Dodaj do ulubionych

Recenzje gier w sieci

28.12.14, 19:05
Nie jest trudno znaleźć recenzje w sieci. Większym problemem jest znalezienie recenzji wartościowych, takich, które faktycznie pomagają w wyborze.
Dla mnie niedawnym odkryciem jest Kanał Wookiego na YouTube. Recenzje tam są bardzo naturalne, można poznać zasady gry, w niektórych odcinkach także obejrzeć sobie fragment rozgrywki. Łukasz Wookie Woźniak prowadzi też stronę gryplanszowe.net/ , na której czasem są recenzje, których nie ma na YT. Są też recenzje zbiorcze, jak np. "Najlepsze proste gry rodzinne" albo "...trudne..." W każdym razie mi bardzo odpowiada taki sposób prezentacji, choć na początku musiałam się trochę do niego przyzwyczaić wink
Obserwuj wątek
    • emily.1 Re: Recenzje gier w sieci 29.12.14, 11:30
      Mnie na początku wookie strasznie irytował swoim stylem recenzowania, ale jakoś się przyzwyczaiłamsmile Dodatkowo, podoba mi się ocena gier w odpowiedniej skali, i właśnie te recenzje zbiorcze i porównywanie różnych gier tego samego typu. Kupiłam nawet grę Wookiego Mercurius i przyznam, że trochę się rozczarowałam, bo po tak świetnym i znanym recenzencie spodziewałam się czegoś więcej, a gra szału nie robi.
        • gosjana Re: Recenzje gier w sieci 29.12.14, 21:25
          Też mnie ten gościu irytuje, zaglądam najczęściej do Rebela, tam mam pod każdą grą odnośniki do recenzji i z nich korzystam, nie bazuję na jednym recenzencie.
          Jeździmy też na targi gier planszowych-polecam,
          • laemmchen79 Re: Recenzje gier w sieci 29.12.14, 23:11
            Również popatruję Wookiego i mam podobne odczucia, jak Wysmile

Bardzo lubię opinie na rebel.pl, a dodatkowo obok bezpośrednich komentarzy jest tam również wykaz wielu recenzji z sieci, które dodatkowo do komentarzy sobie podczytuję, więc jak dla mnie to z reguły strona wyjściowa do poszukiwań.

Odkryłam ostatnio też świetnego bloga ze 100-procentowo trafionymi w nasz gust recenzjami gier dla młodszych dzieci
            www.dzieciprzyplanszy.pl/
            W tagach najwyższym wiekiem jest 7 lat, ale nie przeglądałam jeszcze całości, być może są również recenzje gier dla starszych dzieci.

--
            Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
            • per-vers Re: Recenzje gier w sieci 30.12.14, 12:41
              Ja również bardzo lubię Rebel, jedyne czego mi brakuje w tamtejszej wyszukiwarce, to kryteria, które są u nich przy opisach gier - tzn. losowość, złożoność i interakcja. Szkoda, że wyszukiwarka tych kryteriów nie uwzględnia...

--
              ---
              Tworzymy Listę naprawdę dobrych książek dla dzieci i młodzieży - zapraszam.
    • laemmchen79 Wrocławski portal matematyczny 30.12.14, 23:57
      Natknęłam się na całkiem ciekawie wyglądającą stronę ze zbiorem recenzji gier planszowych, w których na pierwszym planie jest rozwój umiejętności logicznych i matematycznych.

www.matematyka.wroc.pl/polecamy/gry-logiczne
      --
      Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
    • per-vers Re: Recenzje gier w sieci 02.01.15, 15:24
      Ja do Wookiego chwilę się przekonywałam, na początku miałam ochotę od razu wyłączyć, ale po obejrzeniu jakiegoś odcinka Zabawkowicza szybciuteńko wróciłam do Wookiego wink Przyznam się Wam, ze duże wrażenie zrobił na mnie ten film o Wookim. Niby to są jego prywatne sprawy, niby nie mają wpływu na postrzeganie jego profesjonalizmu, ale zmieniła mi się optyka smile
      W jego recenzjach dużo zależy od nastroju smile Porównajcie sobie recenzję Metropolii i City Tycoon.
      Swoją drogą dzisiaj odbieram swoją Metropolię smile Niedługo recenzja na forum wink

--
      Forum Gry planszowe - dla rodzin i dzieci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka