Dodaj do ulubionych

Diwali/ Swieto sw. Marcina

17.11.14, 12:11
effie1980 17.10.14, 12:40

Cos sie pania pomylilo w przedszkolu i zapomnialy, ze w przyszlym tygodniu zaczyna sie swieto Diwali, wiec zamiast rybek, na ktore juz sie nastawilam mamy swieto swiatla i robienie lampionow i tradycyjnych przekasek. Bedzie tez ekslopracja swiatla i odbic, budowanie 'ciemnego zakatka' i rozne zabawy z tym zwiazane.
Nigdy nie spotkalam sie z polska literatura, ani zabawami na temat Diwali. Temat sie chyba pojawia tylko w Jesieni na Ulicy Czeresniowej?
Macie jakies inne pomysly mogace luzno nawiazywac do swieta swiatla?
Edytor zaawansowany
  • effie1980 17.11.14, 12:12
    laemmchen79 17.10.14, 12:54

I za to uwielbiam to forum - o święcie Diwali nigdy nie słyszałam, ale chętnie dowiem się więcej.

W Niemczech z lampionami łączy się Dzień Sw. Marcina , obchodzony 11. listopada.
    en.wikipedia.org/wiki/St._Martin%27s_Day , W naszym mieście wszyscy spotykają się na rynku, gdzie odgrywane są scenki z życia świętego (u nas co roku św. Marcin pojawia się na żywym koniu), jest też dziecięca orkiestra i mnóstwo lampionów, a widok, gdy cała kawalkada sunie po wałach miejskich i widać potok małych światelek, jest niesamowity.

effie, a o co chodzi z ciemnym zakątkiem?
  • effie1980 17.11.14, 12:13
    effie1980 17.10.14, 13:04

A to moze na Ulicy Czeresniowej tez jest Dzien Sw Marcina, bardziej by to pasowalo smile ja jakos przyjelam, ze to musi byc Diwali z tymi lampionami smile
    Wiesz, co ja tez o Diwali nie wiem za wiele:
    pl.wikipedia.org/wiki/Diwali
    Kojarze, bo jak mieszkalam w Londynie to widzialam, ze bylo obchodzone, ale nie wnikalam o co chodzi, wiec moze sie teraz wiecej dowiem.

Nie do konca wiem o co chodzi z zakatkiem. Dzisiaj dostalam maila, a w przeszkolu dopiero bede w poniedzialek. Pewnie panie zaslonia jakimis kocami jeden z rogow sali i beda urzadzac tam jakies zabawy. Prosily o przyniesienie latarek i materialow fluorescencyjnych. Jak zobacze w tygodniu co robia, to napisze.
  • effie1980 17.11.14, 12:14
    laemmchen79 17.10.14, 13:19
    O rany, mogę mojego Młodego też podrzucić do Waszego przedszkola? Latarki, materiały fluorescencyjne, ciemny zakątek - pewnie przez cały tydzień bym go stamtąd nie wyciągnęła....

Trudno, jak zwykle dostanę pewnie doła po takim wpisie, ale poczekam też cierpliwie na szczegóły i przynajmniej zrekompensujemy sobie odtworzeniem zabaw z Waszego przedszkola w naszym domu - tyle dobrego...sad(( I obiecuję, że też poszukam trochę pomysłów na zabawy z ciemnością i światłem -

Przy okazji tematu polecam książki z wątku o emocjach
    forum.gazeta.pl/forum/w,251416,155536781,155536781,Empatia_emocje.html

"Laszlo boi się ciemności" i "Kazio i potwór" - obie świetne graficznie, tekstowo fantastycznie oswajające ciemność i bardzo silnie interaktywne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka