --
    zeta
  • 30.09.14, 17:16
    Takie przeżycia stresują i zapadają w pamięć na zawsze ..I już się nie jest tak swobodnym za kółkiem jak wcześniej ..Szczególnie gdy jest duży ruch ..Br rrrr....smile
  • 30.09.14, 19:49
    zauważyłam, że z wiekiem robę się coraz bardziej ostrożna, ( przewrazliwiona)
    --
    zeta
  • 30.09.14, 19:51
    Kierowcy tirów jeżdżą bezczelnie , nie lubię ich jazdy. siedzą wysoko i maja wszystko gdzieśsad

--
    zeta
  • 02.10.14, 22:24
    No i jeszcze potrafią się ścigać ..Kiedyś o takich wyścigach powiadomiliśmy drogówkę ..I nie tylko my ..Zatrzymano ich szybko ..5 kierowców w tym Litwin i Niemiec ..sad
  • 03.10.14, 08:07
    A mówią, że Niemcy jeżdżą ostrożnie?
    --
    zeta
  • 03.10.14, 17:40
    Myślę ,że to nie jest zasada ,że jak Niemiec to już lepszy smile Wiesz ...kiedyś wyjeżdżaliśmy z marketu w Niemczech ..Żadne niemieckie auto nie zatrzymało się by wpuścić nas na pas ruchu..Dopiero nadjechali Polacy i wyjechaliśmy po 35 minutowej próbie włączenia się do ruchu smile
  • 03.10.14, 18:33
    Wszystkie nacje mają coś do Polakówsad
    Moja fryzjerka wyjechała w sierpniu na stałe do Norwegii,była dzisiaj u mnie ( są wakacje jesienne w Norwegi) opowiadała o różnych humorach w stosunku do Polaków.

--
    zeta
  • 03.10.14, 21:33
    Polacy też sami siebie nie szanują . Wystarczy poczytać na forach ...gardzą Polską , wyśmiewają wszystko co polskie ..Na szczęście ..są tez inni ..Ja kocham Polskę i chciałabym doczekać jej dobrobytu ale ...tak długo ludzie nie żyją ..smile
  • 03.10.14, 21:54
    Nadzieja umiera ostatnia.smile Może doczekamy bogatej Polski?
    --
    zeta
  • 03.10.14, 21:58
    No to tego życzmy Naszej Polsce smile smile smile smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.