Dodaj do ulubionych

Lotti Karotti

30.12.14, 18:18
http://www.spieletest.at/pics/spiel/194/lottikar1.jpg

(nie mogę znaleźć polskiego tytułu - będę wdzięczna, jeżeli ktoś będzie potrafił uzupełnić).

Ukochana gra mojego syna, zaczęliśmy, jak miał około 3 lat, bardzo proste zasady czyli króliki (lub zające - do tej pory nie ustaliliśmy ostatecznie) po kolei wdrapują się na szczyt góry do marchewy, ale po drodze czyhają na nie dziury, które odsłanianie są za pomocą wielkiej marchewy na szczycie. Wygrywa ten, kto przeprowadzi najwięcej zwierzątek na szczyt.

Gra bardzo prosta, wymaga umiejętności liczenia do 3 (na kartach, które wyznaczają ilość pól do pokonania, nie ma cyfr, tylko właśnie narysowane są pola w odpowiedniej ilości, potem jeszcze trzeba odliczyć te 3 pola na planszy). Plansza plastikowa, przestrzenna, marchewa na górze przekręca się (odsłaniając przy tym dziury), zwierzątka plastikowe w 4 mało estetycznych ocieniach kolorów różowego, niebieskiego, fioletowego i żółtego. Dla rodziców gra szybko staje się skaraniem boskim, jest przewidywalana do bólu (rodzice i co bystrzejsze dzieciaki od razu zauważą, które pola się zapadają), ale moje dziecko może w nią grać nieprzerwanie. Polecam zwłaszcza na imprezy dla dzieci, mogą grać maksymalnie 4 osoby na raz.

--
Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
Edytor zaawansowany
  • mieeke 31.12.14, 04:39
    Również polecam, bardzo fajna gra. Proste zasady.
    --
    tyijaczylimy.blogspot.com/
  • per-vers 31.12.14, 16:51
    W Polsce też wyszła jako Lotti Karotti smile
    --
    ---
    Tworzymy Listę naprawdę dobrych książek dla dzieci i młodzieży - zapraszam.
  • agus1976 24.07.15, 10:47
    Grę można kupić w tańszej wersji jako Szalone króliki (krótko opisuję ta grę w wątku wieczorgier.blogspot.com/2015/03/zajaczek-kic-kic-sie-zbliza-dziecko-o.html). Grę polecam, bo dzieciaki uwielbiają ją.
    Jakościowo nie odbiega od wersji Ravensburger.
    --
    wieczorgier.blogspot.com/
  • franula 28.07.15, 15:15
    jej upierdliwość dodatkowo polega na tym że jest bardzo duża....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka