Dodaj do ulubionych

Słowostwory i Słowostworki- znacie?

02.01.15, 19:56
Zastanawiam się nad kupnem, moje dzieci mają 6 i 9 lat. Czy Słowostworki zainteresują oboje tak żeby mogli grać we dwoje? Czy Słowostwory będą na tyle ciekawe, że grając ze starszym ja nie będę się nudzić?
Obserwuj wątek
      • czarna.perla Re: Słowostwory i Słowostworki- znacie? 02.01.15, 21:41
        tu_nia napisała:

> nie wiem gra podobna granny bo granie w malowanie nie podeszlo mojej corce kupi
        > lam bo bylo tanie zagrala dwa razy ze mna i gra poszla na polke za to pedzace z
        > oliwe hit.z moich obserwacji wynika ze co tanie to drogie gra moze wyladowac na
        > polce

???
        Chyba nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, albo napisałaś to jakoś bez ładu i składu.

--
        Pierożek 20.07.2005
        Truskaweczka 09.04.2008
      • sylwina76 Re: Słowostwory i Słowostworki- znacie? 04.01.15, 21:30
        My mamy obydwie smile SłowoStworki są j łatwiejsze, mają prostsze zasady - sugerowany wiek - od 6 roku życia, Słowostwory zaś są od 8 lat.
        Słowostworki - nie ma kostek z kategoriami, tylko kartoniki, jest też sporo pustych na których można napisać swoje własne smile. Nie ma też kartoników z literami. Reguły o wiele łatwiejsze, Jeden wariant gry (w Słowostworach 2 - poziom łatwiejszy i trudniejszy od 12 lat), krótsza rozgrywka. Najpierw kupiłam Słowostworki,, córce tak się spodobały, że na gwiazdkę dostała Słowostwory. Może na początku spróbujcie ze Słowostworkami, Ich przewagą, oprócz ceny, oczywiście, jest to, że można je wszędzie ze sobą zabrać
        Ogólnie to taka bardziej rozbudowana i zmodyfikowana wersja dawnej gry w Państwa, miasta......
        • franula Re: Słowostwory i Słowostworki- znacie? 05.01.15, 09:15
          fajne w słowostworach jest to że wymyślasz słowo z danej kategorii ale nie NA daną literę tylko musi zawierać dane litery np. masz litery "z" i "t" np. Mozart

jest to gra gdzie jednak dorośli mają zdecydowana przewagę, dziesięciolatka (rozwinięta humanistycznie) jeszcze z nami nie wygrała ale walczysmile
    • emily.1 Re: Słowostwory i Słowostworki- znacie? 05.01.15, 12:12
      Słowostworków nie widziałam, ale po oglądnięciu recenzji zdecydowałam się na Słowostwory. Gramy raczej w ten podstawowy wariant, bo syn ma dopiero 8 lat- według mnie nie było sensu inwestować w jeszcze prostsza wersję, chyba, że rzeczywiście z zamiarem zabierania w podróżsmile
      • pasik Re: Słowostwory i Słowostworki- znacie? 05.01.15, 13:03
        Przyznam się kupiłam dla wszystkich dzieciaków na DD w klasie..nie wiem jaki efekt, ale w grę ani razu nie zagraliśmy.
        Lenistwo się kłaniasmile
        Idę odkurzyć pudełko.

--
        pozdrawiam.Pasik
        PUSZCZYKOWO MIASTO OGR_od_ÓW fotoblog
        Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły
    • per-vers Słowostwory 28.02.15, 16:06
      Słowostwory mamy dopiero od kilku dni i jak na razie grała w nie głównie córka z koleżanką.
      Bardzo im się podoba, szczególnie, że w klasie panuje teraz mania grania w inteligencję. Trochę trudna - ciężko wymyślało im się sport z literami D i E albo bajkę z dwiema literami P.

Mnie zaskoczyła kiepska jakość wykonania elementów... Tektura, z której wykonane są np. stwory cieniutka w porównaniu do innych gier, przy wyciskaniu elementów z arkuszy sporo z nich troszkę się uszkodziło/naderwało, bo kiepsko się odrywały... Gdyby rozpakowywały to same dzieci, to obawiam się, że już na samym początku zostałyby z tych elementów wióry. Kostki z kategoriami są z drewna, ale nazwy kategorii naklejamy sobie na nie sami w postaci dość cienkich i mam wrażenie niezbyt trwałych naklejek... Ciekawe, jak gra sprawdzi się w dalszym użytkowaniu.

Nie jest to jakość, jakiej spodziewałam się po Egmoncie, na szczęście rekompensowana jest atrakcyjnością gry.

--
      Forum Gry planszowe - dla rodzin i dzieci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka