Dodaj do ulubionych

Dziennik budowy

22.06.15, 11:00
Ku pamięci! Straciłam świetny temat do zajęć - wczoraj stojąc na balkonie patrzyłam sobie na plac budowy przed domem, na którym budowlańcy robią miejsca parkingowe, chodniki, plac zabaw itd. I nagle mnie olśniło, jaki super temat przeszedł mi koło nosa - dziennik budowy. Dlaczego nie wpadłam wcześniej na pomysł, żeby zrobić z chłopakami dokumentację , bo i budynki były tynkowane i balkony montowane i właśnie zagospodarowywana przestrzeń. Można było robić regularnie zdjęcia, opisywać, byłby super materiał do zabaw: wczeżniej - potem. Tym bardziej, że mamy świetną książkę, którą już kilka razy sobie oglądaliśmy

http://mediarodzina.pl/zasoby/images/big/uwaga_budowa.jpg
mediarodzina.pl/prod/527/Uwaga--budowa-
Dlaczego?????

--
Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
Obserwuj wątek
      • laemmchen79 Re: Dziennik budowy 23.06.15, 09:39
        ambivalent, myślałam, myślałam, ale nie wymyśliłam, jak Ty wpadłaś na taką zależnośćsmile W mieście sporo się buduje, więc nie będziemy mieli problemów z wyczajeniem kolejnej budowy, ale pluję sobie w brodę, że nie skorzystałam z czegoś, co możnaby obserwować z balkonu, no trudno

--
        Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
        • ambivalent Re: Dziennik budowy 23.06.15, 21:03
          Ja tez juz nie wiem gdzie ta zaleznosc widzialam smile Moze cydr mi pomogl...
          Sprobuj sie napic cydru i pomysl jeszcze raz. Moze tez ci sie ta zaleznosc nasunie big_grin

--
          "I’ve hung my happiness upon what it all could be."
    • laemmchen79 Re: Dziennik budowy 24.10.15, 17:07
      Tym razem nie odpuściłam i mamy nareszcie nasz dziennik budowy. Naprzeciwko centrum handlowego, do którego regularnie jeździmy, jest dość spory plac budowy, a my od początku dokumentujemy akcję krok po kroku. Do zwykłego zeszytu wklejamy zdjęcia, które podpisujemy z reguły jednym lub dwoma słowami, które Młody potem jeszcze sobie przepisuje (chodzi mi nie tyle o naukę liter, ile po prostu o rysowanie, bo akurat do tego chętnie siada).

Zaczęliśmy od fotografii tablicy budowy, abyśmy potem mogli porównać, co tak naprawdę z tego wyszło.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/hh/uf/m3jr/WBfd1b0ZI3B9eV2smB.jpg

No a potem odwiedzaliśmy budowę co 2-3 dni i fotografowaliśmy wszystko to, co nowego się pojawiło

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/hh/uf/m3jr/taI06nJ4n2J2srMjjB.jpg

Książka, o której wspominam w pierwszym poście, też bardzo nam pomaga, super rozszerzyła słownictwo dziecięciu i matce, w sumie fajny, minimalnie pracochłonny projekt z dużą dozą satysfakcji - polecam.
      --
    • ania.n-82 Re: Dziennik budowy 26.10.15, 19:27
      Pomysł ciekawy, szkoda że u nas w pobliżu nic się nie buduje. Książkę o budowie też mamy i polecam.

To wydawnictwo ma jeszcze dwie inne ciekawe książeczki, chociaż nie tak obszerne i na inny temat: porównanie jak to było kiedyś, a jak jest teraz.
      * Dawniej i dziś
      * Pojazdy dawniej i dziś
      Tej drugiej jeszcze nie mamy, ale pierwsza jest świetna i też wprowadza ciekawy temat.
      • laemmchen79 Re: Dziennik budowy 26.10.15, 20:01
        Dzięki Aniu za podpowiedź z drugą książką, zupełnie przegapiłam tę nowość a jeżeli jest na porównywalnym poziomie do pierwszej, to też chętnie wrzucę na listę zakupów.

Chociaż z drugiej strony akurat książek o samochodach z różnych epok mamy już kilka, m.in. niesamowite, najlepsze to Transport Swiat w obrazkach i Niesamowite przekroje Samochody - ta pojawia się od czasu do czasu na allegro, bardzo polecam każdemu fanowi motoryzacji i techniki i matce, która musi odpowiadać na coraz bardziej fachowo brzmiące pytania

--
    • alonka7 Re: Dziennik budowy 27.10.15, 11:41
      Swietny pomysl. I dochodzi pisanie. Kolo nas budowali dom - tez przegapilismy.. (a budowa byla od fundamentow - szkoda)
      Ale rozejrzymy sie . Widze, ze macie zdjecia - udaje Wam sie na biezaco wywolywac?
      My robimy pamietnik ale nie mamy cierpliwosci do zdjec wiec rysujemy (nieudolnie).
      • laemmchen79 Re: Dziennik budowy 27.10.15, 14:57
        Zdjęcia drukuję w automatach w drogerii, w której bywam 2-3 razy w tygodniu (przynajmniej w Niemczech takie automaty są już chyba w każdej drogerii?). Jest tam możliwość przesyłania zdjęć do automatu przez bluetooth - nie trzeba nosić pendrivów i całość trwa maks. 2 minuty - od tego czasu wywoływanie zdjęć nie jest problemem, ale wcześniej byłosmile

Alonko, a jaki pamiętnik piszecie? Taki tradycyjny? Napisz proszę kilka słów o nim, może wrzucisz kilka zdjęć dla forumowej inspiracji?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka