Dodaj do ulubionych

Stara , nacjonalistyczna śpiewka Ukrainy

09.05.19, 17:43
Niestety. W stosunkach z Polską zaczyna się stara nacjonalistyczna śpiewka; tym razem nowego ichniego prezydenta:

"Zełenski zirytuje Polaków już na starcie. Prezydent-elekt Ukrainy wychwala Armię Czerwoną i UPA. Prezydent-elekty Ukrainy Wołodymyr Zełenski jeszcze nie objął urzędu, a już zdążył powiedzieć coś, co w budowaniu dobrych relacji z Polską raczej mu nie pomoże. Chodzi o jego opinię na temat wydarzeń z okresu II wojny światowej i czczenie żołnierzy, którzy mordowali Polaków.Można się było śmiać, gdy Wołodymyr Zełenski – komik znany z serialu "Sługa narodu" – wygrywał w sondażach przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie. Gdy wygrał z Petro Poroszenką i zaczął się zastanawiać nad rozwiązaniem parlamentu, zrobiło się jakoś poważniej. Jedna z jego ostatnich wypowiedzi jasno dowodzi, że śmiechy się skończyły.
Wołodymyr Zełeński oddał właśnie hołd rodakom, którzy "walczyli przeciwko nazizmowi i zginęli za Ukrainę" podczas II wojny światowej. Pośród "bohaterów" wymienił... żołnierzy Armii Czerwonej i UPA. Trzeba przyznać, że ustępujący prezydent Petro Poroszenko trochę lepiej dbał o kontakty polsko-ukraińskie i aż tak nie rozdrapywał ran, jakie zostawiła po sobie nasza wspólna historia. "

Edytor zaawansowany
 • tapatik 16.05.19, 17:22
  Czyli albo szpion, albo chce grać na nienawiści do Polaków, a na tym może się przejechać.

  --
  Pieniądze nie zmieniają człowieka.
  Pieniądze pozwalają mu być sobą.
 • czuk1 16.05.19, 21:23
  tapatik napisał:

  > Czyli albo szpion, albo chce grać na nienawiści do Polaków, a na tym może się przejechać.

  Władcy Ukrainy nie bardzo mają wyjście. Wspierają narodowców to mają "dobrowolców" do walki w Donbasie. To bardzo dla Ukrainy ważne, bo narodowcy stanowią trzon ukraińskiej armii w Donbasie. Poborowi często - gęsto uchylają się (bowiem) skutecznie od zasadniczej służby wojskowej.
  Nie zazdroszczę Prezydentowi Ukrainy,
  --
  Ks. Prusak - Kościół oparty jest na Jezusie a nie księżach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka