Dodaj do ulubionych

Repliki broni automatycznej

25.12.14, 09:50
(zaznaczam, że to nie jest reklama, nie mam nic wspólnego z zalinkowanymi firmami, ani na gruncie zawodowym, ani towarzyskim, ani jakimkolwiek innym. Po prostu wyszperałem to w sieci)

W innym wątku wspomniałem tu o replice karabinu samopowtarzalnego wz.38M. Jej autorem jest p. R.Tobys, rusznikarz spod Poznania. Skonstruował on także pistolet Vis w wersji na nabój .45ACP (był taki prototyp przed wojną lecz zaginął) oraz dostawną kolbę-kaburę do Visa.
www.tobys-rusznikarstwo.pl/
A tu coś podobnego zza zachodniej granicy: niemiecka firma Sport-Systeme Dittrich z Kulmbach (SSD, a na targach i wystawach często występuje tylko jej dealer, HZA Kulmbach). Gdzieś tak od 2008 r. oferuje ona repliki kilku wzorów niemieckiej broni z okresu II ws (jako broń myśliwską, sportową czy kolekcjonerską).
ssd-weapon.com/waffen-historisch.html
Ich najbardziej chyba znany produkt, karabin BD 42 (czyli FG 42) oferowany jest też w wersji uwspółcześnionej jako SG 11 i SG 12 - w kalibrze 7,62 NATO, z szynami do mocowania celowników i wyposażenia, z regulowaną kolbą itd.
ssd-weapon.com/waffen-modern.html (zdjęcia chyba zamienione, ale to szczegół).

--
Pozdrawiam
Speedy
Edytor zaawansowany
  • 25.12.14, 10:10
    VISów na nabój .45 ACP było chyba około 100
    Jeden na pewno jeszcze istniał około 1983 roku w Warszawie
    Niestety nie znam jego losów - kolega zmarł około 1988
    --
    W przeciągu dwóch lat długość życia mężczyzn w Rosji wzrosła o pięć lat - nie zgadza się to z logiką? - nie szkodzi - tym gorzej dla logiki
  • 10.03.15, 09:27
    Znajomy właśnie kupił replikę ASG Beryla i producent niby Łucznik, a na korpusie naklejka Made in China.
    Tak czy inaczej giwera ma deklarowane 450 FPS ów. Wstawiony Mosfet i aku. lipo 11,4 .
    -----------------------------------------------
    Nasze ASG WIELUŃ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.