Dodaj do ulubionych

Przekaz podprogowy w ruskiej telewizji

03.04.17, 10:20
natemat.pl/103201,rossija-24-stosuje-zakazany-przekaz-podprogowy-co-25-klatek-na-ekranach-pojawia-sie-napis

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że rosyjska telewizja Rossija 24 stosuje zakazany przez prawo międzynarodowe przekaz podprogowy. Zdaniem ukraińskich badaczy, Rosjanie co 25 klatek wyświetlają napisy "Ludzi mordowali banderowcy", "Gwardia Narodowa to mordercy".

– Co 25 klatek publikuje przekaz nieświadomie odbierany przez widzów. Brzmi następująco: "Ludzi mordowali banderowcy", "Gwardia Narodowa to mordercy" - mówi rzeczniczka SBU – powiedziała szefowa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Marina Ostapenko.

Pracownicy ukraińskiej służby przez dwa miesiące przyglądali się temu, co pokazuje "Rossija 24". Twierdzą, że zdobyli wystarczające dowody na to, że przepis zakazujący stosowania przekazu podprogowego jest przez Rosjan stosowany w celach propagandowych. Na ekranach pojawiają się napisy "Podpalił Prawy Sektor", "Ludzi mordowali banderowcy".

Naukowcy nie dają jednoznacznych odpowiedzi na pytanie, czy przekaz podprogowy w postaci "25 kadru" rzeczywiście jest skuteczny i oddziałuje na psychikę nieświadomych widzów.

Powyższy artykuł powołuje się z kolei na artykuł na Wirtualnej Polsce:
wiadomosci.wp.pl/przekaz-podprogowy-w-rosyjskiej-telewizji-ukraina-oskarza-o-manipulacje-6031554181698689a
Edytor zaawansowany
  • czuk1 05.04.17, 08:40
    A jakie jest Twoje zdanie na ten temat ?
  • tapatik 05.04.17, 11:29
    Nie mam telewizora, nie mam jak sprawdzić.

    Albo Ukraińcy kłamią albo Rosja przegina.
    Jak by nie patrzył tam nadal trwa cicha wojna i potrwa jeszcze wiele lat, bo tracą maluczcy, a wielcy mają okazję do wzbogacenia się albo sięgnięcia po władzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka