Dodaj do ulubionych

Dinozaurowe klimaty

14.01.17, 23:47
Syna dopadła i trzyma już dość długi czas pasja dinozaurami, więc Mikołaj w tym roku przyniósł kilka gier w takowych klimatach.

http://www.rebel.pl/repository/thumbnails/0/0/00_cardline_dinozaury.336898.600x0.jpg

Cardline Dinozaury, wyd. Rebel

świetna dla fana dinozaurów, wprowadza skutecznie sporo informacji i nowych nazw (ponad 100 kart z dinozaurami), fantastycznie wyzwala wiedzę i w sprytny sposób zmusza do jej wykorzystania. Zasady jak w każdej innej grze z serii cardline, wykonanie bardzo przyjemne, przyjemna forma rywalizacji - bardzo często wyciągamy.

Dino kontra dino, wyd. Granna

Bardzo sprytnie przerobiony quiz, wykonanie kart ok, chociaż tekst, który jest ważny dla przebiegu gry, wydrukowano dość małą czcionką i dzieci, niezbyt biegłe w czytaniu, mogą mieć problem z jego odczytaniem. Osią gry są różne wydarzenia, z kórymi muszą zmierzyć się dinozaury, jak np. pożar, przybycie innych drapieżników, pojawienie się meteorytu, zmiana klimatu, powodzie itd, a każdy uczestnik musi zadecydować na podstawie udostępnionych na kartach informacji (szybkość, drapieżność, umiejętność adaptacji i wielkość danego osobnika), który z dostępnych mu dinozaurów (a mamy ich do dyspozycji tylko 3) najlepiej poradzi sobie w danej sytuacji. Gra dostarcza sporo wiedzy i wymaga sprawnego posługiwania się nią, do tego ma mocny element rywalizacji i wszystko było by wspaniale, gdyby nie to, że ilość wydarzeń to tylko 30, więc po zbyt intensywnym i częstym graniu gracze przestają kombinować, a opierają się bardziej na pamięciówce. Poza tym kilka rozwiązań jest dość dyskusyjnych, ale z drugiej strony to tylko prowokuje rozmowy i wymusza poszukiwanie dodatkowych informacji. To właśnie przy okazji tej gry bardzo fajnie rozmawiało nam się na temat ewolucji, adaptacji.


Dinosauria, wyd. polskie gry planszowe


http://polskiegryplanszowe.pl/wp-content/uploads/2015/09/dinosauria_12.jpg

Same elementy gry, czyli plansza, pionki, ruchome koło, metalowe monety z wizerunkiem dinozaurów, wykonane przez Mennicę Polską - wszystko wykonane bardzo starannie, z dobrych materiałów i biorąc grę do ręki wrażenie jest fantastyczne i apetyt na dobrą rozgrywkę jest spory, natomiast mechanika zdecydowanie nieprzemyślana, chaotyczna, niejasne zasady, plansza niedostosowana do rozmiarów pionków. Niby w pudełku są 2 różne gry, ale jedna nudniejsza od drugiej - fanom dinozaurów może się spodobać (mój syn bardzo ję lubi), ale dla rodziców może okazać się męczarnią.

--
Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka